Rīgas sargi jau novembrī kinoteātros

Šodien, nejauši uzslēdzu LNT, kur rādīja kaut kādu tur topu un uzrāvos uz stāstu par filmas “Rīgas sargi” tapšanas procesu. Īpaši aizrāva tie kadri, kur rādīja specefektus, kas tika izmantoti filmā.

Rīgas sargi

Piemēram, iet kareivji pa ceļu, kadrs tiek pārzīmēts un pārzīmētajā variantā fonā parādās lidmašīnas, kareivju skaits palielinās, kareivjiem pa priekšu brauc bruņu mašīna. Vai arī, rāda pilsētu naktī un pēc bildes pārzīmēšanas mazo celtņu vietā paverās liela pils – atlikušie 4 stāvi tiek piezīmēti klāt. Aizrāva.

Pietiekami ilgi esmu skatījies neskaitāmās bilžu galerijas no Cinevillas. Attiecīgi jau labu laiku atpakaļ biju nobriedis iet uz pirmizrādi, bet tagad šī gatavība tikai nostiprinājās.

Diemžēl neiedomājos, ka gribēšu par to ieblogot un neierakstīju šos kadrus. Ceru, ka būs pieejama kāda dokumentālā filma, kur tas viss būs detalizētāk apstāstīts. Googlē arī neko vairāk par reklāmas klipiņu neizdevās sazvejot. Ļoti patika mūzika. Gribēšu mp3.

Esmu nolēmis, ka iešu ne tikai uz kino, bet arī nopirkšu DVD disku ar šo filmu. Tas varētu būt mans pirmais DVD disks. Man pagaidām pat nav DVD atskaņotāja (datora DVD iekārtu neskaitās). Būs iemesls nopirkt. 😉

Bet, ja nopietni, tad šāda tipa filmas tiešām ir nepieciešamas. Šoreiz gribētos nocitēt nacionālistu teikto.

…arī latviešiem beidzot jāveido grandiozas patriotiskas filmas par savu vēsturi. Nacionālo pašlepnumu tas var tikai vairot.

Savādāk sanāk tā, ka Kremlis masē ārzemēs dzīvojošos krievus ar savu ideoloģiju un jaunākajās filmās latviešus sauc par fašistiem, lai gan padomju laika filmās baltieši parasti tika asociēti ar inteliģentiem, biznesmeņiem vai tādiem kā ārzemniekiem.

To apliecina dati, reitingi un raksturojumi nodaļā Krievijas TV kanālu auditorija un saturs par Latviju. Salīdzinātas piecas vadošās Latvijas televīzijas sabiedrības ar tādiem elektroniskajiem vēstnešiem kā Pirmais Baltijas kanāls, RTR-Planēta, NTVMir un TV Centrs. Zīmīgi, ka tajos ar nelieliem izņēmumiem dublējas un atkārtojas izvēlētās tēmas, Maskavas ideoloģisko centru piespēlētie mīti un stereotipi. Kā par “fašisma tendencēm Latvijā”, tā par erudītu pētnieku sarakstīto grāmatu Latvijas vēsture: 20. gadsimts ar “skaidri izteikta politiska pasūtījuma raksturu”. Par laimi, šādā nozīmē NTV-Mir nav liekama gluži tajā pašā maisā, jo Baltijā un Krievijā patiesi notiek arī daudz kas saistošāks par “antifašistu tiesāšanu” Rīgā un Sļivenko ģimenei pasludināto spriedumu Eiropas Cilvēktiesību tiesā, kas uztverts kā panākums gan no vienas, gan no otras puses.

Ja 90-to gadu beigās Krievijā rādīja Perestroikas laikā uzņemtās filmas, kurās padomju karavīri tika parādīti tādā gaismā, kā to savulaik stāstīja mans vectēvs, tad pēdējo gadu laikā rāda tikai padomju laka ideoloģiju, lai gan filmas uzņemtas ilgi pēc padomju savienības sabrukšanas.

Mani ļoti interesē krievu reakcija uz šo filmu. Kas būs naši un, kas būs fašisti. It kā filmu ir pasūtījuši arī no Krievijas. Vienīgi jautājums vai tā nonāks līdz kinoteātriem. Televīzijā un presē ir nežēlīga cenzūra. Nezinu kā ir ar kino.

Ļoti gribētos, lai ārzemēs šī filma būtu kases gabals un nestu tās autoriem ienākumus jaunu filmu veidošanai.

42 thoughts on “Rīgas sargi jau novembrī kinoteātros

 1. es

  Jep. Noteikti jāiet!
  Es tikai *ceru*, ka kaut kad šī filma oficiāli tiks izlaista arī DVD variantā! (ar subtitriem iespējami daudzās valodās). Jo tas ir pilnīgi nesaprotami, kāpēc latviešu filmas izlaistas dvd variantā 🙁

  Atbildēt
 2. SkaKri

  Es uz kinoteātri eju praktiski reizi gadā vai divos gados. Šī būs tā filma uz kuru obligāti aiziešu, un domājams – nebūšu nožēlojis ne santīmu. 🙂

  Atbildēt
 3. Andreass

  vienīgi žēl, ka nekur nevar atrast cik maksās biļete un vai vēl ir iespējas tādu iegādāties.
  Palasījos netā un pirms pāris dienām arī uzzvanīju uz kongresu namu, bet kā jau vienā lapā bija minēts, tad pagaidām info nav par biļetēm.
  Nu ja netikšu uz pirmizrādi, tad uz kino Rīga noteikti aiziešu.

  Atbildēt
 4. Ēriks Remess (Esemono)

  Cinevilla lapā ir sadaļa “HD Technologies”.. Vai tas varētu nozīmēt “Rīgas sargu” HD-DVD vai Bluray formātā? Ja tas ir tā – būs beidzot iemeslsiegādāties HD-DVD vai Bluray skatīkli 🙂

  Atbildēt
 5. esirback

  Tā kā nekāds kinofans neesmu, uz kinoteātri diezvai iešu, bet ja atsauksmes būs labas, savējos atbalstīšu, DVD nopirkšu un noskatīšos, no DC “nekačāšu”.

  Atbildēt
 6. DD

  Nu es gan gribētu BD(HD) variantu… no DVD jēgas nekādas.
  Tas ka rādīs no lentas, tas jau skaidrs… prinicpā tas arī automātiski nozīmē, ka var pastāvēt arī HD diska variants.

  Atbildēt
 7. Indzha

  Par mūziku man jau radās stipras aizdomas ka tas varētu būt ne LV – baigi jau nu bija līdzīgs Miķeļa Vecālauka (Mike Oldfield) veidojumam bet nu es varu kļūdīties…

  Atbildēt
 8. kabakaba

  “Tas ka rādīs no lentas, tas jau skaidrs…”

  Nu nav jau gan tik ļoti skaidrs. Klīst baumas, ka kino Rīga iegādāts kaut kāds digitālais filmu projektors. Tur lenta nav vajadzīga. Tad jau redzēsim.

  Atbildēt
 9. DD

  Mh… kino un no digiprojektora? Tas jau vairs nav kino bet barčiks… :/ Turklāt tik lielam platekrānam vajadzēs 2x lielāku izškirtspēju nekā full-hd. Un turklāt vēl redzēs to stulbo režģi!!
  Citiem vārdiem – kino tikai ar lentu!!!

  Atbildēt
 10. kabakaba

  Nu nu, pēc desmit gadiem lenšu projektori būs pagātne. Pašlaik visur pasaulē sākas pamazām pāreja uz digitālajiem.

  Kas tas par stulbo režģi?

  Atbildēt
 11. DD

  Nebūs gan lenta mirusi. Lentas priekšrocība – teorētiski bezgalīga izšķirtspēja, krāsu skaits (dynamic range), dinamika (nav nekādas digitālas apstrādes) un režģa neesamība.

  Režģis starp pikseļiem.. ja esi bijis Forumcinama, kad rāda reklāmas – ļoti labi var pamanīt.

  Ja RS nerādīs uz lentas, tad es neiešu uz kino :/

  Atbildēt
 12. kabakaba

  Man šķiet, ka Forumcinemas reklāmas rāda no dvd – izplēt dvd bildi uz lielā ekrāna un tu dabūsi režģi. Un dvd kā formāts manuprāt jau arī nav ilgi uz palikšanu – par to jau cīnās blu-ray un hd dvd.

  Vienīgā atšķirība uz ekrāna tad ir tāda, uzlabojas kvalitāte – nav kropļojumi skaņā un bildē.

  Un lentas ātri nolietojas un dārgāk izmaksā, nekā failu kopēšana.

  Fakti ir tādi, kaut gan nav jau zināms, vai tā tiešām rādīs kino Rīgā. Bet es labāk apskatītu digitālo versiju. Laiks rādīs.

  Atbildēt
 13. spaiks lī

  Tas plakāts vispār izskatās kā filmai – parodijai par karu. Katrā ziņā man vairāk tas drīzāk liek domāt par Šveika piedzīvojumiem PK laikā nevis izraisa patriotiskas jūtas. 🙂

  Atbildēt
 14. kraa

  Forum Cinema jau no paša sākuma rāda bildi no digitālā projektora. Un laikam Rīga ar ir tas pats – lentas jau tagad ir vēsture.

  kabakaba: visas kinoteātros izrādīto filmu lentas/DVD pēc senzonas ir jāiznīcina, tā ka nekas netiek saglabāts un arī netiks vairs rādīts uz lielā ekrāna. Vienīgi pēc kino sezonas vari pirkt DVD versiju.

  Sākumā ļoti labi varēja pamanīt, ka DVD bija sliktākā kvalitātē, nekā lenta, bet tehnika attīstās…

  Atbildēt
 15. Atbalss: Tu iesi uz Rīgas sargiem? » Pods.lv - Latvijas interneta pods

 16. kabakaba

  kraa

  Forum Cinemas no digitālā projektora rāda tikai reklāmas, bet filmu treilerus un filmas iet no filmu ruļļiem uz paralēlu – filmu kinoprojektoru. Tas ir 100%. Tā ka lentas vēl ir tagadne…
  Un DVD protams ir sliktāka kvalitāte par lenti.

  Atbildēt
 17. Pēcis

  Es domāju, ka viņi rādīs digi, bet visticamāk high def – vai nu H.264 vai vēl kādā labākā. No otras puses – lenta ir krietni parocīgāka, tikai iespējams dārgais kopēšanas process uz lentas māstera varētu būt ne pa kabatai mūs ejiem.

  Bet DVD protams ir zema kvalitāte, ja ir standarta rezolūcija. Ja ir normāli augstas rezolūcijas masterēts abpusējais DVD, tad nav problēma.

  Atbildēt
 18. Pēcis

  Man laikam pielēca, HD technologies CInevilla lapā nozīmē tikai to, ka filma ir filmēta ar digitālajām kamerām, kas ir pilnīgi saprotami, jo tādā veidā iegūtie kadri var tik daudz labāk digitāli apstrādāti.

  Šo teču izmantoja Lukass filmējot pēdējās divas Star Wars sērijas, kā arī daudzas labas filmas ar to ir filmētas. Tas jūtami samazinot izmaksas filmās ar daudz vizuāliem un digitāliem specefektiem.

  Tā kā tas ir tikai saprotams,

  Un tas neizšķir, kādā formātā tiks spēlēta filma – iespējams, lai parādītu citur Latvijā, veidos lentes masteru.

  Atbildēt
 19. Pēcis

  Juris: Drīzāk Commandos izskatās pēc 1. pasaules tranšeju kara Austrumeiropā 🙂

  Noskatījos video. Hmmmmmm…. Iespējams, Ēķa iesaistīšanās digitālās tv affērā izskaidro to, ka viņš grib taisīt dārgas filmas par savu naudu 🙂

  Bet iespaids labs. Katrā ziņā 2 ļimoni un 4 gadi tomēr nebūs velti iztērēti.

  Atbildēt
 20. Viola

  Tikai sodien noskatijos filmu .Gribu teikt,ka nekad neskatisos so filmu otreiz.Brakis.Kauns Latvijai.Filmas veidotaji so gara darbu ir sacerejusi somu pirti.Latvijas sargi – Latvijas tauta.

  Atbildēt
 21. stivais

  es noskatijos so filmu daudzus gadus atpakal.un pateiksu ta,CELT VIENU SLEPKAVU VARONU KARTA ?NU TAS IR STULBI.kurs normals virietis atejksies no ligavas,lvj tikais cinitos par brivu LATVIJU.pats budams SARKANAJS STRELNIEKS ,izbraukaja plaso krieviju slepkavoja cilvekus itka lielu un celu merku varda?UN ATGRIEZIES DZIMTENE grib atkal slepkavot.SI FILMA(RIGAS SARGI) IR labs materials psixiatrijas studentiem ka macibu lidzeklis slepkavu filasofija.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *