Par pirātismu ir gatavi atslēgt internetu

Ej tu nost. Jaunie Eiropas likumprojekti, kas paredzēs atslēgt internetu, ja tiek fiksēts tiešsaistes pirātisms. Vienīgi interesanti kā viņi konstatēs, ka tas ir pirātisms? P2P tīklu izmantošana nenozīmē, ka cilvēks nodarbojas ar pirātismu. Attiecīgi katrā konkrētā gadījumā IPS (interneta pakalpojumu sniedzējam) būs jāizskata katra faila lejupielādes likumība.

Lai cīnītos ar tiešsaistes pirātismu, Lielbritānijā radīts likumprojekts, kas pirātiem var izrādīties visnotaļ skaudrs.  Likumprojekta būtība paredz, ka interneta pakalpojumu sniedzējam ir jāatslēdz internets mājsaimniecībā, ja tiek fiksēts tiešsaistes pirātisms. Ar līdzīgu risinājumu klajā nāca arī Spānijas likumdevēji. Lieki piebilst, ka tas ir radījis rezonansi britu sabiedrībā, jo pat pēc visminimālākajām aplēsēm tiek lēsts, ka ik gadus sešos miljonos mājsaimniecību fiksēts tiešsaistes pirātisms.

Un galvenais, ka mūsu BSA jau ir mēģinājuši izbīdīt šādu likumprojektu.

Mēs piedāvājām šādu risinājumu Latvijas likumdevējiem, taču viņi norādīja, ka sabiedrība vēl nav gatava šādam solim. Sanāk, ka arī valsts netieši atbalsta pirātismu.

Loģiski, ka Latvijā neviens tam nav gatavs, jo ko gan darīs IPS, ja nevienu vairāk neinteresēs biezie pieslēgumi. Ja šobrīd pieslēguma ātrums ir galvenais trumpis, kas nosaka pakalpojuma pievilcību, tad, pārtraucot failu lejupielādi (visi baidīsies, ka viņus klasificēs kā pirātus), atkritīs vajadzība pēc ātriem pieslēgumiem.

31 thoughts on “Par pirātismu ir gatavi atslēgt internetu

 1. Kāposts

  Paldies. Atteikties no saviem mīļajiem ārzemju seriāliem, kurus Latvijā redzēt nevar un nevarēs, lai skatītos kaut kādus likteņa līdumniekus un citu lv mazbudžeta drazu?

  Atbildēt
 2. Barvins

  Ja izbīdīs šādu likumu, tad ātri vien kāds uztaisīs tehnoloģiju, lai šifrētu p2p trafiku – tad ISP nekādi nevarēs noteikt, ko tu tur velc.

  Atbildēt
 3. Atoms

  Ja tu izmanto p2p, tātad pirāts pofig vai tu velc jaunākā linux instalācijas CD vai vēl kaut ko tiuk pat nekaitīgu 🙂 Par ftp tāpat, jo ilgāk velc jo vairāk velc līdz ar to pirāts. tas nekas ka tur datu daudz tai mājaslapai 🙂

  Atbildēt
 4. BigUgga

  Es domāju, ka atgriezīsies ēra, kad cilvēki aktīvi un masveidā gāja protesta un huligāniskās demonstrācijās 🙂

  Freedom! Freedom! Freedom!

  Pietam, tehnoloģiski to nebūs iespējams izfiltrēt, kautvai dēļ tās pašas šifrēšanas.

  Atbildēt
 5. PūkLācs

  Manuprāt pilnīgi garām. Mans uzskats – nav ko sarežģīt vienkāršas lietas.
  Nav ko mocīties un čakarēties, lai tik velk un kopē visu cik ādā lien – ISP prieks – internetu pērk; tirgoņiem prieks – matricas vai ko tur pērk; valstij prieks – nodokļi nāk (nu cik nu nāk, bet nu cerams), ļaudīm arī ir ko darīties – mazāk citu blēņu sadarīs.
  BET, tikko pieķer lietošanā, izmantošanā – tikai tad sodīt…
  Tas gan pagrūti, bet varbūt var izdarīt; tiesa gan ja demokrātija turpinās būt par neaizskaramo svēto govi, tad gan neko daudz neizdarīs.

  Atbildēt
 6. daskilla

  Viss jau ir baigi forši no likumiskās puses. Bet cilvēciskā… Tiks meklēti vienkārši citi veidi, kā tikt pie kārotā softa, filmas vai mūzikas. Vai tā būtu datu šifrēšana vai cits failu apmaiņas protokols, vai skraidīšana apkārt pie draugiem ar DVD diskiem.

  Lai kā visiem gribētos tam ticēt. Internets tomēr nav reāla dzīve, šeit cilvēki uzvedība ir pavisam savādāka, tādēļ klasiskos noziedzības apkarošanas līdzekļus piemērot ir kļūda.

  Atbildēt
 7. Lolis

  Padomaajat kas notiks, iestaasies akmens laikmets, visiem buus atsleegts internets, neviens nevarees lasiit jaunaakaas zinjas skatiities tos pashus seriaalinjus, filmas, raidijumus (veel taadaa veidaa maacoties valodu) ne kaukaadas speeles, internets aizietu pa dirsu. Jo es domaaju 95% no cilveekiem kas velk netaa seriaalus, filmas, speeles, tagad peekshnji nevarees atljauties to visu pirk, kur nu veel ar shitaadu inflaaciju 🙂

  Atbildēt
 8. Nozers

  Ars Technica kāreiz šodien ir raksts par to, ka eksistējošā copyrightu likumu ar varu uzbāšana ir lemta neveiksmei.

  Autors salīdzina ar situāciju kāda bija ar īpašuma tiesībām Mežonīgajos Rietumos 19.gs. un secina, ka galu galā likumdevējiem nekas cits neatliks kā tas pats, kas toreiz: legalizēt veidu kā cilvēki GRIB lietot mūziku un video, un vienkārši sajūgt to kopā ar legāliem iegādes mehānismiem.

  http://feeds.arstechnica.com/~r/arstechnica/BAaf/~3/245938470/copyright-crusade.ars

  Atbildēt
 9. ZBH

  dajeb..tsa liidz tam, ka fail apmains zafts izmantos taads pass metods kaa Skype – shifreets trafiks, iet pa kvz kaadiem celjiem, vairums klient caur sev dzen svesh trafik.

  Atbildēt
 10. kristaps

  Nesen tak EU pazinoja, ka investees ap 20 miljoniem ieksh Bittorent, lai izveidotu interneta TV klientu, kursh ir basltiits uz P2P.

  Atbildēt
 11. joriks

  runājot par pašu UK, nedēļas 2 atpakaļ tieši viens no lielākajiem ISP (Virgin Media) sāka piedāvāt saviem klientiem par noteiktu naudas summu palielināt interneta ātrumu pat līdz 20MB/s. Tipa esot kaut kādu optiku savilkuši. Protams, tās visas ir muļķības par tiem 20mb/s, ne jau tādēļ ka tas nav iespējams, bet tādēļ, ka viņiem pašiem tas nav izdevīgi. Lai nu kā, ir likums, ir ātrāks internets, ir vairāk likumpārkāpēju.Varēsim drīz redzēt BBC atskaiti par to, kā lielākā daļa no sodītajiem ir tieši no Austrumeiropas 🙂

  Atbildēt
 12. bezmiegs

  joriks … driizaak domaaji 20mbit/s …tas sanaak 200 kb/s reaali…so to vinji droshi vareetu piedaavaat tur pat tik trakas optikas nevaig …un aatrumi jebkuraa gadiijumaa ir relatiivi skatoties pret to uz kurieni … ja pa .lv piedaavaa 100 mbit tas ir patiikami.. aarzemes reti kursh piemin aatrumos… 20 mbit ir smiekliigi ..webus broseet pietiekami bet ne vairaak ;))

  Atbildēt
 13. Vaards

  Kamēr nav atslēguši internetu, iespamošu servisu ko aizvakar atradu, pamēģināju,dikti iepatikās. Varbūt esmu tankā un visi par tādu zin, bet nu zvērs – miskaste, kur 5.gigas sagrūzt virsū garāmskrienot! 🙂

  http://www.wikiupload.com

  Atbildēt
 14. Kāposts

  Gribu zināt kā viņi to prakstiski panāks, nepārkāpjot cilvēktiesības, kā arī, manuprāt, galu galā viens vienīgs pļurkts vien sanāks. Vienkārši uzradīsies Firefox “aizvērtais” līdzinieks, kas piedāvās šifrēt saturu ar spēcīgākajiem algoritmiem. Viss tiks šifrēts un kārtējie “apkarotāji” varēs vārīties tālāk savā sulā. :))

  Atbildēt
 15. Vaards

  Reku, atvilku 20mb failu un testam tur iestūķēju: “Cars & Girls”
  http://www.wikiupload.com/download_page.php?id=35757

  Patīk valstu izvēle, kas pie reģistrācijas apskatāma. DOmāju, ka Latviešiem ikurāt piemērota izvēlne! 😉

  Atbildēt
 16. Normunds

  Nepārkāpjot cilvēktiesības, to izdarīt reāli nav iespējams.

  Ieņirdzu. Piedodiet kungi, mēs kārtēji reizi labi atminamies savas tiesības, bet pienākumus veikli aizmirstam.

  Atbildēt
 17. hu_ha

  Tāda jau ir šī pasaule – katram jāzin savas cilvēktiesības, pienākumus, lai uzskaita tas, kuram cilvēktiesības pārkāpjam..

  Atbildēt
 18. Kāposts

  Tiek pārkāptas manas patērētājtiesības. Analogs – jūs gribat teikt, ja es esmu kurpju zaglis, es nevaru ieiet, piemēram, nevienā kurpju tirdzniecības veikalā? Kas man jādzīvo bez kurpēm?! Pat, ja nevaru ieiet vienā .. Kādā sakarā es tieku diskriminēts?

  Es saku: Citiem vairāk naudas, biezāki maki? / atkal diskriminācija ..

  Laikam meklēšu, kur var nopirkt nelegāli ievestās ..

  Atbildēt
 19. khm

  Nu tos murgus var saceret cilveks vai cilveku grupa, kuri IP lietas neorentejas VISPAR

  1. ir jafiltree/jasnifo netikai p2p konekcijas bet arii kontents, kas pats par sevi ir atri atrisinams ar shifreshanu.

  2. tas krietni var sadardzinat internetu un jo ISP bus jaieperk papildus aparatura vai jaupgreido esosie resursi

  3. kurs ISP slegs nost klientus? tas izskatas stulbi… jo pats internets nemaksaa neko, maksa celsh lidz klientam. Un tas prasa nemazums investicijas…

  Domaju ka drizak es uzstashos Operaa ar Gulbja ezeru nekaa kko tadu dabus cauri REALI funkcionejoshu!

  K.

  Atbildēt
 20. bzbz

  Lai blokeetu kaadu datu pluusmu (konkreeti failu) ir vajadziigas attieciigas tehnologijas kas noteiks ka konkreetais fails ir konkreetaa filma kas ir attieciigi ir jaablokee.

  Atbildēt
 21. Pēteris Krišjānis

  Mīļais BSA!

  Šāds likums nav juridiski iespējams, jo tas pārkāps ne tikai mūsu Satversmi, bet arī vispārējās cilvēktiesības, kas ir ES pamatā. Un nevis “sabiedrība tam nav gatava”, bet jūs vienkārši ministrijas juristi atšuva, jo viņiem bija uzdots, kā maigāk pateikt mūsu valdības mīļajam partnerim Microsoft, lai tas iet “d…..st”.

  Tas likums ES jau ir saskāries ar ļoti nopietnu kritiku un tiek uzskatīts par filmu mūzikas industrijas lobija juristu kārtējo mēģinājumu savaņģot Eiropas ISP.

  Atbildēt
 22. Shadowbird

  Nozers, paldies par linku, ļoti labs raksts. Likumiem ir jāpielāgojas situācijai un cilvēku vairākumam, nevis otrādi.
  bezmiegs, 20 Mb (megabiti) sekundē ir 2,5 MB (megabaiti) sekundē. Kas, kaut arī nav 20 MB/s, tomēr ir 12x vairāk (ātrāk) nekā 200 KB/s.

  Atbildēt
 23. RheaErickson29

  Following my exploration, billions of persons in the world receive the loans from well known creditors. Thence, there is a good chance to get a short term loan in any country.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *