Nekur.lv varētu izveidot avotu topus

Kopš Nekur.lv atgriezās jaunajā veidolā, tajā jau ir nākušas klāt visādas labas lietas un ir izveidots lasītāko ierakstu tops.

Ar skaudību noskatos uz Yandex veidotajiem blogu analīzes rīkiem. Līdz tādam līmenim, protams, vēl augt un augt, kā arī resursu nepietiktu, lai tādu uztaisītu, bet var arī kaut ko tik primitīvu, piemēram, kā Techmeme līderu dēli, kur var redzēt kādi resursi visvairāk rēgojas viņu lapā.

Sources are ranked by Presence, the percentage of headline space a source occupies over the 30-day period. “Discussion” links are not taken in to consideration here — only full headlines are counted.

Cik noprotu, tad iekš nekur.lv statistika par ārējiem resursiem jau tiek vākta, bet tagad tos vēl varētu arī atspoguļot, lai tauta redz, kas tur notiek. Ko visvairāk blogeri lasa.

Vai nebūtu forši, ko?

10 thoughts on “Nekur.lv varētu izveidot avotu topus

 1. CooLynX Raksta autors

  Es biju domājis nedaudz citādāk. Šajā gadījumā mani neinteresē kurus blogus cilvēki lasa, bet gan uz kādiem avotiem blogeri visvairāk atsaucās. Blogtopā vienkārši ir savākta statistika par blogiem.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Nē, Technorati attēlo datus par konkrētu blogu – cik uz to atsaucas citos resursos. Mani interesē tas uz kādiem resursiem šie LV blogeri atsaucas visvairāk.

  Ar vārdu resursi es domāju, piemēram, Delfos ir kaut kas publicēts un visi blogeri kā viens uz to atsaucas. Nevis blogeris A ierakstīja kaut ko un tagad blogeris B un C uz viņu atsaucas. Tās ir viņu iekšējās lietas un mani tas neinteresē.

  Atbildēt
 3. deni2s

  Viss jau notiek šādi:
  http://web.hc.lv/blogi/blogi/deni2s/blogspots/

  Vai arī šādi:
  http://web.hc.lv/blogi/blogi/deni2s/linkin-park-lv-bloguarija/

  😀

  Nedomāju, ka šī resursu ietekme uz blogiem būtu kkas baigi nozīmīgs LV mērogā, lai to vajadzētu baigi mērīt. Vētras ūdensglāzē. Bet tas, protams, ir mans subjektīvais viedoklis.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  Šobrīd tā arī ir, bet, ja pieņem, ka blogi attīstīsies arī Latvijā, tad ar laiku tam būs nozīme. Varbūt pēc gadiem diviem situācija būs krasi mainījusies. Neviens jau nedomā par lietām ilgtermiņā un tāpēc tā varbūt šķiet dīvaina vēlme.

  Es vienkārši gribu bīdīt notikumus, nevis skriet tiem pakaļ. 🙂

  Izsakot šādu vēlmi, dotajā brīdī pilnīgi nekas nemainīsies, bet pēc kāda laika varbūt kaut kas arī sāks kustēties. Un, kad pienāks TĀ diena, tad jau viss būs gatavs.

  Atbildēt
 5. deni2s

  Vai pasaulē nav tendence blogu bumam jau noplakt? Tad jau arī LV būs līdzīgi. Izdzīvos spītīgākie/fanātiskākie/profesionālākie, bet tie, kas to dara, jo tas taga ir stilā, tiem drīz apniks niekoties, vai arī tos lasa 3-4 draugi.

  Un patiesībā mani īpaši tik ļoti neinteresē “ko lasa blogeri”, tāpat, kā mani īpaši neinteresē, ko lasa mans kaimiņš vai Godmanis, vai kādā krāsā šodien Parisai ir kleita.

  Un vēl, domāju, ka blogeriem tā nebūtu laba īpašība ietekmēties no masu medijiem, tas tomēr norāda uz to, cik viegli ar mediju palīdzību var manipulēt ar cilvēkiem.

  Atbildēt
 6. anonīms

  ko tas denis var mūžīgi ņīdēt par to, ka blogi ir slikti? visi zina tavu viedokli un nevienam tas neinteresē, sēdi savā hc.lv un priecājies par dzīvi nevis katrā brīdī komentē par to, ka tev nekas nepatīk.

  galu galā, paņem un parādi visiem piemēru, ja jau esi tāds viszinis.

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  Avots:
  # Tas (priekšmets, parādība), no kā iegūst (ko), kas rada, izraisa (ko). Siltuma, gaismas a. Infekcijas a. Peļņas a. Ziņu a. Dzejnieka ierosmes a. Spēka, naida a.
  # Dokuments, grāmata, raksts, kas izmantots kādam mērķim, nolūkam. Citāta a. Disertācijā izmantotie avoti.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *