HDTV izplatība turpinās

Satelīttelevīzijas kompānijas šķiet ir iecienījušas mana mitekļa sat tv sadaļu un preses relīzes turpina nākt. Šodien ienāca vēl viena. No visa tā piāra manu uzmanību piesaistīja tas kā mūsējie sagatavojas HDTV ienākšanai mājokļos.

Arī Latvija „HD- Ready” televizoru pārdošanas apjomi pārsniedz jebkādas prognozes. Pēc kompānijas ELKOR pārdošanas datiem 2007.gada 1.ceturksnī pārdotie platekrāna televizori ir 69% no visiem televizoriem. Savukārt no visiem platekrāna televizoriem (LCD- liquid crystal display un PDP-Plasma display pannel) tieši HD-Ready platekrāna modeļi ir- 85%. Salīdzinoši 2006.gadā HD-Ready pārdotie platekrāna televizori bija 78%, bet no visiem pārdotajiem televizoriem- 62%.

Pilnu preses relīzi lasiet zemāk. Vienīgi gribēju piebilst tikai to, ka vēl nav normālas tehnikas, kas uztvertu šo HDTV signālu. Dreambox komūnas ilgi gaidītais Dreambox 8000 HD varētu parādīties pārdošanā tikai šī gada novembrī.


Vismaz tā stāv rakstīts vienā no forumiem.

I spoke to Dreams main UK distributor a few weeks back asking about the 8000 HD and the girl who answered said November 07.

Pie tam cena nebūs tā zemākā. Gandrīz visi interneta veikali ir izņēmuši cenas, bet te viens ir atstājis Dreambox 8000 HD £579.00. Bez šī aparāta es nevaru iedomāties citu variantu kā sākt skatīties HD pārraides.

Tiem, kas neko nesaprata no tā par ko es runāju, var paskatīties divas galerijas ar dreambox 8000 – viena un otra (tās pašas gadu vecās galerijas). Ja kādam nepatīk dreambox vai vienkārši nav redzējis, kā turki “tjūno” šo jauko kastīti var apskatīties manu veco rakstu.

Tālāk seko preses relīze no SIRIUS.

Līdz 2007. gada beigām apmēram 3 miljoniem Skandināvu mājsaimniecību būs televizoru, kas ir „HD-Ready” (HDTV standartiem atbilstošs televizors). Līdz 2008.gadam šis skaitlis tikai pieaugtu un varētu aptvert pusi no Skandināvu mājsaimniecībām, kuras vairs nebūs apmierinātas ar neadekvātu programmu attēla kvalitāti.

„2006. gada „HD-Ready” TV pārdošana pārsniedza visas prognozes – tirgotāji Skandināvijas valstīs pārdeva vairāk kā 1.1 miljonu vienību un platekrāntelevizoru dēvēja par numur 1 Ziemassvētku dāvanu Zviedrijā. Ražotāji pilnībā ir pārgājuši uz šo jauno tehnoloģiju,” uzsver Eiropas vadošā satelīta operatora SES SIRIUS vadītājs, Eiropas Satelītu Operatoru Asociācijas (ESOA) padomes loceklis Pers Normens (Per Normen).

Arī Latvija „HD- Ready” televizoru pārdošanas apjomi pārsniedz jebkādas prognozes. Pēc kompānijas ELKOR pārdošanas datiem 2007.gada 1.ceturksnī pārdotie platekrāna televizori ir 69% no visiem televizoriem. Savukārt no visiem platekrāna televizoriem (LCD- liquid crystal display un PDP-Plasma display pannel) tieši HD-Ready platekrāna modeļi ir- 85%. Salīdzinoši 2006.gadā HD-Ready pārdotie platekrāna televizori bija 78%, bet no visiem pārdotajiem televizoriem- 62%.

Šobrīd visā Eiropā novērojams kā pakāpeniski jaunas iespējas rada digitālā televīzija. Frekvenču joslas platums tiek izmantots jaunās vietās un jauniem pakalpojumiem, piedāvājot skatītājiem plašāku satura izvēli, izplatības iespējas un labāku attēla kvalitāti.

„Televizori kļūst lielāki. Agrāk standarts mēdza būt 25 – 28 collas, bet šobrīd vidējais izmērs ir 32 – 36 collas. Mēs joprojām skatāmies televīziju no tāda paša attāluma kā agrāk! Tas nozīmē, ka ir nepieciešam labāka attēla kvalitāte, lai pienācīgi novērtētu TV” uzskata, Benijs Norlings (Benny Norling), SES SIRIUS Biznesa attīstības vadītājs.

Šajā jaunajā situācijā, satelīttelevīzijai ir ļoti spēcīga alternatīva, piedāvājot vislabāko kanālu paketi un attēla kvalitāti. Satelīts ir HDTV (Hight Definition Television) galvenais virzītājspēks un pēc Eirokonsulta prognozēm 2011. gadā aizņems 41% no visām HDTV mājsaimniecībām, salīdzinājumā – zemes ciparu TV tīklu izmantos tikai 4 % no kopējā HDTV mājsaimniecības skaita Eiropā. Jau šobrīd kopējais HDTV kanālu skaits Eiropā ir apmēram 50, vairums tieši satelītā, nodrošinot digitālo TV visās Baltijas valstīs.

Par SIA SIRIUS Satellite Services Latvija

SIA SIRIUS satelīta sistēma Latvija darbojas Zviedrijas kompānija SES SIRIUS AB vadībā, kuras digitālās TV satelītu bāzes stacija un teleporta stacija Rīgā darbojas jau no 2002. gada marta.

Teleporta stacija savieno ciparu televīzijas un radio signālus ar SIRIUS satelītu sistēmu, kas nodrošina jebkurai Baltijas televīzijas kompānijai iespēju pārraidīt programmas caur satelītu arī aiz reģiona robežām, un tās var saņemt visā Eiropā.

SES SIRIUS AB pieder un darbojas divi satelīti SIRIUS satelītu sistēmā (SIRIUS 2 un 3). SIRIUS ir vadošā satelītu sistēma Ziemeļvalstīs, Baltijas valstīs, centrālās un austrumu Eiropas valstīs un šajā reģionā piedāvā izdevīgus risinājumus TV un radio kanālu, kā arī platjoslas pakalpojumu pārraidīšanai. SIRIUS satelīti atrodas 5° Austrumu orbitālajā pozīcijā un piedāvā uzticamas komunikācijas saites visā Eiropā.

25% SES SIRIUS AB pieder Zviedrijas Kosmosa Korporācijai un 75% – SES ASTRA, kas ir viens no pasaules vadošajiem satelīta operatoriem.

SIA SIRIUS Satellite Services piedāvā dažādus televīzijas un radio pārraides pakalpojumus, kā arī Interneta pakalpojumus. Jau šobrīd satelīta ciparu pārraide aptver visu Baltijas valstu teritoriju — tikai Latvijā vien apmēram 100 tūkstoši mājsaimniecību izvēlējušās satelīttelevīzijas translācijas.

Tāpat arī liela daļa Latvijas un Baltijas televīzijas kanālu ir pārgājuši uz satelītpārraides formātu caur SIRIUS.

24 thoughts on “HDTV izplatība turpinās

 1. N.R.

  man gan liekas ka šeit atkal tiek jaukts HDTV ar ekrānu izšķirtspēju. Ja arī es tādu ekrānu gribētu pirkt, tad tikai lai labakā kvalitātē skatītos Bluray filmas vai spēlētu jaunās paaudzes konsoļu spēles. Televīziju lielākā izšķirtspējā? Kreps paliek kreps.

  Atbildēt
 2. N.R.

  filmas … protams, nekvalitatīvi tulkotas/ierunātas, pārblīvētas reklāmām, nevienam neizdevīgos laikos, izvēle no 80/90g. straight-to-video kataloga …

  Atbildēt
 3. CooLynX Raksta autors

  N.R., pieļauju domu, ka tev ir nepareizs priekšstats par to, ko cilvēki skatās savos jaunajos tv caur satelītu.

  Digitālais satelīts nav sinonīms Latvijas televīzijai, pat ne kvalitātes ziņā un tās filmas, kas ir redzamas maksas kanālos ir identiskas tām, ko var novilkt torrentos, bet tikai pa satelītu to parāda ar gadu vai divu gadu novēlošanos un cilvēki maksā naudu.

  Atbildēt
 4. CooLynX Raksta autors

  gusc, kaste izskatās nikna. Man patīk. Vienīgi man, tomēr nāksies pieturēties pie Dreambox tipa kastēm, jo primāri es skatos satu un pārējais tiek pakārtots tam.

  Atbildēt
 5. Kristaps Kaupe

  Dreambox? Es kaut kā nevaru iedomāties, ka pilsētas daudzdzīvokļu mājai liktu pie loga satelītšķīvi. Ja privātmāja, tad cita lieta, bet citādi gaidīsim HDTV iekš Baltkom ciparu TV (lai ar pa priekšu man būtu jātiek pie HD-Ready televīzora 🙂 ).

  Atbildēt
 6. Jealousy

  Vai tik visiem tiem 85% nebūs vilšanās atklājot ka HD-ready nebūt vēl nenozīmē, ka tas aparāts spēj parādīt īstu HD…

  Atbildēt
 7. mans vaards :-)

  ELKOR centraa ir TV pa 35K latiem, kaadi 2m pa diagonaali, tur tik vieniigi pukiites demo rezhiimaa raada. nez kaa tv panoraama uz taada izskataas 🙂

  Atbildēt
 8. CooLynX Raksta autors

  Parasti uz lielajiem ekrāniem rāda īpaši izveidotus rullīšus, kas ir izcilā kvalitātē. Ja tur palaiž kādu Latvijas tv ar švaku antenu, tad tas izskatās šausmīgi. Šie televizori noteikti nav domāti panorāmas vai FTA kanālu, kas ir ar maksimālu kompresiju, skatīšanai. 😉

  Atbildēt
 9. afigel

  HD ready nebuut veel nenoziimee ka redzeesi hd bildi.
  protams var parastam 1366*768 lcd panelim piekarinaat to hd-ready birku, tachu no hd tur nebuus ne smakas.

  Atbildēt
 10. sn

  afigel – 1366×768 = 720p (1280×720) + 3% px uz katru malu (nez, visiem tv taada ir, google ganjau zin atbildi kaapeec)

  mans HD Ready 32” LCD TV speej atteelot gan 720p gan arii 1080i (1080p neesmu meegjinaajis), jo 1080i jams pats samazina uz 720p un paraada atteelu pilniibaa. un no HD tur ir smaka, nevar saliidzinaat to pashu xbox360 speeli speeleejot uz 26” sony TV un uz 32” LCD TV ar HD Ready novelceni, liekas, ka tiek speeleeta pavisam cita speele..

  tas, ka panoraamu skatoties bilde izskataas graudainaaka veel neko nedod, pameegjini pie TV piesleegt kko, kas atbalsta HD un jutiisi atskiriibu..

  Atbildēt
 11. gusc

  Coolynx: tam alienware verkjim var pasuutiit arii sat karti (4 tv tunerus vai 4 sat tunerus), ta ka var recordot HD contentu uz nebeedu. un tad padaliities ar draugiem 🙂

  Atbildēt
 12. CooLynX Raksta autors

  gusc, te ir vēl viens stāsts, kas tiek draudzīgi noklusēts. Kāpēc ir tik liels teātris tieši ap to mistisko dreambox? Tas ir pirmais linux bāzētais verķis, kam savulaik pieķērās vīri ar pīpiem un izpīpēja to kā var skatīties “visu”. Varētu vilkt paralēles ar emule, torrent vai na kraiņij dc. Tas nekas, ka apple ir itunes, mums no torrentiem nāk labāk, vairāk ātrāk un bez maksas. Kaut kā tā. 😉

  Atbildēt
 13. SAT jomas speciālists

  Uzpūsts burbulis, ja neskaita tos ekstrēmistus, kas nopērk HD teļuku, lai gan ko pie viņa pieslēgt, nav 😀

  Atbildēt
 14. archix

  Pats strādāju sadzīves tehnikas veikalā un tirgojos arī ar TV (protams, arī plasma un LCD). Un, teikšu godīgi, cenšos tomēr cilvēkus pierunāt pirkt (vismaz) HD Ready televizorus, ja ir pieejama digitālā televīzija. Ja nav, tad brīdinu, ka atšķirība starp parastu 21″ teļuku un LCD būs maza un par labu mazajam televizoram.

  Un, cik zinu, tad atšķirība (rupji runājot) starp HD Ready un True HD ir tāda, ka pirmais atbalsta 720p, bet otrs – līdz 1080p, t.i. “patieso” HD.

  Atbildēt
 15. CooLynX Raksta autors

  SAT jomas speciālists, daļēji taisnība jau ir. Ja nebūtu piesiets pie dreambox, tad jau tagad uz pilnu klapi varētu skatīties HD kanālus. SKY paka jau sen rāda, tagad vēl plusos ir speciāls HD kino kanāls.

  Atbildēt
 16. N.R.

  Coolynx es nesapratu tavu komentāru – par to jau es arī runāju, vai nu tev ir reklāmām piebāzts sviests, vai arī maksas kanāli ar pavecām filmām, bez izvēles iespējām …

  Atbildēt
 17. kingpin

  Coolynx , tev vajadzeetu vairaak rakstiit par SAT`iem … Atceros senos laikus kad bija taada delfi SAT liste – biji viens no aktiivaakajiem …

  N.R. , nav tachu tik traki , vajag vnk njemt visus operatorus , visu valstu C+ , piemet visu valstu SKY un tad veel PREMIERE . Tad sanaak paketiite ka nevar vien izveeleeties …

  Atbildēt
 18. sn

  afigel, pirmkaart nevis True HD, bet Full HD apziimee to, ka TV speej atteelot 1920×1080 izskirtspeejaa. bet runa ir par HD Ready nevis Full HD, respektiivi to, ka tv vispaar speej atteelot HD bildi un tur pietiek ar mazajiem TV, kas atbalsta 720p.

  Atbildēt
 19. Viktors

  Skatos HDTV demo ar SkyStar2 karti un rakstu diskaa., ja gribu. Kompis AMD64X2 4200, RAM 2GB , video GF6600GT, Monitors Xerox 22″, 1680X1050. Saprotu, ka tas nav 1920X1080, bet starpiiba ar aci nav pamanaama.

  Atbildēt
 20. Rukitis

  Alienware Hangar 18 Skaisti, bet cipars par lielu, ja kadam vajag, gandriiz tikpat gliitaa kastee ar visu DVB S2 tjuneri ar CI, visadiem karhsu lasiitajiem, kaa arii ar HD DVD/Blueray diskdzini (peec vajadziibas RW) var savaakt gandriiz par puscenu. Atcerieties, ka Alienware Hangar 18 cena ir izgariinaata basic versijai, kuraa nekaa praatiiga nav iekshaa, tiklidz sagribeesiet visas fiichas taa uzkaaps stabili liidz 2500-3000$.
  Runajot par HD ready vai neready 🙂 punktu skaits ir un paliek punktu skaits. Probleeka ka dazhi bljaustaas par HD Ready panelju slikto kvalitaati patiesiibaa mekleejama signalu generejoshaas iekaartaas. Kaa piemeeram DVD playieris (jeb tas pats Dreambox) ar HDMI izeju un upscaling nekad nespees dot taadu kvalitaati ka HTPC, jo procesoru jaudas shiem aparatiem ir daudzkart zemaakas, un to izmantotie algoritmi ir krietni vien primitiivaaki par tiem ko izmanto HTPC (whatever vai tie ir logi a rkaud MEdiacenter vai Linux ar MythTV).
  Bet ja nu kaadam interesee tad welcome, par sakot ~no Ls 700 var saveidot jau ljoti gliitu un sakariigu HTPC kursh buutu nieka 5cm augstumaa un tadaa kartiiga DVD playiera platumaa un dziljumaa, pat VGA ar HDCP tur ir iespejams iedabuut.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *