Pirmais Canon EOS-1Ds Mark III ir jau Latvijā

Canon EOS-1Ds Mark III jau ir ienācis Latvijā. Pirms pāris stundām man bija izdevība paturēt rokās to kluci un noknipsēt pāris bildes, kā arī apmazgāt jauno pirkumu.

Mark III 1Ds

Es saprotu, ka foto fanāti par šo epitetu mani dzīvu apēdīs, bet tieši tā es to nosauktu. Aparāts ir diezgan smags un liels. Es vēl teiktu – ļooooti dārgs. Tā ap 5 000 Latvijas naudiņu. Jā, tas ir profesionālais aparāts un tā tie maksā.

Laimīgais Mark 3 1Ds īpašnieks ir neviens cits kā.

Protams, Dreef. Viņš ir arī uzcepis šo to savā lapā. Tā kā es viņam piedraudēju, ka iemetīšu podā šo ziņu, tad nu viņš ir arī pacenties un uzskricelējis nelielu Canon EOS 1Ds Mark III apskatu, kas patiesībā tapa jau pirms paša fotoaparāta iegādes. Pilnākam ieskatam var aizčāpot uz Dpreview vai arī Photo.net.

Ir arī zināms vēl viens potenciālais laimīgais, kas tuvākajās nedēļās cer iegūt savā īpašumā šādu aparātu. Tā kā mūsu foto faniem būs par ko jūsmināties kādu laiku. 🙂

133 thoughts on “Pirmais Canon EOS-1Ds Mark III ir jau Latvijā

 1. BigUgga

  Ar tādu aparātu var bildēt tikai kluso dabu, dabas skatus vai dzīvnekus. Uz ielas ar tādu nerādīties – dabūs pa galvu un attapsies bez aparāta 😛

  Atbildēt
 2. nuuu

  mmm man gan šķiet ka profesionālis spēs izdabūt labu bildi arī no ne tik “profesionāla” aparāta..
  bet nu jā.. gaumes jautājums laikam

  Atbildēt
 3. mxz

  Ar kādu objektīvu viņš to lietos? Un interesanti, ko īpašnieks ar to darīs? 1Ds ir nereāls “overkill” pat profesionāļiem, lielākā daļa no šodien strādājošajiem fotocilvēkiem joprojām bez problēmām bildē pat ar veco “1D mkII” un rada lieliskas bildes. Tas ir ielas fotogrāfijai (fotožurnālistikai). Pilnā kadra 1Ds varētu izmantot studijai (jo uz ielas ar to iet būtu bail), taču nopietni studijas fotogrāfi parasti izmanto lielformāta filmas fotoaparātus. No īpašnieka žurnāla tā arī nesapratu – vai viņš ir profesionālis vai vienkārši naudīgs entuziasts?

  Līdz šim esmu novērojis, ka 1Ds parsti kaklā iekarina tādi pabiezi veči, kas vairāk tīksminās par zeltīto uzrakstiņu un masturbē uz aparāta tehnisko specifikāciju, mazāk orientējas uz pašu fotogrāfiju, jo domā, ka 5000+ aparāts “pats no sevis” dos ideālas bildes.

  Jāgaida un jāskatās, kādus tad brīnumainus rezultātus parādīs šīs eksluzīvās kameras īpašnieks.

  Atbildēt
 4. Dreef

  mzx: objektīvs nav viens un vajag lasīt kārtīgi – tika rakstīts, ka objektīvi tīri labi jau ir iepirkti/sakrāti un aparātam ir sekundāra nozīme. Plus vēl viens objektīvs tika iepirkts, jo tā kā šī ir pilnā kadra matrica, tad mainās mm un ir cita specifika. Tāpat tika rakstīts kam tās bildes vajadzīgas un parastiem ielas reportieriem, kas fotografē avīzei tiešām neko vairāk par 8 Mpix aparātu nevajaga. Hasselblads netiks pirkts, jo tas tiešām bez maz vai studijai tikai domāts dēļ sava lēnuma/lieluma/neērtuma.

  Atbildēt
 5. Agris

  mxz, var jau saprast tavu sāpi, ka kāds var atļauties šādu aparātu, bet tā tas uz pasaules ir iekārtots. IMHO labs aparāts un tam, ko bildē Dreefs tas ir gana piemērots. Lai veicas bildējot plikās meičas! 😉

  Atbildēt
 6. Dreef

  mzx: optika ir 17-40mm F4.0 L, 50mm F1.4, 70-200 F2.8 L IS, ceļā vēl ir 85mm F1.2 L II un vēl ir šis tas ir mājās, ko nelietoju, bet principā ar to pietiek, lai var fotografēt. Domā, ka šādam aparātam skrūvē Kit objektīvus?
  Manus darbus ja meklēsi tad atradīsi. Arī fotokonkursos Latvijā ja sekotu līdzi, tad lielākajos un nopietnajos jau sen esmu uzvarējis (praktiski visos kuros esmu piedalījies). Latio konkurss nav nopietns un to es jau skaidroju gadu atpakaļ – nepatīk atkārtoties.
  Agris: es fotografēju daudz dabu un citas lietas, kam viņš principā bija arī domāts. Plikas meičas par tādu aparātu naudu nemaksā un atpelnīt arī diez vai var (tas nav mans bizness ar ko naudu pelnīt).

  Atbildēt
 7. Dreef

  IMHO: neesi iedomājies, ka ar fotografēšanu kāds pelna arī naudu nevis tikai fotografē tukšās kozervu bundžas un taisa mākslu ;-)?

  Atbildēt
 8. mxz

  Ai, es jau no tiem sarežģītajiem objektīvu cipariem un burtiem daudz neko nesaprotu! Vēlu veiksmi bildēt “dabu un citas lietas”! 🙂

  Atbildēt
 9. N.R.

  Un kapēc jāpērk Latvijā par 5000Ls ja var pirkt eBay par 2000Ls? Nu jā, protams no vienas puses bail tādu naudu kautkur sūtīt kaķim maisā ja nekas tāds iepriekš nav darīts, bet no otras puses … Ā un vēl laba doma, aizšaut uz Singapūru, tur nopirkt lētāk kā eBay un plus vēl paceļot. Ir darīts tāds joks 🙂 Singapūra un atpakaļ kādi 1000Ls, tātad vēl 2000Ls rezervē paliek. Garantijas – nu tās jau tāpat internacionālās var dabūt.

  Atbildēt
 10. hellfsh

  🙂 +1 Dreef’am. Galnais neiespringsti! Es zinu vēl vienu MKIII jau kādus mēnešus 2 atpakaļ dabūtu, pie kam lieto galīgi ne tam, kam tas ir domāts.

  Atbildēt
 11. Dreef

  N.R. tas kas eBey ir par 2000Ls, tas ir mazais Marks, kas iznāca jau februārī. Šis ir ar burtiņu s, 21 Mpix un pat ASV/Japānā un citur vēl īsti nav nopērkams. Vēl sūtīt šādu pa pastu ir neprāts. Draugam fotogrāfam lūk ko uzrakstīju, kas arī regulāri sūta no ASV foto tehniku:
  Un ja šāds sūtījums nāk, tad ir ļoti liela varbūtība, ka pasts atraus vaļā un uzliks savu nodokli un var sanākt sūdi lielāki nekā piektajā gadā ;-). Plus vēl aptuveni 5-10% no sūtījumiem pazūd pa ceļam. Es negribu trāpīt tajos procentos ;-). Tas ir reāli pārbaudīts pēdējā gada laikā, jo Vilnis iepērkas regulāri eBayā un no pēdējiem 100 pirkuemiem kādi 10 nav atnākuši. Varbūt daļa ir sūtītāju vaina (negodīgi), bet principā pazūd prece (it īpaši dārgā ;-)). Tad vēl profesionāliem aparātiem ir svarīgs serviss. Parasti viņiem ir gļuki (redz kā mazajam markam sanāca), un tā tiek izķerta melnā prece – visi kas pirkuši melnajā tirgū, tad paliek ar gļukainu aparātu ;-). Nu nezinu vai ir jēgas riskēt, bet uz objektīviem un tādām lietām es riskēju ;-).

  Atbildēt
 12. Dreef

  hellfsh: tāds aparāts ir ienācis Latvijā tikai viens un nekādus 2 mēnešus atpakaļ tas aparāts nevarēja būt. Ja nu tas kāds ir bijis reāli izredzētais un ticis pie beta versijas, bet pa visu pasauli es tikai pāris zinu, kam tādi aparāti bijuši: viens bija kaut kāds Dānis un džekiem no šīm lapām:
  http://www.letsgodigital.org/en/17381/canon-eos-1ds-photo-gallery/
  http://www.luminous-landscape.com/reviews/cameras/mada-iiis.shtml
  http://www.robgalbraith.com
  Visticamāk tu jauc ar mazo Mark III, kam nav s burtiņš un ir divreiz mazāk Mpix ;-)?

  Atbildēt
 13. mxz

  Da labi, Dreef, pietiks tērēt laiku spraužot sev pie krūtīm ordeņus, ej taču bildēt un tad rādi, ko esi sabildējis, savādāk tikai tāda “mērīšanās ar megapikseļiem” vien sanāk.

  Atbildēt
 14. Dreef

  mxz: tikai lameri “mērās ar fotogrāfijām” un kurš kuram vairāk 5-niekus saliks – man tas ir vienaldzīgs pasākums, ja tas man nesagādā kādu prieku kaut kādā veidā. Man nav jārāda savi darbi, lai tādi lameri kā Qued spertu manas idejas erfoto. Man par to maksā naudu un tādēļ katrs dara kā viņam patīk.
  Qued: tevi arī laikam nekur neīl ja jau esi tik tālu ticis kopš pēdējās reizes kad tikāmies ;-)?

  Atbildēt
 15. Dreef

  Qued: man īstenībā publikas mīlestība ir vienaldzīga, jo darbus novērtē klients, skatītājs vai konkursa žūrija. Pagaidām šajās kategorijās man viss ir kārtībā un līdz ar to, ko domā ierindas datora administrātori (potenciālie fotogrāfi), man ir vienaldzīgi vai pat tieši otrādi – uzjautrinoši un reizēm tādēļ iesaistos jautros pasākumos ;-).

  Atbildēt
 16. Netinsh

  Es kā konkrētā aparāta pārdevējs varu tikai pateikt ka tas tiešām ir pēc manas informācijas (par visiem kanāliem atbildēt, protams, nevaru) ir pirmais aparāts Latvijā. Tiešām nevaru sevi uzskatīt par speciālistu SLR kameru lauciņā, bet nu laikam nekā labāka pašlaik pasaulē nav. Runājot par šausmīgo cenu – nu jebkurš hobijs ir ļoti dārga lieta, bet Dreef’am, atšķirībā no daudziem krāniņu mērītājiem, šis hobijs arī dod finansiālu atdevi un aparatūras iegāde ar laiku atpelnīsies. Man pašam arī ir pāris štukas iegrūstas tādā hobijā kā makšķerēšana (kāti, spoles, kastes,eholots, gps, motors, laiva, apģērbs, apavi, braucieni utt.) a atpakaļ nāk tikai šad tad zivis :), taču uzskatu vaļasprieks ir lieta uz ko taupīt nedrīkst, svadāk dzīve reducējas līdz plikai eksistencei. Domāju Dreefa ieguldījums nesīs viņam gan finansiālu atdevi, gan, galvenais, daudz prieka, ko par naudu nopirkt nevar. Veiksmi !

  Atbildēt
 17. Dreef

  Paldies par ieteikumiem ;-). Tā arī darīsim ;-).
  Panasonic nebija pirmais fotoaparāts un arī ne pirmais digitālais fotoaparāts. Pirmais fotoaparāts bija Zenit vairāk nekā 20 gadus atpakaļ, tad vēlāk man uzticēja arī Kijev ;-). Bet pirmais digitālais fotoaparāts nebija Panasonic, bet 1 Mpix Aiptek nez cik tur gadus atpakaļ, kad to pasūtīju no Vācijas. Tā bija forša spēļmantiņa – bildes sanāca kā ar Lomo kameru tikai digitālas ;-). Un Panasonic izkonkurēja manu filmiņu aparātu Minolta Dynax 5, kas tagad jau nez cik gadus mētājas atvilknē un vēl kaudzi filmiņām ;-).

  Atbildēt
 18. Dreef

  Netinj: klau, es tak tev teicu, ka ir krutāks vēl aparāts par šo un tas ir 4-tajā komentārā ;-). Tikai tad jābūt vai nu kārtīgam “krāniņu mērītājam”, vai tiešām jāstrādā uz lieliem pasūtījumiem, kas Latvijā ir ļoti niecīgā daudzumā un to aparātu diez vai atpelnīs ;-).

  Atbildēt
 19. Ģirts

  opā, ši ziņa nu gan pārsteidza, tiko Japānā veikalā vaicāju un šiem par ir problēmas pašiem viņu dabūtu, kur nu LV , Interesanti kur Dreef tika pie tā .

  Atbildēt
 20. Dreef

  Ģirts: saku jau kuro reizi paldies Netiņam ;-). Pats arī ASV domāju sākumā pirkt, jo Latvijā šo aparātu solīja tikai uz nākošo gadu (pašā sākumā – tas ir septembrī tā solīja). Tā kā man paredzēts brauciens uz Krieviju, tad gribēju to aparātu jau pirms Ziemassvētkiem un biju pat gatavs riskēt ar sūtījumu no ASV, kur esmu atradis it kā divus veikalus, kas varētu pārdot:
  http://www.profeelvideo.com/showpage.asp?itemid=7612
  http://www.calumetphoto.com/item/EC2775/
  Tika izdarīti pat pirkumi šajos veikalos, bet reāli viņiem to aparātu nav un kaut kādiem kreisiem keksiem no Latvijas tur neviens netaisās pārdot, jo laikam tiem dažiem aparātiem, kas tur ir pieejami, tāpat pietiek pircēji ;-).
  Tā kā Latvijā tika laicīgi aizrunāts/rezervēts šis aparāts, tad pirmais kas atnāca brīnumainā kārtā, tad tas arī tika (cerams) gādīgās rokās ;-).

  Atbildēt
 21. Sic

  Elpu aizraujoši komentāri 😀

  Dreef, ja drīkst jautāt, kur var aplūkot Tavas bildes un kuros fotogrāfijas konkursos Tu esi uzvarējis? Es tā kā nedaudz interesējos par fotogrāfiju, bet tādu vārdu kā Dreef nekur neesmu manījis…

  Atbildēt
 22. Dreef

  Qued: CooLynX var apgalvot, ka Netinsh neesmu es, jo viņš kopā ar mums vakar dzēra alu ;-). Pie viņa tad arī var šo aparātu pasūtīt (es ceru vēl ;-)).
  Un par publikas mīlestību es jau atbildēju.

  Atbildēt
 23. Dreef

  Sic: mani darbi visur startē ar vārdu un uzvārdu, jo nopietnos konkursos ar nikiem neviens nestartē ;-). Latvijā varu nosaukt kaut vai dažus fotokonkursus: Latvijas televīzijas 50 gadu jubilejas fotokonkurss, NATO sammitam par godu rīkotais fotokonkurss, Elkor sports un Next Sports fotokonkurss, republika.lv fotokonkurss (kad bija 100Ls dāvanu karte un bija jēga savas fotogrāfijas eksponēt) utt.
  Tāpat manas fotogrāfijas Rīgā var skatīties uz apsveikuma kartiņām, piemēram, lai neliktos, ka es mānos, tad šobrīt vispopulārākā/vispirktākā Rīgā ir šāda:
  http://img85.imageshack.us/my.php?image=rigasjl6.jpg
  Ja katru gadu pērc Eko kalendārus, tad šis pats skats šogad arī ir pieejams uz viņu kalendāra.
  Bet Latvija ir niecīgs tirgus (mazs dīķis) un pat par šiem abiem variantiem ko minēju, man nesamaksāja to summu, kas bija jāsamaksā pēc noteikumiem – piešmauca mani kā fotogrāfu, tādēļ izsaku vērleiz viņiem fui. Un tādēļ visvairāk manas fotogrāfijas tiek izmantotas ārzemēs. Uzcītīgākie zina kur mani darbi ir izmantoti un es pats neko īpaši neinteresējos par to tagad – galvenais, lai samaksā par darbu ;-).

  Atbildēt
 24. murmulis

  apsveicu laimiigo aparaata ieguveeju!
  siekalas jau klaviatuuru nosmeereeja

  veelu veiksmi atpelniit sho hobiju, un tieshaam gribeetu redzeet bildes ar jamo uznjemtas…

  visu cienju.

  Atbildēt
 25. CooLynX Raksta autors

  Es domāju, ka cilvēki šeit velti cepās. Nu man arī tīri subjektīvi šķiet, ka Dreef ir iepircies kā lielais. Bet nu, ja viņš atpelnīja iepriekšējo aparātu, tad gan jau, ka ir apakšā ideja arī šim verķim.

  Netinsh ir cits cilvēks.

  Es vēl gaidu, kad ieradīsies Vaards, kas piešpricēs vēl nedaudz eļļu šajās oglēs. Viņš arī vakar sapņainām acīm skatījās uz lielo marku. 😉

  Atbildēt
 26. Dreef

  Rukicc: arī pie šaraškina kantoriem interesējos un viņi man neko nesolīja – varēja tikai aptuveno cenu nosaukt – 4900Ls. Tā, ka nākošgad šis aparāts noteikti būs lētāks un tiem, kam tas ir hobijam vai kā savādāk, tad nav ko steigties ;-). Ja vēl iznāks kaut kāds 5D II, tad varbūt arī cena tiks nolaista zemāk, bet tie ir tikai minējumi. Tad jau redzēs. Noteikti neieteiktu atdot pēdējās bikses par šādu aparātu, bet sākumā iegādāties normālu optiku.

  Atbildēt
 27. Dreef

  Vaards arī malacis – man daudz palīdzēja, tā ka viņam arī paldies ;-).
  murmulis: pirmā bilde, kas tika uzņemta ar šo aparātu ir manā Web lapā ;-). Nav tā veiksmīgākā, bet tomēr pirmā un var pilnā izmērā ievērtēt kas ir kas un apskatīties visus EXIF datus utt.

  Atbildēt
 28. Sic

  Latvijas televīzijas 50 gadu jubilejas fotokonkurss, NATO sammitam par godu rīkotais fotokonkurss, Elkor sports un Next Sports fotokonkurss, republika.lv fotokonkurss

  ā, nu skaidrs, amatieru līga. Es domāju ka runa ir par FIAP fotokonkursiem un izstādēm. Nu tad jau neko, novēlu ātri spiest pogu lai ar savām 2$ vērtajām bildītēm atpelnītu šo aparātu.

  Atbildēt
 29. mxz

  Iepriekšējo aparātu (350D?) atpelnīt nebūtu īpaši grūti, ņemot vērā, ka viņš maksā ap 400 Ls. Labi, lai jau iezieķējās Dainis. Viss tas ERfoto bars to piekopj (izņemot pašu ER). Drošivien, ka ja es izgāztu 5000 arī gar savu pirkumu ilgi un publiski berzētos.

  Atbildēt
 30. Dreef

  Sic: FIAP ir fotokonkursi pensionāriem, kur 10 deguni savācas un sadala savā starpā medaļas. Tur var vinnēt jebkurš (esmu pat no Latvijas pilnīgos amatierus redzējis, kas paņem kaut kādā Francijas ciematiņā zelta medaļu par saules akmens bildi ;-)). Ja tu gūsti uzvaru starp 1500 fotogrāfiem godīgā cīņā, tad tas ir daudz grūtāk. Arī FIAPisti piedalījās NATO un LTV 50 fotokonkursā, bet medaļas nedabūja ;-).
  Un par naudas pelnīšanu atkal neko nezini, bet biznesa noslēpumus es neatklāšu – pārāk daudz jau mani spārdījuši, tagad paši varat pierādīt kādi jūs malači un spēt par sapelnīto naudu nopirkt šādu aparātu ;-).

  Atbildēt
 31. Netinsh

  o kā tauta cepās :))) Par pieejamību suns viņu sazin – optimistiski vēl vienam aparātam būtu jāienākas starp Ziemassvētkiem un gadu miju, bet nu tas kā karta ļažet…

  Atbildēt
 32. Dreef

  mxz: esmu atpelnījis ne tikai aparātu, bet visu optiku un arī šo aparātu jau esmu nopelnījis ;-). Savādāk jau nebūtu par ko pirkt ;-). Kā jau teicu, tad viss ir tavās paša rokās. Un principā šī informācija tika publicēta ar CooLynX gādību (tā ir viņa lapa). Savā lapā man bija cits mērķis – iepazīstināt fotogrāfus ar šo aparātu un ja kādam ir kādi jautājumi, kas interesētu citus potenciālos pircējus (testa veikšana vai kā savādāk), tad es to varētu izdarīt. Bet latvieši kā jau kārtīgie skauģi spēj tikai saskātīt slikto un nevienam izskatās testi nav vajadzīgi. Tad arī paliekat savā amatieru līmenī un sapņojat par FIAP medaļām ;-).

  Atbildēt
 33. Sic

  Ja tu gūsti uzvaru starp 1500 fotogrāfiem godīgā cīņā, tad tas ir daudz grūtāk.

  Piedod, redzot bildes kas piedalās šajos amatieru konkursos, man ir grūti to dalībniekus nosaukt par fotogrāfiem.

  Atbildēt
 34. Dreef

  Netinsh: tam aparātam jau esot pircējs zināms un CooLynX jau reku iepostoja teksta apakšā ;-). Mani viens pazīstams fotogrāfs vakar arī 2-os naktī apsveica ar pirkumu, kuram pagaidām ir pirmais un vienīgais Nikon D3 Latvijā ;-), par ko es izbrīnījos. Izrādās viņš to uzzināja no tā otrā aparāta pircēja, kuram savukārt CooLynX nostučīja ;-). Redz cik Latvija maziņa ;-).

  Atbildēt
 35. Vaards

  Labs spams! :)))

  Patīk šadi jautājumi:

  > Dreef, ja drīkst jautāt, kur var aplūkot Tavas bildes un kuros fotogrāfijas konkursos Tu esi uzvarējis?

  No tiem var secināt, ka cilvēki tiešām vērtē fotogrāfus pēc aparāta. Super duper verķi tak nedrīkst neviens iegādāties, ja viņš katru otro mēnesi nav Nacionālajam Ģeogrāfiķim uz vāka.

  Dreef, aizej nokaunies!

  🙂

  Atbildēt
 36. Sic

  Vaards, es vēlējos uzzināt kur es par šo kungu varētu uzzināt kā par fotogrāfu. Un, manuprāt, vienīgā iespēja kā to izdarīt ir aplūkot bildes.

  Atbildēt
 37. Dreef

  Sic: Nu labi, tad tu esi iespļāvis šādiem Latvijas fotogrāfiem sejā: Gundega Dege, Andrejs Vahruševs, Eduards Nipers, Andrejs Zavadskis, Rihards Puriņš utt., kurus personīgi pazīsu un no savas puses izsaku atvainošanos par šī necienīgā amatiera rīcību, kas māk tikai vāvuļot, bet vēl pats neko nav izdarījis.

  Atbildēt
 38. Dreef

  Qued: man tak vienalga ko tu domā un kurš ko apskauž vai nozog ;-). Esmu savas problēmas atrisinājis un pat spējis iegādāties šādu aparātu. Tādēļ iesaku tev pašam tikt galā ar savām problēmām ;-).

  Atbildēt
 39. Vaards

  Sic, savos patiesajos mākslas meklējumos mēs visi esam vientuļi.

  Jebšu – savā idejiskā virzienā perfektu bildi tu spēsi saprast viens pats. Idejiski nedaudz švakāku jau spēs vēl kāds saprast. Širpotrebu spēs saprast daudzi. Reku, Dreefs Rīgas kartiņu Tev parādija – to spēj saprast daudzi, pērk daudzi, patīk daudziem.

  Bet vai jēga rādīt augstāku mākslu datoristu komentāru rindās :)?

  Tikai smukimbildes, tikai smukumbildes var rādīt šeit. Kādu smuku sieviški šeit varētu Dreef parādīt – pēc attiecīgā aptuveni iespējamā šiet esošā kontingenta tāda djēla varētu ierullēt.

  Bet patiesie meklējumi lai paliek attiecīgā virziena urbējiem, kas spēs attiecīgi novērtēt konkrētā censoņa pasniegto bildi. Vai ne?

  Atbildēt
 40. Droom

  Nebiju domājis, ka skauģi tusē arī iekš pods.. heh, katrā ziņā Dreef i malacis, ka uzdrošinās ieguldīt normālu piķi savā hobijā/biznesā! Paldies ar, ka padalās ar info, nevis mēras ar krāniem! Līdz ar to nesaprotu uzbraucienus.. ok, tiešām, labprāt palasītu/paskatītu kādus Tavus testus ar šo aparātu. Lai veicas!

  Atbildēt
 41. mxz

  Viss ir labi, tikai konkrētais censonis Dreef šobrīd nevis argumentam izmanto savus darbus, bet piedāvā apskatīt savas bildes EXIF datus, it kā tie kādu interesētu, kā arī sludina sevi kā kronētu Vienīgo Īsto profesionāli un veiksmīgu biznesmesni, par kādu viņu šis pirkums ir padarījis.

  Atbildēt
 42. Dreef

  No tiem var secināt, ka cilvēki tiešām vērtē fotogrāfus pēc aparāta. Super duper verķi tak nedrīkst neviens iegādāties, ja viņš katru otro mēnesi nav Nacionālajam Ģeogrāfiķim uz vāka.

  Dreef, aizej nokaunies!

  🙂
  Es jau te visu laiku tieku kaunināts par šāda aparāta iegādi ;-). Tagad domāju ko man tagad darīt un vai tiešām drīkstu taisīt fotogrāfijas ar to aparātu un kādam rādīt/pārdot, piedalīties konkursos utt. ;-).
  Šito prikolu es jau zināju, ka neviens fotogrāfu pēc optikas nevērtē, bet pēc aparāta ;-). Tagad man noteikti jādod bildes Nacionālajam Ģeogrāfiķim un jāsaka, ka esmu kruts fotogrāfs, jo redz kāds man aparāts. Man pat statīvs ir no Nacionālajiem Ģeogrāfiķiem ;-).

  Atbildēt
 43. Sic

  Širpotrebu spēs saprast daudzi. Reku, Dreefs Rīgas kartiņu Tev parādija – to spēj saprast daudzi, pērk daudzi, patīk daudziem.

  Vai man atliek secināt, ka Dreef ir tā dēvētais stoku fotogrāfs? Es no šīm diviem piemēriem pašlaik nespēju spriest par viņu kā fotogrāfu šī varda patiesajā nozīmē.

  mxz,
  konkrētais censonis Dreef šobrīd nevis argumentam izmanto savus darbus, bet piedāvā apskatīt savas bildes EXIF datus

  Nenoliegšu, šis apstāklis arī man liekas ārkārtīgi amizants.

  Atbildēt
 44. CooLynX Raksta autors

  Es domāju, ka pats prātīgākais būtu to pārdot kādam citam un nopirkt filmiņu aparātu. Ja ne citādi, tad vismaz tauta novērtēs, jo šobrīd modē vairs nav digitālie aparāti. 😉

  Atbildēt
 45. Dreef

  mzx: neviens neko nesludina ne par kādu īsto profesionāli. Arī šis pirkums neko manā dzīvē nav izmainījis un mani uzreiz par profesionāli nav padarījis (jau rakstīju, ka aparāts ir sekundāra lieta un fotogrāfa darba rīks). Gribēji redzēt manus darbus un zināt vai esmu uzvarējis fotokonkursos, tad tagad tas vairs neinteresē? Es būtu daudz priecīgāks, ja kāds uzraksītu kaut ko par pašu aparātu un ko man vajadzētu notestēt sabiedrības labā. Laikam jau katrs latvietis pats sava ceļa gājējs ;-). Un tajā fotogrāfijā vismaz vari konstatēt oriģinālā izmēra attēlu, trokšņus pie ISO 100 un auto WB bāra apstākļos. Domā, ka es atbraucot mājās vienos naktī varu uzreiz dzemdēt testa cienīgas fotogrāfijas ;-)?

  Atbildēt
 46. Dreef

  Sic:Vai man atliek secināt, ka Dreef ir tā dēvētais stoku fotogrāfs? Es no šīm diviem piemēriem pašlaik nespēju spriest par viņu kā fotogrāfu šī varda patiesajā nozīmē.
  Jā, Dreef tirgo arī savas fotogrāfijas, jo savādāk jau aparātu nevar nopelnīt – es taču jau raksītju, ka konzervu bundžu fotogrāfiem (mākslas fotogrāfiem) šāds aparāts visticamāk simts gadus nav vajadzīgs – man tas ir vajadzīgs dēļ lielā attēla izmēra plakātiem/reklāmām. Un arī no fotokonkursiem nāk nauda. Tagad gan man Latvijā aizrādīja, ka ne tur lienot un atmetu mazajam dīķim ar roku ;-). Ir reizēm bildes arī Latvijas žurnālos, bet kādēļ lai man kaut kas būtu jāpierāda un jāaizstāvās par fotoaparāta pirkumu ;-)? Tas ir tikai dzelzis un tādēļ to var aplūkot tikai kā testa priekšmetu. Tātad varu uztaisīt līdzīgas bildes kā dpreview.com vai citur ar vienu un to pašu sižetu, dažādiem ISO vai ko tamlīdzīgu. Ir man padomā daži subjektīvi testi, ko neviens ārzemēs neraksta un ja būtu izlasījis manā mājas lapā, tad redzētu par ko es rakstu – tādu informāciju tiešām neviens testētājs vēl nav apkopojis un pat aizdomājies līdz tam.

  Atbildēt
 47. Vaards

  Es būtu daudz priecīgāks, ja kāds uzraksītu kaut ko par pašu aparātu un ko man vajadzētu notestēt sabiedrības labā.

  Tad es klāju vaļā!

  1. Neredzu Tavā lapā linku uz pirmo bildi – bet tas manā gadījumā ir svarīgi 😀 Pieņemu, ka man aces pierē jāpaņem, bet speciāli vēlreiz izskatīju – neredzu linku…

  2. Izdomāju oriģinālu testu vakar, kad skatījos bildes ko testam uz savas kartes saspaidīju. Vajadzētu izdomāt pāris standarta opcijas fotošopā un tās izveikt ar 350D failu, un tad ar Marka failu. Tas ir – cik bremzīgs tas pasākums paliek, kad kompim jāgremo 21megapikselis. Man likās, ka tas var;etu būt vienīgais reāli nepatīkamais blakusefekts. Trokšņu slāpētājs reāli iesveras, kamēr tīra to bildi, tāpat visādu leveļu, kurvju u.t.t. kruķīšana (tas viss bildi editējot 16 bitos). Es domāju, ka bildi pastrādājot uz čuju – meklējot kādu risinājumu un nezinot ko gribās. Tad tas lielais fails reāli krīt uz nerviem. 🙂

  3. Radās doma – nobildēt ar 350D uz ISO 1600 tumši pelēcīgi, krāsainu objektu (nedagaismojot) un ar marku. Un no abiem izvilkt 100% kropu – interesnati vai trokšņu faktiskais līmenis palicis lielāks vai tomēr mazāks un visādas tehnoloģijas to ir uzlabojušas?

  Atbildēt
 48. Dreef

  Qued: rakstu jau desmito reizi 😉 – tas aparāts domāts plakātu/reklāmas bildēm par kurām kāds arī maksā ;-). Līdz šim man tas lauciņš nebija pieejams, bet tagad tehnika mani nieierobežos. Un ja mākslinieku ierobežo tehnika, tad tas vairs nav labi ;-). Principā jau arī rakstīju, ka Canon 350D mani gandrīz pilnībā apmierināja.

  Atbildēt
 49. Dreef

  Vaards: nomaini monitoru ;-). Visi redz, bet tu neredzi ;-)? Nu labi:
  http://www.mediafire.com/imageview.php?quickkey=eszdydiel1i&thumb=4
  2. Par bilžu apstrādi vēl nemāku teikt, bet ar sekundes mērītāju vari pats pamēģināt uz sava datora no pieejamās oriģinālās bildes, ko iedevu ielādei ;-). Cik vakar šķirstīju tās bildes, tad īpaši “smagākas” viņas nelikās. Iespējams, ja sākšu kaut kā nopietnāk apstrādāt, tad gan būs procesoram ko rauties ;-).
  16Biti man nav, ir tikai 14Biti ;-). Pie tam, tas iegūstams tikai no RAW faila. To tad varētu pamēģināt kaut kad pagrozīt un papētīt.
  3. Šo testu gan es varētu uzņemties izveikt un pie kaut kāda kvēlspuldžu apgaismojuma ar AWB, lai redz kā abi tiek ar to galā ;-).

  Atbildēt
 50. Netinsh

  Dreef…
  par to otru aprarātu Tev taisnība tikai daļēji – tiešam ir viens pārdots, bet pasūtīti ta ir 2 gab. no kuriem viens teorētiski ir “nepiesiets”…

  Atbildēt
 51. Vaards

  Aaa, nu tagad redzu Dreefu un pirmo bildi – neesmu iipashi nolazhojis pirmo kadru bildeejot 😀

  16 biti ir domaati to bildi no 8bitiem paartaisot uz seshpadsmit – lai visaadi klippingi nerodas kad to bildi tajos 256 soliishos piekrukjii.

  Un luuk krukjiijot to bildi man izlikaas, ka baigi leeni. Nu baigi leeni kompis vinju gremo 😉

  Atbildēt
 52. Dreef

  Jū, es jau skatos, ka ar maniem uzstādījumiem un tavu stingro roku pirmais kadrs ir tapis godam ;-). Vēlāk gan bija labāki kadri, bet tas vairs nav svarīgi ;-). CooLynX vispār sanāca kā glezna – kā grāfs drakula vai kaut kā tā ;-). To arī laikam tu vai Ilze fotografēja.
  Par 16 bitu apstrādi nezinu vai būs nepieciešamība. RAW gan izmantoju un 14 biti lieti noderēs. Es tik nopietni krāsu korekcijai liekas nepieeju ;-).

  Atbildēt
 53. Pinkz

  Spameri !!! Es jau domaaju, ka mums te Liepaajaa viens ir traks fotograafs, kas jems jamo. Dreef tu vinju caur GNT suutiji? Un vai bija pakaa arii wireless aksesuaars?

  Atbildēt
 54. Dreef

  Pinkz: jā, man Netinjsh caur GNT dabūja par normālu (pieņemamu) cenu ne tādu kā sola Canon IB serviss ;-). Un tas kas jums tur Liepājā ņems (Jānis), tas arī ir tas trakais kurš jau to vienu no diviem rezervējis ;-))). Ge ge. Ja nemaldos, tad viņam jau šobrīd ir 5D ar samērā labu optiku.
  Pakā wireless nebija – tak tam ir atsevišķa cena un tas nenāks līdzi tāpat kā EF 14mm F2.8L II objektīvs, ko visu reizē ar to Canonu prezentēja ;-). Es varu mājās sarakstīt visu kas bija paciņā, bet kaut kur internetā jau redzēju kā viss bija smuki atpakots un uzskaitīts ;-). Bija pilns ar vadiem, kaut kāds strāvas pārveidotājs, kam es tā arī neizdomāju pielietojumu (varbūt aparātu no rozetes bez bačām var darbināt ;-)), kādi 3 CD, lādētājs (dubultais, lai var divas bačas uzreiz lādēt), īsa pamācība lameriem, rokas grāmata un vēl visādi štruntiņi ;-).

  Atbildēt
 55. Agris

  Starp citu — par tehniskām lietām. Martin Baily savā podkāstā stāstīja par sava 1Ds III testu. Izrādījās, ka vairs neder vecais Manfrotto statīvs, kad bilē ar 300/2.8 trubu — tur kur 5D bildes ir asas 1Ds dod nelieu neasumu dēļ vibrācijām. Kā var saprast — dēļ lielākas izšķirtspējas. Tagad kexam jāstaipa līdzi lielais Gitzo, kas tik priekš 600/4 tika lietots.

  Tā ka sagatavojies papildus tēriņiem 😀

  Atbildēt
 56. Dreef

  O Pinkz: tajā kastē izskatās šādi:
  http://www.usa.canon.com/consumer/controller?act=ModelInfoAct&fcategoryid=139&modelid=15710#BoxContentsAct

  Atbildēt
 57. Dreef

  Agris: man ir lielais smagais Manfroto statīvs (Manfrotto National Geographic Expedition Automatic Tripod) un nav 600/4 trubas, tā ka manam objektīvam vajadzētu pietikt ;-). Es pagaidām ļoti neceru uz papildus tēriņiem ;-). Bet no rokas bildējot toč varēja just, ka baigi jūt katru niansi un haltūru (vismaz pēc aliņa ;-)).

  Atbildēt
 58. Agris

  Tur jau gāja runa, ka 300/2.8 jau vairs īsti neturas uz iepriekšējā Manfrotto. Paskatījos tā tava statīva speceni — nebrīnīšos, ja sagaidīsi pārsteigumus ar 70-200/2.8 pie gariem slēdža ātrumiem.

  Atbildēt
 59. Normunds

  Ir jau bezgala jauki, ka kādam bizness iet no rokas un pietiek naudiņas ne tikai maizītei, bet arī fotoaparātam. Bet Dreef nebūs Dreef, ja visam pa starpu nepalielīsies ar to cik viņš ir bezgala labs fotogrāfs, par ideju zagšanu nemaz nerunājot 😉

  Atbildēt
 60. Dreef

  Agris: es neticu, ka tam džekam bija konkrēti šis statīvs, jo šim modelim ir kaut kādas tur pretvibrācijas sistēma (tagad negribās meklēt kā precīzi tas saucās) un šis statīvs pārdošanā parādījās tikai šogad. Es no oficiālā Manfrotto izplatītāja Latvijā šo modeli nemaz nevarēju dabūt un tad pa citiem ceļiem dabūju un liekas, ka arī bija pirmajam Latvijā ;-). It kā varot likt virsū pat vidējā formāta kameru ar visiem pričindāļiem (vari papētīt kg). Ja es kādam ieteiktu pirkt statīvu, tad tikai šo, jo papildus vēl baigi ātri saliekas un izjaucas ;-).

  Atbildēt
 61. Dreef

  Normunds: ā, vēl viens vecais sen neredzētais draugs ;-). Es jau nemaz negribēju īstenībā lielīties, bet sīkie saleca un prasa, lai rādu bildes un lai saku kur esmu uzvarējis, tipa ka par mani neko nav dzirdējuši. Kas ta man – varu arī par fotoaparātu nestāstīt, bet pastāstīt par dzīvi un kā man labi dzīvojās ;-).

  Atbildēt
 62. Sybase

  Ko cepaties, cipar veljoprojam ir mesls, shis 5K verķis nespej bildēt jūru , pectam napstradajot to bildi, a vecais zenirs izkoz vienos vatros.

  Atbildēt
 63. Dreef

  Agris: tas statīvs ko biju noskatījis ir šis:
  http://services.manfrotto.com/neotec/
  tikai National Geographic ir uzlabota versija (ar siltinātām ručkām, gumiju ap lodes galvu utt.).

  Atbildēt
 64. Dreef

  Agris: o mans izskatās šādi:
  http://www.cathayphoto.com.sg/viewfinder/read/2006,03,6
  tikai man tā tarba nav un laikam nebūs ;-).

  Atbildēt
 65. MdM

  Cilvēki tas ir tikai fotoaparāts, pagaidītu 3 mēneši un cena nokristu par 20%

  Varbūt kāds plāno pirkt termofotoaparātu?

  http://www.tevalo.lv/cgi-bin/index.cgi?artnr=611-577

  šo vismaz var atpelnīt veicot termoauditu 🙂

  Atbildēt
 66. Agris

  Es kaut kā pieturos pie tradicionālākām vērtībām — Gitzo statīviem. Galvas gan dažādu apsvērumu dēļ ir Manfrotto.

  Atbildēt
 67. gerard

  Cik esmu redzējis Dreef bildes – nav sliktas, patika. Protams, piesieties var visam, sevišķi, ja tas ir pašmērķis. Tas, ka cilvēks neafišējas – tas jautājums ir jānostāda citādi – cik daudzi fotogrāfi LV mērogā ļoti reklamējas. Nu nav LV jēga iespringt pašlaik – tas tirgus ir visai mazs. Un savējie jau atpazīst. Optika jau laba tiek lietota, tas jau arī ir zināms, ka pats aparāts maksā kapeikas, ja salīdzina ar optiku.
  Nu, ko – lai veicas lietojot dzelzi (kur ta liksies – apmazgāts ir) un gaidīsim kādu atskaiti vai kādu komentāru lietojot! Kā arī – vairāk bildes – ne jau tikai loši grib idejas aizņemties, tas jau ir tikai dabiski – turklāt pārspēt oriģinālu arī ir jāmāk.
  Heh, smuks gan spama daudzums te sarakstīts – taisni prieks lasīt.

  Atbildēt
 68. Andreass

  Siekala tiešām nedaudz notecēja, bet ja vajag plakātiem, tad ir īstajā laikā.
  Nesaprotu, ko var vārīties par to, ka cilvēks nopircis aparātu par 5kls, nu un kas! Ja jau ir nauda, tad lai pērk.
  Jau raksta sākumā, likās, ka zinu kas ir Dreef, bet tad kad atradu, tad pārlicinājos par savu domu.
  Tie kas tagad brauc augumā Dainim, lai uztaisa kaut vienu bildi kas būtu līdzīga Daiņa bildēm un tad varam te kaut ko čīkstēt.
  Jums tik tiešām šāds aparāts nav vaijadzīgs un reti kurš sasniegs to līmeni, kad vajadzēs šādu tehniku.
  Piekrītu Dainim, ka gandrīz nav svarīgi ar kādu aparātu bildē un arī stikls nav galvenais, bet galvenāks par aparātu tomer ir. Pats gavenais kas aiz tā aparāta stāv.

  Cilvēki(topošie fotogrāfi) ja skauž, tad pelniet vairāk un pērciet tādus aparātus, bet nevajag aiz nezināšanas aizvainot Daini un citus fotogrāfus.

  Būtu man Daiņa numurs, es arī piezvanītu un apsveiku viņu, kā to naktī izdarīja Andrejs. D3 arī ir labs aparāts, tikai žēl ka Nikon 😀

  Atbildēt
 69. Dreef

  Andreass: nu paldies, paldies, bet nevajaga jau visu uzreiz tā pārspīlēt ;-). Arī man ir sliktas fotogrāfijas un vēl daudzi ir tādi labi fotogrāfi vai vienkārši veiksminieki, kam izdodas noķer labu kadru un pārspēt kādu manu švaku fotogrāfiju nav problēmas ;-). Tāpat vēl daudzi šo aparātu iegādāsies, lai var nopietni strādāt ;-). Vienkārši šis aparāts tagad jau ir Latvijā un vēlos padalīties ar iespaidiem – ja kāds par šī aparāta veikstspēju šaubās varu padalīties ar informāciju. Varbūt ar Andreju jāuztaisa testa bildes kopā Nikon vs Canon ;-)? Abiem pilnās matricas un objektīvus līdzīgus jau mēs piemeklētu.

  Atbildēt
 70. Dreef

  hellfsh: nezinu par ko tu runā. Ja par tādu cenu man dabūsi te Latvijā, es vēl uzmetīšu štuku $ un paņemšu vēl vienu tādu aparātu ;-). Bet tikai lai būtu tāds kā man ir tagad ar to vienu burtu vairāk un divreiz vairāk Mpix (nu tik cik ir tagad ;-)).

  Atbildēt
 71. Vaards

  Dreef, bet man naudu zheel. Ja es buutu kanonists, tad gaidiitu 5D apgriezto versiju – taa maksaashot 850 sterlinjmaarcinjas. Buus ar 12 pikseljiem 3collu lcd u.t.t. – visaam tur UDMA un normaalaam atminjas karteem (es domaaju SD)

  Jau vairaakreiz shiis baumas dzirdeeju. 🙂

  Atbildēt
 72. versatile

  nu spmaeri, blje
  gan Dreef, gan Zavadska jaunas kameras vinjiem IR nepiecieshamas, jo vinji ZINA ko ar tam darit, KAA pielietot, kaa NOPELNIIT
  tas ir darba instruments
  latvieshi tro diemzhel nesaprot
  neperk jaunu traktoru, bet brauc ar belarusu, 2x lielaku degvielas paterinju un 4x lielakam remonta izmaksam un dikstaves izmaksam.
  un suudzas, ka naudas nav
  tas pats te
  nopirka cilveks UZTICAMU DARBA ZIRGU, kas nepievils, dos LIELU un labu bildi.

  Lai veicas!
  skaugjiem iesaku aiziet uzliet uz galvas glazi auksta uudens.
  prieks par citiem, bet man neskauzh – es ar shadu aparatu nespetu izmantot ta iespejas pat ne 20% limenii.

  Atbildēt
 73. Rol

  tur vienā bildē TA pašpatēriņa sadalei tu ar pildspalvu ieduri projekta lapā, man šķiet tu esi elektriķis :), vai projektētājs 🙂 un noteikti kaut kāda saistība tev ir ar REMUS 🙂 pēc pārējām bildēm secinu … vot.

  Atbildēt
 74. Dreef

  Archijs: tur photo netā praktiski lielākā daļa fotogrāfijas ir taisītas ar ziepīti ;-).
  Rol: neesmu es ne projektētājs, ne elektriķis, ne arī man kāda saistība ar REMUS ;-). Tas ka man ir nofotografēta datorvadāmā virpa, tas nenozīmē, ka esmu virpotājs, sļesarņiks vai kā tur tos operātorus tagad sauc ;-). Ā, man ir arī zoodārza zvēriņi – tātad esmu zvērkopis ;-)?
  Vaards: tad pirksi 5D apgriezto versiju ;-)?

  Atbildēt
 75. andreart

  ei tu nost kaa panesaas diskusija. es gad dreef vietaa neko nekomenteetu un ignoreetu visus komentaarus. jo vairaak raksti jo vairaak pretii rakstiis 😉

  Atbildēt
 76. Dreef

  andreart: lai tak tauta izbļaustās – pēc tam liks man mieru varbūt ;-). Un man labāk te visiem atbildēt lai viss ir skaidrs nevis katram privāti vai kādos 10-mit citos portālos vienu un to pašu atkārtot ;-). Izrādās te arī fotogrāfi savācās un lasa šo podu ;-).
  Pašlaik veicu testus un esmu šo to interesantu atklājis. Vēlāk savā lapā uzrakstīšu.

  Atbildēt
 77. bambucha

  Teikshu tikai to, ka shis nav pirmais Ds kas ir Latvijaa, jo jau kaadu laiku ieprieksh viens fotograafs taadu bij iegaadaajies izmantojot aarzemju kontaktus. Tas Ds tiek lietots faktiski tikai studijaa. Paareejo kas un kaa un no kurienes nav veerts te rakstiit..

  Atbildēt
 78. Dreef

  bambucha: tak jau rakstīja, ka vēl pat Japānā viņu nevar nopirkt. ASV arī tika mēģināts pirkt vairākos mazos veikalos un nav reāli. Pirmie parādījās tiešām 29. novembrī – kaut kāds no Hong Kongas bija dabūjis vai no Singapūres (tagad precīzi neatceros). Tad dažiem ASV viņš ir un vēl dažās valstīs (Vācija, Anglija utt.). Principā ārzemēs to savāca pavisam nopietnie profesionāļi vai arī kas veic testus ar šīm kamerām (ziņu resursi). Un lai pa pastu no ārzemēm atsūtītu, tad ir vajadzīgas kādas divas nedēļas, tā ka tas noteikti nevar būt kādu laiku iepriekš ;-). Lūk vēl daži laimīgie fotogrāfi ārzemēs:
  http://www.pixelsbypaul.com
  http://www.mattramosphotography.com/equipment.html
  viņš arī dabūja tikai ap 11. decembri:
  http://mattramosphotography.blogspot.com/2007/12/meet-21-megapixel-canon-1ds-mark-iii.html
  Bet principā var būt arī tā kā anderart saka, ka ved no Turcijas un mēs te vienīgie pa kluso ar tādu aparātu studijās strādājam un neviens neko par tādiem pat dzirdējis nebija ;-).

  Atbildēt
 79. bzz

  Mazak staipit kraanu un vairak bildeet veciit.
  Labak uztaisi normalu apakatu devaisaim.
  Driiz tas buus vecaakais pribambas Latvija, taaka lieki nekavejies.

  Atbildēt
 80. Dreef

  bzz: ko man salīdzināt vēl vai kas interesētu? Negribās atkārtoties ar to, kas jau ir ārzemēs aprakstīts – cik Mpix, cik ātrums utt. To visu var jau sen izlasīt ja māk svešvalodu ;-). Rītā ietestēšu aparātu studijā. Iespējams tad kļūs vairāk skaidrs par fotoaparāta priekšrocībām salīdzinājumā ar iepriekšējo vai tieši otrādi ;-).

  Atbildēt
 81. Dreef

  Šobrīd esmu vēl papildinājis informāciju savā mājas lapā, kas šķita svarīgi un par ko šobrīd ir visai maldīgs priekšstats – nu kaut vai par to, ka vajadzīgi nez kaut kādi super duper stikli. Uzrakstīju arī par to, ko neraksta nevienā citā ārzemju portālā vai pat Canon mājas lapā. Ļoti grūti bija apkopot informāciju, jo pat Canon mājas lapā ir kļūdas un starp dažādu Canon valstu mājas lapām informācija atšķirās. Nemaz nezināju, ka var tādu lažu laist uz profesionāla aparāta rēķina. Arī dpreview.com mājas lapā ir vairākas kļūdas aprakstos (specifikācijā) kā arī būtiskas nepilnības. Par to gan es nerakstīju, bet mēģināju apkopot svarīgāko/atšķirīgo ;-).

  Atbildēt
 82. Atbalss: Svilinošais kvartāls « Atspulgs

 83. Zimbabves parastais

  Kad Dreef draugiem.lv būs ierakstījis komentāru “smuks augumiņš” katrai ģevkai, nevis tikai katrai piektajai, kā pašlaik, tad uzskatīšu – viss jau ir sasniegts.
  Elkor konkursus varētu pat nepieminēt, bet nu katram putnam sava dziesma.

  Atbildēt
 84. dusk

  Tas džeks, kas iepircis to verķi pīkst kā tipisks Latvietis. Noslēpums, kur dabū naudu 😀 Da nekādu noslēpumu nesaskatu sūtīt un likt visur savus foto tirgot. Vēl tā taisnošanās, teksti kā mazam tīnim.
  Tie kas brēc par 5000 Ls. tas ir reali maziņš cipars. Nopirktu pa 50 000 vai 500 000 Ls kaut ko savam hobijam cita štelle. Viena liela daļa Latvijā par automašinām 5 gadu laikā 30 000 ls notriec.

  Atbildēt
 85. dusk

  Un par foto tāds lētums, ja vērtē kā profesionālo foto. Tam zavickim labākas sanāk (man no malas tā liekas) vai stockphoto ar daudz labākas ar stilu, glancētākas vairāk.

  Atbildēt
 86. Dreef

  dusk: tu jau nepīkstēji kā tīnis tikko un tiešām gudrus tekstus sabīdīji ;-). Vispār no tehnikas vai foto kāda sajēga arī ir, vai tikai piedalies diskusijā diskusijas pēc?

  Atbildēt
 87. dusk

  Dreef, tev laikam problēmas ar galvu. Kompleksi saēduši. Palasi pats ko raksti!
  Gan jau nomierināsies ar laiku. Un pīkstēt par Latvijas nemaksātājiem arī pasmaidu. Salīdzini tirgus. Un vēl viena lieta par ko ASV aizdomājas ļautiņi, ka par daudz maksā autortiesībās dziesmu autoriem, fotogrāfiem, māksliniekiem. Normāls cilvēks dien dienā pārkāpj simtiem autortiesību. Ko es ar to gribu teikt? To, ka nebūs mūžīgi tas laiks, ka bezjēdzīgi lielas summas tiks maksātas par foto. Summa, kas jāmaksā, lai drukātu pirktu foto uz plakāta ir astronomiska! Salīdzinot lv no Dienas var par max 25 Ls nopirkt jebkuru foto un to izmantot. Beigsies nauda varbūt gudrāks paliksi.
  Foto pašos pamatos nav nekāda mežonīgā zinātne. To var darīt jebkurš, kuram galva strādā, ir līdzekļi un nedaudz pacietības.
  Peace.

  Atbildēt
 88. Dreef

  dusk: Par Latvijas nemaksātājiem es vienkārši konstatēju faktu – ka lielas un visiem zināmas firmas var atļauties nesamaksāt par fotogrāfiju noteikto summu kāda ir paredzēta par fotogrāfiju tiražēšanu (uzdrukāšanu uz atklātnēm, kalendāriem, t-krekliem utt., kur produkta pamatvērtība ir fotogrāfija) – samaksā lētāko cenu (fotogrāfiju izmantošana uz parastiem licenzēšanas nosacījumiem), bet izmanto kā dārgāko variantu. Līdz ar to es secinu, ka tā ir zagšana, bet tā kā pats vēl visu legāli nepērku (dažas datorprogrammas), tad ko es varu pīkstēt? Tikai konstatēju faktu kādā valstī mēs dzīvojam, kur vietējie apkrāpj vietējos. Es ta vēl kaut kādas ārzemju kompānijas apkrāpju un iespējams viņiem no tā ne slits ne auksts. Par mūziku daudz neko nezinu – Latvijas mūziķu diskus visus esmu pircis un arī no ārzemju mūzikas diskiem man nav neviens, kas būtu pirkts latgalītē (man viņi vispār ir salīdzinoši maz, jo īpaši neklausos ;-)). Pēdējais, ko nopirku Latgalītes tipa veikalā (Helsinkos), tas bija antikvariātā Bēthovena skaņu plates (lietotās).
  Un ja foto pašos pamatos nekāda mežonīgā zinātne nav, tad jau to arī darītu jebkurš sētnieks un neslaucītu ielas, bet pirktu Mark III aparātus ;-). Šādi domā tie, kas ar šo lietu nenodarbojas un neko nav sasnieguši/izdarījuši. Es piekrītu, ka visu var iemācīties, un es gada laikā visticamāk varētu labot visiem zobus, ja gribētu to iemācīties – kas tur sarežģīts – parakā caurumu, izrub visu dzelteno pasākumu, sastūķē blombi un viss ;-). Fotografēšanā gada laikā man liekas nekādu dižo rezultātu gan vēl nebūs ;-))). Ja godīgi, tad gada laikā esmu apguvis visu poligrāfijas tehnoloģisko procesu, bet man nav poligrāfista izglītības, kuru principā var iegūt tikai Maskavā (tādā līmenī, kā es to apguvu no kolēģiem ;-)). Tā, ka ja ir varēšana/gribēšana utt., tad jebko var apgūt un nekur nebūs mežonīgā zinātne – tajā jautājumā es pilnīgi piekrītu. Iespējams kaut kur labaratorijās ir kāda zinātne, bet arī tur ir standarta procesi un visu var gada laikā izkost bez specifiskām ķīmijas/fizikas u.c. zinātnēm. Uz pasaules no Miljarda cilvēkiem aptuveni 6 ir ģēniji, kas spēj kaut ko tiešām jaunu izdomāt un mūsdienās mēs par viņiem praktiski neko neuzzinam (kaut kur tādu statistiku lasīju). Pārējie visi ir tikai atražotāji un es tai skaitā.
  Bet ja iet runa par priecāšanos, tad informācija tā netika pasniegta – redz kāds es kruts un varēju atļauties tik dārgu aparātu – kaut kāds murgs, jo to var atļauties jebkurš ja vēlas. Šis nav mans portāls un varbūt portāla īpašnieks to tā arī gribēja pasniegt (uzdzīt reitingu), bet savā mājas lapā es vēlējos pateikt ko citu – veikt tehnisku apskatu un atbildēt uz vietējo fotogrāfu jautājumiem, kas domāja šo aparātu pirkt vai vienkārši intereses pēc kaut ko uzjautāt par tehnoloģiju, jo tāds aparāts pagaidām nav nevienam un kādu laiku vēl nebūs. Cik sapratu, tad 20. decembrī vēl divi ienāksies (varbūt no ASV arī beidzot kāds varēs iesūtīt, bet pārdošanā tur vēl nav) un nezinu vai viņi būs tādi frīki kā es, kas 5 gadus analizējis tehnoloģijas un dien dienā par to rakstīja citiem frīkiem tepat Latvijā. Tie, kas mani pazīst, zinās kur es rakstīju un par ko ;-). Tagad esmu no tā atgājis, bet palīdzēšanas dzinulis man joprojām sēž iekšā. Tikai esmu jau simtiem reižu atspārdīts par savu iniciatīvu un tādēļ ar katru reizi man samazinās šī interese kaut ko labu sabiedrības labā darīt – daži paņem ideju un ar to pelna pat naudu. Ar vien vairāk sāku domāt kam man tas vajadzīgs, ja varu ar to pelnīt naudu (komercializēties) un nevienu “nekaitināt” ;-), bet kad kad lietotāji ar to saskaras, tad brīnās kādēļ par to vispār ir jāmaksā un kādēļ tik daudz – kaut vai par tām fotogrāfijām ;-).
  Tā, ka man ir pofig ko spameri te saspamojuši, jo darbošos iecerētā virzienā tālāk ;-). Un kārtējo reizi secināju, ka neviens pat neinteresējas par augstākajiem tehnoloģiju sasniegumiem, jo korektu jautājumu līdz šim ir uzdevis tikai viens fotogrāfs. Un viens draugs (arī ļoti labs fotogrāfs) tikai vakar piedāvāja uztaisīt testa salīdzinājumu ar viņa Canon 5D. Pārējiem laikam vienalga ar ko fotografēt, jo viņi taisa lielo mākslu un beigās nesaprot kādēļ viņu māksla nevienam nav vajadzīga ;-).

  Atbildēt
 89. Jelcin

  Dreef
  Saki ko sacīdams – bērnudārzs to tāpat nenovērtēs un nesapratīs, jo viņi domā citās kategorijās. 🙂
  Lai veicas.

  Atbildēt
 90. Atbalss: Kā ar vienu foto nopelnīt $1000 » Pods.lv - Latvijas interneta pods

 91. Atbalss: d0wnl0ad t3h Zinātniskais darbs « Atspulgs

 92. Atbalss: Nikon mārketings » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *