Nervozā piektdiena

Šorīt izbraucu uz darbu par kādu pusstundu vēlāk nekā parasti. It kā mašīnu nebija daudz uz ceļa, bet uz Akmens tilta radās sajūta, ka visi tādi nervozi. Ja parasti pāris autiņi samaina joslas, tad šorīt kaut kā visi mainīja uz priekšu un atpakaļ, lai gan kustība ritēja normāli.

Tālāk uz 13.janvāra ielas bija neierasts korķis, kas pastiprināja sajūtu par nervozitāti. Turpinot ceļu ar kājām no mašīnas līdz darbam, vienā krustojumā, kur tik tikko bija iedegusies zaļā gaisma, garām aizšāvās viens busiņš. Blakus esošais gājējs gribēja jau pie dzeltenā sperties pāri, bet līdz ar busiņu pakāpās atpakaļ.

Busiņš aizdrāzās pāri krustojumam, noskanēja īss riepu kauciens un bums. Automātā pagriezām galvas un ieraudzījām busiņu, kas ir apstājies pie gājēju pārejas, zili dūmi no riepām, neliela pauze… Tad ieraudzījām riteņbraucēju, kas nogāzās busiņa priekšā. Palika riebīgi ap dūšu. Tāda neomulīga sajūta pārņēma visu miesu. Pēc dažām sekundēm riteņbraucējs jau bija pieslējies kājās, busiņa vadītājs palīdzēja piecelties. Sarosījās ziņkārīgie garāmgājēji. Dzīvos – padomāju es un turpināju ceļu uz darbu. Skarbi.

Pēdējā laikā Krievijas televīzijās iet reklāmas par šo tēmu. Vienā no šādām reklāmām rāda laimīgu pāri, kas priecājās par dzīvi. Pelēkā dienā smaidīgi brauc ar Passatu vai līdzīgu autiņu. Tad parāda kā krustojuma vidū smagais nones to vieglo. Nākamajā kadrā jau rāda tikai meiteni un stāsta – viņai paveicās. Kamera parāda visā augumā un var redzēt, ka viņa sēž invalīdu ratiņos. Puisim nē.

30 thoughts on “Nervozā piektdiena

 1. peech

  Angļiem ir līdzīgas reklāmas, vismaz tās ko es biju apkopojis par The faster you go, the bigger the mess. Arī liek aizdomāties, ja kādam ir interese te ir parīts:

  http://peech.net/2007/05/29/the-faster-you-go-the-bigger-the-mess/

  Atbildēt
 2. Ivars Indriks

  Jā tās sociālās reklāmas liek aizdomāties, jo nenoliegšu, pats arī mēdzu agresīvāk braukt. Un domāju, ka tā ir daudziem. Un kad es tā daru, es pat neaizdomājos par to reklāmu.

  Atbildēt
 3. red

  man liekas es redzēju šito post factum, ja tas bija pie krusta ar dzirnavu ielu. bet vispār satiksme kļuvusi nenormāli nervoza. atgriežoties no garāka pārbrauciena ar auto pa eiropu, vietējā satiksme ir traumējoša.

  Atbildēt
 4. Helmārs

  Piektdienās uz ielām parādās brīvdienu braucēji, kuri ikdienā pilsētā nebrauc. Šī šķira ir diezgan neparedzama, jo nejēdz ne ātri braukt, ne arī lēni.

  Atbildēt
 5. Mārcis Balodis

  Varu tikai piekrist red, ka pie mums ir ļoti agresīva satiksme. Ikdiena jau nejūt un pierod, taču atgriežoties no civilizētām zemēm uzreiz saproti, ka par katru ielas metru ir jācīnas. 🙂

  Atbildēt
 6. KKTK

  Jā piektdienas ir slimās dienas. Visi jau reibst no tā, kā vakarā pieliesies… Un tipiski ir novērojams, ka nedēļas laikā sagrabināta nauda benžai ir arī priekš lieliem veciem bmw, kas tad nu iznesas (vēl labi atceros pagājušo 5dienu un 2x šīs markas varoņšoferus).
  Un kāpēc šoferi 5dienās izdomā steigties? Tāpat jūs sēdēsiet propkā kā mīlīši pietam lielākā kā ikdienā!

  Atbildēt
 7. limonade

  hmm es ar nekad neēsmu varējis saprats to briesīgos gāzētājus/bremzētājus visur turpu šurpu līdējus – šodien pat novēroju ka man braucot absolūti bez stresa lēnā garā sežot vienā joslā korķī un džekam kurš nemitīgi mainīja joslas stresoja meiģināja ielīst visaadās neiespējamās vietās – rezultāts bija absolūti vienāds – katru reizi pie luksaforiem mēs bijām blakus – so tad kur ir jēga posmā starp luksaforiem stresot un vedot nezkādus manevrus …. šo ritīg nevaru saprast

  Atbildēt
 8. CooLynX Raksta autors

  Šajā gadījumā vainīgs bija tas Merša busa vadītājs, kas “mēģināja paspēt” uz raustīto dzelteno gaismu, kas pēc visa spriežot jau bija beigusies, jo man garām viņš panesās pie sarkanās.

  Atbildēt
 9. vimba_zlobnaja

  Klau, bet es no rīta tieši gāju garām šim krustojumam (pl. 9:00) un redzēju kā viens čalītis ar videokameru filmē visu krustojumu no benzīntanka virziena. Varbūt šim bija iefilmēts???

  Atbildēt
 10. paka

  Es nekur nesteidzos un posmā no Saules akmens līdz vanšenieka galam ir piespraukušies priekšā 3 nervozie … nedrīkst atlaist ne centimetru.

  Atbildēt
 11. Bubliks

  Es tieši stundu agrāk braucu ar velo… pa to maršrutu…
  Nu žēl… vienmēr pārņem dusmas, kad autovadītāju sekundes ir dārgākas par dzīvību.

  Atbildēt
 12. RedStar

  Es katru rītu uz darbu dodos ar kājām un nav omulīgi. Uz luksoforu nav īpašas jēgas skatīties, jo vājprātīgie autobraucēji ir visur. Drošāk reizēm ir ielu pāriet pie sarkanā. Šodien pat gandrīz biju upuris vienam kretīnam, kurš, gaismām mainoties, palika krustojumam pa vidu. Momentā, kad pārējie viņu centās apbraukt, šamais ieslēdza atpakļgaitu. Lai pasargātu savu vāģi no skrāpējumiem, apbraucējs pagrieza stūri precīzi uz manu personu. Labi, ka paspēju aizlekt no trotuāra malas. Zinu, ka es nebūtu vainīgs, bet būt par nobraukto vienalga nav patīkami.

  Atbildēt
 13. [cx]

  brauc aatri, bet apdomiigi, katraa zinhaa atziistu, ka braucot aatraak kaa citi ir lielaaka iespeeja kaukur iepirzt, it sevishkhi kad leenaak brauceeji taisa manevru un pectam tik skataas spogulii 😉

  Atbildēt
 14. BigUgga

  Tas krustojums ir vēl no tiem retajiem intensīvajiem, kur abos virzienos reizē iedegas zaļā gaisma. Otrs tāds nāk prātā uz Pērnavas/Brīvības. Abos šajos regulāri kāds satešas tieši uz to “paspēt pie dzeltanā”.

  Atbildēt
 15. Pipuks

  Es tik zinu to, ka kopš “Klip klap” reklāmiņas, iekāpjot mašīnā tiešām sprādzējos. Kaut gan tie lidotāji jau parasti šīs reklāmas neredz …

  Atbildēt
 16. Evalc

  Tas vispār ir tāds pabīstams krustojums. Dzirnavu ielai zaļā gaisma ir ļoti īsa. Regulāri sanācis novērot, ja stāvu uz Satekles ielas pie sarkanās gaismas virz. uz Stacijas pusi(pie NESTES), pa Dzirnaveni tuneļa virzienā lido pāri jau riktīgi pa sarkano. Ja kaut kur būtu vajadzīgs mainīt luksoforus uz jaunajiem, kuriem nav vienlaicīgas dzeltenās gaismas divos virzienos – tad šeit noteikti. Citādi salikuši tos jaunos visādās mazās ieliņās, kur tie 100 gadus nav vajadzīgi.

  Atbildēt
 17. wraith

  Šodien uz maskavenes pie K-Rautas kāds bija pamanījies stabu nonest – kāds ir dzirdējis kaut ko par to?
  Un jā, lai cik interesanti nebūtu, bet šodien – pat ne piektdienas efekts bet nezinu kas, pavasaris, vai? Un kā dulli uzvedās ne tikai braucēji, bet arī, diemžēl, gājēji un divriteņainie – braucot laukā no Rīgas kāds pārītis ļoti izmisīgi mēģināja nosisties, ejot pāri regulējamām gājēju pārejām pie sarkanā, uz krastenes pirms Dienvidu tilta kaut kādi sīkie ar ar skūteri braši turēja uz 50 km/h zonā, kur atļautais ir 70, tātad reāli visi brauc uz 80, rezultātā vairāki autobraucēji vienkārši panikā ieleca blakusjoslā (neliela veiksmes piedeva, ka tur neviens nebrauca) un es pārbaudīju, kā man strādā bremzes (ir, ir labas, paldies dievam), kad man priekšā ne no šā ne no tā viens izdomāja apstāties ceļmalā, iespiežot bremzi grīdā.
  Cik piektdienas nav braukts pa rīgu (kopš pagājušā gada oktobra rīgā braucu katru dienu) – šī ir “interesantākā” piektdiena, kas ir piedzīvota manā neilgajā autobraucēja stāžā…

  Atbildēt
 18. asiic (staazhs padsmit)

  riiga, riiga. kaas provincee daraas labaak nepiemineet. tie eerglji pa nedeelju nomiicoties pilseetaa nu spiezh griidaa. jo visiem jau pieredze liela, bremzes labas, un kaa tu vinju nepalaidiisi naakot pa videejo joslu 2 joslu shosejaa. kultuura kriitaas aciim redzami.

  Atbildēt
 19. tomins

  Kāpēc dzert un braukt, ja var pīpēt un lidot! Satiksme Rīgā tracina, bet pieņemu to, tādu kā ir. Nav jau izvēles 🙂

  Atbildēt
 20. mja

  Par reklāmu, es teiktu, ka paveicās puisim, jo visu dzīvi nodzīvot invalīdu ratiņos nav nekāds prieks.
  Bet varbūt ir arī tādas galīgi skarbas reklāmas, kur rāda meiteni ģipsī no galvas līdz kājām un saka – puisim paveicās…

  Atbildēt
 21. juris

  klau padziivojiet meksikaa vai indijaa un tad sapratiisiet ko noziimee ka nereekinaas ar kaajaamgaajeejiem 🙂 shito saku no pieredzes, jo tajaas valstiis sarkanaa gaisma ir loooooti aptuvens jeedziens 🙂

  protams neatbalstu ka neieveero gaismas un neciena kaajaamgaajeejus un volobrauceejus. tachu lv satiksme ne tuvu nav taa trakaakaa un protams arii ne labaakaa

  Atbildēt
 22. Mr. JMT

  normāli, bieži vien pats kļūsti par argesīvo…

  izbrauc no mājām mierīgā prātā, bez stresa normāli brauc uz pilsētu,
  viens izlec priekšā, tad autobus uz šosejas tevi mēģina iespiest pretējā braukšanas joslā, tad vēl kāds nobremzē tev deguna priekšā bez pamata.
  Asinis ir aukšā un tu (es) arī kļūstu par agresīvo 🙁

  Atbildēt
 23. Aidus

  Letiņiem tas laikam jau ir kļuvis par sistēmu, pārkāpt visu ko var pārkāpt. Nodokļus nemaksāt, ātrumu pārsniegt, dakteram dot aploksnīti, tas viss taču “ir normāli”. Godīgi sakot brīžiem ir pretīgi apzināties cik debīlā un slimā sabiedrībā dzīvoju.

  PS. Kāds noteikti klieks, tā jau nav, tik traki toč nav utt ujp. Bet atliek iziet ārā no mājas un sabiedrības uzvedība parādās visā savā krāšņumā.
  PPS. Nevajag gaidīt kad citi uzvedīsies pareizi. Vajag sākt ar sevi!

  Atbildēt
 24. deni2s

  Kopš iegādājos autiņu, cenšos drīzāk pazīmēties ar pieklājīgu un mierīgu braukšanu, jo īpaši apzinoties, ka mana autiņa izskats asociējas ar agresīvu braukšanu.

  Forša lasāmviela, starp citu:
  http://auto.delfi.lv/images/zinas/145/Zasada1.doc
  vai
  http://auto.delfi.lv/images/zinas/145/zasada.pdf

  Atbildēt
 25. Vaards

  8 limonade, 2008.04.04 plkst. 11:14:00 teica
  Add karma Subtract karma +0

  hmm es ar nekad neēsmu varējis saprats to briesīgos gāzētājus/bremzētājus visur turpu šurpu līdējus – šodien pat novēroju ka man braucot absolūti bez stresa lēnā garā sežot vienā joslā korķī un džekam kurš nemitīgi mainīja joslas stresoja meiģināja ielīst visaadās neiespējamās vietās – rezultāts bija absolūti vienāds – katru reizi pie luksaforiem mēs bijām blakus – so tad kur ir jēga posmā starp luksaforiem stresot un vedot nezkādus manevrus …. šo ritīg nevaru saprast

  Limonāde, vai Tev nav gadījies tā, ka tu reāli pa trešo joslu atvelc uz atļautajiem 42 kmh un visādi idioti pa visām pusēm nervozē un kaut kur cenšas aizlidot?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *