Eksperiments: vai iespējams dzīvot par minimālo algu?

No BlackHalt izreklamētā topa uzgāju kādam blogam ar interesantu adresi b.kwii.lv un no pēdējā ieraksta uzzināju par eksperimentu: vai iespējams dzīvot par minimālo algu.

Eksperimenta plāns ir gaužām vienkāršs un atbilstošs šīsdienas situācijai.

Līdz ar to izdomāju nelielu eksperimentu – vai būs iespējams man, jaunam rīdziniekam, kurš dzīvoklī dzīvo viens, ir pieradis pa pilsētu pārvietoties ar auto, ēst pusdienas biroja ēkas ēdnīcā un brīvdienās doties atpūsties dabā, veselu mēnesi dzīvot iztērējot ne vairāk par 146,83LVL? Sākot ar rītdienu, jeb 2. jūniju, un līdz pat 1. jūlijam mēģināšu ievērot stingrās ekonomijas režīmu.

Šāds ir paredzēts budžets:
– transportam 18,00LVL
– dzīvokļa komunāliem maksājumiem 40,00LVL
– Līgo svinēšanai 10,00LVL
– māsas dzimšanas dienas dāvanai 5,00LVL (mēģināšu būt ļoti kreatīvs)
– ziediem izlaidumos 3,00LVL
– ēdienam 60,00LVL
– citiem (neparedzētiem) izdevumiem 10,83LVL.

Džeks reāli spārda.

Pirmajā dienā normāli iepirkās.

Gandrīz pēc nedēļas izmeta atlikušo asinsdesu.

Vakariņās uzvārīju kaut kad sen iepirkto makaronu atlikumu ar pāris vistas kājām, pieliku klāt skābētus kāpostus (tirgū tikai 1Ls/kg!), dilles, skābenes un saulespuķu sēklas. Kopumā – 0,61Ls + makaronu vērtība (varētu būt ap 0,10Ls klāt?). Nācās izmest asinsdesu, jo tā jau palika zaļa – tātad 0,21Ls aiziet vienkārši miskastē.

Centīšos sekot līdzi.

59 thoughts on “Eksperiments: vai iespējams dzīvot par minimālo algu?

 1. rr

  Nu visos šajos eksperimentos aizmirst par vienu izdevumu – medicīna. Lai pamēģina gadu nodzīvot ar minimālo vai pensiju. Vot to es gribētu redzēt. Ok, jaunam cilvēkam varētu arī iztikties bez zālītēm katru mēnesi. Bet kaut vai lai jaunais cilvēks aiziet pie zobārsta 😀 Gribu redzēt kā šams tad tikai kāpostus ēdīs divas nedēļas pēctam.

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Sorry, bet es ieteiktu aizliegt kundziņiem, kluberiem veikt šādus eksperimentus, jo tas neatspoguļo reālo situāciju un ir ņirgāšanās.

  Ja es būtu Staļins, tad kundziņš jau sēdētu gulagā.

  Maisiņš 5 sant., lociņi, jaunie kartupeļi. Vēl visāda kungu barība. Tālāk atslēdzu iekš hosts faila (ir pieglabāti idiotismi).

  Reāli, ja nebūtu korumpants, tad ēstu nevis jaunos kartupeļus, bet gan sēklas katrupeļus un locinus audzētu uz palodzes.

  Šodien apciemoju vecākus (protams, vakariņas viņiem sātīgākas! :)), kas dzīvo pilsētas otrajā galā, braucot pa zaķi ar sabiedrisko. Kontroles nebija, tā kā vēl 1,60Ls ietaupīti uz Rīgas Satiksmes rēķina 😀

  A, vot pamēģini nezagt! Es arī protu par minimālo algu apzagt, piemēram, dzīvokļus.
  Pensionāriem nav vecāku, pie kuriem varētu pielikt speķaino mūli.

  Sen nevarēju sev atļauties ko tādu ēst dietisku apsvērumu dēļ – tagad gan svars krītās

  Es ceru, ka atsitiens par šo ņirgāšanos nāks taukmulim, jo es zinu cilvēkus, kuriem šāda ņirgāšanās nebūtu pa prātam un IRL tēriņi būtu pavisam citādāki.

  Lai, Dievs Tevi pasarga!

  Atbildēt
 3. Uldis

  Opels vai Škoda, tas viens pīpis- es gribu redzēt tādu mašīnu, kas izmaksā tikai Ls18/mēn. Nē, es tādu negribu redzēt- es tādu gribu dabūt savā īpašumā!
  Vispār jāpiekrīt BH- tas viss ir bleķis. Ja gribējās eksperimentēt, tad varēja rēķināt uz papīra nevis mētāt asinsdesas.

  Atbildēt
 4. BlackHalt

  Forogrāfijas taisa, bļēģ!

  Nikon COOLPIX L16 fotoaparāts ir mantots no PSRS vai Hitlera laikiem?

  Nevaru ciest sukas.
  http://img4.imageshack.us/img4/9554/sukas.png

  Atbildēt
 5. Uldis

  Nezinu, smieties vai raudāt- izlasīju sestās dienas loģismus ”Nebraucot ar auto”.
  Ai, garām tas viss. Ēst pie muterītes un nemaksāt par biļeti nav pārāk cienīgi eksperimentam.

  Atbildēt
 6. BigUgga

  Tiešām rodas sajūta, ka darbojas kārtīgs paēdis un laimīgs rietumnieks, kas, aiz garlaicības nezinādams kur likties, izdomā dāžādas blēņas… 🙂 Varbūt es kļūdos, bet nu interesantāk būtu izmest čali tiešām ar tiem min Ls bez visādām back-up iespējām.

  Atbildēt
 7. Shustreek

  Daudz sarkasma un naida, bet tā arī neviens no Jums nav paskaidrojis, kādā veidā un par ko tad es ņirgājos… Care to explain?

  Atbildēt
 8. Sarky

  eh, tautieši…

  Vai tad ‘eksperimentētājs’ ir kaut kur sludinājis, ka ar minimālo var normāli dzīvot, ko tagad mēģina dedzīgi pierādīt. Un bezmaz vai esat viņu pieķēruši, ka paslepus štopē šašļikus māgā, ka tik pretīgi apliekat? Pretīgi jūs esat. Pārspējat jebkuŗu ‘latviešu nācionālo ēšanu’..

  Vienkārši pretīgi.

  Atbildēt
 9. turīgais

  Cilvēki “s žiru bestisa”… Tālajos deviņdesmitajos par tādu summu reāli dzīvoju – lielākā problēma ir apģērba un apavu atjaunošana, ar izglītību saistītie izdevumi, transports…

  Ēšana jau nekad nav bijusi problēma. Kartupeļi no laukiem – vasarā lauku zaļumi, ziemā vairumā uz vairākiem cilvēkiem iepirkta cūka, utt.

  Šitas viss ir kaut kāds Fabrika XXX šovs – tam nav nekāda sakara ar realitāti…

  Atbildēt
 10. Shustreek

  BlackHalt: protams, tādi cilvēki ir. Vai tāpēc man tagad par viņiem nav jāraksta un vienkārši jāizliekas, ka tādi valstī nav?

  Atbildēt
 11. Vaards

  >Sākot ar rītdienu, jeb 2. jūniju, un līdz pat 1. jūlijam mēģināšu ievērot stingrās ekonomijas režīmu.

  Ek, “nežēlīgie Jāņi” Coolynxam. Lai gan 2L “Bocmanis” droši vien maksā tikpat cik 0,5L tērvetnieks.

  Atbildēt
 12. Vaards

  truīgais,

  tu mani pārsteidz. 90-to sākumā es mierīgi dzīvoju ar 30 latiem. Un vēl iekrāju un gāju ar citiem studentiem parkā Pilzenieku sūkt – tad tāds tiko parādijās un likās baigi stilīgais. :)) Ok, vakariņas mājās, uz vecāku rēķina (vairumā gadījumu). Ok, apģērbs uz Kanādas tanšu rēķina. Un to 30.latu izcelsme bija tāda – RTU stīpa 7.50 LVL, transporta kompensācijia 24 LVL.

  Citi laiki, citas paražas tagad.

  Atbildēt
 13. BlackHalt

  Shustreek: Kura vietā Tu par viņiem raksti?
  Tu raksti par sevi.

  “Eksperiments: vai iespējams dzīvot par minimālo algu? ”

  Ja nebūs iespējams dzīvot, tad 2. jūlijā nošausies?

  Tādi taukmūļu eksperimenti tikai rada tikai vēl lielāku ilūziju, ka “rekā viņi var tērēt. griežam viņiem to min. algu vel nost!”

  Iesaku taukmīļiem jaunu eksperimentu:

  1. Sanāk taukmūļi ap apaļo galdu.
  2. Katrs ieliek kopejā eksperimenta kasē, bankā pa 10K.
  3. Viens uzkāpj uz galda un noliek kluci.
  4. Cits taukmūlis dauza ar lapstu pa to kluci tā, lai šķīst.
  5. Kuram taukmūlim vairak “vasarraibumu”, tas savāc banku.

  Atbildēt
 14. Runcio

  Es tev to maisiņu labprāt uzmauktu galvā, kurā tu esi ielicis to VIENU SĪPOLU! Kam tev tas viens sīpols tajā maisiņā vajadzīgs!?!

  Atbildēt
 15. heh

  pilnīgi neiespējams pasākums jaunam cilvēkam, kurš tiko Rīgā sācis karjeru, jo
  pats galvenais NOĪRĒT dzīvokli pa 40ls nevar, nemaz nerunājot par komunālajiem maksājumiem.
  ir labi ja ir savs ūķītis, tad varbūt var.

  Atbildēt
 16. ...

  Paklau BlackHalt, nafig Tu to visu uztver kā personisku apvainojumu? Skauž, ka citiem dzīvē ir vairāk paveicies?
  Varbūt nevis paveicies, bet vairāk strādājuši, kā Tu?

  Atbildēt
 17. bezmiegs

  Nevienam nekam nav jaatvainojas, ja kaads veelas taisiit ekperimentus tad lai tasa bet nebazuunee par to, jo ja to lasa cilveeki kuriem tieshaam shobriid drausmiigi truukst naudas tad tas ir kaa dadzis acii… ar domu redz kaa es varu izdziivot ar tiem 140 Ls kaut gan iisteniibaa man veel 200 Ls vismaz paliek paari… jautaajums elementaars…ko un kam grib pieraadiit ar shaadu ekperimentu… bagaatajiem ka nabagie vienk njaud… vai nabagajiem ka vinji nemaak dziivot?! Vot nekaadi nevaru iebraukt kur logjika. Cik mums valstii bij iztikas minimums 180? 190? Ls … diemzheel truls un bezjeedziigs eksperiments.

  p.s. mashiina kuria vajag 18 Ls meenesii… bvaha! pagaidi liidz pirmajam servisam vai theniskajai …pienjemot pat ka nobrauc tikai 18 Ls meenesii benziinaa kas ir apbriinojami maz!

  Atbildēt
 18. MrCrappy

  Saprotu par ko tauta cepās… taču nevajg jau “ēst” visus šitik traki

  Par mašīnu:
  Dīzelis šobrīd 0.642 Ls/l (http://www.1188.lv/finanses/dus/)
  par 18Ls sanāk ~28l dīzeļdegvielas
  ar vidējo patēriņu 5l/100km tas ir 560km.
  Ok ar vecu Opel Astra varētu nesanākt 5l/100km,
  taču daudz nebraucot (tb tikai tur, kur vajag) un braucot ekonomiski var dabūt gatavu. Zinu, ka praksē kas tāds ir dabūts gatavs arī pa pilsētu ar VW Golf, taču ne pārāk vecu, viss atkarīgs no 3 faktoriem:
  -cik daudz jābrauc (nu par 18ls 1k km nez vai sanāk)
  -cik ekonomiska mašīna ( MB CLS 55 AMG ko tādu nespēs)
  -cik ekonomiski brauc šoferis (šitas tiešām ir svarīgi)

  Atbildēt
 19. Shustreek

  bezmiegs: mašīna nolikta stāvēt zem loga, braucu ar sabiedrisko. Galvenais, ko gribu pierādīt – ka laimīgai pilnvērtīgai dzīvei daudz naudas nevajag. Kaut ko vajag, bet daudz nē. Un tas, ka mēs esam ieslīkuši neapdomātos un bezjēdzīgos tēriņos, līdzīgi kā tas jau daudzus gadus notiek ASV, ir tikai un vienīgi mūsu pašu vājība, no kuras var tikt vaļā.
  bush: acīmredzot, man šis jautājums blogā jāatspoguļo vairāk. Vairākkārt bija atbraukuši draugi, mēs ar viņiem spēlējām pokeri un arī vienu paštaisītu spēli, runājām par dzīvi, utml… Par kādu FUNu iet runa? Piedzerties piektdienu vakaros un iet uz megadisko? 😀
  Kaut kādu biljardu vai boulingu mierīgi var uzspēlēt pa 1Ls no cilvēka, ja spēlē 4 vai vairāk.

  Atbildēt
 20. Shustreek

  Par mašīnu ir aprēķins pirmās dienas postā:
  http://minialga.blogspot.com/2009/06/pirma-diena.html

  Manā konkrētajā gadījumā tas nav izdevīgi, bet daudzos citos – ir gan. Ar mašīnu grūtākais ir (tāpat kā ar visu) izvairīties no liekiem, nevajadzīgiem un dārgiem braucieniem.

  Atbildēt
 21. komoro

  Viena dalja tieshaam kautkaadi smerdelji, Ja nepatiik, vai liekas muljkjiigs eksperiments, vai neobkejtiivs – ok – sakam savu viedokli, bet nevis shitaa eesties. Banot shitos tiinjus, un miers.
  Lien te taadi urleeni mazie

  Atbildēt
 22. ogre

  MrCrappy, mašīnu vispirms vajag nopirkt. Un arī tiesības nolikt vajag, ko mūsdienās ar minimālo algu jau nu noteikti neviens nevar atļauties. Bez tam jebkura mehāniska detaļa ar laiku ir jāmaina.

  Pašā eksperimentā nav ņemts vērā esošais īpašums. Kaut vai, kad nagus griezīsi, atceries, ka šķēres vispirms jānopērk. Un dzīvoklis ir jāīrē, nevis tikai komunālie jāmaksā. Taisnības labad, varētu no tās “minimālās algas” atskaitīt vidējo īres maksu par visprastāko dzīvokli pēc sludinājumu datiem.

  P.S. Un veļu ar rokām pamazgāt…

  Atbildēt
 23. hren

  A ko eksperimentēt?! Eksistēt IR IESPĒJAMS vispār bez praktiski nekādiem regulāriem ienākumiem, ko pierāda ne viens vien bomzis. Tikai nez kāpēc nevienam tā īsti negribas šādi “dzīvot”. A no otras puses piekrītu eksperimenta autoram – nu ir par traku tas mūsdienu patēriņa
  kults. Dies’ nemīl, ka nabagi trako…
  Un vispār Rietumu civilizācijas galvenais destruktīvais faktors ir vecuma pensiju esamība, kas jau ir novedis pie pilnīgas d…sas.

  Atbildēt
 24. Shustreek

  Par dzīvokli: tiem, kam Rīgā ienākumi ir zem 200LVL, ir iespēja saņemt Rīgas domes dzīvokļa pabalstu līdz 68LVL _vienam cilvēkam_ + daļēji apmaksātie komunālie. Kā arī vienmēr iespējams 2-3 vai vairāk cilvēkiem samesties un dzīvot vienā dzīvoklī.

  Un protams, es nevaru ierēķināt visu īpašumu, saskaitīt, cik kuras šķērītes maksā un cik gadus (10? 50?) tās kalpos, bet manuprāt šeit arī nevajag iet tādās galējībās – tad varētu arī sākt no pašas bērnības, mēģināt aprēķināt, cik maksāja manas burtnīcas, kas izlietotas iegūstot izglītību 10 gadus atpakaļ, utml… Es izeju no savas esošas situācijas un skatos, kas notiktu, ja šādā situācijā krasi kristos pirktspēja, tas arī viss.

  Atbildēt
 25. heh

  cik tagad skatos, tad “itkā” ir 1istabnieki par 40ls mēnesī + komunālie tomēr ievērojam summa,
  ja nav citas iespējas, kur dzīvot.
  man piemēram īre ir 140ls mēnesī 🙂

  Atbildēt
 26. macho

  shustreek – man patīk tavs eksperiments, interesanti palasīties, savukārt tādiem dauņiem kā blackhaltam vajadzētu saprast, ka šis viens eksperiments nenozīmē, ka tūlīt visi varēs izdzīvot ar šī čalīša finansēm. Katram sava situācija, savi tēriņi.

  Atbildēt
 27. Shustreek

  heh: uz tekošo brīdi noteikti var izīrēt Rīgā mazu dzīvokli pat pa 40-60LVL:
  http://www.reklama.lv/lv/data/realty/apartments/riga/sdadut/172760.html
  Un tur būs malkas apkure, līdz ar to – komunālie kopumā visticamāk ir ļoti zemi (īpaši ņemot vērā mazu platību)

  Atbildēt
 28. heh

  jap, tiko paskaitīju uz diviem cilvēkiem mums ēdiens vidēji svārstās 110-140ls īpaši neko baigi netaupot,
  principā tie 60ls ir reāla nauda ēšanai 🙂

  Atbildēt
 29. Shustreek

  60Ls ir pilnīgi normāli. Es domāju, ka uz mēneša beigām man sanāks zem 40. Protams, tagad grūti labot sākotnējās kļūdas, kad vēl nebija nojausma par cenām, ēdamību un visu pārējo, bet ja iesāktu to darīt tagad, varētu mierīgi iztikt ar 30 🙂

  Atbildēt
 30. heh

  jap, nākošais solis vismaz man ir jauns leduskapis ar normālu atdalītu saldētavu, ko vasarā piepildīt ar veltēm, domāju, ka ziemā tas būtiski ietaupīs naudiņu.

  Atbildēt
 31. jan09

  atkārtošos:
  padzīvo 1u-2us gadu/us tā, tad arī runāsim.
  pagaidām – vnk kārtējā “pakazuha”
  lai būtu saprotamāk – pierādi, ka spēj! noīrē dzīvokli, nopērc malku, apmaksā komunālos, zāles, transporta izdevumus utt (no minimālās algas). pagaidām vairāk par daiļd!ršanu nesanāk…

  Atbildēt
 32. tiri-piri

  Shustreek — vari pastāstīt sīkāk, kas tas par RD pabalstu?

  Nu experimenta idejai nevajadzētu būt “saprast, kā tas ir — dzīvot ar iztikas minimumu”. Jo tu to nedari. Šeit izskanējušie iebildumi ir pilnīgi pamatoti. Noliec bankā termiņdepozītā 180×12 (vai tagad 140×12?) ar beigu termiņiem ik pa mēnesim. Un sāc dzīvot no nulles tikai ar šo naudu. Neko citu. Nekādi vecie tauki. Gadu. Tad pēc gada varēsi runāt…
  Mēnesi var iztikt vispār ar Ls50. Bet tas neko nepierāda… Man ir čoms, kurš reiz eksperimentam 10 dienas badojās. T.i. neēda vispār neko. Tikai lai zinātu kā tas ir. Un uzzināja. 🙂 Tieši tāpat kā tu uzzināsi, kā tas ir mēnesi tērēt mazāk kā parasti. Bet tu neuzzināsi kā jūtas tie, kam tiešām šī ir vienīgā nauda un nevis mēnesi, bet gadu no gada.

  Tas ir tāpat kā ar tiem diētas fanātiķiem, kas mēneesi badojas, nomet 5kg. Tad, diētai beidzoties, pierijas kā cūkas un nedēļas laikā dabū atpakaļ +6kg.
  Grūti ir noskriet maratonu 42km. Pilnīgi noteikti grūti ir kara laikā, mūkot no frontes līnijas, pāris dienās nostaigāt vairākus simtus km, lai nokļūtu aizmugurē. Bet tikai idiots teiktu, ka šīs abas lietas ir salīdzināmas, jo abas ir grūtas.
  Tāpēc novēlu gūt kādu vērtīgu atziņu no sava “experimenta”. Varbūt kaut ko tiešām arī pamainīt savā dzīvē pēc experimenta beigām.
  PS. Un pārdod savu veco popeli. Nopērc velo! 🙂 Mierīgi braucot nesvīdīsi, ja vien neesi bezcerīgs tusnis, bet pat šādā gadījumā ātri pietrenēsies un tad jau būs ok. 🙂 Rīgā starp citu ir daudz vairāk velobraucēju kā gadu, divus vai trīs atpakaļ! Pozitīvi!

  Atbildēt
 33. Shustreek

  tiri-piri: par Rīgas Domes sociāliem pabalstiem:
  www.ld.riga.lv/SCMSControls/content/common/GetFile.aspx?id=722

  “Tiesības saņemt dzīvokļa pabalstu ir ģimenei vai atsevišķi dzīvojošai personai (turpmāk tekstā – palīdzības pieprasītājs), kas deklarējusi savu dzīvesvietu Rīgas administratīvajā teritorijā, dzīvo atbilstoši norādītajai adresei un kuras ienākumi viena cilvēka ģimenē nepārsniedz Ls 250, bet ģimenē, kurā ir divi vai vairāki cilvēki, ienākumi nepārsniedz Ls 200 vienam cilvēkam.”

  Varbūt kādreiz manā dzīvē būs vieta arī tevis minētajam eksperimentam. Noteikti ne tagad un cerams, ka ne apstākļu spiediena dēļ. Bet uz esošo brīdi mani interesē, ko un kā ir iespējams ietaupīt, un no kā dēļ tā ir jāatsakās.

  Atbildēt
 34. budzis

  Bulshits tas eksperiments. Ja, 1 izdzivot var, tikai – vai par tadu summu var nopirkt dzivokli, kam jamaksa komunalie 40 Ls? Jaunajiem dzivokla visticamak nav un to ire – un tas nozime + >100 par iri.

  Atbildēt
 35. Shustreek

  budzis: par īri jau augstāk pieminēju – prastākie dzīvokļi sākās no 40-60Ls mēnesī tagad. Pa 100Ls var jau izīrēt normālu 119. sērijas 1-istabnieku. Par pabalstu – vai tur vēl ir papildus nosacījumi tā saņemšanai?

  Atbildēt
 36. bomzhs

  tipiski latvieshiem 🙁 kaa tik kaads megina kaut ko dariit taa uzreiz vajag apriet un nodirst cik vien nu var!

  es pat neiedzilinos eksperimentaa, vnk ar interesi parlasu kas un kaa!

  Blackhalt’u un Bigugu varu iedomaties, pumpaini, kompleksaini, tipiski gīkiem, datorikiem, vienmer visu zin un par visu gudraaakji, parasti pljuutii aiz monitora, bet dziivee ir kaulaini, saules neredzejushi taarpi!

  Protams es te shauju par stripu, bet nevaru ciest tipus kas vienkarshi nodirsh kaadu kas kaut ko ir paveicis (nozimigu vai ne, ne par to ir jautajums) pasham sezhot un onaaneejot aiz monitora

  Atbildēt
 37. zajibis

  budzis: par īri jau augstāk pieminēju – prastākie dzīvokļi sākās no 40-60Ls mēnesī tagad. Pa 100Ls var jau izīrēt normālu 119. sērijas 1-istabnieku. Par pabalstu – vai tur vēl ir papildus nosacījumi tā saņemšanai?

  Ko tu muldi? tā summa ir plus komunālie. tur noteikti sanāk vismaz 150-180 par prastāko(rīgā).
  tādi kā tu dolbojibi ierauga :O es varu pa lēto izīrēt. (ziemā komunālie ir milzīgi jo pa apkuri vēl kādi 20-30).

  Atbildēt
 38. j

  Pietam tiem, kam ir minimālā alga nevizina savu dirsu mašīnā, bet brauc ar sabiedrisko(parasi pērk mēneša biļeti) vai iet ar kājām.

  Atbildēt
 39. unknown

  Nu kam patik eksperiments tas seeko, kam nepatik neseko..kur problema? Nav ko dirst te daudz par to kas pareiz, un kas nav! Dzeks parada to ka ja pekshnni vinnam ienaakumi kritisies uz kadu laiku, vai vinsh spees dzivot kadu laiku uz minimaalas algas un viss. Neiet runa ka tagad vinsh parada vai to var vius muzhu dzivot uz minimaalas …..
  Kas te dirsh par to ka taa ir nnirgashanas par tiem kas dzivo uz minimalas, tad nu visiem cilvekiem ir vienadas iespejas izsisties dziivee vai ne?

  Atbildēt
 40. Lita

  Jauki jau tā pamuļķoties! Piekrītu, ka bieži mēs pērkam arī nevajadzīgas lietas, daudzi mūsu tēriņi ir lieki, un, ja eksperimenta jēga ir to pierādīt, ok. Tomēr tiem, kam sāds maznaudas stāvoklis ievelkas uz ilgu laiku, ir grūti lasīt Tavas visgudrās piezīmes, nepaliekot tā kā nedaudz nikniem. Jo, piemēram, es negribu no dzīves zelta kalnus – tomēr mana ikdiena ne tuvu nav pat tas minimums, ko es vēlētos. Un es neesmu ne sliņķe, ne arī čīkstulis, kas gaida, ka mīļais dieviņs man visu gatavu ieliks klēpī. Vēlos tikai pateikt to, ka tas, ka par sādiem līdzekliem var izdzīvot ( IZDZĪVOT!) vēl nenozīmē, ka es vai kāds cits, kas ir līdzīgā situācijā, ir pelnījis tādu dzīvi. Jo es vēlos DZĪVOT, nevis izdzīvot! Tādēļ esmu studējusi ( esmu ārste ), tādēļ strādāju, tādēļ audzinu savus bērnus!

  Atbildēt
 41. Atbalss: Cik viegli ir pārvietoties ar invalīdu ratiņkrēsliem | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *