Latvijas Pasts palaiž Google Maps

Arvien biežāk dažādās lapās tiek integrētas Googles kartes jeb Google Maps. Ja uz sitienu man pajautāju cik es zinu projektus kuros ir integrētas šīs kartes, tad šobrīd vēsi varētu atbildēt, ka nu jau zinu 3.

Šodien šim pulciņam pievienojās vēl viens vietējais projekts – Latvijas Pasts.

Pasta Google Maps

Tagad Latvijas Pasta mājaslapā varēs atrast ne tikai pasta indeksu, bet arī apskatīties kartē, kur atrodas meklējamā adrese.

Dizainiski es būtu noņēmis to neizmantoto labo bloku, kas šobrīd ir izlīdis ārpus dizaina un ietērpis to jau esošajā ciļņu dizainā. Pārslēgšanās notiktu starp pilsētām un rajoniem. Pirms tam gan nāktos nomainīt vārdu “lauki” pret rajoni, lai “lauķi” neapvainotos 😉 . Ne jau visi saprot jokus.

Strenči

Paņēmu kaut kādu adresi uz dullo un kaut ko arī atradu lauka vidū.

19 thoughts on “Latvijas Pasts palaiž Google Maps

 1. Didulis

  Šis tas nav gluži pareizi atzīmēts, un nav brīnums, ka pastnieki man met kaimiņu vēstules vai otrādāk. 2 mājas uz viena kadastrālā zemes gabala šajā kartē tiek atzīmētas vienā vietā, taču patiesībā vienai no mājām var piekļūt no šķērsielas, kurai šajā kartē ir pietiekoši daudz vietas. Ja šis zemes gabals būtu sadalīts pēdējos gados, tad saprastu šādu kļūdu no Pasta puses, taču tas tā ir jau kopš sen zināmiem laikiem, jo ēkas tur skaitās arhitektūras pieminekļi.
  No otras puses apsveicams gājiens no Latvijas Pasta puses, taču viņiem der pašiem piestrādāt pie adrešu atrašanās vietas dabā.

  Atbildēt
 2. bbb

  atrada ar…
  vīīī cik smuki “ADRESES PIERAKSTS UZ PASTA SŪTĪJUMIEM”
  bet tas gan dīvaini – “Pasta index/nodaļa “4201” nav atrasts/a!”

  Atbildēt
 3. ghmm

  Es nesaprotu vienu, sheit uz googles karteem atrod tik dazhaadas adreses, bet kad meklee pa taisno ieksh googles karteem nevienaa pilseetaa neatrod kaut maajas nummuru, provincees pat ielu, es nepareizi mekleeju?

  Atbildēt
 4. edc

  2ghmm
  Googlam nav adresu DB ar piesaisti GPS koordinātēm(vismaz pagaidām). Iekš Rīgas ĢeoMetra vajadzētu būt šādai lietai. Attiecīgi LV bāleliņi visticamāk, ka ir tikuši pie bāzēm

  Atbildēt
 5. karuuzo

  Valsts adrešu reģistru (ARIS) uztur VZD (www.vzd.gov.lv, http://aris.vzd.gov.lv/aris_ts/nts/XMLT_server.htm) un tajā ir iekļauta arī katras adreses ģeometriskie dati. Cik nu viņi ir precīzi, tas jau ir cits jautājums 🙂

  m

  PS. ARIS lapa ir lagošanas paraugs, tāpēc neņemiet nopietni 😉

  Atbildēt
 6. budzis

  Baigi forši! Reizēm tiešām ir nepieciešams paskatīties, kur kāda konkrēta adese atrodas un kā tas dzīvē varētu zskatities (ok, tās Google sat.bildes gan i stipri aizvēsturiskas :))

  Atbildēt
 7. Andrejs

  Adreses var meklēt un skatīties arī šeit

  http://www.zl.lv/portal/addresses.php

  Tur ir 150000 latvijas adreses ar x,y koord no Jāņasētas

  Atbildēt
 8. Atbalss: raish » Blog Archive » Googles mapplets arī Lursoft uzņēmumu datubāže

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *