Firefox paplašinājums Pirates of the Amazon saceļ vētru

Viesturs iesūtīja saiti uz CNET rakstu, kurā ir stāstīts par jauno Firefox paplašinājumu Pirates of the Amazon ar kura palīdzību, pārlūkojot Amazon.com lapu, paplašinājums automātiski uzmeklē Pirātu līcī vajadzīgo torrentu un pārveido lapu atbilstoši rezultātam – ja ir atrasts atbilstošais torrent fails, tad parādās bildīte ar iespēju uzklikšķināt uz tās un lejupielādēt atiecīgo failu, ja nav nekas atrasts, tad parādās bildīte, kas saka, ka nav nekā prātīga.

Tajā rakstā ir arī video klipiņš, kur ir nodemonstrēts kā tas izskatās dzīvē.

If the content can be found on the Pirate Bay’s search index it shows up as a “Download 4 Free” link on the top of the Amazon product page. This links directly to the hosted .torrent tracker file, letting the user avoid having to make a purchase from Amazon in place of acquiring it illegally via BitTorrent.

Te ir Amazon.com ekrānuzņēmums jau ar pārveidotu lapu.

TorrentFreakos cepās par to, ka šis ir pļaujas laika, lai slauktu tautu un tieši šajā laikā iznāk tāds paplašinājums, kas sačakarē visu pasākumu.

At the busiest time of the year for on- and offline retailers, this Firefox browser add-on offers users a download link to pirated copies of products that can normally be found in the Amazon online store.

Kopš vakardienas paplašinājuma izstrādātāju lapa pirates-of-the-amazon.com ir nogremdēta, jo tai uzklupa Diggotāju bars.

The Ship was hit. We’re offline.

14 thoughts on “Firefox paplašinājums Pirates of the Amazon saceļ vētru

 1. Didulis

  Dīvaini, ka viņi nav izmantojuši to IBM mega web 2.0 tehnoloģiju, kas praktiski jebkurā lapā ar pāris klikšķiem ļāva savākt datus no citas norādītās lapas un šos datus apvienot. Tagad nespēju atcerēties, kā to IBM brīnumu lamāja, taču video klipiņos ar demonstrācijām, ko skatījos pirms pāris gadiem, tas izskatījās skaisti. Ja pareizi atceros, tad tie bija ielink`oti arī kaut kur tepat LVnetā. Varbūt kādam atmiņa ir labāka nekā man.
  Turpinot domu. Ar šo addon tiek pačakarēts tikai Amazone bizness, taču ja viņi būtu radījuši universālu risinājumu, tas smagi iedragātu lielus plašumus. Tādā gadījumā gan jau, ka kādam rastos tik lielas pretenzijas, ka ātri notīrītu piratebay no interneta. Redzēs kā pašreizējais atbalsosies pēc pāris mēnešiem. 😉

  Atbildēt
 2. newage

  Diduli, par pirātu līci vari būt drošs – ne viena vien Holivudas kompānija ir mēģinājusi pirātu līci noslaucīt, bet vienīgais ko viņi ir panākuši, ir apmeklētāju pieaugums līcī… Pirātu līcis ir mūžīgs…

  Atbildēt
 3. atis

  Sekos karš – Amazon katru dienu randomā mainīs HTML kodu, un plugins katru dienu izlaidīs jaunu versiju 😀

  Bet vispār, noderīgāk būtu piem IMDB..

  Atbildēt
 4. Shadowbird

  Plugins ir stulbs. Ja cilvēks iet uz Amazon, tātad laikam jau vai nu nevar, vai negrib meklēt citur, un ir gatavs maksāt. Savukārt, uzlikt to pa kluso kādam, kurš linku spiedīs svētā ticībā, ka tā ir kāda Amazon Zsvētku akcija vai kas tamlīdzīgs, ir vienkārši neglīti.

  Nekas nav mūžīgs. Pietiek atminēties kazaa, napster etc.

  Es atminos, ka bagātas firmas panāca to abu slēgšanu, un vietā nāca citādāki, tehnoloģiski spējīgāki, “pirātiem” draudzīgāki un drošāki protokoli un programmatūra, kas joprojām turpina attīstīties un izdomāt arvien jaunas fīčas. Atšķirībā no lielajām IP industrijām, kam liekas, ka skaņu plašu upgrade (plates->CD->DVD) un maksājošu klientu čakarēšana (DRM) ir viņu biznesa augstākais tehnoloģiskais sasniegums un vienīgais pareizais virziens.

  Noslēdzot TPB, viņu lietotāju miljoni izplūdīs pa citiem trakeriem un tīkliem. Cīnīties pret pirātismu, slēdzot trakerus ir tas pats, kas cīnīties pret narkomāniju, nojaucot vecas mājas (kur narkomāniem patīk pulcēties) un apcietinot to īpašniekus.

  Atbildēt
 5. Te tev nu bija

  “Pirates of the Amazon” was an artistic parody, part of our media research and education at the Media Design M.A. course at the Piet Zwart Institute of the Willem de Kooning Academy Hogeschool Rotterdam, the Netherlands. It was a practical experiment on interface design, information access and currently debated issues in media culture. We were surprised by the attentions and the strong reactions this project received. Ultimately, the value of the project lies in these reactions. It is a ready-made and social sculpture of contemporary internet user culture.

  One day after publishing we received a take down request by the legal department of Amazon.com.

  This work was made as a trimester assignment in our study course, under the supervision of our tutor Denis Jaromil Rojo and our course director Florian Cramer. This page is now the documentation of our study work as required by the course.

  Atbildēt
 6. KSB

  Starp citu – ir tapusi pieejama Opera 10.00 Alpha-1, ja nu kādam interesē. Pirmais, kas krīt acīs ir 100 punkti ACID3 testos, a citādi tā, smalkpētnieki ganjau izpētīs.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *