Opera 7.50

OperaLongT informēja par Opera 7.50 fināla versiju, kas gan vēl nav oficiāli anonsēta. Iespējāms, ka līdzīgi kā bija ar iepriekšējām *fināla* versijām, arī šī pēc pāris dienām pazudīs no ftp serveriem, bet varbūt arī nepazudīs.

Jebkurā gadījumā šī versija ne ar ko būtiski neatšķiras no Opera 7.5 beta 1, kas iznāca pirms pāris dienām vai iepriekšējām preview versijām. Es to domāju tādā ziņā, ka joprojām tās nekorekti atbalsta CSS kā arī atsevišķās lapās vienkārši nomirst, kas nebija novērots ar 7.23 versiju. Šī iemesla pēc es neieteiktu izmantot dotās versijas, ja šis pārlūks tiek izmantots ikdienas lietošanā.

Ja būs brīvs brīdis un būs vēlme ņemties, tad attiecīgo testa lapu, kas netiek korekti attēlota vai arī nogalina Operu, iesniegšu Operas izstrādātājiem, lai tie kustina savas pakaļas un izlabo sava pārlūka gļukus. Laigan ņemot vērā to kļūdu kaudzi, kas šobrīd kārājās gaisā, ļoti šaubos, ka kaut kas tiks izlabots.

Jā, esmu dusmīgs un ļoti neapmierināts ar šo pārlūku.

Opera 7.50 bez JAVA 3 580KiB
Opera 7.50 ar JAVA 16 364KiB
Opera 7.50 Linux 4 748KiB

63 thoughts on “Opera 7.50

 1. Neonz

  Es te viendien biju mājās uz pingvīna uzlicis 7.50 beta, bet nu kaut kā negāja man viņa pie sirds.
  a par kāršanos, tur vēl jātestē atsevišķi win un linux versijas. Jo teiksim 7.x Opera uz Windows mēdz diezgan regulāri kārties,a uz Linux neko tādu ilgi nenovēroju, strādāja stabili. Vienīgais gļuks, ko nesen atklāju Linux versijā ir, ka, ja HTML fails sasniedz vairākmegabaitīgu izmēru (gadās kad php skripts ieiet mūžīgā ciklā), Opera bez nekādiem kļūdas paziņojumiem vienkārši noveras (pirmajās reizēs pat nevarēju saprast kādā herā man Opera no taskbara i pazudusi).
  Bet nu būs brīvāks brītiņš, būs šitais final jāievērtē pamatīgāk.

  Atbildēt
 2. 0_o

  Nezinu, man Opera sirdi nav iekarojusi. Kaut kad sen atpakaļ biju uzlicis kādu no 7.x versijām un tā kā man viņa uz windas kārās šad tad (pārāk atgādināja IE). Esmu palicis pie FF kā labākā un vienīgā browsera un uz neko citu mainīt netaisos. Lūk tā.

  Atbildēt
 3. Atoms

  Nū teiksim tā, agrāk es biju apmierināts ar operum bet tagadman viņa stāv tikai lai redzētu kā izskatās uz operas arī manis veidotās lapas, bet nu secinājums ir viens 60% gadījumu opera neataino lapu tā kā to vaidzētu darīt

  Atbildēt
 4. lasītājs

  Man nav laika uzstādīt jauno operu. Ja kādam ir, tad patestējiet, vai šitāds html + css to neuzkarina (7.0 karināja):
  <html>
  <head>
  <style type="text/css">
  fieldset { display: table-cell; }
  </style>
  </head>
  <body>
  <form>
  <fieldset>
  <input type="text" name="a" />
  </fieldset>
  </form>
  </b ody>
  </html>

  Atbildēt
 5. Posthuman

  "Iznākusi browsera XXX tāda un tāda versija".
  FF ir labākais, IE ir sūds, Opera gļuko utt. Čo ta borings iestājās.

  Atbildēt
 6. Krotow

  2 BlackHalt (#10): Tas top 10 ir novecojis jau ļoooooti sen 🙂 Tur ir aprunāta Opera līdz 3.51 versijai, bet pašlaik ejošā ir 7.23, kurai to problēmu vairs nav.

  Atbildēt
 7. Neonz

  BlackHalt: Tevis postētajā linkā cik ātri aci uzmetu ir aprakstītas Opera 3.50 problēmas. Personīgi es teiksim vispār nezinu kā tāda versija izskatās. Un ja nemaldos, laikos kad bija Opera 3.50, Mozilla ar vēl bija tikai bērnu autiņos, un gan MSIE gan Netscape4 arī ir problēmas ar CSS.

  Atbildēt
 8. Neonz

  un vēl – tā tai sauktā Operas problēmu topa pašā augšā stāv rakstīts: "You’re viewing an archive of outdated material. Visit The Web Standards Project’s updated site to learn about our current mission."

  Atbildēt
 9. Lupus

  Opera gļukojot, FF rullē… Zajebļi.
  Man piedrāzt vai man lapas ir pixel perfect izskatā, mani interesē lai es varētu ātri un operatīvi visu padarīt. Opera lietojamības ziņā ir nepārspēta un jūs ar saviem FF kur kaut ko izdarīt, pat zinot, nākas caur žopu varat iet un fanot ;D

  Atbildēt
 10. regensy

  Viesiem tiem, kuriem liekas, ka Opera "sūkā", darētu palasīt par citu pārlūku nepilnībām. Piemēram, jūsu tik iemīļotā "draza" Firefox startējas vismaz 2 reizes lēnāk nekā Opera vai IE. Beztam Firefox`am arī ir ļoti daudz nepilnību. Un nav smuki bļaustīties par lietām, kas ir saistītas ar "ļoti" vecām Operas versijām, ja raksts ir par 7.5 versiju. Tā lūk.

  Atbildēt
 11. Andris

  Uzliku jauno versjiu, jaasaka, esu viilies 🙁 Ir visaadi gluki, ar shito normaali nav iespeejams straadaat, pirmais ko ieveeroju, kad ver valaa linkus no emaila, Operas logs uzlec pa visrsu kaut gan tas ir minimized, ar iepreikshheejaam versijaam taa nebija. Neatradu ar ka to buutu iespeejams atsleegt. Taa ka nav veerts shito likt…

  Atbildēt
 12. atapi

  Nu jopcik,muzigaas ciinas,kursh labaaks,kursh sliktaaks!Lai tak katrs lieto to,ko skaita par labaaku!Cik noprotu,seit jau tikai apspriez siis progas plusus un minusus!

  Atbildēt
 13. atis

  Nu strīdēties nevajag gan. Bet savas domas izteikt jau katram ir ļauts. Man piemēram pie Operas tas milzu baneris nepatika.

  Atbildēt
 14. she`ka

  atzīšo, ka Opera 7.23 lietoju iepriekš ar lielāko prieku, līdz sāku novērot daudz gļukus, kas mani neapierina!
  Piemēram:
  # Ja inbox.lv lieto divi vai vairāki cilvēki, tad var notikt tāds gļuks, ka atnākušais e-mails var uzrādīties, ka ir atnāci no tevis paša.. (nav atķesēts wand pass)
  # nozmāli neuztraukties par to, vai info lapā ir veca vai jauna. Jo, ja es, piemēram, ieeju boot.lv un šo to palasu, un pēc 3 stundām atkal ieeju tur, tad uzrādas viss tieši tas pats kas jau bija..bet ja uzspiež F5, tad parādās gan jaunie komenti, gan raksti..
  Nez..varbūt kaut kā to visu var arī noķeksēt un atvieglot dzīvi..bet kamēr es to nevarēšu, tikmēr lietošu UgunsLapsu

  Atbildēt
 15. Bro

  Da jums nekad nekas neapmierina.. Vienmeer viss ir slikc.. Nevar viss buut ideaaals!! Man pilniiba Opera apmierina.. ! Nevajag jau gribeet paaraak daudz.. tad viss buus laps.. !!

  Atbildēt
 16. A.

  she`ka k kur pie opcijām var atķeksēt īsāku [laika ziņā] cashingu.
  ir Operai dažas lietas kaitinošas, bet ir lietas, kas man patīk Operā un neesmu šīs iespējas novērojusi citos pārlūkos.
  kamēr es to nezināšu, tikmēr lietošu Operu.

  Atbildēt
 17. Agrais

  Uzliku mineeto produktu uz 98 vindas, saaakumaa bija norma ,apzinaaju visas fiichas, saveeru ap 10 lpp. kad shii maita pakaaraas, divreiz ik pa dienai.palasiiju juusu domas sapratu kas par ziepi,un pie modeema …

  Atbildēt
 18. pioners

  Operu lietoju nevis FireFox tikai tādēļ, ka Operai ir iespēja uzlikt "open requested pop-ups only".
  FireFox var tikai atļaut noteiktām lapām pop-up logus, bet ir tāda lieta, piemēram, TVNET, ja nonņemts "pop-up blocking" dažreiz atveras reklāmas pop-up (kurus neciešu), bet ja uzlieku "pop-up blocking", tad nevar paša izsauktos pop-up logus atvērt – galerijas, wallpaper.
  Ja FireFox būs šāda iespēja kā Opera, tad lietošu FireFox, bet pagaidām mana izvēle ir Opera.

  Atbildēt
 19. neko

  2 Kikko: mēs visi aiz bēdām nezināsim kur likties un nolādēsim to dienu kad izvēlējāmies citu browseri un tad veiksim kolektīvo pašnāvību jums par prieku. bet saakumā mēs protams uzdziedāsim 🙂
  tikko veicu rpm -U no 7.23 uz 7.50. pagaidām viss čiki. lēnāka itkā nav palikusi. nevar tak būt ka vēl ātrāka 😉

  Atbildēt
 20. she`ka

  she`ka k kur pie opcijām var atķeksēt īsāku [laika ziņā] cashingu.

  esmu ķeksējis un neķeksējis – kā gļuko, tā gļuko! :/

  Atbildēt
 21. meenestinnsh

  Nu nez. Lietoju vairaakus paarluukus tai skaitaa IE opera FF un pat liidz veel paaris alternatiivaam biju aizgaajis kaa Smart Explorer un veel visaadiem ziliem briinumiem. Godiigi sakot negaaja man FF pie sirds it kaa jau normaals browsers bet nu kaut kas nepatika. Visbiezhaak lietoju Operu un ja taa godiigi pusgada laikaa esmu redzeejis labi ja 2 reizes ka vinja nokaartos. Lietojiet ko jums gribas taapeec ir jaanolej citi browseri lai juusu FF kljuutu labaaks? nesaprotu ja jau vinjsh ir tik kruts tad lietojiet un priecaajieties, nelieniet citiem virsuu!

  Atbildēt
 22. Janekuss

  Operai ir daži gļuki, bet cik ĀTRI viņa strādā…
  Internet Explorer strādā vismaz 2-3x lēnāk, par FF nezinu.
  Jaunajā versijā interfeiss ir padarīts vēl kompaktāks, tā kā kādus 85% no ekrāna aizņem reālā web lapa, nevis visādi tur toolbāri, sidebāri un vēl nezin kas.
  Un vēl daudz patīkami sīkumi kā iebūvētā RSS lasīšana, viegla uzpeldošo logu bloķēšana, mouse gestures (ļoti adiktīva lietiņa) , maināmi skini u.c.

  Atbildēt
 23. rajah

  27.komentam she`ka
  Otrā problēma ļoti vienkārši labojas – lapā ar peles labo austiņu jānoklikšķina un jāizvēlas pārlasīt ik pēc (neatceros anglisko, lietoju savu tulkojumu), jāatķeksē Ieslēgt, un jāizvēlas laiks pēc cik ilga laika pārlasīt lapu.
  Par pirmo problēmu vēl risinājumu nezinu, bet ceru to arī atrisināt, jo tā mani arī kaitina. Bet tik un tā FF un IE neizmantošu nekad. Es augsti vērtēju Opera iespējas.

  Atbildēt
 24. NetMan

  Samērā ātrs un HTML ar vairs nekropļo. Litoju Firefox, taču izskatās, ka paariešu uz OPERA, jo fox tomēr nedaudz gļuko, dažas java funkcijas nestrādā un esmu ievērojis, ka mans Mozilla nerāda .gif .

  Atbildēt
 25. rajah

  Janekuss
  Paldies par komplimentu. Bet pagaidām jums jāiztiek ar pusfabrikātu, jo vēlos pabeigt tulkojumu un visu to bīdīt uz pašu Opera.com

  Atbildēt
 26. leeds

  man nepatīk, ka browserim ir jālādē visādi plugini un visādi citādi jāņemas, lai redzētu lietas, kas tiek normāli redzētas ar IE.

  Atbildēt
 27. 0_o

  Tieši tā pluginu lādēšana man arī FF sajūsmina. Tjipa būvē savu browseri pats. Nafig man browseris nokarināts ar 1000 un 1 fīčām kuras es ne reizi neēsmu izmantojis ja es ar pluginu palīdzību izvēlos tikai to ko man patiešām vajag. Gribu un uzlieku Mouse gestures, negribu nelieku- tapēc jau tāda sistēma izveidota. Negribu teikt ka Opera sux, FF rules- katrs lieto kas pašam labāk piemērots un iet pie sirds.

  Atbildēt
 28. Dreef

  Nepabeidzu savu jautājumu ;-). Doma bija tāda, ka neesmu īpaši meklējis tādu lietu, kā saglabāto paroļu eksportu no vecās versijas un importēšanu jaunajā. Katru reizi uzliekot jaunāku Opera versiju visas vecās paroles pazūd… Moš kāds jau ir izkodis kā tas labāk darbojas. Saprotu, ka nav īpaši droši glabāt paroles tādā veidā, bet mājas datorā man tās īpaši netraucē bezmaksas interneta pasākumiem.

  Atbildēt
 29. Dreef

  Ak jā, jaunajā Operā parādījusies tāda fīča kā Tools/Wand passwords…, bet ko tas reāli dod, ja nevaru normāli to visu atkal pārnest uz jaunāko versiju?

  Atbildēt
 30. LorDRameX

  hehe uzliku operu rada vismaz podam normali komentus :DDD
  citāts: "Es to domāju tādā ziņā, ka joprojām tās nekorekti atbalsta CSS"
  dīvaini ka tevis nīstais parlūks parāda visakarīgāk paša lapu, ezelīts un mozilLa , vai firEfox brauc auzās :DDD
  jocīgi vai arī man tā dīvaini gadījies ;D

  Atbildēt
 31. neko

  2 Dreef: man ar wand nekādu problēmu. vispār ar visiem settingiem viss ok. katrā jaunā versijā viss no vecās saglabājas. moš tapē ka man opera uz mandrake griežas 🙂

  Atbildēt
 32. kaspiics

  attiecībā pret augstākminēto pioniera komentu par tiem ”open requested pop-ups only", jā ir tāda lieta, uz FF man ar tas liekas neerti, operai tas ir izdomāts labāk, jautājums visiem – varbūt arī FF ir līdzīgs Extension’s?

  Atbildēt
 33. neko

  2 kaspiics: ieksh 7.50 tas tagad saucas kaa "block unwanted pop-ups". ljoti veertiiga funkcija. tieshaam buutu veertiigi uzzinaat vai ir taads extensions ieksh FF un kur vareetu vinju dabuut – draugiem liekot ugunslapsas briiniijos ka ir tikai "block popup windows".

  Atbildēt
 34. neko

  2 baz: vajadzeeja izlasiit raxtu liidz galam, cieniitais 🙂 tas caurums ir 7.23 un uz leju. tieshi 7.50ajaa tas ir noveersts.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *