Lietuvā varētu veidot jaunu Google datu centru

Google nopietni gatavojas ienākt Baltijas tirgū. Par to liecina tas, ka notiek sarunas par Google datu centra izveidi vai nu Lietuvā, vai arī Latvijā. Pēdējā informācija gan liecina par to, ka Lietuvieši būs bijuši interesantāki lielajam meklēšanas monstram.

Крупнейшая в мире ИТ-компания Google рассматривает возможность создания своего центра данных в Литве. Ранее сообщалось, что Google может построить центр данных либо в Латвии, либо в Литве, но похоже наши соседи оказались сговорчивее.

Об этом сегодня сообщает газета Verslo žinios. Правительство Литвы предложило разместить центр неподалеку от в районе города Кайшадорис неподалеку от гидроаккумулирующей станции «Круонис». По неофициальной информации, переговоры о создании этого центра скоро завершатся.

Литовское агенство развития, которое участвует в переговорах с литовской стороны, отказалось комментировать эту информацию.

Ļoti ceru, ka mūsējie nenopūdelēs šādu iespēju, ja sarunas nonāks tik tālu. Mūsējiem ir raksturīgi uzskrūvēt lielas cenas, ja redz, ka potenciālais klients var maksāt.

12 thoughts on “Lietuvā varētu veidot jaunu Google datu centru

 1. jam

  Es varētu pie sava pieslēguma nomest kādu viņu datoru. Ir normāls 5Mbps pieslēgums, reizēm gan pazūd, bet ja google ieliks manu baneri, tad es to pa velti darītu 😀 😀

  Atbildēt
 2. Agggggrrrhh

  A mums te ir pietiekami speciālistu kuri varētu izmantot šo iespēju ? :>
  LV tak jau tā ir hronisks IT speciālistu deficīts :>

  Atbildēt
 3. e-remit

  nu vismaz pāris gadus atpakaļ, kāds IT nozares cilvēks stāstīja, ka arī Mebiuss esot Latvijā aplauzies dēļ tā, ka nav gaidījuši šādu cilvēku deficītu. realitātē Lietuvā stundents normāli pabeidz augstskolu, un tad iet strādāt uz lielajām firmām. Latvijā jau 1. un 2. kursu studenti tiek rezervēti…

  tiesa, tagad varbūt kas ir mainījies pa pāris gadiem.

  Atbildēt
 4. BlackHalt

  – Tas Jums dārgi maksāt.
  – Ko? Es var maksāt. Es maksā viss to tēriņ.
  – Tad jau iznāk, ka es neko nevinnēju.

  Atbildēt
 5. es->hu

  Nespēj maksāt konkrētajam programmētājam tad izvēlies citu, ja tev ir no kā izvēlēties 😀
  Bet ja nespēj samaksāt tādu cenu kāda šobrīd valda tad programmē pats 🙂

  Atbildēt
 6. karuuzo

  Problēma jau nav maksāt, problēma, ka tas frīks jau sevi neatpelna. Pazīmējas gadu, apbružājas un prom. Ja vēl zinātu, ka ieguldi nākotnē, a tā. Nu i na, labāk progammē pats 😀

  m

  Atbildēt
 7. Rudolfs

  Cerams ka freelanceri kuri degunus augšā ir uzrāvuši bez pamatojuma (īstenībā tiem tālu līdz profiem) drīz ragus aplauzīs nu katrā gadijumā es domāju ka tāda ir tikai patereizējā tirgus situācija pie mums.

  Atbildēt
 8. Atbalss: Google datu centri kartē » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *