Latvijā būs jauni nodokļi

Latvija esot vienojusies ar Eiropas Komisiju par jauniem nodokļiem.

Memorandā parakstītie lēmumi Latvijai var izrādīties smagi: nekustamā īpašuma nodoklis varētu pārsniegt 3% no kadastrālās vērtības, tiks ieviests kapitāla pieauguma nodoklis un procentu ienākumu nodoklis no depozītiem. Ar nekustamā īpašuma nodokli paredzēts aplikt dzīvojamo platību.

Nu un izskatās, ka arī PVN vēlreiz tiks paaugstināts.

Tomēr PVN nodokļa likmi var nākties paaugstināt no 21 uz 23%, ja vien netiek atrasti citi kompensējoši līdzekļi.

Ar PVN ir viss skaidrs – tur uzņēmēji jau meklē risinājumus, kā šo problēmu atrisināt. Par nodokļiem uz procentu ienākumiem no depozītiem un nekustamā īpašuma nodokli pat baidos iedomāties.

Pirmā ideja, kas iešāvās prātā – noguldīt naudu ārzemju bankās. Tā kā ieņēmumi nav jādeklarē, tad neviens arī nekad neuzzinās cik daudz naudas man stāv ārvalstu kontos. Man nez kāpēc šķiet, ka cilvēki ar uzkrājumiem tā arī darīs.

31 thoughts on “Latvijā būs jauni nodokļi

 1. biznesmenis

  Pats nesen gribēju mazu, bet nopietnu bisnesiņu aisākt.. paskatījos kādi nodokļi atmetu visam ar roku, jo neatmaksājās, izdzīvot biznesā var tikai ar lieliem apgriezieniem. 🙁

  Atbildēt
 2. pauluss

  Nekas nav jauns uz shiis pasaules, agraak shitaadas lietas negaaja cauri – un tagad ar neies:

  I contend that for a nation to try to tax itself into prosperity is like a man standing in a bucket and trying to lift himself up by the handle.
  Winston Churchill

  Atbildēt
 3. uldisb

  Viens sīkums – par depozītiem ārvalstīs – ES bankām ir jāsniedz ziņas savam VID’am par ES rezidentu noguldījumiem pie sevis… tā kā Tev nav jādeklarē – VID’s pats paprasīs…

  Atbildēt
 4. Gatiuss

  Un tagad retorisks jautājums – kad dižķibele beigsies un iestāsies nākošie treknie gadi vai PVN tiks pazemināts līdz iepriekšējiem 18%?

  Atbildēt
 5. Andron Mc

  Varbūt vajag visiem beigt maksāt PVN? Ko viņi izdarīs? Sodu uzliks? Kam? Bankrotētam SIA? A kas nobrankrotēja? VID, ar saviem nodokļiem! Tur satversmes tiesā nebūtu iespējas pasūtit VID dirst?

  Atbildēt
 6. snurkee

  ja man ir dzīvoklis, kādi 30t latu vērts, tad man gadā par to 1000 Ls jāatdod?

  tad nebūs ilgi jāgaida asa tautas pretreakcija …

  Atbildēt
 7. Švāns

  Ja kas, šeit var uzzināt kadastrālo vērtību jebkuram īpašumam LV http://www.kadastrs.lv/
  Vienīgi, nesapratu īsti, vai tie 3% tiks rēķināti no “Kadastrālās vērtība” vai “Kadastrālās vērtības nekustamā īpašuma nodoklim”? Ja no pirmā, tad ir pilnīgs “čau”!

  Atbildēt
 8. kaitnieks

  Ar ārzemju bankām nav vienkārši. Joka pēc painteresējos, ko vajadzētu, lai atvērtu kontu UK, bet tur vajag pierādījumu (tipa telefona rēķinu), ka tiešām tajā valstī dzīvo. Vispār mani interesētu vairāk informācijas par ārzemju kontiem, tā kā… informējiet 🙂

  Atbildēt
 9. Intruder

  Par cik pacels PVN vēlme, par tik samazināsies vēlme to maksāt…

  Īpašuma nodoklis, ņemot vēra nekustamā ipašuma (ne) tirgus jau radīs revolucionāru situāciju… bez šaubām

  Atbildēt
 10. MM-Y

  3% ???
  Man mājai sanāk gandrīz 150k kadastrālā vērt, tātad gadā 3% = 4500 Ls = 375 ls / mēn
  Tā ir puse no kredīta mēneša maksājuma!

  Atbildēt
 11. bezmiegs

  man domaat nekustamaa iipashuma nodoklis neattieksies uz dziivojamo platiibu kuraa reaali dziivo bet uz 2trajiem un 3shajiem iipashumiem… taads vismaz bij plaans kad ieprieksh to ceela gaismaa taa ka TIK traki jau nu tas nav…un sen vinju vajadzeeja 😉

  a par PVN ..nu tur vienk rokas nolaizhas…mosh tad toch liek uzreiz ES max pieljaujamo 25% un miers …visi bankroteejam …tai skaitaa privaatpersonas kas veikalaa vairs neko nevar atljauties un tad buus miers virs zemes un cilveekiem labs praats

  Atbildēt
 12. Garāmgājējs

  Ja ir doma par konta atvēršanu ārzemēs, tad labāk vajag izvairīties no vēršanas ES valstī vai arī jāmaina rezidences valsts, jo Latvijas kredītiestādes sniedz informāciju par ES pilsoņu noguldījumiem un saņemtajiem procentiem, savukārt VID par to informē Eiropas kolēģus, lai veiktu atbilstošu nodokļu iekasēsēšanu tam, kā klienta rezidences valsti tas ir paredzēts. Analoģiska informācijas plūsma ir arī Latvijas virzienā, tā kā ar konta atvēršanu ES (kura jau nebūs viegla “atmazgāšanas” novēršanas pasākumu dēļ) vien neko nerisina.

  Atbildēt
 13. Sātans

  Manuprāt, ļoti jauka doma. Nekustamajam īpašumam ieslēgt pamatīgu nodokli, lai neatkārtotos trekno gadu “gāzi grīdā”. Taču tajā pašā laikā ir jāsamazina nodokļu slogs citā svaru kausa pusē – piemēram, Iedzīvotāju ienākuma nodokli samazinot līdz 10%. Kopējais slogs būtu +/- tāds pats, taču spekulēšana ar valsts galveno resursu nekustamo īpašumu tiktu dāsni atalgota valsts budžetā.

  Atbildēt
 14. Sātans

  Par šo tēmu ir arī jauks Michael Hudson un Jeffrey Sommers raksts Rīgas laika jūlija numurā.
  http://www.rigaslaiks.lv/Raksts.aspx?year=2009&month=7&article=21

  A land tax and resource-rent tax would enable the Latvian people to free themselves from the heavy taxes that prevent its labor and enterprise from competing in world markets today. It also would have the progressive social effect of recapturing the rent usufruct – the “free lunch” of favorable site location, the basic patrimony of every nation’s citizens – as its tax base. The alternative will be for labor to pay a rising tax burden to carry the debt overhead that has enriched only a small proportion of Latvia’s population. This new, pro-industrial and pro-agricultural tax strategy would reward work and enterprise, and would make Latvia’s exports more competitive by reducing labor costs. It thus would encourage wealth creation, punish speculation, prevent insider dealing (which aims mainly at grabbing rent-yielding properties and borrowing against them).

  Atbildēt
 15. hren

  Njā jautri, ibio… Biznesa (it sevišķa tāda, kam ir kur mukt) Latvijā vairs drīz nebūs. Mana kantora akcionāri kā padzirdēja par kapitāla pieauguma nodokli, depozīta % nodokli, nekustamā īpašuma nodokli, PVN celšanu, tā uzreiz solīdi, nopietni, bagāti ārzemju onkuļi sāka tādiem trīstāvīgiem močīt ko domā par Latviju kā tādu un valdību v častnostji, ka prieks bija klausīties. Labi redzēs kā būs…

  Atbildēt
 16. noskumis

  Tā vien liekās, ka kāds speciāli censtos iznīcināt visu, kas vēl palicis. Un nodokļi ir pareizais veids kā to izdarīt. 🙁

  Atbildēt
 17. ivanZ

  nopirku dzīvokli “treknajos” laikos kredītā. Tagad laikam būs jāatdod ne tikai dubult-kredīts, bet arī valstij jāuzdāvina tādu pašu summu.

  Pacelt kadastra vērtību, un tad piemērot tai 3% māk tikai un vienīgi dolbajobi

  Atbildēt
 18. nevar būt

  Kaut kā neticās par tiem 3% no kadastrālās. Tad sanāk, ka man jāmaksā Ls 41 mēnesī par parastu dzīvokli mikrorajonā? WTF?

  Atbildēt
 19. ivanZ

  #26

  tieši tā. Konkrēti manā gadījumā tas ir vēl 2 kredītmaksājumi gadā, pieļauju, ka daudziem kredītņēmējiem ir līdzīgi

  Atbildēt
 20. Atbalss: 500 miljonu uzlabojums « Viedumu Vietne ar Sandi

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *