Kā Latvijas valdība ir plānojusi budžetus un SVF prasības

Ļoti interesanta lasāmviela par to kā Latvijā tika plānoti budžeti. Lietas, kas tagad uzpeld, kamēr SVF eksperti šiverē pa mūsu virtuvi.

Izrādās trekno mūļu partija ir šeptējusi ne pa jokam un ievārijusi ziepes vēl mūsu mazbērniem.

«Составляя бюджет, правительство просто не брало в расчет, что через два-три года ему придется выделять из резервов дополнительные суммы по уже заключенным договорам. У них даже не было централизованной базы данных, где по датам можно было бы проследить, в какой месяц и за что нужно будет делать платеж»,— пояснила Татьяна Верье.

Учитывая страсть Народной партии, много лет управлявшей страной, к мегапроектам, нетрудно предположить, какая сумма долговых обязательства набежала за тучные годы. Час расплаты обернулся многомиллиардной «утечкой». По самым оперативным данным, в Госкассе Латвии сейчас осталось всего полмиллиарда, при том что налоги, несмотря на кризис, предприятия и жители продолжают платить.

No kāda cita raksta var uzzināt saīstināto versiju “pilnajam” tekstam ar prasībām jeb ieteikumiem no SVF mūsu valdībai un ko tā slēpj no cilvēkiem.

Ieteikumi paredz neatliekamos pasākumus budžeta pārskatīšanā un iezīmē vadlīnijas tālākajām reformām, kas vēl jāprecizē sarunās ar SVF un EK tehniskās palīdzības misijas pārstāvjiem maija pirmajā pusē.

Varbūt kādu interesē.

24 thoughts on “Kā Latvijas valdība ir plānojusi budžetus un SVF prasības

 1. Mateo

  Atrāk šis viss beigtos, varbūt pie vadības vairs nebūtu Latvijas iedzīvotāju vēlētas personas, varbūt būs citas, varbūt no citām valstīm, varbūt vairs celtnieki nebrauks ar Kajennem, varbūt sāks novērtēt darbinieku izglītību, varbūt sāks maksāt par padarīto darbu, nevis par to, no kuras partijas tu nāc, varbūt mēs nemaz neesam gatavi savai Latvijai.

  Atbildēt
 2. lops

  Njaa par Kikii un maakonju teevu neviltots prieks. Vismaz kaadam iet labi un vini var atlauties doktordesu uz sviestmaizes 😀

  Atbildēt
 3. rv

  nja. tā tiešām ir informācija, ko latviešu valodā publicēt nedrīkst…. lai pat pēdējais konformists neņemtu mietu un nedotos uz Rīgu.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  e-remit, domā to pirmo krievu tekstu? Es patiesībā nemaz nezināju, ka tas nekur citur nav publicēts, jo īpaši nemeklēju. Vienkārši newsletterā uzzināju par to un nolēmu ielinkot, lai nepazūd. 😉
  Mani vairāk interesēja avots no kura tas ir ņemts. Būs jāuzmeilo Kimam, lai pastāsta.

  Atbildēt
 5. e-remit

  CooLynx, tas vairāk bija secinājums, jo Tu krievisko tekstu citēji. Vienkārš, ir pieredze, ka krieviski dažkārt tiek publicētas lietas, kas latviski vispār nepavīd.

  Atbildēt
 6. Aptracis Pilsonis

  Tik tiešām piekrītu idejai ka būtu jaievieš soda mērs par valsts izsaimiekošanu ar atpakaļ ejošu spēku, izkratīt dažus no biksēm un domājams mēs ātri vien spētu gan atdot parādus gan nostāties uz kājām. Bet pareiz mūms ir tās jaunās lietiņas Demokrātiju, Cilvēktiesības vel šādi tādi gudri vārdu kuru jēgu mēs (ne tikai Latvia) pārpratuši sabojājuši. Mēs esam otrā grāvī jo dažreiz represīvās metodes ir vajadzīgas.
  Izkausās protams nepatriotiski, bet varbūt mūms tik tiešām vajag kādu kakla kungu kas mūs domās nopietnas lietas mūsu vietā.
  Neliels ieskats Latvijas vēsturē: Pirms krustnešiem Šeit apdzīvotā teritorijā +/- ko mēs tagad saucam par Latviju dzīvoja ja nemalods 5 ciltis samērā prātīgas kareivīgas tikai plūcās savā starpā arī vairāk nekā būtu vajadzīgs. Ko vācieši izmantoja savā labā sanaidojot labākos un gudrākos savā starp kuri savukārt viens otru arī apkāva. Lūk arī Latvijas rašanās. Tālāk Rīgu dibināja ja nemaldos. Tad jau Latvija staigāja no vienām rokām otrās tostarp pa vidu mēs besam bijuši dažādās lielās savienības ja ne visa Latvija tad vismaz kāda tās daļa. Piemēram Livonija, Hanzas savienība. i.t.d. . Latvijai takš kādu laiku bija pat sava kolonija, Tabago. Intresantākais ka Latviešu nopelna tajā nau itin nekāda. Izcīnijām uz laiku savu brīvību (detaļas nezinu man vairāk intresē Vesturiski senāki laika periodi) bet cik man zināms pat tajā laikā mūms bija velme noiet no iemītās taciņas ko nebūt nebija tik vienkārši izdarīt jo tā laika kustība “Jaunlatvieši” aktīvi piedalījās un tā teikt centās valsti vest uz pārticību celt pašapziņu vairoties būt lepnam par to kas viņš ir nevis kā tagad tur protams savu lomu spēlē arī Kārlis Ūlmanis tā saukti latvijas zelta laiki. Pēc tam atkal sākās atradās mūms te kakla kungi. Gaišākie prāti tika izskausti. Un nu re mēs esam basām kājām neatkarīgā Latvijā un vienīgais ko mēs esam spējuši panākt ir savas valsts sačakarēšana gan tās tēlu, gan ekonomisko, gan demogrāfisko gan pārējos līmeņos mēs esam totāli izgāzušies.
  Nevajag skatīties uz citām valstīm viņām ir savādāki gan dzīves apstākļi gan morāles nostādnes gan vēsture. Tas ka mēs atvedīsim no Tuksneša kaktusu un iestādīsim pie sevis tas vel nenozīmē ka viņš pie mūms augs 100% tā pat ka tur. Tas attiecība galvenokārt uz daudzām lietām ko mēs akli pārņemam no citām valstīm tikai tāpēc ka teorētiski tas varētu darboties.

  Atbildēt
 7. Vaarna

  Ja ieviesīs sodu par valsts izsaimniekošanu, tad uzreiz ar atapakaļejošu datumu var iemest ķurķī visus pagastvečus.
  PIemērs iz dzīves. Vienā ciemā iedzīvotāji ir ļoooti sašutusī par to, ka pagastvecis nespēj noasfaltēt vienu ielu ciemā. A iela patiesībā nav pašvaldības pārvaldībā, bet gan Latvijas Ceļu, jo “jevļajetsja” kaut kādas nozīmes šoseja. Bet tas jau mirstīgos un neapmierinātos nodokļu maksātājus neinteresē.
  Ja pagastavecis, glābjot savu ādu no zemnieku dakšām, noasfaltēs šo ieliņu. tad viņš būs jāliek cietumā par izsaimniekošanu, ibo viņš ir izšķērdējis pašvaldības naudu par lietām, kas nav pašvaldības kompetencē.

  Atbildēt
 8. hu_ha

  Ja gribēsim šiem spriest nāves sodus (arī ar atpkaļejošu datumu par jau padarīto) tad šie darīs vispār neko. Ja kāds ir strādājis ar valsts iestādēm tad tie sapratīs – tur neviens ne par ko negrib uzņemties atbildību un stumda papīrus no viena pie otra. Neviens galvu cilpā neliks..

  Atbildēt
 9. Domājošais

  1. Tāds kāzuss kā likuma darbība ar atpakaļejošu spēku nekad netiks ieviests. Ar atpakaļejošu datumu sodīja tikai PSRS, vadoties no 58. panta dzimtenes nodevību, piemērojot to pret okupēto valstu iedzīvotājiem. Piemēram, 1941. gadā ar nāvi tika sodīti simtiem un ar cietumsodu tūkstošiem 1919.- 1920. gada Neatkarības kara dalībnieki, kuri esot nodevuši ”dzimteni”- PSRS. Pie tam, faktiski tādas PSRS 1919. un 1920. gadā nemaz nebija.
  2. Piekrītu Vaarnai. Tas ir spilgts gadījums politiskajai marginālijai. Un tā jau nenotiek tikai mazos pagastos. Vairumā pilsētu tā ir ierasta prakse. Pie tam, ievērojiet, kāds skandāls izvērtās par tiem Kastēna sūda aifoniem, kamēr klusumā izskanēja šī ziņa par SVF un Latvijas budžetu. Faktiski nesamērojamas lietas.
  3. Ja mēs neesam izmantojuši lielisko iespēju par iebiedēšanu ešafotēt visādus Laventus, Gaiļus u.c. jau 1991.- 1993. gadā, kad Latvija nebija praktiski nevienā starptautiskā institūcijā, tad nevajag nemaz tracināt tautu par nāves sodiem. Tā ir skaļa un huligāniska retorika.

  Atbildēt
 10. ragnarok

  secinaajums ir esam zhopaa galiigaa, neviens nenaak paliigaa. izskataas, ka izveele buus jaaveic starp diviem ljaunumiem. ka tik atrastos, galvas, kas maak izveerteet un atrast mazaako ljaunumu.

  Atbildēt
 11. Zults

  Ja jau tie augšā neko nevēlas uzņemties neko darīt tad jautājums ko viņu tur dara kāpēc viņiem mēs maksājam tādu lielu algu. Paradoks Kungs (Tauta) saņem mazāk nekā Kalps (Valdība/Saima) pie tam vel nemaz nevēlas strādāt.
  Pat izsludinot nepaliksim smieklīgi neies bandīts pats sevi pie staba kārt un augšā vilkt.

  Atbildēt
 12. Vaards

  Zults,

  problēma ir tajā, ka tie tur augšā ir pārāk mīksti. Lai sasniegtu progresu un izlīstu no bedres nav svarīgi kā tur augšā strādā, bet ir svarīgi kā šeit lejā strādā. Bet lai lejā strādātu un būtu progress, vienmēr vēsturē ir palīdzējuši visādi tādi instrumenti kā koncentrācijs nometnes, darba nometnes Sibīrījā u.t.t. Kamēr tādas netiek izveidotas, tikmēr Zults & Co valsts naudu iztērē nevajadzīga datora iegādei (nekādu pievienoto vērtību, eksportu u.c. šie nerada. Tik lieki elektrību iztērē), pārējo naudu apēdot ārezmju kapitāla būvētos veikalos, kur nopērk ārzemju kapitāla radītas ēdammantiņas, kuras ar ārzemēs radītas degviels palīdzību, ārzemju ražotos automobīļos uz šejieni atved. Tad Zults & Co paliek īpaši dusmīgi un ievēl tos pašus vēlreiz. Par laimi.

  Tādejādi varētu atbalstīt Andron MC Beton ideju – visus jāsēdina. Jāliek nometnēs. Tikai vajag pirms tam konkrētu vīziju ko darīt ar iesēdinātājiem – iekarot leišus, apstādīt visu latgali ar kartupeļiem un tad dempingot ES tirgu, vai da-jeb-ko. Galvenais lai tie ieslodzītie dzīvo būdās un netērē valsts naudu uz bezjēdzībām. Kā tas ir šobrīd Zults gadījumā.

  Atbildēt
 13. normunds

  Varbūt kādu interesē.

  ja jāteic pavisam godīgi tad šajos rakstos nav pilnīgi nekā jauna, tb nekā tāda kas būtu jau bijis izlasāms vai nu latviešu drukātajā presē pēdējo pāris mēnešu laikā vai internetā. tāpēc es nepiekrītu (:D fanu pulciņš sāk sist plaukstiņas) ka kaut kas ir tapis baigi slēpts.

  varētu piebilsts par “šokējošo” atklājumu, kā katru gadu ir stādīts budžets, bet ja mani neviļ atmiņa, tad pirmie, ka sasolīja, ka nu tik būšot budžets pa jaunam (tb nevis paņemts pērnā gada budžets un piemesti klāt n procenti, bet tip no nulles, pierādot katru pozīciju) bija vai jaunlaicēni vai tēpisti. žēl, neatminos kuri bija tie “revolucionāri”, kuri pēc mēneša aizbrauca pa vecajām sliedēm, piemirstot savus solījumus.

  otra lieta ir budžeta metodoloģija, bet nu tur ES var turēt muti, šādi budžeti mums ir bijuši piecpadsmit un tagad viņi ir tikai atjēgušies, ka metodoloģija nepareiza.

  Atbildēt
 14. Andron Mc

  Incants ir to dauneļu un nedapiseņu skaits (pārsteidzošs) kuri brēc par to ko nejēdz. Vai tiešām visi latvieši ir nedapisti kuņasbērni?

  Atbildēt
 15. ...

  Tev gan īsa atmiņa. Prmie budžeta “pa jaunam” stāditāji bija jau tad, kad “jaunlaicēni” vēl nerādījās Repšem pat sapņos. Tā bija treknā partija un nākošajās vēlēsanās, to pat izmantoja pret viņiem: “Vasti nevar vadīt kā uzņēmumu!” 🙂

  Atbildēt
 16. Zults

  Zults & Co pātīk Aptracis Pilsonis novērojums ka varbūt tiešām mūms būtu vajadzīga sveša gudrāka vara tāda kā maza kolonija būtu kādai lielvalstī mierīgi dzīvotu darītos varētu sasēdināt lielos zaģļus pa cietumiem ar to atpakaļ ejošo likumu. Zults & Co šogad dikti cītigi vēros par ko balsot un tie tik tiešām nebūs tie paši kas tagad pie stūres. Drīzāk tad jau vairāk patīk tie tagad nomelnotie “zaģļi” (kas netika pieradits) kam vismaz ir kaut kādi darbi aiz muguras palikuši pozitīvi. Cerībā ja arī šie rīkosies kā esošie varbūt ievēros to pašu stratēģiju un pārējos arī neatstās ar basām kājām brīvā latvijā.
  Kaut gan ka izteicās eks premjērs vienā no televīzijas reportāžām kuru uztrauc uzvara ja nākamjā dienā sekos defolts.
  Iekš LV ir gudri un strādād griboši un varoši cilvēki un viņi to arī dara strādā katrs savā jomā kurš kontrolē, kurš rada.
  Katram ir jādara tas darbs kas viņam sanāk viss labāk. ….

  Atbildēt
 17. xc

  būtu incanti online redzēt Zults pārsteigumu tai brīdī, kad cītīgi vērojot par ko balsot un vēl pat aizejot nobalsojot, rezultātā iegūs pie varas tos pašus fruktus, pie kam par tiem nebūs pat balsojis ; oi, tas varētu diezgan labs paskats… 🙂

  Atbildēt
 18. Zults

  Ja tā pavisam atklāti zults par to īpaši nebrīnīsies ja tiks ievēlēti tie paši frukti vienkārši zults kā arī līdz šim pildīs savu pilsoņa pienākumu izsakot savu atbalstu tiem pārstāvjiem kuri pēc viņa domām situāciju varētu vērst pozitīvā gultnē.
  Starp citu tie par ko zults nodeva savu balsi pagājušajās vēlēšanās arī netika pie siles.
  Tā kā žults te var mierīgi vārīties un sākt apsvērt uz kurieni nu tagad lai dodas un uz kādas valsts pilsonību lai sāk pretendēt.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *