Uzlabots Eee PC un Eee PC vs. MacBook Air salīdzinājums

Ko tik IT cilvēki nedara, lai izklaidētos. Latvijā ir kļuvis gana populārs mazais portatīvais datoriņš Asus Eee PC, kuru pieminēju apskatā par elektroniskām grāmatām. Ja pie mums pagaidām vienkārši spēlējās ar šo mazo brīnumu, tad ārzemēs cilvēki konkrēti izklaidējas.

Eee PC upgrade

Ja kādu interesē tas kā no šī mazā portatīvā datora, kas ir ar ierobežotām iespējām, uztaisīt pilnvērtīgu portatīvo, tad var aiziet un palasīt detalizētu aprakstu par iespējamiem Eee PC uzlabojumiem – USB hubs, GPS, Bluetooth, SDHC card reader, Wifi utt.

Maksās gan tas viss vēl tik pat cik pats portatīvais, bet kā jau tika brīdināts – sāls nav cenā, bet gan baudā, ko cilvēks gūst uzlabojot šo rotaļlietu.

 • USB hubs – 11.20 USD
 • GPS module – 36.70 USD
 • Bluetooth – 5.65 USD
 • SDHC card reader – 6.45 USD
 • Adata SDHC 8 GB – 74.50 USD
 • Corsair VoyagerGT 4 GB USB drive – 90.94 USD
 • Switch + Prototypingboards – 2.66 + 30.10 USD
 • Intel Wireless adapter – 62.69 USD
 • Airplay FM transmitter – 14.98 USD
 • Conexant Modem – 11.89 USD
 • Crucial 2 GB DDR2 module – 106.62 USD

Total 454.38 USD – including shipping to Europe. If you say I could get a much better, powerful, plain old, regular laptop for the same money, I say: What’s the fun in that?

Saite no EeeHackers bloga. Pie viņiem var atrast saiti uz Eee PC vs. MacBook Air salīdzinājumu. Atļāvos aizņemties tehnisko specifikāciju tabulu.

Eee PC vs. MacBook Air

Pāris secinājumi no salīdzinājuma.

When it comes to looks, the Air steals the show, but what steers the final verdict in the Eee’s favour are the little things that Apple has got wrong – non-replaceable battery, too few ports – and Asus has got right: primarily, the price.

14 thoughts on “Uzlabots Eee PC un Eee PC vs. MacBook Air salīdzinājums

 1. Valdis

  Man ir šāds dators mājās un viņš rullē bez jebkādiem uzlabojumiem. Bērns ir pa daļai aizmirsis par lielo kasti ar Windows 🙂

  Kas attiecas uz uzlabojumu sarakstu, tad WiFi šim datoram jau ir no dzimšanas. Kam vajadzīgs Conexant modēms mūsu laikos, nespēju iedomāties? Bluetooth un GPS nav pirmās nepieciešamības preces. Arī ar saviem 512MB operatīvās Linux uz šī datora strādā bez problēmām. Un, ja vajag papildus pastāvīgo atmiņu,kuru pagaidām nav vajadzējis, tad iespraužam vienā no trim USB slotiem to un viss.

  Atbildēt
 2. ThA-B

  Klasiskajos parametros (cpu/ram/hdd) ābols uzvar vienā setā… Protams, mīnus ir ethernet neesamība, bet kā zināms – ābols ir nākotnes tehnoloģija – nākotnē tīkls būs pa gaisu un bluutuus aizvietos cieto sakabi ar aseksuāriem. Nu tobish ja Microsofts taisa OS rītdienas datoriem, tad ābols ražo rītdienas datoru.
  Kas zi, moš toch pēc pāris gadiem vītais pāris izmirs kā savulaik koaksiālis?

  Atbildēt
 3. -> ThA-B

  Vai ta koaksālais ir izmiris? nu nu docsis tik attīstās un attīstās it sevišķi ASV. Latvijā ar diezgan izplatīts tam pašam Baltkomam, Livas, Telia, kuriem kopumā docis abonentu ar ir diezgan daudz uz kopēja latvijas interneta abonenta skaita.

  Atbildēt
 4. ThA-B -> 3

  Salīdzināji 🙂 Es runāju par networkingu – koaksiālis izmira un vītais pāris ir nākamais. Tas ka citās nozarēs tas saglabājas un turpinās, tā ir cita lieta. Nākotne ir bezvados un tas, ka Asus eeePeeCee ir RJ45 savienojums, ir apsveicami, bet ne progresīvi 🙂 Atcerot savu pirmo Compaq tjepljepu bez flopja un savu milziigo sashutumu par to megacuuciibu.

  Atbildēt
 5. budzis

  Tha-B, tev vajag datoru tagad vai naakotnee? 100 gadus man vajadziga tagad nakotnes mashina uz udenraza, ko man ar vinju darit shodien? 🙂

  Atbildēt
 6. wraith

  Vispār izskatās, ka Asus reāli ir dažam “lielajam ražotājam”, teiksim tā, iespēris pa dir*.* – ja jau tik relatīvi drīz pēc parādīšanās tirgū sāk sarasties moderi un fani – kaut kā “ābolisti” nav tik aktīvi, laikam jau tas “spied pogu un viss notiek” koncepts cilvēkus notrulina nedaudz…

  Atbildēt
 7. juris

  nu man liekas ka shos divus nav taa iisti veerts un iespeejams saliidzinaat, pats pirktu ASUS tachu taapeec ka tas loti mazs un leets, var ielikt lielaa kabataa un sver 0.9 kg. Tachu darbam to izmantot iisti nezinu kaa var, ja nu darbs ir tikai un vieniigi konsoles bakstiishana 🙂 Savukaar aabolam normaals ekraans, izskataas smuki, tikai taa cena padaarga preksh laptopa 🙁

  Atbildēt
 8. Grrr

  Par Mac Air cenu var nopirk piecus Eee PC.
  Kā primāro datoru Asusu protams neizmantot, bet e-pastu lasīšanai un vēl šim tam – noteikti.

  Atbildēt
 9. Surr

  ->wraith

  Atceries ka apple jau sen neražo datorus, mobilos telefonus, notebookus vai multimedia playerus. Apple ražo “inovatīvus, lietotājam draudzīgus futūristiskus produktus” un šo produktu nopērkot tu kļūsti par lielas, draudzīgas komūnas locekli.

  Respektīvi – dažādus idejiski interesantus produktus, bet diemžēl funkcionāli apgraizītus un krietni nepraktiskus mārketinga nolūkā.

  Tieši tāpēc lietotāji, kuri zin ko vēlas iegādājus tradicionālus nostrādātus konkrētus produktus, kas parasti parādās tikai nedaudz vēlāk, nekā apple laiž klajā savu kārtējo nepilnvērīgo brīnumu.

  Atbildēt
 10. ...

  ja uzliek xp, ieliek 2gb ram, 8gb sd un overloko cpu uz 900 mhz gta san andreas pat iet…vienīgas varēja jau labāk hdd ielikt….

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *