Solijumi.lv – būtiskākie solījumi vienkopus

Raimonds Simanovskis ir realizējis laacz izteikto domu par vietu kurā vienkopus varētu glabāt dažādu cilvēku solījumus – solijumi.lv.

Solijumi.lv

Kā zināms, solīt mēs protam, bet dotos solījumus pilda retais. It īpaši, ja runa ir par valsts amatpersonām.

Kā jau daudzi bija izteikušies, šī ideja patiesībā ir veca kā pasaule. Pirms daudziem gadiem es pats biju sācis krāt materiālus par to, ko sola mūsu politiķi un vēlāk dara, kad kļūst par valsts vīriem. Tiesa, toreiz es to darīju ar visai primitīviem līdzekļiem – glabāju rakstus HTML vai teksta formātā uz servera. Nekādas arhivēšanas, meklēšanas utt. Loģiski, ka pēc kārtējās pārvākšanās uz citu serveri mana nodarbe tika pamesta.

No savas pieredzes varu dot vienu padomu. Tā kā es pats diezgan bieži esmu publicējis informāciju, kas kādam varētu nepatikt, tad gandrīz vienmēr šī informācija tiek aizvākta no resursa kurā tas tika publicēts. No sērijas – izdzēšot rakstu vai mainot tekstu, autors atsakās no saviem vārdiem, vai mēģina slēpt pēdas, tādejādi atzīstot sevi par vainīgu esam. Šī iemesla pēc es silti ieteiktu glabāt uz sava servera pilnu rakstu ar kāda cilvēka izteikumiem, jo pretējā gadījumā būs problēmas.

Un vēl otrs ieteikums. Lai padarītu resursu dzīvāku būtu ieteicams dot iespēju komentēt dotos solījumus bez nepieciešamības reģistrēties. Tas padarīs resursu dzīvelīgāku un līdz ar to arī populārāku. Tas ir fakts.

Savulaik, Pods.lv ziedu laikos, pie aptuveni 5000 unikāliem apmeklētājiem dienā, man nebija pārāk daudz jācīnās ar pionieriem-drazotājiem. Pa visu laiku es atceros tikai atsevišķus gadījumus, kad kāds būtu kaut ko ļoti sasprindzis un mēģinājis pierādīt. Nobanojot visu subnetu automātiski uzradās dotā subneta administrators, kas piedāvāja kopīgi atrast vainīgo lietotāju un draudzīgi viņam sadot pa asti. Bija arī kuriozi, kad pēc IP adreses noskaidrojās, ka palaidnieks varētu būt kāds liels čiekurs. Rezultātā mēs draudzīgi pasmaidījām un vienojāmies, ka čiekuram pa asti nedosim. 🙂 Bet vai mūsu dzīve no tā kļuva grūtāka? Domāju, ka nē.

Nedaudz sarūgtināja tas, ka LV tīklā, no visiem man zināmajiem aktīvajiem blogeriem, par šo lietu pagaidām ir izteicies tikai Moonlight. Lai gan pie paša izstrādātāja blogā ir pietiekami daudz komentētāju un “visi” it kā ir informēti par jauno resursu, bet tajā pašā laikā neviens no viņiem savā blogā nav uzrakstījis ne pušplēsta vārda. Kāpēc tā? Ja mēs visi klusēsim kā partizāni, tad, izņemot dažus aktīvus RSS barotņu lietotājus, par šiem resursiem neviens vairāk arī neuzzinās un projekts nepelnīti var noiet uz grunti. Redzēs, ko uzceps šī pasākuma iniciators laacz.

8 thoughts on “Solijumi.lv – būtiskākie solījumi vienkopus

 1. Kristaps Kaupe

  Man jau labu laiku ir līdzīgs projekts – žurnāls “Politiķu vārdi un darbi“, kurā tiek apkopots pie varas esošo politiķu sarunātais un sadarītais, lai pirms nākamajām vēlēšanām varētu uz to atskatīties un salīdzināt ar pirms vēlēšanām dotajiem solījumiem (galvenokārt partiju programmām, kas ir pieejamas CVK tīmekļa vietnē). Tas ir vairāklietotāju žurnāls un jebkurš var kļūt tur par autoru, vai nu piesakoties komentāros vai arī atsūtot man e-pastu (kristaps.kaupe@inbox.lv).

  Atbildēt
 2. Atbalss: solijumi.lv - KAS un KO ir sasolījis? » krizdabz BLOG

 3. ug@chaka

  He…
  Man iešāvās prātā iedeja: Personīgie solījumi!

  Piereģistrējies un vari sev kko apsolīt. Piem., “es sākšu rūdīties” vai “atmetīšu/uzsākšu kautkādu-šanu” 😛 Noliec termiņu, veido nelielas atzīmes par progresu un galu galā vari sevi apbalvot..

  Žēl, ka tas viss teorētiski izklausās labāk nekā praktiski pielietojās..

  Atbildēt
 4. Shadowbird

  Nu, labi, iepiļīsim. Nav jau tā, ka man būtu simtiem regulāru apmeklētāju, bet šitais projekts, atšķirībā no lielākās daļas, kas pēdējā laikā LV ir uzradušies, šķiet potenciāli noderīgs [ilgākā laika posmā].

  Atbildēt
 5. Kirils

  un kaapeec gan nekluseet kaa partizaaniem? viens blogeris uzrakstiijis, pietiek. kaadas aitas peec dubleeties? ne pasham prieks rakstiit, ne citam lasiit.

  Atbildēt
 6. Archijs

  [..]Nedaudz sarūgtināja tas, ka LV tīklā, no visiem man zināmajiem aktīvajiem blogeriem, par šo lietu pagaidām ir izteicies…[..]

  a vot uzraksti – un uzreiz no galvas liidz kaajaam noliek, ka redz atkaartojies, neesi origjinaals, komerciaals paliec u.c. muljkiibas. nu negribiet nelasiet, bet tik un taa jau nav patiikami.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *