Far Manager Unicode 1.80 alfa 1 build 300

Bolk raksta par to, ka beidzot ir piepildījies idiota sapnis – Far Manager 1.80 turpmāk tiks izstrādāts kā atvērtā koda produkts (šķiet, ka kaut kāda BSD tipa licence) ar Unicode atbalstu.

Господи, неужели случилось? Появилась версия FAR, которая поддерживает Unicode, в частности, при создании файла он спрашивает кодовую страницу: UTF-8, UTF-7 или UNICODE. Правда то, что пока есть, недоделано, прежние плагины не работают (надо качать новые версии, видимо), но это уже кое-что. Всё, что мне нехватало в FAR — это поддержка Unicode.

Man ir prieks par Far lietotājiem, kas beidzot ir sagaidījuši šo brīdi.

Uz doto brīdi ir pieejams Far Manager 1.80 alfa 1 build 300, kas ir ļoti zaļa izstrādātāju versija. Tā kā nav ieteicams mēģināt cilvēkiem, kas ir uz Jūs ar datoru.

Diemžēl es esmu Total Commander lietotājs un Far mani nespēja noturēt, lai gan pirms kādiem 10 gadiem biju aktīvs Volkov Commander lietotājs. Ja nemaldos, tad tas aizņēma ap 40KiB un tika izmantots kā noklusētais menedžeris bootablā disketē. Ielādējot kompi ar šādu disketi, manā priekšā parādījās zilais VC logs un es varēju tālāk normāli darboties ar sistēmu.

Šobrīd šāda eksotika mani nespēj aizraut. Apsveicu visus uzticīgos Far lietotājus ar šo notikumu.

14 thoughts on “Far Manager Unicode 1.80 alfa 1 build 300

 1. bubu

  Lūk to jau es sen gaidīju, kad FAR’s kļūs par open-sourci. Citādi tā attīstība bija jau apstājusies dažas versijas atpakaļ. Unikode arī jauka fīča, kura dažreiz noderētu.
  Ikdienā man FAR’s ir neaizvietojams tūlis, bez tā esmu kā bez rokām.

  Atbildēt
 2. Knagis

  #1 – droši vien tāpēc, ka tikai retais vēl cerēja, ka FAR varētu kaut kādā veidā turpināt attīstīties. es necerēju, lietoju to, kas ir un priecājos. 🙂

  Atbildēt
 3. Kristaps Kaupe

  Hmmm, opensource skan labi. FAR ir programma, kuras man visvairāk trūkst zem Linux (Midnight Commander salīdzinoši ir gļukojošs mēsls). Tagad, šķiet, jau pastāv kaut kāda portēšanas iespējamība.

  Atbildēt
 4. lops

  Super, es ar lietoju FAR kopsh Norton Commander un Volkov Comander laikiem, joprojam loti noder daudzas lietaas, es ar bez vinja kaa bez rokaam..

  Atbildēt
 5. Krotow

  Nu ļoti patīkama ziņa 🙂 FAR kā produkts bija labi nostrādāts, taču apstājies attīstībā. Pēc Unicode tur jau sen prasījās. Lai top. Ikdienā darbā ar Windows failiem bez FAR būtu ļoti grūti.

  Kristap, nejauc bumbierus ar banāniem. MC nav mēsls un FAR nav panaceja. Tie abi ir ieņēmuši savu vietu konkrētajā OS. FAR ir iekšā praktiski viss, kas nepieciešams darbam ar failiem Windows, savukārt MC tāpat ir praktiski viss, kas nepieciešams darbam ar failiem UNIX. Basta. Pagaidām nestādos priekšā, kā es no FAR GUI mainīšu tiesības UNIX failiem 🙂 Tavi gļuki, visticamākais, ceļas no nenokonfigurētiem Putty vai konsoles.

  Arī Windows ir pieejams MC, taču tas tur kaut kā nav iedzīvojies. Pārāk atšķirīgas sistēmu ideoloģijas. Lai gan FAR gadījumā – kas zina. OSS community nereti izdodas ļoti veiksmīgi mutanti 😉

  Atbildēt
 6. e-remit

  BSD licenze – tas labi, jo faktiski FAR ir par maksu, ja uzmanīgi lasa licenzi. Tiesa, mājas lietotājiem bijušajā PSRS teritorijā ir bez maksas.
  TotalCommander ir labs, bet nav īsti labs, ja jāstrādā ar komandrindas tūļiem. Tad FAR vienkārši ierullē.

  Atbildēt
 7. rv

  starp citu, iemesls kapec es partraucu lietot VC – vinjam bija ierobezhojums uz failu skaitu folderii. tb, windows folderi kuraa vairaak par 2000 failu ne pareizi atainoja ne kopeeja….

  Atbildēt
 8. alkodioals

  kaut kā joprojām hireoglifu vietā rāda jautājumzīmes. jābūt kādam noteiktam nosacījumam, lai attēlotu kā pienākas? hm

  Atbildēt
 9. Coool

  Godīgi sakot nezinu, kurš faila menedžeris spēj nodrošināt visas tās iespējas, ko dod FAR. Ja tu iebrauc pogu kombinācijās, tad tāda lieta kā ātrdarbība un vienkāršums ir neatsverams. Gaidīju jau vairākus gadus beidzot tas ir noticis.

  Atbildēt
 10. Yanni

  FAR protams “ruļez foreva”!!!

  kaut gan visiem FAR cienītājiem iesaku iemēģināt “File Navigator” – http://relaxander.webest.net/

  Atbildēt
 11. me

  Nesen pārgāju no Total Commander uz Far manager. Pēc nedēļas Total Commander izdzēsu vispār un aizmirsu, ka tāds ir eksistējis. Far’am ir labās Total Commander iespējas un vēl vairākas citas, kuras jau sen gribējās.
  Kā vienu no lieliem + varu minēt ātro failu atrašanu. Alt un tik raksti meklējamo faila nosaukumu. Var izmantot arī *. Vienkārši perfekti. Var izdarīt visu tikai daudz ātrāk 🙂

  Atbildēt
 12. MO

  me, ja tu kaut ko nemāki, tas vēl nenozīmē, ka to nevar izdarīt. Total Commander ašā meklēšana ar Alt/Ctrl+Alt/tāpat rakstot (var iekonfigurēt pēc vēlmes), izmantojot arī * un ? ir viena no lietam, ko izmantoju katru dienu.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *