Latvijas ES Parlamenta vēlēšanu birža

Ritvars iesūtīja saiti uz Latvijas ES Parlamenta vēlēšanu biržu.

Es gan īsti nesapratu, kas un kā tur strādā, bet pieļauju domu, ka būs kāds, kam tas būs skaidrāks. Man pašam tā lapa neviesa uzticību, jo reģistrācijas forma bija tāda it kā tur viņi ņemtos ar īstu naudu, lai gan pēc apraksta spriežot, tā ir tikai spēle ar virtuālām akcijām.

Each participant receives a fix amount of stocks and a virtual amount of money in the beginning to start trading. The goal of the game is to maximize the assets through good prognoses and clever speculations. At the end of the game all stocks are bought back by the bank at the price of the official result of the predicted event (e.g. official election result).

Pārāk plašās reģistrācijas formas dēļ es nepiereģistrējos.

13 thoughts on “Latvijas ES Parlamenta vēlēšanu birža

 1. Andron Mc

  Laikam jau ir vienaa maisaa, nez… man te pazinja viens ir partijaa, cik nu jamais staastija viss tur ir jauki un pareizi, bet es taa pastijos kas ta vel tur ir, izraadaas Shtelmahers! Nu nahuj par taadu partiju balsot! Ne vinjsh runaataajs ne dariitaajs. Bankroteetaajs driizaak. Un savu firmas sachakareeshanas maakslu pieraadijis jau divreiz. Uz veeleeshanaam iet tok nau jeegas, tur var tikai no 10 suudiem izveeleeties mazaakos.

  Atbildēt
 2. budzis

  Andron Mc, tikai tapec, ka ir “gudrie”, kas spriez, ka nav jegas iet velet, mums tadi kuilishi, sleseri, slaktreri ari sez teju vai 20 gadus Saeima! Faktiski tev nav pat tiesibas vert muti par saveletajiem, jo tie kas saveleti, pa lielai dalai ir tikai tapec, ka tu neesi bijis velet. Ej kaut vai tapec, lai izveletos mazako ljaunumu!

  Atbildēt
 3. Andron Mc

  veciit es eju veeleet! Kopsh man ir pase esmu vienmeer bijis veeleet iznjemot to 1 reizi kad biju padjiku zemee, un tad arii nebiju vieniigais bastotaajs. pa visu iiriju 8 cilveeki bij veeleet veestnieciibaa. Un uz referendumu par trekno perdelju atlaishanu protams ka biju, bet kaada tam bij jeega?
  Nau vairs ko izveeleeties. Ja tu vel neesi pamanijis ka tie visi tur partijaas ir daunelji un nedapistenji tad iespeejams pats esi tajaa statusaa!

  Atbildēt
 4. xc

  vēlēšanas ir jāignorē masveidā – gan tāpēc, ka tādējādi ieguvums būs pavisam cits un krietni vērtīgāks, gan arī tāpēc, ka šim balagānam nav jēgas
  kā saka – nekā personīga – bet ir budzim līdzīgo stabili nemainīgs naivo vēlētāju pulciņš, kuri priecīgi palēkdamies joprojām skraida uz vēlēšanām, rezultātā iegūstot tos pašus sleserus, slakterus un līdzīgos….
  ja es neesmu bijis vēlēšanās, tad man tomēr ir joprojām tiesības par jebkuru no tiem, kas ir tur pie varas pateikt to, ko domāju – un šitās blēņas – ja neesi bijis vēlēšanās, tad nedrīksti neko teikt par varu – , nu gan nevajag pūderēt smadzenēs
  fakti un loģika, nekādi mani subjektīvi izdomājumi un fantāzijas, šobrīd pasaka – visi nepieciešamie resursi šobrīd ir valdošās mafijas rokās un līdz ar to būtiskas izmaiņas ir mazticamas un visādām vēlēšanām nav nekādas jēgas
  ir jāmainās visai sistēmai, tai skaitā arī vēlēšanu sistēmai un ir jāpazūd visiem šobrīd pie varas esošiem – bet – tas ir mazticams un praktiski neiespējami, tai skaitā arī tādēl, ka daļa turpina piedalīties vēlēšanu teātrī…

  Atbildēt
 5. ZBH

  xc : a kaads buus ieguvums? nu, lietvaardiem, nevs iipasiibs vaardiem? pavisam cits veertiigaaks kas? guano (no balozhu apvieniibs veeleetaajiem)? pribors? caurums no baranks?
  ja veeleesanaam nebuut jeegs, hren buut visaads kampanjs. TP taa dabon gaazt prieks LV rekordpeso “pozitiivismaa”, ka Andrim pasam jaabraukaa ar nieka A4, a Kikijai ar A3. a kaadreiz Skeelem biij viens no LV pirmajiem A6.
  nu a tas, ka taga visaad pasiivie savairojusies komentos – nekaa diivain. bidlo biijs visos laikos, tikai internet palics leetaaks. kaa tur biij politologijaa, 90% – djerevnja, kam taalaak par ciem robezaam intress ph5.5.

  Atbildēt
 6. Budzis

  xc, tadi ka tu ir vieniga Skeles un Ko ceriba palikt vel pie varas. Jo vairak tadu infantiliku neaiziet uz velesanam, jo lielaks vietu skaits vinjiem sanak visos veletajos organos, jo katrs pamulkis, kas uzkeras uz “pozitivismu”, klust vertigaks (dod vairak % rezultata)
  Turklat 5.kolonnas elektorats ari iegus tikai no letinju infantiliku neiesanas uz velesanam, jo vini aizies un savu skaitu balsotaju dabus. Tikai cik vietas Saeima tas bus – to nosaka neaizgajuso skaits

  Atbildēt
 7. xc

  nuja, … 🙂 , manuprāt gluži otrādi … izvēlēties mazāko ļaunumu nav tas pats kas labāko
  vēlēšanām šeit, šobrīd, šajā sistēmā ir kautkāda jēga ne jau vēlētājiem…
  jo mazāk piedalās, jo mazāk iespēju valdošai mafijai runāt par nezkādiem tautas pārstāvjiem

  Atbildēt
 8. e

  xc, Tu vari neiet vēlēt un, ja vēl kādu pierunāsi nevēlēt, gala rezultātā varam nonākt ar kādu krievu partiju priekšgalā, jo viņi iet un ies vēlēt par savējiem.

  Atbildēt
 9. hmm

  Palasīju komentus par vēlēšanām, es arī esmu piedalījies visās. Esmu pēdējoreiz balsoju par ZZS (konkrēti domājot Lembergu), lai arī oligarhs, bet savu pilsētu turēja. Doma bija, ka neļaut vieniem visu laiku silē strēbt – tjipa lielāka konkurence un process caurredzamāks, cik nu tas ir iespējams LV (ja vispār iespējams).
  A nākamās ir doma balsot par Visu Latvijai – tāpat lai iebalsotu oponentus valdošajiem, tikpat
  neredzu jēgu balsot par kādu no TP,LPP,TB ….utt. Par Saskaņas centru nedomāju, tas tāpat būs pārstāvēts.
  Varbūt Visu Latvijai pārstāvji nenoraustīsies un padzenās valdošo ielikteņus un iedibināto kārtību. Īsti citu variantu nesaskatu.

  P.s. Ja līdz tam laikam vēl būšu Latvijā.

  Atbildēt
 10. polit

  Pie lielām ļaužu masām, protams, indivīda balsojums neko neizšķir. Vēlēšanu rezultātu ietekmē lielāki procesi: partiju aģitācijas (reklāmas) un tas, kā mediji ataino politiķu darbu. Demokrātijas nelaime ir, ka visiem tiek dotas vienādas balstiesības. Tas ir apmēram kā tiltu būvē neprasīt padomu specializētam inženierim, bet nu tagad visi nobalsosim, kādu konstrukciju labāk izmantot. Jo reāli vidusmēra pilsonim sajēgas, ko iecelt pie varas un kā būtu pašam labāk ir absolūta nulle. Es arī sevi pieskaitu pie tiem, kas nesaprot, un tāpēc nebalsoju. Un tie cilvēki, kas tiešām ir pētījuši un domājuši un izdarījuši labu izvēli — viņu balsis uz pārējā fona būs nenozīmīgā skaitā. Tā nu tā demokrātija manā skatījumā darbojas, bet nu kaut kā divi soļi uz priekšu viens atpakaļ tomēr kustamies, tā ka nav ko iespringt un apvainot vienam otru.

  Atbildēt
 11. Shadowbird

  1. No pirmspensijas vecuma vēlēt vajadzētu ļaut tikai pilngadīgiem, strādājošiem cilvēkiem. Jo bezdarbnieki un bērni nodokļus nemaksā.
  2. Par savu balsi vēlētājam būtu jāmaksā. Un jāmaksā nevis noteikta summa, bet gan procenti no deklarētajiem ienākumiem. Teiksim, 100% no iepriekšējo 4 gadu vidējās algas (skaitot, protams, tikai tos mēnešus, kad oficiāli strādāts). Tad automātiski atkristu lielākā daļa stulbeņu un sliņķu, kas iet vilkt ķeksīšus tikai tāpēc, ka “vajag” un “tā ir pareizi un patriotiski”, un reāli vēlēt ies tikai cilvēki, kas prot noturēt darbu un/vai pieskatīt savas finasnes, turklāt gana augsta maksa būs motivācija tiešām papētīt, kur tu šo naudu ieguldi, nevis vienkārši atķeksēt to, kuru reklāmas ir vairāk redzētas pēdējās nedēļās, un justies kā labu darbu padarījušam. Visa nauda pensijās un pabalstos.

  Tas tāds viens variants. Nepretendēju uz 100% pareizo viedokli, bet manuprāt jebkuram domājošam cilvēkam jau sen ir skaidrs, ka vēlēšanu sistēma ir jāmaina. Ja ne uzreiz pašos pamatos, kā ierosināja Ierindas pilsonis krizdabz blogā (te un te), tad — vismaz sākotnēji — pamazām.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *