Google palaidusi IPO lapu

Pirms kāda laika Google paziņoja, ka piedāvās daļu savu akciju izsoles veidā publiskajā piedāvājumā (IPO – Initial Public Offering) un plānoja pacelt $2.7 miljardus amerikāņu naudiņu. Tā kā neviens netaisās pirkt kaķi maisā, lai arī šo kaķi visi it kā ļoti labi pazīst, tomēr ir jāzin arī Googles finansu rādītāji.

The company generated $961.9 million in revenue in fiscal 2003 and posted $105.6 million in net profit. That marked the third consecutive year of profits for the Web’s most popular search engine. During the most recent quarter, which ended March 31, Google collected $389.6 million in revenue and posted a $64 million profit.

Man jau, protams, ka visvairāk patika tie cipari, ko saņem algās.

Brin, president of technology, is paid $150,000 annually with a bonus of $206,000; and Page, president of products, receives the same amount. Omid Kordestani, senior vice president of worldwide sales, makes $175,000 annually, with nearly $400,000 in bonuses. Wayne Rosing, vice president of engineering, is paid $175,000 annually, with $150,000 extra.

Patiesībā, kā jau Googlei ierasti ar dažādiem piedāvājumiem, radītā ažiotāža nepalika nepamanīta un vēlāk jau speciālisti lēsa, ka publiskajā izsolē varētu nokāst vēl vairāk tās pašas amerikāņu naudiņas un cipars pacēlās līdz pat $3.3 miljardiem.

Google estimated it would sell its shares for between $108 and $135 through an online auction expected next month.

That price range would mean that the IPO could raise as much as $3.3 billion.

Piektdien tika palaista Google IPO lapa kurā varēs reģistrēties interesenti no ASV, kas vēlēsies piedalīties akciju izsolē.

13 thoughts on “Google palaidusi IPO lapu

 1. xp

  A man nospļauties par tiem cipariem. Ne es tās akcijas pirkšu ne kā. UN es varu galvot, kad lielākai daļai pods.lv lasītāju šis raksts ir pie vienas vietas

  Atbildēt
 2. Pecis

  Akcijas būs drusku sālītas, bet tā ir tiešām laba investīcija. Google izskatās ir no jaunā "gudro investoru" viļņa, kas māk taisīt piķi, neņemoties ap netīru un neetisku darbību (lasi: konkurentu nodauzīšanu ar mietiem). Turklāt cik saprotu, Google dibinātaji un īpašnieki netaisās laist pamatkontroli laukā no savām rokām, kas arī ir pozitīvi, jo tad kaut kāds idiotisks M$ nevarētu viņus pārpirkt, savācot visas akcijas.
  Un Gmail rullz. starp citu.

  Atbildēt
 3. Andris

  peec tiem cipariem kas te tika nopubliceeti: pagaajushaa gada pelna ~$100 million, shii gada pirmo 3 meeneshu pelna: $60 million. peec pavisam aptuveniem un paaraak optimistiskiem pienaamumiem, teiksim ka sho gadu google nobeigs anr $200 million pelnu un naakosho ar $350 taa liidz 2010 bus uzkaapusi liidz $1 billion (taadas prognozes ir paaraak optimistiskas – viss ineta marketings iet uz leju – google paarsvaraa pelna no reklaamas bet reklaamu cenas globaali samazinaas … taa kaa vareetu but ka pelna pieaugs daudz leenaak vai pat samazinaasies…) … ok nu pienemot loti optimistissku variontu ka liidz 2014g google kopeejaa pelna sasniegs 5 billionus…
  nu akcionaariem nespiid redzeet vairaak kaa 30% no taas summas… domaajiet nu cik tad ir izdeviigi ieguldiit akcijaas kuru pelna labaakajaa gadiijumaa buutu 5% gadaa…

  Atbildēt
 4. Brālis Tux

  IPO vispār ir izdevīgi pirkt. Ja ņemam, ka pēc tam tā cena var vēl palēkties uz ažiotāžas rēķina, tad piķi var uztaisīt. Tad atveram opcionu uz pirkšanu – un kad cena krīt (kritīs gan, kad ažiotāža beigsies) lūk tad arī iegādāties vēlreiz.
  Pirkt akcijas un gaidīt dividendes – tas ir muļķīģi. Labāk ieguldīt strauji augošās akcijās, vai peļņu nesošā nekustamajā īpašumā.

  Atbildēt
 5. sas

  Man jau, protams, ka visvairāk patika tie cipari, ko saņem algās.

  Nu nezinu, visai pieticiigas algas taas ir, paskaties cik sanjem citi. Nevajag ar Latvijas algaam saliidzinaat 🙂

  Atbildēt
 6. Lupus

  Lūk, lūk. Iekš amīšiem sūda advokāts saņem vairāk.
  Cita lieta ir protams fakts ka atļaujoties savā uzņēmumā spēlēties (pie tam vēl google) ir plašākas iespējas cūkoties ar pievienotajām vērtībām ;D

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *