Yandex blogu pētījums (2007.gada rudens)

Yandex ir nopublicējis 2007.gada rudens pētījumu par Krievijas blogiem. Apkopotais pētījums ir pieejams PDF formātā.

Jāsaka, ka viņi ļoti nopietni pēta tirgu, izdara secinājumus un pēc tam arī rīkojas. Pievēršam uzmanību sekojošiem datiem no pētījuma.

Более 75% всех русскоязычных дневников находятся на пяти хостингах: LiveJournal.com, LiveInternet.ru, Blogs@Mail.ru, Diary.ru и LovePlanet.ru. Там находятся 75% всех русскоязычных дневников.

Šo visu raksta Krievijas interneta monstrs. Kāds būtu viņu nākamais solis?

Tā kā šis nav pirmais blogu pētījums, tad loģiskais solis jau ir sperts un aprīlī viņi sāka testēt savu blogu servisu. Vakar arī oficiāli paziņoja, ka beta testēšanas periods ir beidzies un šis serviss oficiāli ir atvēris savas durvis plašākai publikai.

Сегодня мы объявляем, что для создания страницы на Я.ру больше не нужны приглашения. Достаточно зайти на главную страницу — wow.ya.ru — и зарегистрироваться. Кроме того, на главной странице показывается наша “Доска почёта” — пользователи, которые недавно получили Ку. И вы тоже можете оказаться в их числе! Ещё на wow.ya.ru можно увидеть настроения пользователей Я.ру. Они обновляются в режиме реального времени.

Vēl pāris rindkopas no pētījuma pilnākai bildei.

В LiveJournal преобладают мужчины (58%), а на Diary.ru — женщины (75%).
Активны (содержат не менее пяти записей и обновлялись хотя бы раз за последние три месяца) менее 30% русскоязычных дневников.

Каждый день в Рунете появляется около 7 тысяч новых блогов. В них размещено более 120 миллионов записей. Ежедневно появляется еще около 210 тысяч записей.

Большинство (около 60%) российских блоггеров женского пола. Это несколько меньше, чем полгода назад — тогда женщин-блоггеров было 64%.

За прошедшие полгода (с апреля 2007) среднестатистический блоггер вырос на год — теперь средний возраст автора дневника составляет 22 года.

Около 70% блоггеров живет в России. На втором месте — США, Украина — только на третьем.

У трети российских блоггеров — 10 или меньше друзей. Менее 1% русскоязычных блогов регулярно читает 1000 или более людей.

Līdz šim, vismaz pie mums, valdīja tāds stereotips, ka blogeri pārsvarā, tomēr ir vīrieši, bet šie dati liecina pavisam par ko citu. Zīmīgi, ka viņu blogu servisā ir klubiņi (kopienas, grupas, apvienības – sauc kā gribi) un kā pirmais sarakstā kā reizi ir sieviešu klubiņš.

Būtu tikai godīgi, ja nākamajā pētījumā viņi iekļautu arī sava servisa daļu. Interesanti cik ātri sadzīs tur iekšā trafiku. Ja viņi nodrošinās labāku servisu un iespējas mazsāpīgi nomigrēt no citiem servisiem, tad savu daļu no jaunajiem blogeriem var arī paņemt. Vecos bukus būs ļoti grūti izkustināt, jo tur ir savas komūnas saveidotas.

Lai gan iespējams, ka viņi jau sen ir izdomājuši kā to visu izdarīt. Jo visticamāk, ka tie 2.5 miljoni amerikāņu rubļu, kas katru mēnesi tiek izmaksāti partneriem viņu reklāmas tirgū, ir nostrādājuši kā viens no papildus stimuliem šādam solim. Trafiks Krievijas blogos ir labs, bet tur vēl nav reklāmu. Viņiem tagad būs iespēja šo kļūdu labot. 🙂

Интернет, 12 ноября 2007 года. Яндекс подвел первые итоги работы своей Рекламной сети. За прошедший год с момента полномасштабного запуска ее аудитория выросла в 3 раза, ежемесячное количество целевых переходов на сайты рекламодателей — в 4,3 раза, а ежемесячные выплаты партнерам — в 4,5 раза.

В среднем каждый партнер зарабатывает с помощью Рекламной сети 7000 рублей в месяц*. В абсолютных цифрах выплаты составляют более 63 миллионов рублей в месяц.

Количество уникальных пользователей в Рекламной сети в 1,7 раза превышает их количество на поиске Яндекса. В октябре 2007 года число показов рекламных объявлений Директа в неделю превысило миллиард и продолжает расти.

Pēc maniem no pirksta izzīstajiem aprēķiniem sanāk, ka Latvijā katru mēnesi neesošs Yandex analogs saviem tik pat neesošiem partneriem neizmaksā 95 500 amerikāņu naudiņas. Precīzāk rēķināt negribēju, jo sirds sāka sāpēt. 😉

One thought on “Yandex blogu pētījums (2007.gada rudens)

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *