Internet Explorer 7 Update

Vakar un arī šodien uzbāzās Windows Update ar Internet Explorer 7 instalāciju. Lai arī vakar nospiedu pogu, ka vairāk negribu šo sūdu redzēt, tomēr šorīt no rīta tas atkal piedāvāja IE7 instalāciju.

AndrisP raksta par jaunumiem iekš IE7, kā arī to, ka turpmāk vairs nebūs nepieciešama Windows validācija. Detalizētāk var palasīt iekš IE bloga.

Because Microsoft takes its commitment to help protect the entire Windows ecosystem seriously, we’re updating the IE7 installation experience to make it available as broadly as possible to all Windows users. With today’s “Installation and Availability Update,” Internet Explorer 7 installation will no longer require Windows Genuine Advantage validation and will be available to all Windows XP users.

Es arī pilnīgi piekrītu viņa viedoklim, ka Microsoft patiesais mērķis nav vis uztraukšanās par lietotāju drošību, bet gan rūpes par IE tirgus daļu, kas ar katru dienu sarūk.

Bet, manuprāt, īstenais mērķis ir vienkārši paātrināt tā adoptāciju, lai iegūtu pārlūku tirgus pārsvaru pirms to ir izdarījuši alternatīvie pārlūki, piemēram, Firefox.

Mana bloga apmeklētāji pārsvarā ir Firefox lietotāji. Statistiku par pēdējām 30 dienām var redzēt šajā attēlā.

Browsers

Starp citu, vai ir kādas zāles Windows Update rīkam, kas nepārtraukti ignorē šo ķeksīti par iespēju turpmāk nepiedāvāt lietas no kurām jau esmu atteicies?

38 thoughts on “Internet Explorer 7 Update

 1. Jānis Ziediņš

  Manuprāt, kā jau lielākajai daļai Latvijas blogu, to apmeklētāji vairāk izmanto FF, nekā IE, taču šorīt pēc šī posta intereses pēc paskatījos trīs lapu statistiku, kuras varētu pieskaitīt pie valsts mēroga vai pašvaldību lapām – attiecīgi IE daļa sastāda ~ 75%, 80% un 93%.

  Atbildēt
 2. Bogomils

  Ir zāles – pat veselas divas.

  Pirmās saucas Ubuntu.

  Otrās – vajag aizbrist uz Control Panel / Administrative tools / Services un nostopēt procesus, kas saucas “Security Center” (lai nebļaustās par atslēgām updatēm) un “Windows Update”, lai nenāktu jaunie apdeiti. Tad atver Firefox pārlūkprogrammu un brien uz http://windowsupdate.62nds.com/

  Atbildēt
 3. Glupais

  Korporatīvajā tīklā tas tikko uzinstalējies scuka (IE7) vairs nerāda iekšējo intranet adresi, bet gan visu laiku atver “RunOnce” lapu. Ghhhh… Pie tam līdz šim lokālajā Windows software update services serverī bija norādīts, ka IE7 nekādā gadījumā nedrīkst likt. Automātiski updatojas tikai kritiskie ielāpi. Un ko es redzu šodien atnākot uz darbu? Bļin, esmu gatavs iet uz tiesu!!!

  Atbildēt
 4. Glupais

  Caur loginskriptu samainīju 2 reģistra atslēgas un viss kārtībā.
  [HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]
  “RunOnceHasShown”=dword:00000001
  “RunOnceComplete”=dword:00000001

  Bet nu attieksme!!!

  Atbildēt
 5. zh

  lietot Windows un nelietot IE7 ? prieksh kam ?
  ērts, ātrs

  ar kārtīgi apdeitotu sistēmu var pat pa pr0n un warez saitēm ložņāt…

  vot FF un citus trešās škiras browsotājus uzskatu jāliek tikai tad ja lietotājiem ir kaut kas aiz ādas

  Atbildēt
 6. Didulis

  No vienas puses IE7 brīvāka izplatība būs labāka web developer`iem – mazāk vajadzēs uztraukties par IE6, jo pietiks pielāgot lapu IE7 un tas ir pat vieglāk, nekā uzturēt savietojamību ar 4 dažādām platformām (w3 atbilstošie browseri (Acid2 compliant), Firefox, IE6 un IE7).
  No otras puses, man IE7 dizainiski un ergonomiski nepatīk, tāpat kā Safari for Windows. Tad jau labāk pieciešu Operas interfeisu. Taču tas ir gaumes jautājums un MS derētu piestrādāt pie IE7 interfeisa pielāgošanas lietotāju vajadzībām, kā tas ir norealizēts Firefox, lai gūtu lielāku popularitāti.

  Atbildēt
 7. PLB

  starpciju, ja kādas dienas 4 podu nevar normāli aplūkot ar IE.
  uzsitot ww.pods.lv pēc lapas ielādes parādās error logs un paziņojums ka IE nevar ielādēt lapu www.pods.lv … spiežot vienīgo aktīvo pogu cacel, brauzeris izmet The page cannot be displayed.
  pods.lv bez www it kā strādā normāli…
  domājams, ka kaut kāda problēmiņa rausies.
  …jebšu arī cienijamais CooLynX nolēma ignorēt tos, kas spiespiedu kartā ir spiesti darbā izmantot IE…?!

  Atbildēt
 8. LU students

  Jums puiši ir pirātiskie IE, kas neļauj skatīties šo lapu ar nelegālo Windows. Man šeit viss strādā ar IE7.

  Tā kā nevajag te pūst pīlītes!

  Atbildēt
 9. Platais

  Valsts sektorā IE īpatsvars ir liels dēļ draņķīgi taisītiem projektiem piem. www.csb.lv lai varētu nosūtīt prasītās atskaites nepieciešams IE; lai www.csdd.lv varētu pārbaudīt zināšanas testos vajag IE + jāiemuhļī sistēmā speciāla dll bibliotēka; www.vovaa.gov.lv, cik esmu dzirdējis no ārstiem, lai nosūtītu atskaites arī nepieciešams IE (domāju, ka citos gov.lv projektos ir līdzīgi). Principā valsti vajadzētu sūdzēt tiesā par MS produktu lobēšanu

  Atbildēt
 10. CooLynX Raksta autors

  Man šķiet, ka problēma ir ar IE drošības vai Flash konfigurāciju. Skaidrs ir tas, ka uz dažādiem IE tas joks var arī neparādīties.

  Ja kādam ir luste meklēt problēmu, tad lūdzu – visi ceļi vaļā. 😉

  Atbildēt
 11. /dev/null

  Adobe has fessed up to a dangerous code execution vulnerability affecting software programs installed on millions of Windows machines. The flaw, publicly disclosed more than three weeks ago, could allow hackers to use rigged PDF files to take control of Window XP computers with Internet Explorer 7 installed. It affects Adobe Reader, Adobe Acrobat Standard, Professional and Elements and Adobe Acrobat 3D.

  Atbildēt
 12. Evalc

  Aticībā par IE7 nemitīgu uzbāšanos instalēties –
  var uzlikt IE7BlockerToolkit.
  http://www.microsoft.com/downloads/details.aspx?FamilyId=4516A6F7-5D44-482B-9DBD-869B4A90159C&displaylang=en

  Atbildēt
 13. Vaards

  > Valsts sektorā IE īpatsvars ir liels dēļ draņķīgi taisītiem projektiem

  Saku tak – podziņspiedēji! 🙂 Tapēc izvēlies stabilāku un labāku tūli – IE7.

  Nožēlojami, ka Kūlinks nav mācējis uztaisīt darboties spējīgu lapu, kas atbilstu populārākajiem nozares standartiem.

  Kaut gan – viss ir relatīvs. Ar šada gļuka palīdzību FF apmeklētāju skaits podam.lv aug nenormāli!

  Atbildēt
 14. Platais

  2 Vaards

  Ja gribi pirkt licences no MS un cīnīties ar mūžīgajiem caurumiem (liela daļa vēl joprojām nav aizlāpīta) uz priekšu man tādas vēlmes nav 😛

  Atbildēt
 15. Vaards

  Man jau tie caurumi bijuši nebijuši. Ja nu vienīgi tas, ka Firefoksam to noteikti ir vairāk. Un neatklātu… Uj cik vairāk. Nenormāli daudzāk.

  Vienīgais – tipisks vidusmēra firefoksa lietotājs “sliktajam negantniekam” galīgi nav interesants.

  Ja nu vienīgi kāds baigais gurmāns atrodas, kam asprātīga Firefoksistu iepriecēšana sagādātu gandarījumu lielisko.

  A bet es tuvējās dienās atklāju brīnumu – man nosprāga portatīvajam antivīruss (sakrjakots bija + pats biju tur ar optimizācijas izdomām nodarbojies), pie reizes ugunsmūris arī iegļukoja un nosprāga, tad reģistri iegļukoja. Visus mūrus un vīrusus nonesu… Errorus kaut kā salāpiju – pusgļukojot kompis iet.

  Un zinies – es jau trīs mēnešus neatrodu laiku piesēsties un pa svežokam viņu pārinstalēt (slinkums) – un mierīgi gasēju ar “pliku” windows XP SP2 un IE7 pa webu. Nav ieslēgts pat vindovsa firevollis. Tik vajadzīgos failiņus gāžu uz viena no ārējiem Lacie 500Gb diskiem (man tādi ir četri).

  Bet šis maita kā nebrūk, tā nebrūk…

  Un tā es tik gasēju.

  Un tici man – es to tik vien daru kā ložņāju pa warez lapām, inctalēju visādus tūlīšus, krackoju viņus ar sakainās lapās atrastiem krackiem un ņemos kā negudrs.

  Ak jā – es gasēju ar visām brīvām admiņa tiesībām, ar standarta instalāciju, pat bez jebkādām parolēm un juzerakontiem.

  I nekā… Haļava, ne?

  Būs ziņkāres pēc jāietestē ar to stand alone DrWeb tūli – cik daudz man tur parazīti iekrājušies 🙂

  Atbildēt
 16. Gatis

  Japiebilst, ka Pods.lv raadiitaajs par to, ka IE lieto gandriiz 30% iisti nebuus objektiivs atspoguljojums IE lietotaajskaitam, jo tas tikai paraada to, ka blogu lielaakaa auditorija joprojaam ir ar IT saistiiti cilveeki, nevis vienkaarshie internet lietotaaji.

  Lai gan jaapiekriit, ka Firefox popularitaate aug un attieciigi IE kriitas.

  Atbildēt
 17. Platais

  2 Vaards

  Dulls, kas dulls 😀

  Es saprotu, ka nav laika un vēlmes īpaši iespringt par kompja pārinstalāciju it sevišķi, ja sainstalēts 101 softs it sevišķi, ja kompis nav nozīmīga tīkla sastāvdaļa, taču mazliet bezatbildīgi pret pārējiem, kuriem, iespējams, tagad arī izmantojot tavu laptopu, tiek izplatīts spams vai veikts DOS uzbrukumus.

  Par Firefox gan Tev nav taisnība atvērtā kodā problēmas var atrast krietni ātrāk (un meklētāju arī ir vairāk) līdz ar to kļūdas tur gan tiek meklētas gan atrastas, un kas ir svarīgi arī labotas, bet kā pieredze rāda ar MS kamēr konkrēti kāds degunu šiem sūdos neiebāž tikmēr reakcijas nav.

  Atbildēt
 18. Vaards

  Platais,

  Piekrītu, ka dulls (drīzāk dikti slinks). Gribēju vērst uzmanību, ka paranoja piezogas nemanāmi. Patiesībā tam visam IE vs FF nav īpašas nozīmes no drošības viedokļa.

  Par to vai man ir taisnība vai nav. Grūti spriest. Prātā nāk statistika par salāpīto gļuku skaitu un to nozīmīgumu (tiesa neizdodas uzgoglēt – neesmu profesionālis nozarē 😉 tad lūk – tajā tabuliņā dikti izteikti varēja redzēt, ka Firefokss ir brīvdomātāju pasākums – tur tādi celmi gādās, tos momentāli remontē, močī no viena grāvja otrā, viss notiek enerģiski.

  Ēzelītim atkal bija tāds baigi stabilais stabiņš, gļuki maziņāki, to novēršana viendabīgi lēna. Nu, no savas profesijas skatpuntka skatoties es noteikti teiktu, ka IE ir nenormāli labāks – process manāmi tiek kontrolēts un vadīts. Kā jau lielos, solīdos un lēnos kantoros pierasts.

  Protams, jauniem un inovatīviem indivīdiem pieņemamāks noteikti vajadzētu būt FF – ar visai straujām un inovatīvām pārmaiņām.

  Tas no lietotāju viedokļa.

  No web projektu izstrādātāju viedokļa noteikti nebūtu jāņem FF par pilnu. Pagaidām vēl ne.

  Atbildēt
 19. andris

  to Vaards, 2007.10.10 plkst. 13:44:14
  ja ar tik “droshu” kompi nelieto ineta bankas un vispaar neko svariigu inetaa nedari, gan jau ka nekas traks nenotiks.

  Atbildēt
 20. KSB

  2 Vaards:
  Pirmkārt taisnība Platajam, dators ar pliku OS un internetu ir nozīmīgs drošības drauds jebkuram tīklam kurā tiek pieslēgts, turklāt tagad lielākā daļa ļaunprātīgās programmatūras savu kaitīgo darbību veic klusām nevis bļaustoties uz visām malām.
  Kas attiecas uz FF, tad tas ir atvērtā koda komercprodukts, par tā izstrādi maksā tādi lieli grandi kā google, yahoo, amazon u.c., tātad ja ne kontrolē tad vismaz pieskata šo produktu (pastāv pat viedoklis, ka naudas spiediens ir nedaudz pabojājis ff).
  Ko dod IE stabili lēnā izstrāde ja M$ pats kā w3c biedrs, nespēj izsekot tā izstrādātajiem standartiem? Turklāt salabot vienu zināmu nozīmīgu bugu ir daudz svarīgāk nekā salabot 10 nezināmus (un loģiski, ka aktīvi izstrādātā produktā kļūdu būs daudz vairāk nekā tādā, kuru tikai lāpa).
  Bez tam, kas tie par mistiskiem “korporatīvajiem standartiem”, tas ir kas, uzņēmuma statūtos ierakstīts? Jeb M$ pateica: “ar mūsu produktiem būs lietot tikai IE, dabūsiet pīrādziņu!?”.
  Nobeigumā es nesaku, ka IE slikts un FF labs, taču jau samērā ilgstoši darbojoties šajā nozarē ir redzams ka lietotājs izvēlas strādāt ar to ko strādājis līdz šim(protams ja viņam ir šāda izvēle), tas ir pierādīts un saucas “Cognitive Lock-In”. No personīgā viedokļa – pats lietoju FF, jo IE nespēj nodrošināt vajadzīgo funkcionalitāti.

  Atbildēt
 21. Vaards

  KSB & Co.

  Atkārtošos – mans laptops mētājas bagāžniekā (cerams neviens to nenofenderēs) un top darbināts mājās, vakaros. Tika pieminēts čista kā piemērs faktam, ka saucamie caurumi neko nemaina prasta lietotāja drošībā – neaiztiekot sociālo atbildību, kura manā gadījumā noteikti i nemaz netiek aizskarta. Es ar visādiem neta tūļiem skatos ka man tur par trafiku iekšā/ārā staigā 😉 .

  Jebšu kāds vēl nav sapratis, ka Internets ir liela miskaste kurā mēs visi rakājamies un ar citiem bomžiem forumos (konteineros) strīdamies, apvienojamies pulciņos un savādāk domājošus bomžus sitam. Jā, pa retam rokas arī sanāk nosmērēt. Miskastes priekšrocība ir tajā, ka tukšo pudeļu skaits ir bezgalīgs!

  Bet Drošības nolūkos katram pašam ir jāuzvelk kārtīga fufaika, cepurīte, zābaki un cimdi. Pa retam jau var kā es – T-kreklā izmesties un uzmanīgi parākāt tās drazas.

  Protams, atnākt uz galveno Latvijas FF piekritēju perēkli un visus pārliecināt, ka FF Sux ir baigā štelle 😉

  Bet man patīk.

  Turpinu.

  > par tā izstrādi maksā tādi lieli grandi kā google, yahoo, amazon u.c.,

  Man dikti patīk visas web 2.0 idejas un tādi risinājumi kā:
  http://laacz.lv/2007/10/03/specigakais-db-riks-tiessaiste/

  Domāju, ka tam ir baigā nākotne. Un par šo arī Bils ir izteicies, ka Googles tūlīši un mārketinga pieeja viņam reāli aizsteigusies priekšā.

  Bet pagaidām tie ir sapņotāju instrumenti. Realitāte ir savādāka. Un uz to arī ir jāskatās. Uz esošo lietotāju ar pierastu interfeisu un opcijām. Jo dzīvojam šodien.

  Kas neskatās uz esošo lietotāju un ir progresīvs, tas sevi pāšizolē progresīvu “žurnalētāju” vidē. Bet šie progresīvie tipi patiesībā ir nekas īpašs (vidusmēra pēdējo kursu studentu tipa publika) – tā viņi žurnalēs savā vidē ar tūļiem, kas būs jaunāki un progresīvāki katru otro gadu.

  Atbildēt
 22. Volf

  Pats interesantākais, ka pie Windows update IE7 man vispār tagad ir pazudis, nav arī pie hidden updates… (XP Pro Corporate versija).

  Atbildēt
 23. Valērijs

  Nu bāc,man pārnēma dusmas izlasot FF piekritēju muldoņā!. Te ažiotāža sacelta par sliktu IE7.Es esmu IE7 piekritējs un esmu apmierināts.Man vis darbojās kā tam ir jadarbojās.Pirms tam gan divus gadus lietoju FF bet kopš tā laika ka FF vairs neatbalstija apllo tv raidīšanu tad es pārgāju uz IE6 bet tagad jau IE7. Zinu ka var FF ielikt to kaut kādu struntu lai rādītu lattelecom iTV kā arī tagad pedējās FF uzlabojumā var atvērt vairākus logus ar www logiem, (beidzot IE7 ar var atvērt vairākus logus uz viena pārlūka kuru es jau sen gaidiju kad to varēs izdarīt uz IE)bet tik un tā viņu nelietotu jo ir dažas lietas kas man iekš FF kaitina!.

  Par drrošību-es domāju ka IE ir drošāks nekā FF.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *