Kur paliek Tavi nodokļi?

Pēdējā mēneša laikā esmu piefiksējis, kas VID ir aktīvi sācis aģitāciju par nodokļu maksāšanu. Budžetu pilda? 😉

VID kampaņas Kur paliek Tavi nodokļi? mērķis ir informēt Latvijas iedzīvotājus par to, kur paliek nodokļos samaksātā nauda, veicināt sabiedrības apziņas maiņu un motivēt nodokļu nemaksātājus mainīt savus ieradumus.

Jāatzīst, ka Kur paliek Tavi nodokļi? video klipiņi ir gaumīgi uztaisīti. Bet mani tiešām uztrauc tas, kur paliek nauda, ko esmu nomaksājis nodokļos. Es atļāvos papētīt VID izveidoto lapu maninodokli.lv, kur it kā var atrast atbildi uz šo jautājumu.

Paskatījos viņu lapā par izdevumiem kādi ir paredzēti dažādos projektos.

Visdārgākos tiltus cels Ādažos.

Gads Projekta nosaukums Ieguldītie līdzekļi (Ls)
Ādažu novads
2005.-2007. Tilta pār Gauju būvniecība Ādažu novadā 3 300 000

Bērnudārzu cels Ādažu novadā.

Gads Projekta nosaukums Ieguldītie līdzekļi (Ls)
Ādažu novads
2007.-2008. Bērnudārza būvniecība 4 000 000
Mārupes pagasts
2005. Jaunmārupes sākumskola 2 637 035

Citi izdevumi visaugstākie būs Rīgā.

Mārupes pagasts
2005. Jaunmārupes maģistrālo ūdensvadu un kanalizācijas tīklu izbūve 33 257
2007. Pabeigta Mārupes pagasta padomes un kultūras nama ēkas rekonstrukcija 960 000
Rīga
2005.-2009. NBS Sporta kluba peldbaseina renovācija 4 330 000
Salas pagasts
2006.-2007. Salas pagasta sporta zāles projekta izstrāde un sporta zāles celtniecība 1 600 000 (plānotās izmaksas)

No kā es secinu, ka šobrīd vislielākās prioritātes ir divi rajoni – Ādaži un Mārupe.

Būtu ļoti jauki, ja šo lapu papildinātu ar saitēm, kas paskaidrotu detalizētāk šos skaitļus. Šobrīd tā ir mājaslapa-ķeksītis – vajag kaut kā atkratīties no tiem nolādētajiem nodokļu maksātājiem – še tev, aizrijies. Uztaisīja neko neizsakošu lapu ar kaut kādiem skaitļiem. Žēl.

Šāda lapa IR vajadzīga un tieši tagad, kad Helēnīte & Co. bīda savus projektus, kad cenšamies pārsist visus, lai uzceltu dārgāko tiltu pasaules vēsturē. Bet vajag reālus skaitļus ar izskaidrojumiem un zem tiem ir konkrētas ministrijas un ministri, kas šo naudu ir iztērējuši.

Maninodokli.lv

Man ir aizdomas, ka saliekot kopā šīs summas mēs iegūsim ļoti nelielu daļu no kopējās nodokļu naudas. Par pagājušo gadu vien bija 3.4miljardi Ls. Šogad noteikti būs vairāk. Jautājums joprojām ir atklāts – kur, tad paliek mani nodokļi? Varbūt kādam ir skaidrojums?

23 thoughts on “Kur paliek Tavi nodokļi?

 1. Pow

  Jā nu Mārupes pagasta ēka tas ir super. To es ievērtēju. Tas nekas, ka apkārt ir pilnīga miskaste – neasfaltēti neapgaismoti ceļi, utt., galvenais ir uzbliezt domes ēku pa kruto.
  Un kad iedzīvotāji iesniedz projektu, ka ir gatavi bezmazvai paši noasfaltēt ceļu, tad sāk pist smadzenes. No sākuma sola finansēt 60%, tad 30% un beigās vispār pasūta dirst.
  Un nez kas tur notiek uz Tēriņu ielas Rīgas/Marupes robežas rajonā? Uzblieza apmēram pirms gada par Eiropas Savienības fondu naudu asfaltu. Kopš tā laika viņs ir vismaz 10 reizes izārdīts un pārliets. Mēs jau derības slēdzam katru reizi kā atkal to asfaltu uzlej., par to kad atkal uzraks.

  Atbildēt
 2. arnico

  Vakar pa TV arii manīju klipiņu, tiešām ir okei. Vispār laba tendence – Jāņu klipiņi, tagad šitie. Vismaz ir skaidri vizuāli redzams ka mūsu nodokļu nauda ir aizgājusi tiešām acij tīkamiem un Jāņu gadijumā uzjautrinošiem darbiem.

  Atbildēt
 3. raish

  Platjoslas sakaru infrastruktūras attīstība lauku apvidos, lai nodrošinātu interneta pieslēgumu visā Latvijā.

  5 000 000

  Atbildēt
 4. Atbalss: Uzzini, kur paliek Tavi nodokļi @ krizdabz BLOGS

 5. Arturs Mednis

  maarupe, aadazi… vai man vieniigajam liekas, ka sie ir tie krutie jaunie rajoni ar taam krutajaam maajaam apkaart? nu, domaaju juu saprotat, ko veelos teikt…

  Atbildēt
 6. karuuzo

  Ja runā par tiltu Ādažos, ja tas ir tas, kur iet maģistrāle, tad nav ko brīnīties. ES naudiņa labi ripo 🙂 Bet laikam jau ir par ko.
  Bet vispār, jo vairāk ieņem, jo vairāk ir ko tērēt 😉

  m

  PS. Vai tikai man tabulā uz balta fona ir balti burti 🙂

  Atbildēt
 7. fandango

  Gribu klipus ar Vairu, kas dzīvo Purvciema dzīvoklī un iet iepirkties Maksimā, vai Kalvīti, kas kļuvis pavisam slaids, pusdieno lētā ēdnīcā un brauc uz darbu tramvajā. Un tam seko pamācošais teksts: “Nemaksāsi nodokļus, visiem nepietiks”.

  Atbildēt
 8. Jok`R

  Varbūt es nezinu izmaksas baseiniem, bet man nez kapēc liekas ka par 4 300 000 Ls var vairākus baseinus no nulles uzcelt, ne tikai renovēt vienu. Ej nu sazini, var jau būt ka es maldos…

  Atbildēt
 9. mass

  Par tiem tiltiem – nu nezinu, manuprāt Dienvidnieks ir mazliet dārgāks. Joprojām nav skaidrs, kad pie manas mājas Ķengaragā tiks kaut mazliet salāpīti ceļi pagalmos, citādi smagas aizdomas, ka tur katru gadu ir karš ar totālu asfalta iznīcināšanu 🙂

  Atbildēt
 10. juris

  zhetons: fandango 😉

  nu mani arii interesee kur taa naudinja paliek, vai nevareeja normali uztaisiit:

  Labklaajiibas ministrija ??? citroni
  – pensijas ?? citroni
  – aarstiem un mediciinai ??? citroni

  un tad jau kliko un skaties siikaak, bet nee tikai keksiisha peec webins uztaisiits

  Atbildēt
 11. fanfatan

  shajos pagastos – aadazhi, maarupe, stopinji, garkalne dzivo iereednji un tml kam ir baltaa alga un kaa zinaams tad pashvaldiiba tiek pie tiem 25% ienaakuma no privaatpersonaam. jautaajums ir tikai kapeec stopinji un garkalne lielo naudu maksaa izliidzinaashanaas fondaa a maarupe un aadazhi teeree.

  d-tilta buuvnieciibas izmaksas nav tik astranomiskas cik astranomiskas taas padara saskaitot kopaa ko valsts izteereejusi par iipashumtiesiibu atpirkshanu daargaakajaa ielaa Eiropaa. 🙂

  Atbildēt
 12. fanfatan

  starp citu stopinju pagasts uzbuuveeja baseinu un labu baseinu + rekonstrueeja stadoinu par 672 kilo latu 🙂 kpc riigaa NBS baseins maksaa 4mlj? lielaaks?

  Atbildēt
 13. PLB

  psc…pēc šiem cipariem, krāslavas rajonam atvelēties kopumā 13 000 ls (wooow :P!!)…slimnīcas siltumtrasei…nožēlojami…domājams ka drīz šo te rajonu kalvītis atdos kādai no kaimiņvalstīm.

  Atbildēt
 14. Kanibaals

  Dienvidu tilts ir tik sasodiiti daargs jo bankas nedod RD kredītus. Rezultātā 150milj. ir par procentiem vien. Patreiz notiek RD finansu audits un secinaajums ir taads ka RD patiesībā sen jau ir bankrotējusi un neviena banka uz tādu risku neielaižas.

  Atbildēt
 15. mono^

  kaaadam vajag uzbliest kaadu bezpelnjas organizaaciju, kas paarskata visas projekta taames un paartiek no taa, kas paliek paari shiis taames padarot cilveeciskas!!!

  bet njemot veeraa maarupes un aadazju pagastu attiistiibu tas ir normaali, ka tiek attiistiitas skolas utt., jo veidojot visus tos ciemus utt. kas tajos rajonos ir ka biezs, par skolaam ne1 nedomaa!!!

  Atbildēt
 16. budzis

  Tieši tā! Ku paliek mani nodokļi.
  Ārstiem maksā algeas ne tās mazākās, bet viņi tik un tā ņem un prasa kukuļus.
  Ceļam bibleni. Ok. Bet vēl nav ielikts ne pamatakmens, bet jau iztērēti miljoni. Joīpaši 3 kuilīšbrāļu kantora prēmijās…
  Maksājam nodokļus, bet par prezi evēl kukuļnēmēju, kurš var nemaksāt tos nodokļus…

  Atbildēt
 17. WTF?

  Galvenais, ka Ventspilī vajag piķi medicīniskām vajadzībām. Lai labāk apskatās kāda Saldū ir slimnīca! Zin kāda? Tāda, ka visi ārstēties brauc uz Kuldīgu.

  Atbildēt
 18. Atbalss: brīvība.info | Uzzini, kur paliek Tavi nodokļ

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *