Baltic BarCamp 2008

Diemžēl nāksies sarūgtināt, jo atskaiti par notikušo Baltic Barcamp 2008 nerakstīšu. Šobrīd nav laika. Varu tikai pateikt lielu paldies visiem tiem, kas organizēja šo pasākumu, jo vismaz man ir pārliecība, ka pasākums bija izdevies. Es biju nedaudz pesimistiskāks un man bija radies viedoklis, ka tur savāksies jaunie blogeri, kas dzenās tuftu šurpu-turpu, kā tas notiek viņu blogos.

Par laimi bija daudz prezentāciju kuras bija vērts apmeklēt. Vairumā gadījumu tās bija krievu valodā. Es izvēlējos tēmas par sociālajiem tīkliem, blogu monetizāciju, kā arī citām daudz maz praktiskām lietām, kur varētu uzklausīt citu cilvēku pieredzi par to kā viņiem ir veicies ar savu produktu attīstību. Iepazinos ar daudziem sakarīgiem cilvēkiem un uzzināju daudz ko vērtīgu.

Esmu noskaņots aizbraukt arī uz citiem Barcampiem, kas tiks rīkoti citās valstīs.

Tas, ko daudzi no manis gaida ir video apskati, jo es paspēju safilmēt kādas 5 kasetes (pa 60 minūtēm katra). Lai to visu pārdzītu uz cieto disku būs nepieciešams laiks, kā arī cietais disks. Cieto disku vēl neesmu nopircis. Tiek meklēts ārējais USB cietais disks ar ietilpību virs 500 gigām un cenu ap 70 latiem. (Papildināts: disku sola šovakar) Šķiet, ka kādā interneta veikalā kaut ko redzēju. Jo ātrāk tikšu pie cietā diska, jo ātrāk pārdzīšu video. Tā kā esat laipni aicināti palīdzēt ar ieteikumiem par tēmu.

Tiem, kas nepiedalījās nekonferencē, bet labprāt uzzinātu vairāk par to, kas tur notika, var aiziet uz BarCamp saišu lapu, kurā tiks publicētas visas saites uz publikācijām par doto tēmu.

Piefilmēju to brīdi, kad narkomanC pabeidza darbu pie BarCamp inkubatora zīmējuma.

13 thoughts on “Baltic BarCamp 2008

 1. kas

  Vari pannemt no manis, pa 65ls: http://www.eri.lv/western_digital_wd_elements_500gb_usb2.0_7200rpm_8mb/p,nr-16649.html
  DVDRW dzini esi jau njeemis 😉
  Vieniigi solu tikai shiis nedeellas laikaa, ne uz riitdienu…

  Vispaar ritiigi gribu redzeet Liberta prezentaaciju par draugiem.lv, mosh k-kur citur paraadiisies… buutu zinaajis, ka shis buus, buutu aizgaajis pats. Reklaama k-kaada nepareiza bija, BarCamp – tas ko noziimee baaraa seedeet un kempingot ar citiem blogeriem, tiem jaunajiem, ko tu piemineeji…?! Buutu uzreiz pateikushi – Liberts buus, Alberts atklaas, ko dariija peedeejos 10mit gadus :D, etc..

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  mxz, nu ne gluži. Man kompim cietais disks jau pilns piegāzts ar video, kas aizņem vietu. Jau kādu laiku briedu nopirkt ārējo disku, bet nekādi nevarēju izlemt, ko es īsti gribu, kā arī, ko man patiesībā vajag. Tad atradu vienu, pasūtīju, bet diemžēl tādus diskus vairs neražoja un nevarēja vairāk dabūt. Uz kādu brīdi nospļāvos un atmetu ar roku iecerei tikt pie sakarīga diska.

  Tagad biju spiests saņemties un atkal risināt sasāpējušo problēmu. 😉

  Informācijai:
  5 kasetes (+/-20ls) ~= 13 x 5 = 65GiB (avi raw formātā)

  Ja to visu glabāju uz cietā diska, tad tas izmaksā bik mazāk. It kā jau kasetēm ir savas priekšrocības, bet man jau ir jūra ar kasetēm un es ļoti labi apzinos, ka kaut kad pirkšu jaunu kameru ar Full HD un HDD, tad no cietā diska neizsprukt. 🙂

  Atbildēt
 3. Didulis

  5 kasetes RAW AVI == 65GiB? Cik tad minūtes katrā kasetē salien, desmit? Pēdējo reizi ar video ķēpājos pirms 2 gadiem un man kaut kā prātā sēž, ka 20 minūtes Uncompressed AVI aizņēma ap 20-30GiB. To visu graizot, grozot un līmējot kopā ar 80GiB (120Gb) cietni brīžam bija par maz.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  60min. Droši vien, ka svarīga ir arī izšķirtspēja. Es laižu caur Premieru un tur 1h AVI 16:9 šķiet sanāca 13gb. Vismaz tādi cipari man palikuši atmiņā. Varbūt kļūdos.

  Bet es piekrītu par to, ka disku piedzen pilnu nežēlīgi ātri. 🙁

  Atbildēt
 5. kas

  Nu bet no otras puses – esi reaalists, nav tachu peldeeshana pa vidusjuuru vai Pariizes dievmaates katedraale – tikai konference(!) – parkonvertee 2 stundas uz 700MB xvidu un miers! :))
  Bet cik saprotu esi perfekcionists :))

  Atbildēt
 6. CooLynX Raksta autors

  Nu redzi, lai dabūtu tās 2h xvid 700mb, sākumā ir jādabū izejas materiāls. Te nu mēs atduramies pret to, ka pirms tam vajag vismaz 13GiB temp failam + 13 x N (stundas). Nu un tikai pēc tam var konvertēt uz mazajiem formātiem. 😉

  Es laikam labāk nemaz neteikšu, ka kompresēties es atstāju pa nakti, jo mans P4 1.6ghz nav diez ko nadzīgs uz šito padarīšanu. 😀

  Atbildēt
 7. nja

  Paargaaju paari lielai daljai to prezentaaciju, kas ir publiski pieejamas. Droshi varu teikt – kautko tik sviestainu, pilniigi bezjeedziigu un tukshu ilgi nebiju skatiijies.

  Neredzu shiim prezentaacijam nekaadu jeegu. Vienigais labums no pasaakuma ir jauni kontakti un pazinjas.

  Atbildēt
 8. bezvārdis

  Palasīju prezentācijas. Nu pizģec. Kas jāpīpē lai uztvertu nopietni šito sviestu? Pamatskolnieki tādus taisa projektu nedēļā.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *