DreamHost noskaita no klientu kredītkartēm $2100000

Interesantu ziņu izlasīju pie Jāzepa blogā.

Pirms vairāk kā nedēļas viņiem sanāca lielas problēmas viena skripta un viena darbinieka dēļ. Šis skripts pārbauda, vai lietotāji ir apmaksājuši visus rēķinus līdz šodienai. Ja nav samaksājuši, tad skripts no tiem lietotājiem, kuriem šajā sistēmā ir reģistrēta kredītkartes informācija, atskaita nenomaksāto summu. Problēma bija tā, ka šim skriptam varēja speciāli norādīt, kas “šodiena” ir. Turklāt “šodienai” nebija nekādi ierobežojumi. Pirms desmit dienām dreamhost.com darbinieks, kurš palaiž šo skriptu, sajauca 2007 ar 2008 un izsauca šo skriptu tā, it kā todien būtu 2008. gada 31. decembris (nevis 2007. gada 31. decembris, kā bija domāts). Tā rezultātā vairākiem tūkstošiem dreamhost.com lietotājiem no kredītkartēm tika noskaitītas summas par viena gada mitināšanu (sākot no 100 USD). Kopumā šie no kredītkartēm noskaitīja divus miljonus (!) dolāru, bet tas ir tikai citas šī skripta kļūdas dēļ. Ja šis noskaitīšanas skripts būtu strādājis korekti, tad viņi būtu noskaitījuši deviņus miljonus dolāru. Nākamajās dienās viņi kļūdu izlaboja, pārskaitot naudu atpakaļ.

DreamHost ir viens no lētākajiem hostinga servisiem, kas par saprātīgām summām piedāvā salīdzinoši plašu pakalpojumu klāstu. Man pat vienu brīdi bija vēlme pie viņiem kaut ko izmitināt. Starp citu, viņi ir vieni no tiem, kas aktīvi komunicē ar saviem klientiem, izmantojot savu blogu. Vairāk par šo kļūdu ar 2 miljoniem var palasīt pie viņiem.

8 thoughts on “DreamHost noskaita no klientu kredītkartēm $2100000

 1. e-remit

  puiši nolēma pareklamēties – it kā kļūda, visiem atskaita atpakaļ un kļūdu novērš, bet tagad visi zina par šo kantori.

  Atbildēt
 2. Peteris Krumins

  Es izmantoju Dreamhost jau 2 gadus un varu teikt, ka neviens nestaav vinjiem liidzi par to cenu, kaadu maksaaju meenesii ($30/meenesii).

  Atbildēt
 3. trakais purva aazis

  Nav jeegas maksaat vairaak par 20-30$ gadaa, visas iespeejas(db, php, unix shell)), taakaa shis pat ir daargs variants.

  Atbildēt
 4. Senteevs

  😀
  man pie vinjiem lapas hosteejas. Kaadu laiku atpakalj sanjeemu atvainoshanaas veestuli un iisti nesapratu par ko. Tagad skaidrs 😀

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *