LETA video

Janvārī Onkulis nopludināja informāciju par to, ka LETA ir palaidusi tautās beta versiju savam LETA video servisam. Šajā servisā nebija publicēta nekāda informācija par to kā drīkst vai kā nedrīkst izmantot tur publicētos materiālus, kā arī atrunas par maksām un citām lietām. Attiecīgi nebija īsti skaidrs, ko ar to visu iesākt. Pēc tam paklīda runas, ka ir notikusi informācijas noplūde un patiesībā servisu nebija plānots palaist tautās, jo arī dizains nav vēl gatavs un vispār šo pasākumu tāpēc klapēs ciet.

Šodien pie mums darbā viesojās pārstāvji no LETA video ar mērķi noprezentēt šo servisu un pastāstīt par to sīkāk. Laikam jau jāsaka, ka pa lielam viss bija gan aptaustīts, gan arī izmēģināts jau janvārī, kad parādījās pirmā informācija par šo servisu . 😉

Oficiālā informācija ir tāda, ka LETA video vēl skaitās beta stadijā un būs pieejama medijiem testēšanas nolūkos līdz pat 15.martam. Tālāk tiek slēgti līgumi un prasītas naudas par video publicēšanu savos portālos. Ko darīt ar blogeriem?

Loģiski, ka es uzdevu jautājumu par to, kas notiks, ja šos video izmantos blogeri un ievietos tos savos blogos. Izrādās par šo lietu vēl nav domājuši un skaidras atbildes nebija. Skaidrs ir tas, ka viņi seko līdzi statistikai un skatās, kas un kur publicē viņu video.

Esam pieraduši pie tā, ka citos video servisos ir iespējams ievietot arī saiti uz konkrētu video rullīti, ja nu gadījumā kaut kādu apsvērumu dēļ ievietotais video klips nav redzams tavā lapā. Šī nianse arī ir apzināta un iespējams, ka kādreiz arī saite uz klipiem varētu parādīties, bet šobrīd tas ar nolūku ir darīts, jo primārā mērķa auditorija, tomēr ir lielie ziņu portāli un tiem nav nepieciešams ievietot saiti uz doto resursu.

No sarunas es sapratu, ka šis serviss ir vairāk tāds kā stratēģisks solis un ar to, vismaz pagaidām, netaisās pelnīt naudu, jo investīcijas esot gana lielas un plānotā maksa tās nenosegs.

9 thoughts on “LETA video

 1. mmk

  Nu ja lielas investīcijas ir viens švaks serverītis un viens koderis, kas to visu uztaisīja, tad .. 🙂 Visam ko Leta saka nevar ticēt 🙂
  Lielākais darbs un vērtība ir tie visi video materiāli.

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  mmk, noteikti nevajag aprobežoties tikai ar tehnisko pusi, bet padomāt nedaudz globālāk. Es pieļauju domu, ka tehniski cilvēki tālāk par kodu neko neredz, bet tomēr. 😉

  Neliels matemātikas uzdevums pamatskolas līmenim:
  1. Programmētājs, kas to visu uzcepa un pilnveido
  2. Dizaineris-mākslinieks, kas izstrādāja un turpina strādāt pie jaunās versijas
  2. Serveris. Naivi būtu domāt, ka viens švaks serveris varēs izturēt lielo portālu slodzi. Ja gadījumā zini kā to realizēt, tad padalies ar informāciju.
  3. Operatori, kas to visu filmē
  4. Montētājs/i, kas to visu saliek kopā
  5. Diktors, kas ierunā tekstu
  6. Projekta vadītājs
  7. Redaktors
  Noteikti ir vēl dažādi posteņi, kas šajā sarakstā netika iekļauti.
  Tagad saskaiti kaut vai pa vienam postenim izmaksas un paskaties, kas sanāks. Protams, var pieņemt, ka to visu dara viens cilvēks. Bet, ja es pateikšu, ka viņi ģenerē ap 30 klipiem dienā. Tad atliek tikai sarēķināt, kas tas ir par monstru, kas to visu dabū gatavu mērkaķa ātrumā. 😉

  Atbildēt
 3. Edgars

  mmk – šis teksts zemāk ir veltījums Tev 🙂
  Dikti graužās acīs teksti par to, kur kāds noliek cita darbu bez pamatotas kritikas. Jebkuras investīcijas nav tikai nauda, ko tu ieguldi noteiktā projektā/darbā – pirms tam tak ikviens izpēta, kur tu to naudu ieguldi, izpēti ideju, izvērtē ieguvumus un zaudējumus, potenciālo peļņu – tas viss arī ir saistāms ar investīcijām. Paldies CooLynX par komentāru – tieši vietā 🙂

  Atbildēt
 4. Edgars

  par skaņas kvalitāti jāpiekrīt – kad pirmo reizi pirms laika redzēju šo video, tad nosmējos dikten – skaņa ir tieši tā – akurāt kā no vannas istabas.
  offtopic: feedburner labajā malā apakšā liecina par rss lasītāju skaitu: 666 (evil u know 🙂

  Atbildēt
 5. edGars

  A PIE MUMS…. liepajnieki ar uzsākuši filmēties. Nez, ne visi video ir skatāmi, dēļ intervējamo runas dotumiem (visas tās liekvārdības reizēm nu nokļūst uz video)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *