Travian – online spēle

Pagājušajā gadā vienā no sarunām mans bijušais kolēģis ieminējās, ka viņš ik pa laikam uzspēlē tādu spēli Travian. Tā kā mani spēles neaizrauj, tad īpašu vērību tam nepievērsu un pat aizmirsu par to. Vēlāk viņš atsūtīja man saiti uz šo spēli un es garlaikodamies to apskatījos. Es nevarētu teikt, ka ļoti aizrāvos. Vienkārši ik pa laikam tur iegriezos, lai palūkotos, kas labs noticis manas prombūtnes laikā. Ir būtisks moments, kas var padarīt šo spēli interesantu, bet par to nedaudz vēlāk.

Travian

Tā nu esmu šīs spēles pasīvs spēlētājs. Reizi dienā ielūkojos, veicu noteiktas darbības, lai izmainītu spēles gaitu un aizmirstu par to līdz nākamajai dienai. Spēle ir ļoti primitīvi izveidota un tās spēlēšanai nav nepieciešams jaudīgs dators – tik vien kā pārlūks un interneta pieslēgums. Spēlei ir vairāki serveri un uz katra servera var piereģistrēt tikai vienu lietotāju, bet šādus lietotājus var sareģistrēt vairākos serveros un spēlēt vienlaicīgi visos tajos.

Tagad nedaudz vairāk par to būtisko momentu, ko sākumā pieminēju. Spēle norit reālā laikā, t.i. mājas celtniecība aizņem no dažām minūtēm līdz pat vairākām stundām, atkarībā no tā kādā līmenī tu esi. Spēlē var piereģistrēties un pieslēgties jebkurā momentā, bet reāla interese un azarts var rasties tikai, ja tu piereģistrējies tajā laikā, kad to izdara visi pārējie spēles dalībnieki. Jo tur visa civilizācija attīstās vienlaicīgi.

Tā kā es pirms dažiem mēnešiem piereģistrējos serverī, kur jau pilnā sparā kūsāja dzīvība, tad man ar tiem monstriem, kas tur bija saveidoti, cīnīties un sacensties bija gana nereāli. Ja es uztaisīju savu armiju ar 150 kareivjiem un man šķita, ka tas ir normāls karaspēks, tad vienā jaukā dienā atnāca ciemos kāds nelūgts ciemiņš ar ap 300 lielu baru un no maniem vīriem atstāja dzīvus mazāk kā pusi. Atjaunot spēkus un uzaudzēt jaunu armiju arī ir salīdzinoši grūti, ja tavu ciematu ir noskatījuši vairāki pretinieki. Viņi ir attīstījušies līdz tam līmenim vairākus mēnešus, bet es esmu tikai tāds iesācējs, kas mēģina tikai tajā visā iebraukt.

Es joprojām esmu pasīvs spēlētājs, bet šobrīd manu azartu uzdzina tas fakts, ka šos spēļu serverus pārstartē reizi gadā, lai varētu sākt no nulles un visiem spēlētājiem būtu vienādi spēles nosacījumi. 11.janvārī Travian serveris Nr.1 tika pārstartēts un tajā viss sākās no nulles.

Kāpēc es par to nerakstīju agrāk? Ja godīgi, tad man spēle otrā serverī apnika, jo es sapratu, ka tur dzīves vairs nebūs un domāju jau to pamest. 😉 Bet tā kā es apslimdināju savus paziņas, tad izdomāju, ka došu šai spēlei vēl otru iespēju.

Brīdinu, ka spēle var ieraut un cilvēkiem ar vāju gribasspēku labāk nemaz nesākt to spēlēt. Ja nu tomēr ir interese, tad turpini lasīt un zemāk došu norādījumus, ko darīt, lai tajā vilku barā atrastu līdzīgi domājošos.

Šeit es sataisīju pāris ekrānuzņēmumus ar Travian spēli dažādos līmeņos. Patiesībā tikai 2 stadijas. Pirmajā bildē redzam pašu sākumu. Es tikai vakar piereģistrējos un šobrīd vēl neesmu uzbiezējis. Otrajā bildītē var redzēt spēles gaitu, kad salīdzinoši pasīvi spēlēju jau vairākus mēnešus. Trešajā bildītē var redzēt, kā man pēc stundas ienāks uzbrucējs, kas izlaupīs manus krājumus un nogalinās manus karavīrus, kas uz to brīdi jau būs saveidoti. Diemžēl viņi visi mirs, jo uzbrucējs šo manu veidojumu izmanto kā fermu, kuru var ik pa laikam izslaukt. Diemžēl šādu likteni sagaida jebkuru spēlētāju, kas nav nodrošinājis sev spēcīgu aizmuguri.

Travian sākums Travian spēle turpnāsTravian uzbrukums

Spēcīgu aizmuguri var nodrošināt. Spēlē ir tāda lieta kā diplomātija. Tu vari pievienoties kādai aliansei (karotāju apvienībai), kas aizsargā savus biedrus un cīnās ar citām aliansēm. Visu izstāstīt ir grūti.

Lielākās un spēcīgākās alianses veido savas mājaslapas un forumus kuros izrunā ko un kā darīt, lai cīnītos ar pretiniekiem. Nesen lasīju krievu Travian forumā, ka viņi gatavojas apvienoties ar visiem exUSSR spēlētājiem un pieveikt buržujus. 😉

Ja ir radusies interese, tad varu ieteikt apmeklēt ļoti īsu Travian ievadkursu. Kaut ko savulaik ir uzrakstījis Onkulis savā blogā. Ņemiet vērā, ka spēles veidotāji cīnās ar tiem, kas izmanto dažādus skriptus un var arī nobanot par to lietošanu. Diemžēl Latvijā nav daudz blogeru, kas par to rakstītu.

Spēles sākums ir ļoti mierīgs un sākumā šķiet pārāk lēns. Pirmajā posmā ir jāizveido stabili ienākumi no resursiem – labība, koka, dzelzs un mālu ieguve, kas ir nepieciešams, lai attīstītu savu ražotni. Ar šiem resursiem tālāk ceļ ēkas un baro kareivjus. Labība ir tā, kas nepieciešama, lai uzturētu visu – praktiski katra ēka, kareivis un jebkura cita vienība patērē noteiktu skaitu labības dienā. Tiesa gan ar labību nevajag pārāk aizrauties, jo koki un māls būs nepieciešams, lai celtu ēkas. Tālāk būs vajadzīgi karavīri, kas prasīs attīstīt dzelzs ieguves. Spēlē ir arī attīstīta tirdzniecība – tu vari tirgoties vai nu ar savas alianses biedriem, vai piedāvāt savus krājumus brīvajā tirgū.

Kā jau minēju, tad izdzīvot var apvienojoties aliansēs. Pretējā gadījumā tevi vienkārši nonesīs no zemes virsmas. Pilnībā jau neiznīcinās, bet atstās tikai kā barotāju, kur ik pa laikam pagrābt resursus.

Ja, tomēr ir vēlme uzspēlēt, tad šis ir pēdējais brīdis, lai to darītu. Šobrīd ir sācis jaunu dzīvi Travian Nr.1, kur var droši reģistrēties, jo tur vēl nav ļoti lietas atšķirības starp spēlētājiem. Pirms reģistrēties, izlasi turpinājumu.

Tiek piedāvāti trīs karotāju tipi – Romans jeb romieši, kas ir labākais variants iesācējam, Gauls jeb francūži (galli), kas ir vismiermīlīgākie no ciltīm un ir ar savām priekšrocībām, un Teutons jeb ģermāņi, kas ir viskareivīgākā nācija šajā spēlē. Diemžēl pašā spēles sākumā ir jāizlemj kāda tipa spēlētājs tu būsi, jo tā ir lieta, ko pēc tam nevarēs mainīt. Es apzinos, ka nebūšu aktīvs spēlētājs un tāpēc paņēmu gallus. Pirms tam spēlēju ar romiešiem un nejutos apdalīts. Vienkārši gribēju nelielas pārmaiņas.

Ja ir vēlme čupoties ar letiņiem un izveidot savu aliansi, tad var reģistrēties kaut kur “North-West” rajonā. Es esmu ar niku coolynx. Redzēju, ka topa augšgalā ir arī viens spēlētājs no Latvijas ar niku klients. Vēlu veiksmi visiem, kas spēlēs.

51 thoughts on “Travian – online spēle

 1. karuuzo

  Savulaik biju aktīvs stratēģiju piekritējs, bet, kopš stratēģijas kļuva sarežģītākas, parasti man beidzās ar vienkāršu nonešanu no zemes virsas un kaut kā apsīka mana interese. Spēlīte izskatās intriģējoša, joka pēc piereģistrēšos, kas zin, varbūt iznāks vairāk kā slaucamā govs 😀

  m

  Atbildēt
 2. CooLynX Raksta autors

  Starp citu, ja kādam ir laba grafiskā paka, tad padalieties. Es uzmetu animēto šeit http://pods.lv/travian/movin/ un pārējās būs te http://pods.lv/travian/

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  Neliels skaidrojums tiem, kas tagad pievienosies.

  Pirmo nedēļu var mierīgi nesaspringt un būvēt augšā resursus kā arī nostabilizēties. Sākumā neviens jūs nesitīs un nemocīs. 🙂

  Es vēl pats neesmu gatavs uztaisīt Embassy, kas ir nepieciešama alianses izveidošanai un nezinu letiņu aliansi, tāpēc ar aliansēm nav kur steigties. Galvenais uzaudzēt muskuļus.

  Atbildēt
 4. TheRex

  Patiesībā sākumā ir jādarbojas diezgan aktīvi – ~7 dienas ir newbie protection – kad neviens nevar uzbrukt. Šajā laikā ir jātiek pēc iespējas ātrāk uz priekšu attīstot resursu ieguvi, turklāt būvēšanas laiki ir īsi ~ 5-7 min.

  No aliansēm ir jēga, ja ir kāds, kas šo aliansi reāli vada.

  Pats spēlēju zem nika kaligula .

  Atbildēt
 5. Velko

  Spēlēju šito Krievijas serverī – speed.travian.ru

  Manuprāt spēle diezgan neinteresanta – sēdi savos miestos, ražo resursus, transportē tos kur vairāk vajag, attīsti ēkas, ik pa brīdim aizej izkauties (vai kāds cits ar tādu nolūku atnāk pie tevis). Un tas arī būtībā viss. Kādreiz spēlēju Atlantis PBEM – tas bija daudz interesantāks.

  Neliels hints par armijas uzaudzēšanu, lai neapsit kamēr neesi uzveidojis pietiekošā skaitā – nepieciešams otrs miests, jo tālāk, jo labāk.

  Atbildēt
 6. sensenmans

  aktīvi spēlēju trešajā serverī. lai gan tas serveris tika sākts, laikam, iepriekšējā gada sākumā un es piereģistrējos un sāku spēlēt vasaras vidū, tomēr, esmu dzīvs. ir tikai viens priekšnoteikums: jābūt aktīvam. nomainiet draugus.lv (un tā regulāru čekošanu dienā pa reizēm astoņām) pret travian.com, kur dienā kādas reizes piecas-astoņas ieiesiet, tad viss būs ok. vēl varu ieteikt, ka ierakstiet profilā, ka esat seksīga blondīne ap 17 gadiem un tad ir cerība, ka mazāk uzbruks. sestajā serverī (kas nesen iesākts) ir letiņu alianse, neizskatās īpaši cerīgi, bet varbūt, ka mainīsies, jo tur nav izteikta līdera, kurš būtu gatavs uzņemties atbildību. galvenais, esiet aktīvi, laupiet visu, kas laupāms, sitiet visus, kas sitami, kas vājāki, neaktīvi, tikai tā var izdzīvot. un veidojiet draugus. daudz draugus no dažādām aliansēm.

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  sn, pakāpeniski, bet seko līdzi, kas ir nepieciešams, jo tikai sākumā līdz noteiktam līmenim vajadzēs “crop” audzēt, bet vēlāk tas vairs nebūs tik svarīgs kā “iron”.

  Atbildēt
 8. haha

  >sensenmans
  Labi padomi… :))
  Bet Atlantis tomēr ir kaut kā pārskatāmāks un kaut kā tur sāk uzdarboties nekaunīgi krievu spēlētāji, kas jāsit… nav nekam citam vairs laika… :))
  travian ir milzum daudz spēlētāju un pasaule arī ir bezjēgā liela

  Atbildēt
 9. DD

  Tā jau moš interesanta spēle.. piereģistrējos jok pēc…
  Vieta kartē ir noteicošā? Skatos ka var pamainīt vietu.. dažviet var pat žurkas dabūt un vilkus, čuskas 😀

  Atbildēt
 10. DD

  ha ha ha.. tiko ieraudzīju, ka tur var pirkt zeltu… nu sorry.. tas jau nav godīgi.. jebkurš var kļūt par monstru, ja tvēlēs pārs kapeikas no algas.

  Atbildēt
 11. Heheeei

  Nu nezinu gan….

  Man liekas, ka šitādas spēles ir 100tiem.. kaut vai ar līdzīgu web grafiku – TribalWars. Bet nu.. kā kuram patīk, pats kādreiz spēlēju runescape.

  Atbildēt
 12. ZeaLot

  http://www.traviantoolbox.com/ shaadi taadi tuulji, karte utt.

  Kaa arii s6 serverii (saliidzinoshi jauns, starteejaas tikai novembrii) ir -AC- LV alliance, kas gan ir uz GIGN community balstiita. Tur arii a bunch of newbies nesen pievienojaas (mani tai skaitaa) 🙂

  Tur veel ir arii laba fiicha kaa “sitteris”, t.i., kaads cits var tavu akkountu pilniigi legaali pieskatiiti, kameer esi skolaa darbaa vai dajebkur.

  help.travian.com is the ultimate site, kur var visu info uzzinaat par speeli.

  Atbildēt
 13. uika

  Vilx- vairs nelieto swirvi, konkrētāk, utopiu? Kādu laiku atpakaļ tur bija pāris letiņi, bet sen (gadi trīs) nav redzēti. Ja šeit kāds spēlētājs ir, padod ziņu, atrodos 2:8.

  Atbildēt
 14. ZeaLot

  Earth 2025 more like it 🙂 Es pirms 2 gadi spēlēju Utopiu, bet lai uzturētos top50 kingdomā diezgan aizņēma laiku un mosties nakts vidū augšā, lai uztaisītu wave studiju laikā vēl varēja, bet ne īsti vēlāk 😀 Tā kā mūsu kingdoms izjuka, tad es arī pārtraucu spēlēt.

  Atbildēt
 15. uika

  tagad ir pagarināti uzbrukumu laiki un sanāk no 10 – 12h tākā ar 2x dienā pietiek ielogoties. šobrīd esam 75 vietā.:)

  Atbildēt
 16. heeh

  nekam neder, labaak ar draugiem siltaa maajas atmosfeeraa uzspeeleet galda speeli, kas ir pamataa Travianam, Katanas iecelotaji (ar kaadu paplashinajumu).

  Atbildēt
 17. o_O

  ir tik viena normaala online speele kuraa var ne tikai kljuut par popstaaru rakstot dziesmas, speeleejot koncertus un izlaizhot diskus, bet arii nodarboties ar seksu, ja paveicas sakjert sifilisu vai apauksteeties un tad to izaarsteet, sarazhot beebjus ja nelieto prezervatiivus un ar meiteneem ir pareizaas dienas nodarbojas ar pareizaam lietaam, apzagt citus, nokljuut cietumaa utt utjp: www.popomundo.com , paareejaas ir paaraak prastas. Vieniigi leishi un esti mums tur priekshaa jau, jo iztulkots gan leitiski gan estiski un popo pasaulee ir gan vilnius gan tallinn, a riigas veel nava ;(

  Atbildēt
 18. Atbalss: Travian ugunskristības : raim2s

 19. Atbalss: Travian karte » Pods.lv - Latvijas interneta pods

 20. hanza

  neisakuspeleeyt pirmajaa serverii jo travian plus ir negodiigs bonus jo dod lielakas priekshrocibas tam kas vairaak maksaa realu naudu, piem samaksaa un 3 dienas tev resursi ienaaks par 20% vairaak…

  Shini zinja vislabakais ir 2 serveris, bet takaa shamie driiz buus arii zem travian.lv nosaukuma…..tad buus veel jautraak

  Atbildēt
 21. dydik

  to goga193
  Tu domaji s1.ru vai s1.com? es s1.ru paspeleju sporta peec. bet nu speed serveri panjem parak daudz laika. Sagraabis 15graudu pilseetu tiku lidz kadai 300 vietai un sapratu ka slikti beigsies ja neizdzesishu akountu. Izdzesu. Tas pats notika ar ru1 un ru5 akountiem, kad pie 7-8 pilseetu daudzuma sapratu ka Neeenormaala laika nosishana. Bet tagad miers. Lenam chubinos ar saviem galliem pa parastaa aatruma Bosnijas serveri 🙂 Varbuut kad buus .lv serveris pameginashu atkal nosist laiku intensiivaak.

  Atbildēt
 22. dydik

  starp citu. pie shiis un shaada tipa speeleem toch jaraksta ka SPEELE IZRAISA ATKARIIBU. Visiem kuriem ieprieksh ir bijushas datorspelju atkaribas, neiesaku saakt Travian. Laimigs ir pec tam tas cilveks, kas no Travian ticis atpakal realaja dzive.

  Atbildēt
 23. Atbalss: Travian latviski | Pods.lv

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *