Datuve.lv pārdota

Kaspars pameta informāciju par to, ka Datuve.lv ir pārdota. Pirmā lieta, kas liecina par jaunā saimnieka parādīšanos ir cenzūra komentāros, kā arī paziņojums lapā.

Datuve

NIC DNS reģistrā pēdējās izmaiņas ir veiktas vakar 19.februārī. Sazinājos ar jauno īpašnieku, lai noskaidrotu, kas tad īsti ir noticis. Patiesībā viss sanāca tā, ka es uzzināju, uzzvanīju un tikai pēc tam izlasīju, kas ir rakstīts pašā resursā. Un tikai pēc raksta uzrakstīšanas papildināju to ar diviem citātiem no Datuves raksta. Kaut kā ačgārni sanāca, bet pārrakstīt negribas. Ceru, ka trāpīju. 😉

Tiešām, Datuve.lv ir pārdota 18.februārī un 19.februārī domēns jau tika pārreģistrēts uz jauno īpašnieku. Kā arī apstiprinājās fakts par cenzūru. Ja iepriekš tika banoti slikto komentāru rakstītāji, tad šobrīd tiek dzēsti sliktie komentāri.

Jaunais īpašnieks grib ne tikai atdzīvināt šo resursu, bet arī padarīt to daudz kvalitatīvāku, lai cilvēki, kas interesējas par tehnoloģijām un IT lietām, varētu atrast tajā sev vērtīgu informāciju, kā arī apmainīties ar viedokļiem bez liekām jēlībām.

Par lietotāju savstarpējo uzvedību un kultūru. Mēs gribam dzīvot savā mājā, kura ir tīra. Datuve ir mūsu otrās mājas. Tapēc administrācija rūpēsies, lai jaunie lasītāji, autori un interesenti netiktu apcelti vai nolamāti par “nepareiziem jautājumiem”.

Šajā ziņā es pilnīgi piekrītu, ka ir nepieciešama cenzūra, protams, saprāta robežās. Personīgi es neapmeklēju šo resursu, jo tur bija pārāk daudz gudrinieku, kas aplika citus lietotājus un radīja komentāru karus. Es saprotu, karstā jaunatne utt., bet domāju, ka arī ar to var tikt galā.

Domāju, ka resurss attīstīsies un ar laiku kļūs populārs. Jo jau šobrīd ir pieteikušies satura veidotāji, kas labprāt strādātu atjaunotajā Datuvē.

No šā gada 18. februāra rakstu autoriem tiks maksāti honorāri. Tieši cik saņems autors , tas ir atkarīgs gan no raksta aktualitātes, gan no komentāru skaita, gan lietotāju vērtējuma, gan administrācijas kopēja balsojuma. Datuves administrācija šobrīd apskata honorāru izmaksu likumiskos aspektus.

Loģiski, ka tuvākais konkurents ir Boot.lv un šie abi resursi turpinās konkurēt. Bet tā kā abu projektu īpašnieki ir pazīstami savā starpā, pie tam vēl biznesa cilvēki, tad veselīga konkurenci pievienos šai konkurencei sportisku piegaršu. Abi resursi tiks uzlaboti un lietotāji iegūs divus kvalitatīvus resursus. Vismaz es tā ceru. 😉

Visu cieņu par uzņemšanos, veiksmi un izturību projekta attīstībā! Visiem pārējiem novēlu sagaidīt atjaunoto resursu un kļūt par tā apmeklētājiem. Nāksies atsākt sekot līdzi šim projektam. 😉

31 thoughts on “Datuve.lv pārdota

 1. kas

  No komentāra:
  ———-
  Taatad datuve.lv tagad pieder Eiroshopam. Apsveicu ar pirkumu!
  boot.lv – m79.lv – Zigmārs Bērziņš
  datuve.lv – euroshop.lv – Preimanis Valters

  Kad var gaidiit, lai viss saak mirgot ar reklaamaam taa, kaa bootaa? 😀
  ———-
  paari palika:

  ———-
  #27
  ***
  Kad var gaidiit, lai viss saak mirgot ar reklaamaam taa, kaa bootaa? 😀
  ———-

  Pluss tam visam bloķēts konts.

  It kā nekas cenzējams. Nav īsti skaidrs ko viņš vēlas panākt vai jokainā veidā noslēpt – sevi kā jauno īpašnieku? Interneta laikmetā?
  Var paskatīties pie oriģinālā raksta – cik komentāru ir izdzēsti – iztrūkstošie komentāru numuri.

  Vispār tā neliekas prātīga ideja veidot vēl vienu mainstream datorportālu – tāds jau ir zparks.lv un pēdējā gadā par tādu kļūst arī boot.lv – kas m79 sākumā Zigmāram radās kā hobijs.

  Jebkurā gadījumā esmu drošs, ka ar šādu nesamērotu cenzūru jaunais īpašnieks iegūst tikai daudzus nokaitinātus datoriķus, kas neliekas prātīga doma. Vienreiz jau dabūja savam eiroshopam kādu datoriķi kas komentus sapostēja vai pasūtījumus sataisīja – to var izdarīt jebkurš neapmierinātais, jebkurā laikā. Ceru, ka īpašnieks nav tik naivs, lai domātu, ka ir no šādām lietām k-kā aizsargāts.

  Veiksmi darbā, interesanti kā viņiem veiksies, jo pirmajā dienā jau ir dabūjis vienu neapmierināto!

  Atbildēt
 2. Valcha

  Kapēc Kaspars nesauc sevi īstajā vārdā un nepastāsta par e-biznesu? 🙂
  Vai tas ir tavs?
  Mājaslapa http://www.TavsVeikals.lv
  E-pasts kaspars [suns] eri . lv

  Atbildēt
 3. DeadmaroZ-TLOTL

  tikpat tuksh un bezsakaariigs pasaakums buus kaa boot.lv. Nu nevar ibio rakstiit par IT un tehniku ja no taa nav nekaadas saprashanas!

  Atbildēt
 4. noisex

  a kads tur noslepums, kam pieder..nesaprotu…tas tak paris sekunzzu laika noskaidrojams 😀 …cerams, ka bus kas jauns uz svaigs…tb, layouts, engine 😀

  Atbildēt
 5. faq

  Ja layoutu mainīs, tad tik tāpē`, lai reklāmai vieta vairāk paliktu. Hmm, jā nervozs puika tas Valters vai kāds cits. Pēc pirmā dzēstā/banotā bara, šķiet, ka vispār nevienam vairs pat uzpūst nevarēs.

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Anonymous Coward, redz, tu visu laiku man komentāros huiņas raksti un es neko nesaku. Bet, ja tomēr kādreiz sāksi rakstīt sakarīgus tekstus, vai no tā būs jāsecina, ka esi pārdots? 🙂

  Atbildēt
 7. BlackHalt

  Pievienojiet Datuves.lv komentāru RSS savam Google Reader
  http://datuve.lv/kom_rss/
  Vairak cenzētos komentārus varēsiet lasīt 😉

  Atbildēt
 8. kas

  Jā Valter, tas ir mans. Eksitē jau vairākus gadus ar pāris tūkstošu apgrozījumu mēnesī (cik eiroshopam ir – pāris miljoni gāda?!), un ko gan tur slēpt? Nereklamēju un nebāžos ar savu reklāmu visur – tāpat arī komentārā nav ne smaka no web adreses vai sava (ļoti diskutējami – konkurējošā) veikala reklāmas.

  Vot ja es uzrakstītu, ka eiroshop ir sūds vai ka muļķi, ka nejēdza piereģistrēt eiroshops.lv adresi un tur uztaisīja citu veiklau un ka konkurences padome Tevi pasūtīja dēļ tā, ka pats muļķis – lūk tādu komentāru Tu varētu dzēst. Vai es pieminēju, ka eiroshops ir sūds? Kāpēc – pofig kapēc – tāpēc, ka Valteram sagribējies par redaktoru pabūt – ai da vienkārši sūds. – Lūk šādu komentāru Tu varētu droši dzēst no datuves, un es pat neapvainotos. Bet tā, kā tas tiek darīts tagad – kāda jēga bija pirkt datuvi, lai pataisītu to par mobillniku un ziepju trauku portālu? – tam varēji nopirkt datori-reklāma.lv un tur sākt to visu no sākuma, jo nav jau datuvē tā publika tāda komerciāla, vismaz man tā liekas.

  Boot.lv vismaz ir dabūjis diilu ar delfiem par tehnikas publicēšanu, tur nāk labums, apmeklētāji, reklāma…. bet, lai to izdarītu ir vispirms ir jākļūst par ziepju trauku portālu.

  Atbildēt
 9. haa

  izklausās, ka jūs divi esat nevis i-veikalu īpašnieki, bet gan mazgadīgi duriki ķīvēdamies smilškastē, kuram smukāks plastmasas spainītis 🙂

  Atbildēt
 10. kas

  haa: nu vispār jau es sašutis par to dzēšanos. Ja ir publisks portāls, diemžēl, ir jārēķinās, ka tiks postēts k-kas tāds kas pašam nepatīk, bet kas nav gluži teksts “Es arī” vai “sux” un tādā veidā nav cenzējams.

  V: Tik nesāc izdot Datuve – datortehnikas žurnālu, kā Zigmārs – nogremdēsi visu eiroshopu. ; Lai gan, ja man būtu naudu, droši vien arī būtu izmēģīnājis to žurnāla ideju, tīri lai apmierinātu pats savu Ego, sak – re – man ir savs žūrnāls! 😀

  Atbildēt
 11. Artis

  A kur ir probleema, ka e-veikals nopeerk resursu, kuru cilveeki apmeklee, un sagruuzh tur savu reklaamu? Ja mees paskaitam cik to veikalu ir – tad to ir +-250, no kuriem 90% straadaa ar 10 diileriem, liidz ar to ir jaameegjina kaut kaa piesaistiit pirceejus.

  Pasham ar kaadreiz bij e-veikals, bet tad, kad paraadiijaas cenu saliidzinaashanas portaali tad visi prieki pazuda, jo bij arii suudaveikals.lv kas plazmas tirgoja ar 0.50Ls uzcenojumu. Taa ka nav vairs interneta veikals, bet ir kurpirkt.lv un ir daudz interesantaak buut otraa pusee un skatiities, kaa visi rosaas, lai viņu veikalu visi apmekleetu.

  Atbildēt
 12. kas

  Artis: Tirgojot plazmas ar 50 santīmu uzcenojumu visticamāk nopelnīsi vairāk kā ar savu jauno cenu salīdzinātāju. Jo nav tas biznesa modelis vēl skaidrs. Un vispār, cik runāju ar juristu, tad visas šīs bilžu vākšanas no veikaliem, ko aizsāka salidzini.lv ir autortiesību pārkāpjums un tie paši, internetā aktīvie, euroshopa Valters vai xneta Mārtiņš visus šos saitus var izņemt pēcpusē un tam pietiktu uz 30 minūtēm no rīta piesēsties pie datora.

  Un kādēļ tad neuzliki redirektu no sumo.lv uz savu jauno salīdzinātāju? Varēji vismaz domēnu notirgot, ja jau aizklopēji bodi. Savādāk k-kā neekonomiski sanāk.

  Un kāds tad Tev ir plāns ar postit.lv izkonkurēt ss.lv un ar kupirkt izkonkurēt salidzini.lv? Vai tas tomeer visticamāk paliks, viduvējs serviss, par kuru zin tikai vecie interneta buki. Pašlaik eksistē jau kādi 4-5 cenu salīdzināšanas saiti Latvijā, kuri visi kopā visticamāk pelna mazāk kā var nopelnit tirgojot plazmas par 50 santīmiem kg. 😉

  Atbildēt
 13. oollee

  Ar cenzūru vajag uzmanīgi. Piekrītu, ka vajag, bet tagad bik par traku aizgāja. Gaidīsim jauno engine, dizainu, reklāmas(?) un kvalitatīvu saturu.

  Atbildēt
 14. Artis

  kas: nu 4-5 cenu saliidzinaashanas saiti, no kuriem viens ir tev pasham 🙂 bet interneta veikali videeji meenesii kaadi 3 tagad jauni paraadaas.
  Un ja tu tur saskati autortiesiibu paarkaapumu, tad jaasecina, ka ljoti vienpuseeji skaties uz lietaam. Google ne tikai naudinju pelna uz bilzhu raadiishanu, bet arii saglabaa pie sevis, atskjiriibaa no vieteejaa meeroga likumpaarkaapeejiem tavaa izpratnee.
  Un tie pashi e-veikali cits no cita njem bildes, googlee meklee utt, neviens neko pats nebildee…

  un vaards “visticamaak” tavaa tekstaa ieviesh bazhas, ka neesi paarliecinaats par to ko saki… taa ka katram savs domu gaajiens un domaaju, ka pie taa var arii palikt. Taa kaa par datuvi runaajot, tu nelasiis, jaanis un juris arii nelasiis, bet peeteris googlee meklees kaut ko par ACER portatiivo, uzdursies datuvei, bet tur liels banneris – paardodu ACER datoru, un njems un nopirks.

  Atbildēt
 15. Zelta komentārs, rumis, sāp kreisā kāja

  Manuprāt, jau bija kvalitatīvs saturs – teksta ziņā. Pietrūka specifiskākas IT lietas – tas prasa daudz, daudz laika. Uz doto brīdi teksta ziņā kvalitāte ir nokritusies par 50 %. Bet ko darīt, ja tev ir raksta autora tiesības un tevi nekontorlē, un vel pazīsti kādu euros.., jācer, ka tā neturpināsies ..:)

  Atbildēt
 16. Senais

  Diemžēl atsācies datuve.lv projekts tā, ka pazuda vēlme tur iegriezties – ja izmet sakarīgus komentārus, bet atstāj drazu, tad tajā vietā diemžēl nav ko darīt….

  Atbildēt
 17. Atbalss: Datuvei top jauns dizains | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *