Firefox teksta palielināšana

Jaunajā Firefox 3 testa versijā viens no jaunumiem būs iespēja palielināt nevis tekstu, bet gan visu lapu. Pirmajās Firefox 3 beta versijās šis jaunums aizstāja veco labo teksta palielināšanu.

Kā es toreiz spļaudījos, kad pirmo reizi uzliku Firefox 3 testa versiju un pēc ierastās kombinācijas CTRL + + nospiešanas palielinājās nevis teksts, bet gan visa lapa, ieskaitot bildes. Šī bija viena no lietām, ko izmantoju jau no senseniem laikiem. Mozillas bāzētie pārlūki bija soli priekšā Internet Explorerim, jo palielināja arī pikseļos nodefinētus tekstus. Ar IE to nevarēja izdarīt un tas bija ļoti liels mīnuss, jo nevarēja palielināt mikroskopiskos 8px lielos burtiņus. Protams, tam ir arī otra puse – mājaslapas izstrādātājiem ir jābūt profesionāliem, jo mākslinieku veidotie pikseļu darbi tiks sačakarēti, bet tas jau ir cits stāsts.

Pirmā reakcija pamudināja ierāpties Bugzillas komentāros un ierakstīt savu viedokli par šo jauno pilnās lapas palielināšanas iespēju. Labā ziņa ir tā, ka mūsu vaimanas ir sadzirdētas un jaunākajās testa versijās ir atlikta atpakaļ arī iespēja palielināt tikai tekstus. Lai arī jaunā Firefox 3 beta 3 fīčas man patīk, tomēr sliktā ziņa ir tā, ka sākot ar Firefox 3 beta 3 versiju pārlūks pēc kāda laika sasalst un vairāk nelādē lapas. Tāpēc pagaidām sēžu uz Firefox 3 beta 2 versijas.

35 thoughts on “Firefox teksta palielināšana

 1. Jok`R

  Operā šitā fīča jau ir no nez kuras versijas. Negribu nevienu aizskart, bet man izskatās, ka Lapsa un Ēzelis visu laiku kopē idejas no Operas.
  Operai arī tagi bija pirmajai.

  Atbildēt
 2. bush

  es ļoti, ļoti gribētu sākt lietot 3. versiju. bet ir viens bet. vai kāds nezin kādu pagarinājumu, kurš būtu savietojams ar 3. versiju un būtu līdzīgs mouse zoom? tas ir tāds, ka turot labo taustiņu un ritinot rullīti, var palielināt/samazināt tekstu.

  bez šī pagarinājuma jūtos kā bez rokām.

  https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/2244

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  Varētu būt tā, ka līdz ar šīm text zoom izmaiņām šobrīd nav jēga cilāt paplašinājumu. Autors arī nogaida.

  Par text zoom, bet ne paplašinājumu (vēlāk var noderēt).
  http://forums.mozillazine.org/viewtopic.php?t=623162

  Atbildēt
 4. Vilx-

  Es arī esmu mazliet pārsteigts, ka Firefox tikai tagad ieguvis zoom iespēju. Patiesi – Operā pie tās jau biju tā pieradis, ka pavisam aizmirsu, ka var būt arī citādāk. 😛

  Atbildēt
 5. Artis

  Jaa tieshaam domaaju, ka visi visu kopee no viens komats shtrunts procentu litotaaju izmantotaas operas. Ja jau vinja tik laba, ko ta tik nepopulaara?
  http://www.w3schools.com/browsers/browsers_stats.asp

  Atbildēt
 6. mehz

  “tomēr sliktā ziņa ir tā, ka sākot ar Firefox 3 beta 3 versiju pārlūks pēc kāda laika sasalst un vairāk nelādē lapas.” – lietoju 3 betu tiko bija pieejama, man nav nācies saskārties ar šo bug.

  Atbildēt
 7. Pēteris Krišjānis

  Šobrīd vispopulārākais FF3 bugs ir ātra Flash/JS lapu lietošana, tabošana, pārslēgšana. Rezultatā FF kājas notirina un uz brīdi atslēdzas. Ar laiku palēnām atgūstas, bet efekts ir jūtams.

  Secinājumi – var likt tvīkus cik grib, bet JS un Flash ir un paliks mega monstri kurus ir grūti pieradināt tā, lai viss ātri un smuki strādātu.

  Atbildēt
 8. wiii

  btw ar maxthon’u podā un vēl dažās lapās arī defaultais burtu izmērs ir kaut kur uz 8p un bez 150% zūma te nav ko meklēt. nezinu kāpēc viņš tā dara

  Atbildēt
 9. BlackHalt

  Nezin gan. Man ir uzlikts Minimum Font size 12.
  Man negribētos Operas zoom, kad nezin kur aizbrauc lapa.
  Varētu būt abi divi zoom veidi.

  Man pietiek ar tagadējo teksta zoom.
  Bilžu zoomiem es lietoju bookmarkletus.

  Ja būtu abi veidi, ar atšķirīgām taustiņu kombinācijām, tad būtu gut.
  Piemēram parastais zoom ar Ctr ++
  Jaunais zoom ar Alt ++

  Atbildēt
 10. Vilx-

  Ja godīgi – es arī nesaprotu, kāpēc Opera ir tik mazpopulāra. Viņa patiesi ir galvas tiesu pārāka par IE un FF, apvienojot labākās to īpašības un ar dubultu ātrdarbību.

  Laikam jau tas, ka tā nav nedz OpenSource, nedz nenāk defaultā līdzi OS. 😛

  Atbildēt
 11. CooLynX Raksta autors

  oollee, toties tagad varēs smieties par operas lietotājiem, jo firefoxam būs gan visas lapas palielināšana, gan tikai klasiskā teksta palielināšanas iespēja.

  Atbildēt
 12. Jok`R

  Un vēl citāts no Opera Watch:
  Opera invented the precursor to tabs (in 1994), Page Zoom (1994), was the first browser to block pop-up ads (2000), first to add a Search field in the browser toolbar (2000), Sessions (1996), deleting private data (2000), Mouse Gestures (2000), User JavaScript (2005), BitTorrent support (2005), Widgets (2006), Speed Dial (2007), and much more.

  Atbildēt
 13. enter

  es kautkaa iztieku ar maxthoonu. FF kautkaa lenaak laadee lapas, vismaz man taa liekas. maxthooonam, pagaidaam viena lieta man nepatiik, nevar palaist vairakas instances. savukaart FF atraak nelietoshu, kameer nesamekleeshu kaadu “pagarinaajumu”, kas iziimeeto tekstu atver jaunaa tabaa (nektiivu) ar nosaciijumu, ja bilde, tad atveram bildi, ja links iezimeets, tad linku, citaadi mekleejam ar googli.

  p.s. Buutu intresanti uzinaat kaadus FF “pagarinaajumus” lietojat!

  Atbildēt
 14. MZM

  20 Jok`R :: nu re – pats pateici vienu no problēmām – BitTorrent, vēl jau paliek integrētais mails utml. WTF? Pietrūkst tikai YAEWS.

  Atbildēt
 15. e-remit

  MZM, kādreiz jau bija Operā maila klients, irc klients… pats kādreiz lietoju.
  Man liekas, ka Operas problēma ir dažādos sīkumos. Laika gaitā no Operas vairākkārt esu attecies dažādu iemeslu dēļ:
  1) ne vienmēr pareizi attēloja līkās – “IE specifiskās” lapas. (piemēram atceros problēmu, kad lapas sašķobījās dēļ neaizvērtiem tagiem, bet IE un FF normāli attēloja).
  2) pat atslēgts cache tomēr kešo lapas un 2 reizes jāspiež F5, lai beidzot tiešām refrešotu lapu. (t.i. it kā O ātrums faktiski ir nekorekta lapas izraušana no atmiņas – vienkārši šmaukšanās).
  3) POST pieprasījuma aizsūtīšanas uzreiz reizes 3 (kādreiz, kas one.lv bija limits uz 10 bezmaksas īsziņām, bij nepatīkami, kad kāds saņēma no manis 3 vienādas īsziņas un prasa, ko stresoju).
  4) ja arī dažreiz mani kacina, ka IE un FF atceras par daudz pie Auto Complete, tad O tāda fīča vispār nav.
  …tāpēc arī sanāk, ka Opera man ir uzinstalēta, pa retam to iedarbinu (kaut vai, lai vienā lapā 2 sesijas vienlaicīgi darbinātu), bet principā regulāri dažādi sīkumi Operā mani uzkaitina.

  P.S. Opera nebija pirmā, kam bija tabbed browsing. No vienas puses ir reliģiskie kari, vai Operas daudzie logi vienā ir uzskatāmi par tabiem (ja nē, tad FF bija pirms O), bet pirmais tomēr bija NetCaptor (ok, viš izmanto IE renderētāju, bet tomēr tas bija pirmais).

  Atbildēt
 16. Vilx-

  e-remit:

  1) Tas paliek ar katru versiju labāk. Un – vienmēr varēs uztaisīt tādu weblapu, lai viņa attēlotos smuki uz diviem browseriem, bet ne uz trešā. Es šādās situācijās vainoju webdeveloperus.

  2) Operai ir 2 dažādu veidu keši un 2 vietas, kur var norādīt jauna satura pārbaudes stratēģiju. Tu visu novāci? Es pēc visu esmu novācis, un *nekad* neesmu piedzīvojis, ka Opera kaut ko būtu iekešojusi.

  3) Nespiedi “submit” pogu vairākas reizes?

  4) To kaut ko tādu lieto? O_o

  Atbildēt
 17. e-remit

  Vilx:
  2) History -> Check documents -> Always – it kā nebūtu pamata pie tāda vēl atrādīt vakardienas lapu. Kādreiz tas bija uzskatāmi pie MDSL PIL – ineta ta vēl nav, bet opera lapas kaut kā atver. Tad pēc ineta ieslēgšanas refresh bija jāspiež 2 reizes, lai aktuālo parādītu.
  3) Opera savu ātrumu panāk ar dažādām viltībām, tai skaitā nosūtot vairākus paralēlus requestus. Par GET vēl neko neteiktu, bet nosūtīt 3 paralēlus POSTus – one.lv pirmssākumos bija ko redzēt, kad 3 nosūtītas īsziņas vienas vietā, ar 1 pogas spiedienu.
  4) jā lietoju, jo man tā ir ērti 😛 paroļu managements, starp citu, FF arī ir ērtāks, nekā O.

  Vēl kas svarīgi, kāpēc Opera ir pabērna lomā – IE ir iebūvēts Windozē, FF ir opensource ar daudz pluginiem, tad Operai nav īsti ar ko izcelties, kā tikai dažādiem jaunievedumiem. Tie sevi ne vienmēr attaisno.

  Atbildēt
 18. Viesis

  Kaut kā tie Avant Browser (IE ar skinu) veidotāji ir pamanījušies visai jauku zoom funkciju iebūvēt, kas arī palielina visu lapu, darbojas perfekti ar IE6 un IE7.

  Atbildēt
 19. bx

  Pēc komentāriem izskatās, ka ja šī ir aktuāla tēma, tātad šī palielināšana tiek bieži lietota. Kādos gadījumos jūs to lietojat? Es par šādu funkciju, protams, zinu, bet to lietoju ārkārtīgi reti un bez tās varētu mierīgi dzīvot..

  Atbildēt
 20. e-remit

  MdM: ir jau tāds paplašinājums: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/addon/3082
  😉
  vēl, lai vairāk justos, kā ar operu, arī speed dial: https://addons.mozilla.org/ru/firefox/addon/5721

  …vēl klīst baumas, ka CooLynX savam FF lieto Operas skinu… 😀

  Atbildēt
 21. CooLynX Raksta autors

  Tās nav baumas. Joprojām lietoju. Šķiet jau trešo gadu. 😉
  http://pods.lv/blog/2005/08/ka_salabot_firefox_deer_park_alfa2_temas_slidjoslu_scroolbar.html

  Besī ārā, ka Firefox mēģina pielāgoties zaudētāju pārlūkam un pēdējā versijā ir parādījies izskats līdzīgs ēzelim.

  Atbildēt
 22. bubu

  Jok`R: kāpēc man jālasa kaut kas par vēsturi? Man tā Opera neinteresē un mani nekasa tie, kas to lieto. Ja lieto, lai lieto. Man ar FF ir ļoti labi.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *