BarCamp Baltics 2009: prezentācijas

Patiesībā šogad izskatās, ka ir gana daudz cita tipa cilvēku – tādu, kas ir vairāk kā tūristi jeb skatītāji. Var redzēt, ka no Latvijas ir kaudze ar cilvēkiem, kas nav redzēti iepriekš. Šoreiz pamanīju arī veselu baru ar cilvēkiem no Lietuvas. Man bija radies iespaids, ka pirms gada nebija vispār no Lietuvas neviena.

Nu labi, bet tagad par prezentācijām. Tāpēc, ka liela daļa cilvēku ir pirmo reizi un principā vēl nezina, kas un kā šeit notiek, tad viņi baidās kaut ko prezentēt. Iespējams, ka vēl nav skaidrs kāds ir formāts vai arī ko vajadzētu stāstīt un kas iederētos šāda tipa nekonferencēs. Līdz ar to arī prezentāciju NAV. Praktiski situācija ar prezentācijām ir katastrofāla, jo pirmajā pusstundā bija tikai 2 prezentācijas – viena bija no sponsora un otra no Delfiem. Uzmini nu, uz kuru no tām es aizgāju. 😉

No Delfiem prezentēja Ingus Bērziņš – Delfu galvenais redaktors. Viņš papļāpāja par to, kas notiek ar blogiem un kā Delfi tos izmanto. Īsumā – viņiem patīk tas, ka cilvēki par baltu velti iesūta bildes, kas ģenerē lielu trafiku, atšķirībā no konkurentiem – TVNET, kas iesūtīšanu atbalsta ar 10 latiem par bildi.

Pēc prezentācijas sekoja jautājumi. Principā nebija grūti uzminēt par ko tie būs, jo no prezentācijas nekas daudz nepalika atmiņā un radās iespaids, ka auditorija īpaši nevapilkās. Ko parasti dara, kad par tēmu nav ko pajautāt – tad ķerās pie sasāpējušām lietām. Loģiski, ka tie ir slavenie Delfu komentāri. Bet sākās viss ar to, ka Vigants uzdeva jautājumu par to vai Delfi liek saites uz saviem ziņu avotiem. Atgādināšu, ka latviešu versijai ir liegts likt atsauces uz jebkādiem avotiem, izņemot gadījumus, ja tas ir līgumā atrunāts. Uz ko Inguss atbildēja, ka viņam šķiet, ka atsaucās. Principā izgrozījās. Tad sekoja nākamais jautājums par Delfu komentētājiem, kas izceļās ar savu stulbumu. Auditorija sajuta zemtekstu un draudzīgi aplaudēja. To visu piebeidza, šķiet ka kāds lietuvietis, kas pajautāja kāpēc viņi neko nedara un neizstrādā rīkus, lai cīnītos ar stulbajiem komentētājiem vai arī vienkārši nedzēš tos. Uz šo jautājumu tā arī nebija atbildes, jo tas bija vairāk tāds retorisks jautājums. Tālāk visi draudzīgi notinās.

Atgriežoties pie iesāktās tēmas par prezentācijām. Diemžēl arī otrajā pusstundā bija iztukšītis un principā varēja izvēlēties to pašu neko. Rezultātā manis izvēlētā prezentācija notika telpā, kas nebija paredzēta tam cilvēku daudzumam, kas te ievēlās. Tā kā es jau paredzēju šo joku, tad laicīgi ieņēmu ērtu vietiņu krēslā, jo pārējiem nācās sēdēt uz grīdas, palodzes vai stutēt sienas.

Prezentācijas vidū nāca apgaismība par to, ka otrajā telpā nav nevienas prezentācijas un var atbīdīt sienu vaļā, lai pārējie cilvēki varētu normāli sēdēt krēslos un vērot prezentāciju. Prezentācija man īpaši nepatika – stāstīja gana garlaicīgas lietas par PR un interneta mārketingu. Bet labā ziņa ir tā, ka nākamā prezentācija būs saistīta ar šo prezentāciju, jo puiši ir no viena kantora vai vismaz strādā kopā. Otro prezentāciju vadīs Samsons. Viņš stāstīs par to kā Nokia ienāk blogosfērā. Pagājušajā gadā viņš stāstīja par to kā Krievijas blogeri taisa naudu LiveJournal komūnā. Viena no lieliskākajām prezentācijām uz kurām es biju aizgājis. Ļoti ceru, ka arī šī būs laba.

Šoreiz es daudz rakstu, jo man no rīta kamera nomira un es nefilmēju.

12 thoughts on “BarCamp Baltics 2009: prezentācijas

 1. Sarky

  Izskatās, ka lekcijas tiek dēvētas par prezentācijām. Laikam lai svarīgākas izklausītos, lai gan tās ir dažādas lietas

  Atbildēt
 2. Arturs Mednis

  Man liekas ka latviski nav poiemēroita, laba vārda. krieviski tie būtu “dokladi”, kas ir tuvāk patiesībai.

  pats šogad nepaspēju sagatavot vienu divas kā biju plānojis, tāpēc nākošajā gadā apsolos parādīt veselas trīs prezentācijas. Jo divām man jau ir zināma tēma un nosaukums 🙂

  Atbildēt
 3. Joha

  Diemžēl lielākā daļa cilvēku uzskata, ka viņi nedara nekā interesanta, lai to prezentētu.
  Kopā bija 47 prezentācijas, no kurām vismaz par 10 dzirdēju ļoti labas atsauksmes.

  Atbildēt
 4. felikss

  Šos barkamp..tos rakstus droši var nolaist podā. Absolūti bezjēdzīgi raksti. Piedod ,autor, bet vai kādam tie interesē, vai arī šīs ”atskaites” raksti priekš sevīm? Savāds pašizpausmes veids…

  Atbildēt
 5. Atbalss: The Untold Story Of BarCamp | nombre.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *