TraceMonkey būs jaunais Firefox JavaScript dzinējs

Paulis pameta saiti uz kādu ierakstu par Firefox jauno JavaScript dzinēju TraceMonkey. Šis jaunais dzinējs testos ir parādījis daudz labākus rezultātus nekā tā priekšgājējs SpiderMonkey, kurš tiek izmantots Firefox 3 versijā.

A major goal of the project has been to set JavaScript up to compete with natively-compiled code, rather than simply against other interpreters. This means that we’re starting to see speeds that are completely out of this league when it comes to performance.

Jaunā dzinēja uzdevums būs paātrināt un uzlabot Firefox darbu ar JavaScript kodu. JavaScript bieži vien rada problēmas un noslogo procesoru it īpaši, ja šis kods nav pārāk profesionāli uzrakstīts un veic liekas darbības. Vīri raksta, ka jaunais Firefox JavaScript dzinējs pat izgriezīs pogas Safari dzinējam SquirrelFish. Jauno dzinēju ir plānots palaist tautās līdz ar Firefox 3.1 versiju. Ātrdarbības testu salīdzinājums Firefox 3.1 vs. Firefox 3.0.

Kāpēc tas ir vajadzīgs?

I fully expect to see more, massive, projects being written in JavaScript. Projects that expect the performance gains that we’re starting to see. Applications that are number-heavy (like image manipulation) or object-heavy (like relational object structures).

One area that I’m especially excited about is in relation to Canvas. The primary thing holding back most extensive Canvas development hasn’t been rendering – but the processor limitations of the language (performing the challenging mathematical operations related to vectors, matrices, or collision detection). I expect this area to absolutely explode after the release of Firefox 3.1 as we start to see this work take hold.

Schrep ir izveidojis nelielu rullīti, kur var redzēt, ko var izdarīt, kad tavs pārlūks ir kļuvis 7 reizes ātrāks. Atgādināšu, ka pats Firefox ir XUL aplikācija, kam pamatā ir JavaScript kods.

4 thoughts on “TraceMonkey būs jaunais Firefox JavaScript dzinējs

 1. bush

  no tā ir tas, ka šajā saitē : http://mozillalinks.org/wp/2008/08/serious-javascript-performance-boost-for-firefox-31/

  apakšā ir links uz javascript testu. pamēģini pavilkt slaiderīšus ar firefox 3 un ar pēdējo nightly versiju. tur ir tā atšķirība.

  Atbildēt
 2. jx

  beidzot. pamodās. javascript performance pašlaik ir lielākais šķērslis bagātas lietotāja saskarnes lietošanai web sistēmās. jāgaida ff 3.1 un jāpriecājas.

  Atbildēt
 3. Atbalss: Firefox 3.1 Beta 3 | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *