Web izstrādātāja Ziemassvētku vēlmju saraksts

Es te apskatījos Smashing Magazine piedāvāto web izstrādātāja Ziemassvētku vēlmju sarakstu un secināju, ka šis tas arī man šobrīd ir aktuāli.

Jau kādu laiku domāju par krēsla iegādi. HermanMiller lapā var detalizētāk apskatīties šo $674 dolārus vērto Aeron krēslu. Neesmu nekad tādā sēdējis un šobrīd nespēju novērtēt cenas/kvalitātes attiecību.

Pagaidām skatos uz ādas vai mākslīgās ādas krēsliem. Ir daži favorīti kā, piemēram, Saimon krēsls, kas maksā aptuveni Ls130. Bet vēl neesmu nobriedis un sapratis, kur to pirkt.

Interneta veikali, kuros pārdod krēslus, izskatās tik gaužām bēdīgi, ka nav ne mazākās vēlmes tur kaut ko pat prasīt, jo pasūtīšanas iespējas nevieš uzticību, ka tur kaut kas vispār var notikt. Savukārt lielajos interneta veikalos nav prātīgas izvēles. Mēbeļu mājaslapās vispār šausmas darās.

Ja runā par mēbeļu veikaliem, tad godīgi sakot es tur sen neesmu bijis. Pēc pēdējām pastaigām sapratu, ka daudz praktiskāk ir izložņāt interneta plašumus, lai saprastu, kas vispār ir pieejams, nevis kā muļķim vazāties pa mākslas muzejiem, ko sauc par mēbeļu saloniem vai tamlīdzīgi – reāla laika ekonomija un praktiski nekādas spriedzes.

Tādā ziņā modelis, kad veikalam ir pieejama mājaslapa ar fokusēšanos uz saturu, t.i., detalizēti preču apraksti ar lielām bilžu galerijām un video klipiem būtu tas, ko es gribētu redzēt webā. Tālāk jau var dot norādes, kur to apskatīties webā un pēc tam arī nopirkt. Es saprotu, ka šobrīd tas uzcenojums reālos veikalos ir gana ievērojams, bet tas ir neizbēgami, ka interneta veikali ar laiku izkonkurēs ar savām cenām.

Ja pērk kādu lietu, ko vajag aptaustīt un apskatīties tuvāk, tad principā 10% uzcenojums pie interneta veikalu cenām vismaz man nebūtu šķērslis un es būtu gatavs iepirkties veikalos. To varētu maksāt par šīm ekstrām, ka tu vari parunāt ar ekspertu – pārdevēju, kas tev visu parāda un pastāsta. Bet uzcenojumu 15-20% un varbūt pat vairāk es nespēju sagremot. Vasarā veicu eksperimentu un pēc ļoti sakarīgas sarunas ar pārdevēju gandrīz jau biju gatavs izdarīt pirkumu, līdz nostrādāja aizsargmehānisms un pirkumu izdarīju internetā. Ilgāk sanāca, bet toties iztikas minimumu ieekonomēju.

Sāku par vienu un pabeidzu par ko citu – laikam sasāpējis. 😉

38 thoughts on “Web izstrādātāja Ziemassvētku vēlmju saraksts

 1. Normunds

  Ir sēdēts Aeronā, Mirrā un Celle tepat Rīgā, Coppa salonā. Neteikšu, ka es būtu bijis baigā sajūsmā, man likās par jancīgu un dārgu.

  Nupat pasūtīju no UK Steelcase Leap krēslus mājai par ~80Ls/gab [street price ap 800eur], tie manuprāt ir labāki, regulēšanas iespējas elastīgākas un manai sapi$tajai mugurai patika.

  Ja runa ir par krēslu, kas domāts intensīvai sēdēšanai, es ieteiktu atturēties no visiem briesmīgajiem made in china/poland izstrādājumiem. Es vienu tādu nopirku, āda sāka lobīties nafik nost pēc mēneša, krēsls ir nestabils sēžamvieta par platu, roku balsti neregulējas etc. Tā iet, kad krēslu ieprovē ziemas pufaikā 🙂

  Atbildēt
 2. valdiic

  Aeron krēsli ir ērtākie, kuros esmu sēdējis. Varbūt var atrast ko līdzīgu par mazāku cenu, bet pagaidām vēl neesmu neko tādu redzējis.

  Atbildēt
 3. GT

  Ja par internetveikala/reāla veikala tēmu, sekoju draugu piemēram un sadzīves tehniku noskatīju internetveikalā (pēc specifikācijas, cenas utt.), tad aizgāju uz Electrolux veikalu, “aptaustīju” to pašu dzīvē, parādīju pārdevējam izdrukas no internetveikala, un dabūju visu tehniku pa internetveikala cenām. Iesaku!

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  Papuass, tur sortiments ļoooooti trūcīgs. Tad arī, vienīgais krēsls, kas pēc kaut kā izskatījās maksā 2x dārgāk nekā tur cena ielikta.
  http://rkf.lv/lat/catalog/chair/7/
  Saliekot visus “navarotus”, lai beigās būtu tāds kāds bildītē, tas prieks maksā 341ls. Ta jau vēl nedaudz pielikt un pasūtīt šo te Aeronu.

  Atbildēt
 5. normunds

  coolynx, nevajag salīdzināt aeronu vai jebkādu citu ergonomisko krēslu ar RKF [vai Saimon] vadītāju krēsliem, tās ir divas dažādas lietas. Ergonomiskie krēsli ir domāti ilgstošai sēdēšanai, palīdz neveidoties mugurkaula deformācijām etc, vadītāju krēsli vienkārši maksā tādu pašu vai vēl lielāku piķi un nenodrošina neko no augstākminētā, jo nav domāti ilgstošai sēdēšanai.

  Atbildēt
 6. 8)

  Ieteiktu tev kādu UK ražotāju, jo viņiem mēbeles un krēsli ir ļoti ērti un mīksti. Nekādā gadījuma ndrīkst pirkt Vācijā un Latvijā ražoto.

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  normunds, nu es esmu pasēdējis dažādos vadītāju tipa krēslos un tie man patīk, jo ir mīksti un ērti, var šūpoties utt. 😉 Pēc idejas gribu kaut ko līdzīgu mājas lietošanai. Ja tas vēl ir ergonomisks, tad vēl labāk. Tāpēc arī salīdzinu.

  Atbildēt
 8. Raimonds

  Pirms kāda laika mājas lietošanai no US pasūtīju Aeron krēslu un esmu ļoti apmierināts, jo tas tiešām ir labākais krēsls kādā esmu sēdējis. Un tā kā pēc atsauksmēm tas kalpos vismaz 10 gadus, tad tā mēneša maksa sanāk ļoti maza par sēdēšanas baudu 🙂

  Un noteikti nerekomendētu ādas krēslus, jo tajos ilgstoši sēžot svīdīs sēžamvieta un viss pārējais.

  Atbildēt
 9. AV

  Aeron kresla sezu ikdiena jau 4 gadus. Ir to verts – reali erts, nekas nekur neljurkajas, mugura ari nenogurst. Apsveru iepirkt ari prieksh majas lietosanas.

  Atbildēt
 10. Mr. Serge

  Nezinu no kurienes, bet man pirms pāris dienām parādījās šāda mājaslapas adrese: http://www.living.lv

  Tad nu kaut ko tur pabakstījos un paskatījos, bet par cenām īsti spriest nevaru, jo vēl neesmu neko konkrētu salīdzinājis. Bet, katrā ziņā, tas ir labākais mēbeļu veikals Latvijā, kādu elektroniski esmu redzējis pārskatīšanas ērtības ziņā.

  Atbildēt
 11. lote

  Es savu ideaalo aadas kreeslu pirku meebelju namaa, Riigaa. Es nez firmu, bet ir pats eertaakais, ko proveeju, taads ar miikstiem rokturiem, bij kkur bik zem 200 ls liekas.

  Atbildēt
 12. Iciks

  CooLynX, es tajā lapā zem pricing info atradu tikai krēslus sākot no 1000$+. Kurš tad krēsls ir par tiem 674$?

  Man pašam mājās ir Steelcase krēsls darbam pie datora. Nu jau 5 gadi apkārt – nekādu problēmu nav – nedaudz apbružāts (bērni), bet fizisku defektu nav. Salīdzināt ar tiem lētajiem krēsliem, ko var nopirkt parasti veikalos un kuri sāk lūzt uzreiz kā sāc lietot, salīdzināt vienkārši nevar. Tā ka nedaudz zem 200 Ls ieguldījums bija tā vērts. Labs un ērts, tikai dažreiz ilgstoši (stundas) nepārtraukti (pīpaužu nav) sēžot dibenam plakanīguma sajūta rodas – prasās lielāks atbalsta laukus… nu vai arī jāievēro pauzes darbā ar datoru kā darba drošības noteikumos teikts 🙂 Aeronam tas mīkstais “tīkliņš” varētu tiešām būt laikā.

  Raimonds, no kurienes tieši pasūtīji Aeron no USAs? Un pa cik?

  Atbildēt
 13. Iciks

  Iespējams noderīga diskusija par Aeron krēslu + un –

  http://www.dack.com/misc/aeron.html

  Man vislabāk patika

  “Just don’t fart in this chair. Does not muffle sound at all …” 🙂

  Atbildēt
 14. kas

  Nekad neko nepirktu ar “korektu” muguras izliekumu, mugura peec pusstundas sāp kā traka. Bet tāpat kā par to Aron krēslu palasot atsaukmes vienu viņu dievini – nekad nesāp mugura, citi labāk sēž uz taburetes nekā viņā – sāp mugura.

  Izmēģināju 3 krēslus kamēr atradu īsto (visi vēl mētājas mājās). Nopirku ajprodukti.lv – zviedru kantoris, maksāja dārgāk par to aronu, bet visticamāk lai to dabūtu uz latviju viņš izmaksā kādudus 700-800ls anyways.

  Bet Raimondu klausītu – zin ko runā, lai gan tai laikā it alisē kondicionieris bija tikai direktora kabinetā, cik atceros.

  Starp citu klāt pie tiem trīs man vēl ir 2.gab. šādi praktiski nelietoti, bez neviena defekta. Labprāt šķirtos par 100Ls.
  http://www.ajprodukti.lv/SearchArticle.aspx?varde=K-0002&kat=1&hart=K-0003&searchResult=&artnr=12496X&groupIx=22&maxGroupIx=32

  Bet cik saprotu tēmē uz ādas krēsliem, tā kā Tev šis droši vien neinteresēs.
  Jebkurā gadījumā ja sēdi mājās pāris stundas dienā, vari pirkt arī k-ko pilnīgi nepraktisku, diez vai būs nozīme. Bet sliktākais k-ko pirkt bez pasēdēšanas tajā…

  Vēl man ir k-kas līdzīgs šitam, ar augsto atsveltni 😀 Pirks pa 350ls, atdotu kādam par 150ls. :))
  http://www.abis.lv/pop.php?img=754

  Atbildēt
 15. Pipuks

  Ja kādam ir pa kabatai, iesaku apskatīt krēslus šeit: http://www.ergositter.net/en/ergox2_en.htm

  Cena tāda “zviedriska”, jo ražoti Zviedrijā, bet kvalitāte par 100% neatpaliek no cenas. Unikāls dizains, kas atslogo mugurkaulu. Ideja tāda, ka asteskauls nemaz neatspiežas pret krēslu tādējādi neradot spriedzi uz mugurkaulu.

  Atbildēt
 16. kas

  P: Nu un Tu esi tādā sēdējis? Cik tad tādi maksā? Tas epasts gan tāds nenopietns, tjip tā kā mūsējais janis no apollo.lv… bet nu tas tā, cilvēki nekoncentrējas uz ekomerciju.

  Teorijā krēslu kuram visu var regulēt (galvenais atzveltens izliekumu, iepumpeet vai izlaist gaisu) teorijaa var arī pasūtīt bez sēdēšanas, jo varēsi visu saregulēt kā vajag. No otras puses gribētos izmēģināt.

  Jebkurā gadījumā šis man patīk daudz labāk par to Aronu. Palasot dziļāk vienīgi izskatās interesanti, ka pietiek apakšā palikt pāris dvieļus vai nu priekšā vai aizmugurē, uz parastā krēsla un iegūsi līdzīgu risinājumu :)) Bet bildes ar tiem mugurklaula izliekumiem man tiešām patīk, bukletā.

  Es pats fantazēju iegādāties galdu ar regulējamu augstumu, neesmu LV kantoros tādu redzējis, bet zviedrijā tādi ir izplatīti. Ideja vienkārša – apnīk sēdēt – ieslēdz elektromotoru, kas galdu paceļ uz augšu un strādā stāvot kājās. Bet mans “direktora” 🙂 galds smuki iet kopā ar dokumentu skapīti, bet ideja to nomainīt man vienalga patīk. Tādus galdus arī var pasūtīt tajā ajprodukti.

  Šis pieminētais krēsls, it kā, arī iztaisno mugurkaulu, lai būtu līdzīgāk stāvus pozīcijai…

  Atbildēt
 17. Pipuks

  Kas: Esmu pamēģinājis gan. Cena varētu svārstīties no 500 – 700 EUR par krēslu + piegāde. Ja var atļauties tik daudz un muguru gribas/vajag pasargāt, tad tas viennozīmīgi ir vērtīgs ieguldījums.

  Par to kājās stāvēšanu darba vietā – strādāju kopā ar vienu zviedru fizioterapeiotu, kurš specializējas tieši uz mugurkaula deformācijām utt.. Viņš pats no 9:00 – 12:00 strādā stāvot kājās. Tā kā ideja nav slikta. 🙂

  Atbildēt
 18. ZBH

  aads benkjii sasviist, it iipas vasaraa, it iipas plaanaas dreebees. nu cilveeks sviist vispaar, tas iraid normaal, un tam uudenim kaukur jaapaliek. sieteniek taad paciet, bet ventilaacijs zinaa baig labie.

  Atbildēt
 19. Oskars

  es pāris gadus sēžu šādā Herman Miller krēslā un varu atzīt, ka ir ļoti labs, ērti noregulējams 🙂 http://www.hermanmiller.com/CDA/SSA/Product/1,1592,a10-c440-p217,00.html

  Atbildēt
 20. mjaa

  Aeron ir pasaulē labākais darba krēsls. Punkts. Bet neticu, ka viņu LV var dabūt mājās zem 800LVL, ja nepasūta uzreiz kādus 20 gab. Jā, vienīgā iespēja ir no Coppa.

  Vēl izcili ir Haworth Zody sistēmas krēsli, bet arī sūdi sākas no ~ 800 LVL.

  http://www.haworth-europe.com/en/products_all/seating/desk/zody_system_89_office_chair.php

  laikam tāpēc vienīgie kas viņus LV tirgoja jau bankrotēja pirms kāda pusgada.

  Atbildēt
 21. mjaa

  vispār iesaku parastos Steelcase modeļus no Coppa.

  Nebūs šitāds kaifs sēdēt kā uz Haworth vai HM, bet arī būs zajebis un cenas 1 gab būs ap 300 LVL

  Atbildēt
 22. Raimonds

  @Iciks
  Areon pasūtīju no www.hightechseating.com – tur atradu ar vislielāko discountu. Vienīgi to discountu pēc tam nākas samaksāt par piegādi 🙂 Un izskatās, ka es viņiem biju pirmais eiropietis, kas pasūta, jo ilgi validēja manu identitāti. Bet rezultātā dabūju par ar kārtu Ls 620, ieskaitot arī muitošanu, kas ir stipri lētāk nekā to pirkt Coppā, kur cena būtu ap Ls 1000.

  @kas
  Galdus ar regulējamu augstumu var pasūtīt ISKU salonā iekš Spices mēbeļu korpusa – arī tos lietoju un esmu apmierināts.

  Atbildēt
 23. Atbalss: Cik maksā Herman Miller krēsli Aeron? | Pods.lv

 24. mjaa

  pa 620 LVL ja var dabūt – respect! Ar to, ka nav citu iespēju kā Coppa biju domājis, ja grib vispirms patestēt materiālus dabā un no oficiālā dīlera kurš atrodas Latvijā.

  Labi ka ir inets. 🙂

  Atbildēt
 25. cyxob

  es ir skolotājs un nevaru pavilkt tik dārgus krēslus, bet uz sūda sēdēt arī negribu. tāpēc mājās strādāju uz šitā: http://rkf.lv/lat/catalog/type/1/chair/17/
  liekti līmēts koks ir labāks par poļu/ukraiņu/ķīniešu plastmasu… un pirms 3 gadiem viņš maksāja tikai 50+ Ls. inflācija?

  Atbildēt
 26. ZBH

  cyxob : atgaadin stacionaaros seezhamos RTU DITF LDI staavaa. tie toc negaidiit eert izraadiijaas (elastiigums ar optimaals).
  bet shitaas cens es nesaprot. es taga seezh uz Igaunijaa pirms gadiem vairaak kaa 10 pirkt kreesl, kam cen biij ap 30Ls muus naudaas. itogo bez kaukaads Kiins leetum jeedziigs kreesls, kuram neks neluust, atzveltns engj stingr, amorts ar neir noseedies, lai gan es vairaaks gads atlaavos sveert virs 110kg. PSC!

  Atbildēt
 27. Atbalss: Kādu datoru un monitoru pirkt? | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *