Notepad2 2.0.15

Pavisam nejauši uzzināju, ka pirms mēneša ir iznākusi jauna versija ģeniālākajam standarta Windows noklusētā teksta redaktora aizstājējam – Notepad2 2.0.15. Šī ir viena no programmām, kas ir no mana džentelmeņa komplekta, jo tiek uzkopēta tiklīdz es tieku pie svaigas Windows instalācijas. Gari nerakstīšu, kā arī nemēģināšu pārliecināt nevienu, jo Poda veterāni jau labu laiku ir informēti par to.

Izmaiņu saraksts ir gana liels. Te būs atrodama atbilde uz tipisko jautājumu par cilnēm, kas šādos gadījumos parādās. Savulaik, kad aktīvi sarakstījos ar autoru un uzdevu šādu jautājumu, viņš jau toreiz atbildēja līdzīgi.

Man ir patiess prieks, ka pēc triju gadu klusēšanas autors ir atsācis darbu pie šīs programmas.

18 thoughts on “Notepad2 2.0.15

 1. ELs

  Dzīvojoties Windows šis bija viens no maniem mīļākajiem softiem. Pēc sameilošanās ar Florianu viņš teica, ka kādu laiku nedevelopos softu, bet beidzot tomēr ir pieķēries klāt.

  Notestēju caur Wine – strādā perfekti. Ja tik ļoti nebūtu jau pieradis pie Gedit – droši vien atkal sāktu šito izmantot arī Linuxā dzīvojoties.

  Atbildēt
 2. Vilx-

  Ja atmiņa neviļ, šitam bija problēmas ar LV burtiem, ne? Vai arī tas tagad jau salabots? Es mājās izmantoju kreisu EditPlus, bet darbā, kur cenšos būt legāls, PSPad. Ir gan daži gļuki, bet kopumā ļoti spēcīgs freeware redaktors (spēcīgākais, ko esmu redzējis).

  Atbildēt
 3. jam

  Vilx: Man vakar bija problēmas ar PSPad versiju par UTF. WordPressa locale.php izlaboju dienas nosaukumus uz latvisko, saglabāju, atpakaļ uz webserveri uzmetu, bet lapā dienas mīkstinājumu burtu vietā rāda jautājumu zīmes. Fails PSPadā bija uzlikts kā utf-8, bet tik un tā negalbāja to kā utf. Izlīdzējos ar Notepad2 un viss aizgāja. Tā ka esi uzmanīgs, man arī likās, ka PSPad ir ideāls. Tomēr nav :/

  Atbildēt
 4. Mārtiņš

  Par cilnēm – brīnišķīgi. Man tik tiešām patīk katrs dokuments jaunā logā, es notepad2 lietoju lai veiktu nelielas izmaiņas, lielām man ir eclipse. Ja lietotu notepad2 kā primāro redaktoru, cilnes gan būtu vajadzīgas.

  Atbildēt
 5. Didulis

  Notepad2 sākotnēji bija problēmas ar UTF-8 (tas tur neeksistēja, bija tik pliks Unicode), taču kad latvieši par to aktīvi pabļaustījās, tas tika ieviests.
  Toreiz es notestēju šo brīnumu, taču plika koda iekrāsošana manas prasības neapmierina, tādēļ dzīvojos ar Notepad++.

  Atbildēt
 6. ulzha

  Džeka viedoklī par cilnēm manuprāt trūkst pieredzes ar Alt+cipariņi (gedit, piemēram). Rediģējot daudz failiņu, tas ir tik daudz ērtāk nekā Alt+Tab vai Ctrl+Tab ciklošana!…

  Atbildēt
 7. lidojoshaa govs

  mans arii ir salaulaats ar SciTE, bet nu paldies BlackHaltam par wiki saliidzinaajuma linku – esmu salaulaats ar SciTe veel vairaak 🙂

  Atbildēt
 8. CooLynX Raksta autors

  download.pods.lv diemžēl ir nolemts nāvei, vismaz pagaidām. Tā ir gana liela nasta kā arī nav man šobrīd intereses to uzturēt.

  Par džentelmeņa komplekta publicēšanu es padomāšu.

  Atbildēt
 9. Krotow

  Šitais ir reāli labs labs Windows Notepad aizstājējs. Kad pa laikam sanāk iemaldīties Windows, lielāku PHP/ASP/XML gabalu labošanai lietoju PSPad. Taču mazajiem tekstiem un vnk zurču pacvirināšanai sakrāsotā veidā Notepad2 ir pašā laikā.

  Izskatās, ka jaunā versija labāk tiek galā ar lieliem failiem (2MB+). Vecajai reizēm sāka gļukot sintakses krāsotājs un tas gāza nost visu programmu. Taču tabus (aka cilnes) nu nekādi nevaru atrast. Kāds te tos būs nosapņojis 😛

  CooLynx, paldies tev par info!

  Atbildēt
 10. Krotow

  Jūsu komentāru un kolēģa iespaidā pamēģināju Notepad++. Labāk nebūtu to darījis :))))

  Viens gan skaidrs – Notepad++ nevar pilnībā aizstāt PSPad, ja jālabo HTMLveidīgās sources. Ir tur dažas labas lietas: krāsu izvēle un sources formatētājs kaut vai. Taču Notepad++ ir laaaabs…. Domāju…

  Atbildēt
 11. Shadowbird

  Notepad++ ir kaut kur pa vidu – drusku par smagu, lai lietotu kā Notepad2, un drusku par “īsu”, lai aizstātu PSPad. Tā nu pieturos pie tādas pašas taktikas, kā Krotow.

  Atbildēt
 12. Atbalss: Notepad2 2.1.19 » Pods.lv - Latvijas interneta pods

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *