SPRK pieķērās domēna vārdu noteikumiem

LongT vērsa uzmanību šim te rakstam, kas publicēts Delfos.

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) izstrādājusi noteikumu projektu, kas noteiks kārtību, kādā tiek reģistrēti domēna vārdi augstākā līmeņa domēnā “.lv”.

Noteikumu projekts paredz, ka domēna vārdu reģistrēšanu veic reģistrs. Tas būs Interneta piešķirto vārdu un skaitļu korporācijas (ICANN) atzīta fiziska vai juridiska persona, kas ne tikai reģistrē domēna vārdus, bet arī uztur to datu bāzi un nodrošina sistēmas pilnvērtīgu un nepārtrauktu funkcionēšanu un pieejamību.

Latvijā domēna vārdus reģistrē Latvijas Universitātes Matemātikas un informātikas institūts.

Sīkāk par šo noteikumu projektu var palasīt SPRK lapā. Man kaut kā šķita, ka principā nekas būtiski nemainīsies, ja nu vienīgi tagad SPRK pieskatīs NIC darbu tā kā tas ir vienīgais domēna vārdu reģistrators Latvijā jeb citiem vārdiem sakot monopolists. Tīri teorētiski mums parādās iespēja pasūdzēties SPRK, lai tas izdarītu spiedienu uz NIC, ja pēdējais mums dara pāri.

13 thoughts on “SPRK pieķērās domēna vārdu noteikumiem

 1. Pablo

  Tāpat jau viss ir sarunāts un viss būs ielikts rāmīšos, lai viss izskatītos smuki. Tas tiek darīts tāpēc, lai viņiem nebūtu par ko piesieties par pakalpojuma sniedzēja monopolstāvokli, kas Latvijā tiek aizliegts ar likumu. Tas pac monopols jau paliks, tikai ar divām meitiņām. Vajadzēja sūdzēties pirms kāda mēneša, ka redzī šitas ir monopolists ar cita Latvijā nemaz nav.

  Atbildēt
 2. BlackHalt

  Es jau domāju ko pa radio šodien atkal LATNETistu reklāma skan.
  Parasti tās reklāmas tiek palaistas tikai tad, kad tai bandai ir kādi sūdi.
  He, LATNETisti cer iesist vel kādu pēdējo piķi, jo nezin kas būs tālāk.
  A vispār laiks būtu aizstaigāt pie kādu korupcijas apkarotāja.
  SPRK = Izstrādāts © LATNET 2002

  Atbildēt
 3. slicer

  Interesantākais sāksies ir ar latviskajiem domeiniem (domāts ar specifiskajiem latviešu burtiem). Padzirdēju, ka par tiem būs mazāk jāmaksā. Tur agrāk vai vēlāk sāksies tracis par nevienlīdzību, jo, piem., par domeinu pods.lv būs jāmaksā vairāk kā par ķipis.lv, jo redz ķipis satur f-ino burtu ķ un ārzemnieki pie tā netiks. Drīz vien pods.lv sāks lamāties, jo viņam taču arī ir latvisks domeina nosaukums.
  Būs tikapt jautri kā ar "eiru".

  Atbildēt
 4. krustteevs

  Par latviskajiem domēniem jau labu laiku maksa ir divreiz zemāka..
  Interesanti, vai tik dēļ šitās muhļošanas necels cenas!

  Atbildēt
 5. noisex

  Es jau cereju, ka beigsies monopols uz domeniem, bljin ja nemaldos Igaunija katram pilsonim ir tiesibas uz 1u .ee domeenu -mosh es kljudos vai man kads butu sastastijis to, bet nu 40Ls par lokalas nozimes domenu ir pa dargu.

  Atbildēt
 6. Andris

  nu nesaprotu kaadeel tik daudz satraukties par LV domeenu iegaadi, lieks cakars un jaaskiras no vairaak pika, kad dazu minuushu laikaa var registreet com, net … domainus un maxaat 10x leetaak…

  Atbildēt
 7. Mulders

  Kirils, kamdēļ domā lai kristos cenas, ja var turēt tādas pašas, un visi maxaa tāpat! Latvijā viss bizness ir ačgārns un neloģisks. Kaut vai tāda lieta kā Latvijas IP un ārzemju IP… jebkuram lunim ir skaidrs, ka tā ir tufta, tak tas jau netraucē to ieviest un pelnīt!

  Atbildēt
 8. bocha

  Par latviskajiem domēniem.
  Ir tāds mēbeļveikals Čiekurs Čiekurkalnā. Kādu laiku atpakaļ viņiem IMHO bija domēns www.ciekurs.lv. Nesen gribēju palūrēt kādas tur mēbelītes un nedaudz aplauzos, izrādās tagad reģistrētais domēns ir tikai www.čiekurs.lv un ejot ar parastu svaigu sapačotu IE tur iekļūt nekādi nevar :). Arī ejot caur prokšiem, kas nav konfigurēti latburtu atļaušana, nekur tikt nevar. Nācās lietot Mozillu un pa tiešo. Varbūt tas ir forši un progresīvi, bet IMHO firma tā zaudē 90% apmeklētāju ietaupot pārdesmit latus domēna reģistrācijā, varēja vismaz reģistrēt abus vārdus ar č un c.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *