Thunderbird 0.7

Uzreiz aiz pārlūka Firefox 0.9 seko arī e-pasta klients Thunderbird 0.7. Pēteris J. šajā sakarā raksta:

Šodien vēl speciāli uzliku The Bat! un MS Outlook 2003,lai novērtētu. Thunderbird viennozīmīgi ir intuitīvi visskaidrākais un Darbojoties jau vairāk par 1,5 gadiem ar IMAP visātrākais e-pasta klients. MS Outlookam tā arī neatradu iespēju nosūtītās vēstules saglabāt mapē Sent uz IMAP servera nevis lokāli. Šis bija 4 mēģinājums atrast šo iespēju.

Thunderbird

Diemžēl, pagaidām nevaru piedāvāt lejupielādes, jo kaut kas nelabs notiek ar serveri – no ārzemēm viss velkas drausmīgi lēni un arī uzmest no Latvijas uz servera neko nevar. Vienu vārdu sakot augšupielāde ir pilnīgā tūtā. Tāpēc pagaidām ejam uz oficiālo serveri.

35 thoughts on “Thunderbird 0.7

 1. UB

  No mozilla.org atvilkās labi. Bija tikai neliela aizķeršanās ar instalāciju. Instalēju pa virsu iepriekšējam, tad lamājās par Entry point. Nonesu, pārinstalēju. Tagad OK.

  Atbildēt
 2. arnico

  Num, atvilkās viņš tiešām ātri un instalējot pa virsu iepriekšējai arī nekādu problēmu nebija, vienigī automātiski pazuda visas Themes kas bija sainstalētas iepriekšējam 🙂 Cik noprotu tad gan FireFox , gan Thunderbird jaunajām versijām viņas ir varen pieslīpētas un tādēļ arī ir atšķirīgas.
  Un nedaudz ātrāks nekā iepriekšējais arī viņš ir 🙂

  Atbildēt
 3. NezinKas

  Nezinu, kaa ar Outlook, bet Outlook Express mierīgi var norādīt mapi uz servera, kurā likt nosūtītos meilus (accounts opcijaas). 😛

  Atbildēt
 4. byush

  sucks tas, ka nevar izdzēst attačment. rezultātā ar laiku mailu arhīvs ātri vien aizaug līdz n100 megabaitiem + vēl tiko šams man adresu grāmatu nodzēsa. tas bija kronis visam un, čau, thunderbird.

  Atbildēt
 5. DimanC

  zinu, ka offtopiks:
  bet vai MOZILLAS (1.7) e-pasta klientam var iebāzt ikonu trajā tā, lai jams visu laiku čeko meilu?
  un vēl viens, ūberstulbs jautājums: vai Thunderbird kā standalone klients piedāvā vairāk fīčas nekā Mozillā integrētais? varbūt kāds jau to visu ir izpētījis A..Z, un var dot man īsu belzienu pa pieri, lai man kļūtu šī lieta skaidra.
  Paldies!

  Atbildēt
 6. IT positive

  Nezinu, kaa ar Outlook, bet Outlook Express mierīgi var norādīt mapi uz servera, kurā likt nosūtītos meilus (accounts opcijaas). 😛

  Speciāli pārbaudīju. Expresim tā ir. Tomēr Outlooks to nepiedāvā…

  Atbildēt
 7. dimanc

  IT positive:
  ieraksti vien komentāros, man nav grūti pameklēt un palasīt. izbrousējos jau pa pods.lv un neko konkrētu neatradu kā tik spriedelējumus par to, ka iekš FireFox ir kaut kas (bet kas?) vairāk, labāk kā MOZILLĀ integrētajā. Par ThunderBird arī tāpatās?
  paldies

  Atbildēt
 8. IT positive

  Sakumā bija vārds. Un šis vārds bija Netscape….
  Šķiet tad, kad publiskoja tā kodu kaut kādi aktīvisti izdomāja taisīt atvērtā koda pārlūku. tad viņi saprata, ka vecais dzinējs nerullē un pārrakstīja to. Tad jau Netscape sevī sāka apkopot Mozilla sniegumus…. (piebilde. Netscape turas tikai tāpēc, ka cilvēki ir pieraduši pie šāda nosaukuma un tas, ka AOL – ASV lielākais ISP rekomendē šo pārlūku). Savukārt Mozilla nestāvēja uz vietas un ātri attīstījās. Gan M gan N mīnusi pret IE bija tā, ka viņi bijā salīdzinoši smagnēji un lēni, tomēr ietvēra sevī Gan e-pasta klientu, gan html editoru, gan savu adrešu grāmatu (pēc noklusējuma). Cik noprotu FireFox radīšanas iemesls, šķiet, ka tad vēl (Phoenix, vai pēc tam FireBird), bija vēlme uztaisīt ātru pārlūku. Uzsvars uz vārdu pārlūku, tāpēc censoņi to apgraizīja līdz minimumam. Un tā kā bija tikai pārlūks, tad loģiski, ka vajadzēja arī tikai e-pasta klientu. Kā tas arī notika. Attīstot un pilnveidojot atsevišķi gan pārlūku, gan e-pasta klientu rezultāti ir ļoti labi….
  Un tēmai. Atsevišķu lietu priekšrocība ir tā, ka tas nevelk sev līdzi neko nevajadzīgu, bet ja vēlies nevis pārslēgties starp programmām ar Alt+Tab, bet startēt tās teiksim ar Ctrl+1 vai Ctrl+2 tad izvēlies Mozilla. Agrāk Mozillas e-pasts saprata *.msg formātu, bet tagad to saprot arī Thunderbird. Tāpēc reālas starpības nav ja uzlikti abi kā noklusētās programmas. …
  Ja esmu kaut kur melojis neņemiet ļaunā un palabojiet. Nepretendēju kā mans skatījums uz dzīvi ir Mozilla vēstures cienīgs

  Atbildēt
 9. DimanC

  paldies, IT positive 😉 vismaz biku nojausma radās.
  tātad, ja man pietiekami resursu (cik saprotu, katrs no viņiem vek līdzi engini, kas sēž atmiņā), tad labāk lietot atsevišķos – FireFox un ThunderBird. Ātrdarbība šādā gadījumā būs ātrāka, nekā lielajam klucim – Mozillai, ja?

  Atbildēt
 10. Mr. JMT

  es te ilgi un dikti mekleeju vecajaam versijaam iespeeju shito epasta klientu minimalizeet taa lai paraadaas ikona tikai pie pulkstens..
  vai es neprotu mekleet vai arii taadas iespeejas nav…
  kaads nevar man shito juku izstaastiit
  pls

  Atbildēt
 11. Jee

  Man gan taa deizgan leeni vilkaas, slinkums bija gaidiit. Es ceru, ka shij nav taa kaa ieprieksheejaa versijaa! Kad veelas uzrakstiit jau nu veestuli veras jaunaa logaa.

  Atbildēt
 12. kurmizzio

  Bljin, es protams uzpirdu jaunos failus vecajiem pa virsu un visu sachikaaju, pirms uzzinaaju, ka tas visu sachikaa, taa darot. Tad ar instaleri uzinstaleeju citaa folderii un aizgaaja. Kaads nezina, kaa var ieimporteet adreses un vecos mesidzus no vecajiem tunderbirda failiem?

  Atbildēt
 13. Jok`R

  Atklāti sakot man izskatās ka Pēteris J. pats lieto Thunderbird jau nez kuro gadu, attiecīgi viņa vērtējums vairs nav objektīvs. Teixim man patīk Bats vislabāk, jo to nevajag pārinstalēt – tad kad pārisntalēju WIn, bats vienkārši paliek savā vietā. Uz jaunā WIn palaižu to pašu veco Batu un viss rullē.

  Atbildēt
 14. IT positive

  Nekādā gadījumā neuzskatu, ka sikspārnis ir slikts, tomēr tas man likā pat pārāk piebārstīts ar vis kaut ko. Nedrīkst arī aizmirst, ka tas ir ,aksas produkts, un principā, ja cilvēki, kuriem tas tik ļoti patīk palīdzētu tā ražotājiem un nezagtu…
  Arī pērkonputns normāli spēj pārdzīvot Windows pārlikšanu, bet iesaku tāpēc izmantot IMAP nevis lokālās datu bāzes. KAut gan katram savs….

  Atbildēt
 15. hmm

  a tam peerkonputnam nevar dabuut karodzinju (vai kaut kaadu citu notificatoru), kas systrajaa paraada, ka ir meils pienaacis ari bez progas palaishanas?

  Atbildēt
 16. Pow

  Teixim man patīk Bats vislabāk, jo to nevajag pārinstalēt – tad kad pārisntalēju WIn, bats vienkārši paliek savā vietā. Uz jaunā WIn palaižu to pašu veco Batu un viss rullē.

  neredzu nekaadus skjeersljus dariit to pashu ar thunderbird. es, piemeeram, vispaar nelietoju to instaleejamo versiju, bet zip. ljoti elementaari — atzipo failus, iekopee settingus (ieksh documents & settings) un kedas.

  Atbildēt
 17. NeTesteetaajs

  Offtopic
  iisti nezinu kaa meerīiit aatrumu utt bet palaidu Mozilla 1.7 un palaidu firefox 0.9 uz diviem identiskiem PC (tiko uzinstaleetiem. pilniigi vienaadi no vienas Ghost images naakushi, nu un ko atvēeru (procesu skaits vienāds) 7 lapas 2 downloadus (vienaadus) un skatījos, rezultaats nebija iipashi saprotams Firefox rija 34 megus atmiņas aber Mozilla 28 megus un veel atveru peecaak iebuueeto mozillas meilu ta shis saaka eest 30 megus thunderbirds uz firefox datora panjeema 16 megus liidz ar to firefox +thunderbirds = 50 Mb atminjas a bet mozilla 30 megi, skirba kaa redzam, diivaina
  Starp citu firefox reaali saak bremzeet kad shim pieliek klaat paaris extensions, defaultaakos

  Atbildēt
 18. Maitu lija

  Vakar veicu migrāciju no The Bat! uz šo jauko softu. Sāku ar jauna account izveidi, kas problēmas nesagādā. Batā importēju adrešu grāmatu uz vienu no teksta failu formātiem, kuru ļoti labi saprata Pērkonputns.
  Tad uz kādu laiku apstājos pie problēmas ar veco ~1200 meilu pārnešanu uz Putneli. Tādas iespējas nebija. Bet tad vienā Mozillazine formumā atradu risinājumu – katrā The Bat! mapē selektējam visas vēstules un izvēlamies – export to UNIX mail… Saglabājam kā failu bez paplašinājuma un pēc tam iekopējam Pērkonputna profilā zem vien no kontiem (/Mail/<konts>). Tad startējam Thunderbird un viss ir ieimpotēts. Ar visiem pielikumiem!
  Šodien teikšu ardievas The Bat! un būs viena problēma mazāk par ko uztraukties – pirātisms nav labs.

  Atbildēt
 19. ns

  tas ir vienīgais, kas (cerams, ka pagaidām līdz daudzmaz stabilai gala versijai) kretinē, ka nākamā versija gan putnam, gan lapsai ir nesavietojai ar iepriekšējo..

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *