Aptauja par veiksmīgāko un neveiksmīgāko IT terminu

Eduards atsūtīja sekojošu informāciju.

Latvijas Zinātņu akadēmijas Terminoloģijas komisijas (LZA TK) Informācijas tehnoloģijas, telekomunikācijas un elektronikas terminoloģijas apakškomisija (ITTEA) sadarbībā ar portālu “www.termini.lv” rīko aptauju par veiksmīgāko un neveiksmīgāko IT terminu. Aptauja turpināsies līdz 3. maijam plkst. 24, un tajā var piedalīties ikviens, apmeklējot adresi “www.termini.lv/aptauja”.Rezultāti tiks publicēti 4. maijā.

Šī aptauja ir sastāvdaļa plašākā pasākumu plānā, lai veicinātu IT terminu lietotāju plašāku iesaistīšanos terminu veidošanā un informētību par esošajiem terminiem.

LZA TK ITTEA darbojas kopš 1992. gada un savas darbības laikā izskatījusi un apstiprinājusi vairāk nekā 6000 terminu. Apakškomisijā
darbojas dažādu IT nozaru speciālisti un valodnieki, tās pašreizējais sastāvs atrodams http://termini.lza.lv/article.php?id=34.

No sevis vēl gribētu piebilst, ka mums visiem ir lieliska iespēja piedalīties šajā aptaujā un reāli ar savu dalību palīdzēt LZA TK darbam. Cits jautājums ir tas, kādas atziņas viņi no tā visa gūs un kādus secinājumus izdarīs. Jo parasti mēs visi gudri smejamies par rezultātiem, bet reti kurš piedalās pašā procesā.

10 thoughts on “Aptauja par veiksmīgāko un neveiksmīgāko IT terminu

 1. CooLynX Raksta autors

  Laikam esmu palaidis kaut ko garām. Vienīgais, ko sagoogloju bija šī diskusija http://klab.lv/users/kemune/176784.html

  Atbildēt
 2. Atbalss: Kristaps Kaupe

 3. trakais purva aazis

  viss neveiksmiigaakais termins ir “dators” (taapat kaa agraak “kompjuuters”) ko ievazaaja kaarklulatvieshi taa vietaa lai lietotu vardu “skaitljotaajs”

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *