IE8 iziet Acid2 testu

Pirms diviem gadiem publicēju savus Acid2 testus, kur tika notestēti uz to brīdi aktuālākie pārlūki.

IE8 Acid2 test

bush informēja, ka topošais IE8 izies Acid2 testu bez problēmām. Bildīte izskatās OK, bet pats pārlūks vēl nav pieejams testēšanai.

As a team, we’ve spent the last year heads down working hard on IE8. Last week, we achieved an important milestone that should interest web developers. IE8 now renders the “Acid2 Face” correctly in IE8 standards mode.

Izskatās, ka viņiem tiešām iet švaki, ja reiz ķerās pie tik populistiskiem paņēmieniem, lai kaut cik uzlabotu attiecības ar mājaslapu izstrādātājiem.

Firefox 3 testa versijas pagaidām nekorekti atrāda Acid2 testu. Uz pēdējās trunk versijas izskatās šādi.

Firefox 3 test

20 thoughts on “IE8 iziet Acid2 testu

 1. happyface

  CLX – smieklīgi, bet katrā no taviem postiem vīd kaut kāda negācija, paņirgšana par citu, šaubas par cita veiksmi, utt. tas tā tīri no malas skatoties 🙂

  Atbildēt
 2. Atoms

  Happyface, nez es tur neko taadu nesaskatu, taa ir tikai sava viedoklja izpaushana, ja tevi shis viedoklis neapmierina, nepatiik, tad droshi vari nelasiit 🙂 jeb tevi kaads spiezh lasiit podu ?

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  happyface, šeit man nāk prātā anekdotes par tēmu… 🙂

  Seksuāli norūpējies vīrietis ierodas pie psihiatra.
  Ārsts parāda viņam lapu, uz kuras uzzīmēts melns kvadrāts, un jautā: — Ko jūs te redzat?
  — Es redzu logu. Tas ir guļamistabas logs, bet istabā vīrietis un sieviete nodarbojas ar seksu.
  Ārsts pacientu pamatīgi nopēta, tad paņem citu lapu, uz kuras uzzīmēts melns trijstūris, un jautā: — Ko jūs redzat šeit?
  — Es redzu telti, kurā guļ divi — vīrietis un sieviete. Viņi nodarbojas ar seksu.
  Dakteris izraksta recepti, teikdams: — Dzeriet šīs zāles divas reizes dienā un pēc nedēļas atnāciet atkal!
  — Labi dakter! Pacients paņem recepti, iziet no kabineta, bet pēc pāris sekundēm atkal paver durvis un saka: — Dakter, Jūs jau arī neesat par mani labāks, ja darbā turat tādas bildes!

  Atbildēt
 4. ramuuns

  smieklīgākais ir tas, ka identisku bildi 3 firefokša betai rāda arī 9.5 operas beta. Ja pareizi atceros, tad operas izstrādātāji savulaik zīmējās ar pareizu smailīfesu, bet tagad laikam ir salauzuši lai strādā analogi ff

  Atbildēt
 5. CooLynX Raksta autors

  ramuuns, krieviski to sauc “показуха”. Nav jēga čakarēties ap programmu, ja tā atbalstīs tikai vienu konkrētu gadījumu (lasi: Acid2 testu), ja aiz borta paliek kaudze ar citām, daudz būtiskākām, lietām.

  Atbildēt
 6. andrisp

  Par to negāciju jeb “viņiem tiešām iet švaki”. Es tiešām gribētu dzirdēt ko vairāk, jo, sekojot līdzi aktualitātēm, man gan bija radies iespaids, ka ir tieši otrādi.

  Atbildēt
 7. CooLynX Raksta autors

  andrisp, viss ir relatīvi. Ja lasa tikai viņu PR blogu, tad, protams, viss tikai lietotāju labā, ja pabāž degunu arī citur…

  Atbildēt
 8. Atbalss: Andra P žurnāls » Blog Archive » IE8 beta jau nākamā gada sākumā

 9. daskilla

  Interesanti, pirms kāda laika visi spļaudījās, ka tur tāds un tāds pārlūks neatbalsta šo šo testu, tātad slikts. Citiem vārdiem sakot, baigais etalons. Bet tagad, ka ir OK, tā jau ir PAHAZUHA.

  Izklausās pēc vemšanas vienā virzienā neatkarīgi no kuras puses vējš pūš.

  Atbildēt
 10. stripe4

  Ha, smieklīgi, ka IE8 iziet Acid2 testu iekš kaut kāda mistiska “standards mode”. Tad jau sanāk, ka būs arī kaut kāds standartus ignorējošs režīms – visdrīzāk, lai IE8 arī strādātu ar Microsoft produktiem – SharePoint, CRM, Windows Update, pašu Microsoft mājas lapu. 🙂

  Atbildēt
 11. Didulis

  –>> Ramuuns: Tikko mefisto aplauza arī mani šajā sakarā. Izrādās, ka Acid2 testā ir ieviestas nelielas izmaiņas, kuru rezultātā neviena browsera pašreizējā stable versija nespēj iziet šo testu (Operu un Safari ieskaitot). Vari pats paspēlēties Acid2 un vecā Acid2 mirror.

  Atbildēt
 12. mihy

  🙂 IE8 iziet testu…

  ieprieks gan likas, ka IE pats nosaka standartus un neuzskatija, ka vinu parlukiem ir jaiziet kaut kadi out of company testi…

  Man ka web cilvekam daudz labaks jaunums butu – “IE6 ir ar likumu aizliegta parluka programma. Katrs, kurs to lietos, tiks sodits ar ta PC operetajsistemas noslaucisanu”… Ari IE7 nav nekada medus maize, bet vismaz kaut kadasvisparejas standartizacijas lietas tiek ieklautas…

  Jacer, ka IE8 bus solis tuvak visparejiem WEB standartiem… jo savadak taisot majas lapas bus vel viens parluks vairak uz ko parbaudit… un visticamak -> papildus cakareties…

  Atbildēt
 13. DD

  Pilnīgi muļķīgs tests.
  labāk būtu salabojuši to, lai peč standartiem viss strādātu kā nākas… tobiš ir viens HTML bez hakiem, visiem rādās vienādi.

  Un kurš teica, ka smailīfeisa kods ir pariezs?

  Atbildēt
 14. Didulis

  –>>DD: Paskaties uz to no otras puses. Acid2 testā ir iekļautas pietiekoši daudz standartu prasības un ja visi pārlūki spēj izpildīt šīs prasības, tas liecina ka šie pārlūki spēs attēlot pietiekoši daudz ikdienišķas situācijas atbilstoši standartiem.
  Protams, ka testā nav iekļauts absolūti viss, kas definēts standartos un no tā izriet, ka pārlūkos atsevišķas lietas var tikt palaistas garām un svarīgi sīkumi attēlosies kropļaini. Taču šī testa iziešana ir solis pretī pilnvērtīgai standartu izmantošanai no pārlūka puses.

  –>>mihy: IE6 aizliegšana ar likumu būtu laba lieta, taču MS kārtējo reizi nolaida lažu, palaižot 7 versiju sākotnēji caur Guinewine vai kā tur to validāciju sauca. Ja uzreiz būtu palaiduši brīvi pieejamu ikvienam, IE7 būtu izplatījies krietni ātrāk un mēs varētu aizmirst par tiem pāris conditional if.

  Atbildēt
 15. MZM

  Klau, tauta. Vai kāds var iemest tiešo linku uz to Acid2 testu? Es kaut kā veru visus rakstā esošos linkus vaļā un man visur izskatās pilnīgi vienādi, lai gan lietoju veco labo Konqueror 3.5.8. Jams jau labu laiku nav piedzīvojis nekādus būtiskus uzlabojumus un tādēļ man neticas, ka spētu parādīt to smaiļiku korekti. Drošvien problēma ir manā pusē…

  Atbildēt
 16. Aiduss

  After news broke of IE8’s achievement yesterday, beta testers registered with Mozilla said they noticed their Firefox 3.0 Beta 2 versions failed. That revelation immediately led some to wonder if “the test broke,” and provoked one participant to post an alternate version of the test that “fixed” it so that their beta would pass. (In BetaNews tests, our Beta 2 version passed the Acid2 test that testers claimed was “broken.”)

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *