Nic.lv ievieš atlaižu sistēmu

NIC.lvFebruāra beigās parādījās informācija par to, ka Eiropā no pirmā marta tiks ieviesti internacionālie domēnu vārdi (IDN), kas ļaus izmantot burtus ar diakritiskajām zīmēm to nosaukumos, piemēram, glāzšķūņu-rūķīši.de. Par šo tēmu izvērsās spraiga diskusija, kur daudzi protestēja pret šādu domēnu ieviešanu Latvijā, bet tas neatturēja NIC.lv piedāvāt šos domēnus.

Latvisko domēna vārdu gada maksa ir 10Ls, kas ir uz pusi mazāka nekā “normāliem” domēna vārdiem. Tas arī ir loģiski, jo latviskie domēni visticamāk būs iekšējā lietošanā un globālā mērogā tiem nebūs pielietojuma. Ja cena būtu vienāda, tad šos eksotiskos domēna vārdus neviens nepirktu vai vismaz pieprasījums pēc tiem būtu ļoti niecīgs.

Kā jau iepriekš biju rakstījis, uzskatu, ka Latvijā joprojām maksa par domēna vārdu ir salīdzinoši liela kā rezultātā daudzi lietotāji labprātāk izvēlas dažādus .com, .net, .info vai citus globālos domēna vārdus, kas ir vismaz reizes divas lētāki nekā .lv.

Jānis informē, ka NIC.lv beidzot ir nedaudz labojies – kļuvis nedaudz pretīmnākošāks un kopš 1.jūnija piedāvā iespēju reģistrēt domēna vārdu uz gadu par 20Ls. Atgādināšu, ka iepriekš bija iespējams reģistrēt jaunu domēna vārdu par 40Ls, kas iekļāva reģistrācijas maksu un maksu par domēna lietošanu divu gadu laikā. Šajā gadījumā pretīmnākšana izpaužas tajā faktā, ka nav nepieciešams izdot 40Ls, lai piereģistrētu jaunu domēna vārdu.

Sākot no 2004.gada 1.jūnija sākotnējā maksa tiek noteikta uz 1 gadu! Maksājot par vairākiem gadiem – atlaides!

Tāpat ir mainīta arī samaksas sistēma. Tagad maksājot par domēna vārdu ir iespējams nedaudz ieekonomēt, ja tiek maksāts par vairākiem gadiem uz priekšu.

Termiņš Summa kopā
(bez PVN)
Summa kopā
(ar PVN)
1 gads LVL 16,95 LVL 20,00
2 gadi LVL 31,53 LVL 37,30
3 gadi LVL 43,98 LVL 51,90
4 gadi LVL 54,54 LVL 64,35
5 gadi LVL 63,40 LVL 74,81

Maksa par pieciem gadiem ir vairāk nekā pievilcīga. Vienīgi pēc manām domām 5.gadi internetā ir diezgan vērā ņemams laiks, jo šajā laika posmā vēl var paspēt notikt dažādas izmaiņas – parādīties konkurējošs uzņēmums, kas piedāvās pievilcīgākas cenas, jūsu projekts var beigt pastāvēt, vai vēl kaut kas cits. Bet priecē tas fakts, ka kaut kas notiek uz labo pusi un ir neliela cerība ka jaunie projekti mēģinās startēt jau zem .lv domēniem nevis kā tas notika līdz šim.

23 thoughts on “Nic.lv ievieš atlaižu sistēmu

 1. endrju

  Beidzot varbūt kāds sapratīs kā senāk varēja pārdot domēnus par mazliet lētāku naudu nekā 40,00 Ls. Šī vecā summa "40,00 Ls" bija ar PVN 😉

  Atbildēt
 2. koko

  Jā – gribētu es pieregot domēni arhiveromotočipinkopovipičkovskis.elvē, nu bet bail, ka tauta tomēr neatcerēsies!!! A nu vispār jau tīri normāli ir tas ne lokālais domēns… kāpēc ne? normāli dīķis.lv un tur iekšā tava dīķa bilde un tikai par 10Ls gadā!!!

  Atbildēt
 3. shal3r

  Tiktiešām ļoti laba ziņa, jo tuvākajā laikā man radīsies nepieciešamība iegādāties domēnu, bet uzreiz 40Ls par diviem gadiem…

  Atbildēt
 4. xp

  Nu nezinu, vai tas aizies tautās, jo kad es k;adam iedošu tādu adresi šķļīpš.lv, tad viņš automātiski visu rakstīs ar cietajiem burtiem. Vai vienmēr, kad man būs kādam jāadod tāda adrese, tad vajadzēs skaidrot, lai raksta kā ir uzrakstīts… SVIESTS

  Atbildēt
 5. ppp

  vakarnakt tiesi nevarēju aizmigt un domāju par NIC un tiem internacionalajiem domēna vardiem. konklūzens pie kā nonācu bija tāds, ka nekādā sūda pēc tāda adrese nav vajadzīga, jo liela daļa citu programmu, kuras izmanto DNS pakalpojumu nesapratīs sos internacionalos sūdus.
  pēdējā laikā slikti guļu.

  Atbildēt
 6. FaLcoN

  par atlaidēm te šoreiz nevar būt ne runas. Varbūt ilgā priekšapmaka būtu ērta tādam, kuram var aizmirsties samaksāt par nākamo posmu… pie tam, kas ir LV domains starptautiskā mērogā? Nulle! Tādēļ tiem vajadzētu būt pat lētākiem par .com, .net, respektīvi met man pakaļ to domainu, lai es viņu lietotu

  Atbildēt
 7. rem

  kas nosaka NIC monopolu uz .lv domēnu reģistrāciju? kā ir pamatota mākslīga privāta monopola izveide? vai NIC/Latnet ir pienākums sniegt atskaites par iekasēto un iztērēto naudu? vai kādam ir tiesības/pienākums viņus pārbaudīt/auditēt?

  Atbildēt
 8. Delfins

  internacionaals domens ir OK. kas attiecaas uz DNS serveriem,- tad tie te vispar neprichem. probleema ir browseros/klientos (Mozilla/Opera atkriit, jo vinjiem jau built-in suportee)
  PS: pac havoju IDN, neredzu nevienas probleemas tos nelietot

  Atbildēt
 9. Budzis

  Nu to, kas izsniedz domēnus regulē kaut kāda tur organizācija, kas arī pieškir kada tiesības dalīt kaut ko. Mūsu mazajā dīķī tādu dalītāju nevar būt parāk daudz, jo tad nevienam neatmaksāsies īpaši ķēpāties ar tiem. Bet monopols arī nav īpaši laba lieta.
  Par .com utt runājot – kam man tie vajadzīgi, ja mana lapa paredzēta latviešu auditorijai? Miers un bērziņš – .lv 🙂 Ja klausīties tādos kā Gnomers, tad latviešu valodā vispār garum/mīkstum zīmes vajag likvidēt…

  Atbildēt
 10. No interneta atkarīgais jaunietis

  Tiesības dalīt .lv piešķīra ICANN! Un tā ir Latnet (nic.lv) pašu iniciatīva par cik viņi dala tos .lv domēnus.
  Turklāt par nic.lv konkurentiem nevar būt ne runas, jo tiesības citiem piedāvāt šādu pakalpojumu (veidot konkurentus) pieder tikai LatNet (nic.lv)
  Respektīvi – nic.lv monopols 4 ever! 🙁
  P.S. Cenas jau labās!
  P.P.S. Viss ko tu samaksā par .lv domēniem nonāk Latvijas Universitātes kabatā (t.i. tu palīdzi dzīvot Latvijas Universitātei). 🙂

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *