IBM ThinkPad T42 ar biometrisko aizsardzību

Lielais zilais jeb IBM sākot ar 19.oktobri piedāvās piezīmjdatorus ThinkPad T42 ar biometrisko aizsardzību. Zem klaviatūras labajā apakšējā stūrī ir izveitots speciāls pirkstu nospiedumu skaneris, kas veiks autorizēšanas funkcijas. Ieslēdzot piezīmjdatoru, lai sāktu darbu, nebūs nepieciešams ievadīt paroli, bet gan pietieks ar lietotāja pirksta nospiedumu autorizāciju.

ThinkPad T42

The systems will ship on October 19, starting at $1699. For that, you get a 1.6-GHz Intel Pentium M 725 CPU, a 14.1-inch screen, 40GB hard drive, 256MB of RAM, a combination DVD-ROM and CD-RW drive, and Windows XP Professional. You also get good connectivity options, including gigabit Ethernet, 802.11a/b/g wireless, and Bluetooth. This configuration of the T42 weighs about 4.5 pounds, according IBM.

Pirkstu nospiedumu skaneris strādā tandēmā ar iebūvēto drošības čipu un programmatūru Password Manager, kas aizsargās paroles, kriptētās atslēgas un citus drošības datus.

Lai lietotājiem piedāvātu pilnīgāku drošības sajūtu IBM ir noslēdzis līgumu ar programmatūras izstrādātāju Ultimaco par cieto disku kriptēšanas programmu izplatīšanu. Šī programmatūra aizsargās no nesankcionētas piekļuves lietotāja cietā diska saturam, ja, piemēram, tas tiks izņemts no aizsargātā piezīmjdatora un piesprausts citam datoram.

ThinkPad T42 scaner

Manuprāt ļoti sakarīga cena par tādu piezīmjdatoru. Tīri subjektīvi man nepatīk nodrāztais IBM piezīmjdatoru izskats, kas šķiet nav mainījies jau desmit gadus, ja neskaita nelielas nianses.

Informāciju ņēmu no News.com, PC World, The Register, Slashdot u.c.

17 thoughts on “IBM ThinkPad T42 ar biometrisko aizsardzību

 1. SpiegS

  phe – disku kripteeshana jau ir linuxaa iespeejama nav nekaadi special dzelzhi nepiecieshami 😛
  principaa winzaam arii tada lieta ir – bet kaa jau tas meedz gadiities ar M$ – tur ir iestraadaatas fiichas kas paliidz to apiet :((
  tjipo ir viens useris (admins) ar kura paroli var atkripteet da jebko

  Atbildēt
 2. Oct0

  Nu nez. Darba kolēģis sev bija iepircis notebooku ar pirkstu nospiedumu lasītāju jau kādu gadu atpakaļ, tā ka nekādu lielo jaunumu es šeit nesaskatu.

  Atbildēt
 3. Pow

  Nez kaa shis dariis disku kripteeshanu. Panjems pirkstu nospiedumu kaa atsleegu kripteeshanai? Diez kas nav. Viena lietta ir saliidzinaat un pateikt vai tas nospiedums ir liidziigs (autorizaacija), cita nolasiit preciizi taadu pashu infu no pirkstu nospieduma (datu kripteeshanai).

  Atbildēt
 4. endrju

  Cik es zinu, tad pēc pirkstu nospieduma atpazīst jau ļoooti sen, salīdzinot kā mūsdienās attīstās tehnoloģijas. Un tie datori arī nemaz nav dārgi. Tātad raksts bija par modeli, cenu vai "jauno tehnoloģiju" 😉 P.S. Vienam paziņam gadījās tā, ka vienu dienu vairs neatpazīst viņa pirkstu… neko darīt. Aizveda uz servisu un pēc ~20 min. (novāca nahren to autorizāciju) laimīgs brauca mājās.

  Atbildēt
 5. Kārlis

  Disku kriptēšana IBM ThinkPad nav nekas jauns, tā tur jau bija vairākus modeļus iepriekš (arī manā TP30 tāda ir), tikai to ir jāieslēdz BIOSā. Un arī Security Chip tur jau ir, jaunums ir tikai tas skenerītis,kas, manuprāt, ļoti labi papildina visu iepriekšējo.
  Bet par IBM dizainu runājot, gaumes lieta. Katrā ziņā spīguļiem apkarinātie un zilās ugunīs mirguļojošie daži citi laptopi man uzdzen šermuļus 😉

  Atbildēt
 6. Pow

  Kārli, tā nav diska datu kriptēšana. Tā ir pieejas ierobežošana uz diska kontroliera, ko ar __normaalu__ lodāmuru var apiet.

  Atbildēt
 7. rem

  ->Pow nifiga nevar ar lodaamuru apiet 🙂 uzsaukshu tev thinkpadu, ja atlauziisi HDD paroli, lets say nedeeljas laikaa 🙂
  "There are several layers of security involved. First, the BIOS and the HDD both have password authentication mechanism. The BIOS stores its passwords on a custom chip which scrambles its I/O. Resetting the BIOS master password is possible, but it requires a highly modified chip programmator and a skillful person.
  The HDD stores its password on the platter and requires it before it will allow access to any data. To bypass this mechanism, you must engineer your own HDD controller chip which will skip the authentication and the PCB for it and transplant it in place of the one on the HDD. This is virtually impossible unless you have very good friends in the HDD manufacturer company.
  Finally, after the HDD allows access, the software encrypts selected files using strong encryption and stores the keys on the secure (TCPA) chip. The secure chip requires a passphrase before it will allow access to the keystore. It is virtually impossible to bypass this and retrieve the keys from the secure chip without knowing the passphrase.
  Therefore, to retrieve the data from the stolen laptop’s HDD, you must first possess either extreme competence in electronics or extremely good illicit connections in the industry, and second, brute-force industrial-strength encryption on the files. Good luck."

  Atbildēt
 8. rem

  Nu generally ar šifrēšanu ir tā, ka Thinkpad glabā privāto atslēgu security chipā. Sākot no T4* jamie nāk ar ESS 2.0 (enhanced security chip), kas nodrošina to, ka privātā atslēga nekad neatstāj chipu (es nerunāju par specializētām CIA labarotorijām 🙂 un principā nezinot passphrasi vai bez biometriskajiem datiem šo atslēgu nav iespējams izmantot.
  -> Kārlis. ja nekļūdos T30 nav ESS 2.0 ar TCPA atbalstu, bet ir kaut kāda vecāka inkarnācija. ESS 2.0 sākas no T4* sērijas – tur pietrūkst daudzas fīčas (šķiet, ka arī disku šifrēšanas nav).

  Atbildēt
 9. zum

  pow -> mulkjibas
  tu esi lams un neesi RTFM palasiijis par to, ka ar silikonu var apmaaniit tikai OPTISKOS fingeru skanerus.
  un tagad palasi IBM dokjus – kaads tad shitais skanera tips ir? a?
  aplauziens veciit.

  Atbildēt
 10. pwerdieselx5

  nu nekads jau nu dizais jau nu naf sis te laptops, lai dotu par vinu tadu summu, man bracka sev nopirka pa 1800 euri galigu jaunu laptopu ar daudz smukakiem parametriem;
  Intel p4 3,0ghz,800 fsb prescot ar 1mb chache
  tad 1014mb ram 333mhz
  80gb cietais
  radeon 9700 pro
  tvkarte 7.1 skana wi-fi iebuvets
  17 collu monitors un vle visadas ficas,
  ja girbat varat paluret. www.tiny.com loti labi datoru piedavajumi pa labam cenam un laba kvalitate ari:)

  Atbildēt
 11. rem

  -> ok, T30 select models only, tb daljai ir ESS 2.0
  principā šeit aprakstītajam vienīgais, kas nācis klāt ir integrētais fingerprintu readeris, jo arī iepriekšējie modeļi visu tikpat labi supportē vienīgi vajag externālu devaisu

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *