Latvijas lauku internetizācija

Turpinot tēmu Latvija būs internetizētākā valsts pasaulē gribētos minēt vēl vienu solījumu par to, ka Laukos internets būs 2008. gadā. Te uzpeld pāris interesantas lietas.

Lauksaimnieku organizāciju sadarbības padomes (LOSP) pārstāvji nākuši klajā ar paziņojumu, ka internets Latvijas lauku rajonos plašāk būs pieejams 2008. gada vasarā.

Ierīce maksāšot aptuveni 100 latus, savukārt regulārā abonēšanas maksa mēnesī varētu būt aptuveni 15 līdz 30 lati.

Raksta komentāros paspīd informācija par to, ka igauņiem identisks pieslēgums no Televõrk būs pieejams jau šogad sākot ar 2.jūliju un maksāšot 150EEK, kas pēc šodienas kursa ir 6.73Ls. Solītā pārklājuma zona.

Igauņu kolēģi visai piesardzīgi izsakās, ka tas tikai izklausās labi un ar saka, ka redzēs kā būs realitātē. Pēc tās informācijas, kas man ir pieejama varu teikt, ka interneta vidē mēs atpaliekam no igauņiem par aptuveni 1.5-2 gadiem.

Interesanti ir tas, ka igauņi savus projektus palaiž par saprātīgām cenām, kas veicinās lielāku interesi par tiem. Ja mūsējo šogad palaistu šo servisu, tad būtu tikai godīgi, ka pirmajā gadā prasa lielāku summu, bet jau nākamgad nolaistu latiņu zemāk.

12 thoughts on “Latvijas lauku internetizācija

 1. jam

  Tajā citātā ir viens labs vārds “ka internets Latvijas lauku rajonos plašāk būs pieejams”. Vārds “plašāk” nozīmē, ka ja būs iespējams pieslēgt kaut 10 jaunus pieslēgumus tur, kur tas nebija iespējams, nosacījums skaitīsies izpildīts.
  Plašāk, un vēl plašāk…

  Atbildēt
 2. mmz

  Igauņu saitā gan ir rakstīts, ka paša dzelza/modema nomāšana būs tie 150EEK, bet par abonēšanas maksu nekas nav minēts.

  Atbildēt
 3. eerms

  nu tas pats hdspa/umts (3G) noteikti arī būs, neredzu citu iespēju pašreizējajā situācijā kādam kaut ko citu, last-mile lietotājam domātu ieviest. sanācis pēdējā laikā patestēt un ja nebūtu jāmaksā no 7-12ietm tos 6s. par MB būtu diezgan saprātīgi. ātrums protams nekāds izcilais, bet man un lauku ļautiņiem pietiekami.

  Atbildēt
 4. raish

  Problēma tāda, ka pašlaik pat radiolinku nav iespējams uzlikt, jo nav brīvas frekvences. Tobish, ja arī esmu gatavs maksāt 700ls+ mēnesī 50 Latnetam tad jāgaida pāris gadi. Var uzlikt CDMA līniju vai arī jāties ar Triatelu, bet reāla platjoslinieka vietās, kas atrodas tālāk par 15km no lattelekoma bāzes stacijām nebūs vēl dah*jā un vēl dažus gadus. Vienīgā izeja, ko es atradu- mainīju dzīves vietu. Kamēr internets paliks uzņēmēju peļņas nevis valsts mēroga ambīcija(prioritāte pat nav nepieciešama), tikmēr nekas labāks nekļūs. Ja nu vienīgi tiem, kas dzīvo Igaunijas pierobežā. Vispār jau nodrošināt normālu netu 100km pa diognāli izmaksā tik pat cik nofilmēt zilu govi. Un tad uz latviju varētu braukt Turkmenistānas delegācijas un skatīties, cik forshi mēs te dzīvojam.

  Atbildēt
 5. eerms

  atcerējos par lt-coma solījumiem un šai sakarā nogūglēju “wimax”. biju palaidis garām ka šamējie jau kaut ko dara, taču pašlaik ltcom ātrumi sasniedz tikai 1-2Mbit/s. tā varbūt ir tā latvijas plašumu internetizācija, jo tehnoloģija ir ar lielu potenciālu. varbūt pesimisms bet realitātē 1-2 gados neko neuztaisīs!

  Atbildēt
 6. Kas

  Latvija ir maza kā kabata, varētu likties, ka nebūtu problēmu padarīt pieejamu internetu katrā mājiņā ar sirsniņu uz durvīm. ..

  Atbildēt
 7. n4

  LV attistiba atpaliks tik ilgi, kamer sapratis cilvecinji augstie, ka galvenais ir panakt un nodrosinat servisu, nevis kast kapeikas..

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *