Cenzūra turku blogos un uzbrukumi Latvijas lapām

Skaista lapa, vai ne? Bet par to vēlāk.

Šodien lasīju par to, ka Turku interneta plašumos valda nežēlīga cenzūra.

Turku blogeri cīnās ar to, slēdzot ciet savus blogus.

Youtube, Netlog, Slide, Tagged and Alibaba are some of the major sites that were banned over the course of two years. Youtube for example is still banned and cannot be reached from Turkey. There are a zillion ways to get over the ban, but of course this is no excuse. There are also some gags, that are actually quite funny; IMDB.com was also going to be banned because some movie producers thought that IMDB is a source to download DIVX movies. Later on, it came out that they were trying to ban IMBD.com because of a typo. And as far as I know, IMDB was never banned…

Tiesa gan kāds jurists atzīst, ka tas nav veids kā to darīt.

Başak Purut, a Turkish lawyer who specialized in these kind of processes says that “this kind of protests will lead us nowhere, because Turkish politicians absolutely don’t care which sites are banned and why.” He also thinks that the law will get stricter in the future and the only way to solve this issue is to get the attention of the EU, which would maybe talk Turkish politicians into changing the law that regulates the bans.

Tajā pašā laikā, citi turku interneta iemītnieki plosās Latvijas interneta plašumos un uzlauž mūsu mājaslapas.

uupizz iesūtīja saiti uz feimani.lv, kuru šobrīd daiļo augstāk redzamais karogs un teksts. Tajā lapā ir ielikts kaut kāds dīvains embeds, kas tiek palaists caur Apple spraudni. Baidos, ka tur apakšā ir kaut kas ļauns. Jebkurā gadījumā, drosmīgie var iet un skatīties, kas tur ir.

Varbūt, ka šis ir tas veids kā pievērst sev uzmanību? Lai gan viens no tekstiem ir par karu. Ej nu saproti, ko ar to bija domājuši.

No War , Russia 🙁

12 thoughts on “Cenzūra turku blogos un uzbrukumi Latvijas lapām

 1. Krotow

  Turcija ar to laikam cenšas līdzināties Krievijai un Ķīnai. Tiesa pēc kādiem kritērijiem izvēlas slēdzamos webus, nav skaidrs. Ar to pašu Eiropas Savienības vadībai sen bija laiks saprast, vai ir vērts turkus uzņemt ES… šķiet, ka vācieši un kam tur vēl bija lielākie turku anklāvi, to vēl nav sapratuši. BTW tas viss kopā izskatās gana stulbi, tai skaitā blogu slēgšanas akcijas, kuras neviens, izņemot pašus blogu autorus un viņu tuvākos paziņas, pat nepamanīs.

  Caur spraudni palaižamais fails ir parasts MP3 – patīkama fona mūziciņa 🙂

  Atbildēt
 2. Krotow

  Kāds varēja pabrīdināt arī oriģinālās sejas lapas autoru, lai salabo CSS – centrālais bloks Operā (9.51) nobrauc lejā zem izvēlnēm.

  Un pabrīdiniet hakerus – mož vēl kādu caurumu atrod, par ko hostētājs piemirsis 😉

  Atbildēt
 3. lops

  Feimani pagasta priekshseedeetaaja Elviira Pizaane – kaa vinai nav kauns likt sava resnaa rumpja fotograafiju maajaslapaa, lai visaadi turki pec tam to owneetu :)))

  Atbildēt
 4. Krotow

  Vai man rādās vai arī Feimaņu lapas webmins šorīt maina veco saturu uz Joomla? BTW iepriekšējais dizains bija smukāks.

  2 lops: turku meičas pēc 25 kāreiz tā izskatās 😛

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *