Ir aizturēts iespējamais Sasser tārpa autors

Ārzemju ziņu portāli ziņo par to, ka ir aizturēts students, kas tiek turēts aizdomās par Sasser tārpa izstrādi. Tas ir kāds 18 gadīgs jaunietis no Vācijas pilsētiņas Rotenburgas.

The suspect, a high school student, was arrested Friday and lives near the northern town of Rotenburg an der Wuemme, said Frank Federau, a spokesman for the state criminal office in Hanover.

He did not elaborate or release the man’s identity, and said he did not immediately have details of how the suspect was tracked down.

Pagaidām nav vairāk informācijas par šo lietu. Redzēsim, ko atklās izmeklēšanas rezultātā.

34 thoughts on “Ir aizturēts iespējamais Sasser tārpa autors

 1. dunduks

  Nu ko. Džekam pirmais miljons nopelnīts. Garantēta laba vieta videjā IT firmelē ar straujām izaugsmes iespējām. Laikam jau nebija tik stubs, lai viral kodā ieliktu unattended format c: procesu.
  Vienīgais, ka sāk to mazo darboņu aktivitātes lēnām apnikt. Pats gan uzrāvos uz viena sūda tik vienreiz, kad bija slinkums pārbaudīt, kas ir viens failiņš, kuru man vajadzēja. Viens draudzinš bija tam pievienojis viral code attachment. Rezultātā dabūju vilkt ārā savas ghost images un uzliku visu pa jaunu. Slinkums bija čakarēties un meklēt kāpēc tas tā un kaut ko mēģināt ārstēt.

  Atbildēt
 2. baz

  aizturēt vajadzētu caurumainās windas izstrādātājus, par nedroša produkta izstrādi un nodošanu pārdošanā.

  pilniigi piekriitu

  Atbildēt
 3. Knagis

  Sorry, ja te nu sāk runāt par to, ka vajag aizturēt caurumu taisītājus, nevis ekspluatētājus, tad jau sūtam katru koderi pa taisno aiz restēm… Kas par stulbu ideju?

  Atbildēt
 4. dadzis

  kas ir nedroshs? ja tu uz televizora uzliesi uudeni un pats tv tureesi rokaas, tad arii efekts buus liidziigs. tam nav sakara ar tv, vainiigs ir leejeejs un stulbs tas kas tur to rokaas.
  MS jau ruupeejas lai caurumi tiktu laiciigi aiztaisīti ciet. Vismaz pagaidaam paraadaas ielaaps un tad visi uzraujas uz viirusa.

  Atbildēt
 5. lasītājs

  tam idiņam nekāds miljons un nekāda vieta IT firmelē nav garantēta. vot lieli sūdi viņam toč garantēti.
  caurumus nevis taisa, bet viņus neaiztaisa. iedomājies kasti, bez caurumiem. par caurumu taisīšanu sauc caurumu izurbšanu kastes sienās. par to var sodīt, jo šādi caurumi kasti padara nedrošu. ja sākumā bija pļava un mēs sākām būvēt tai apkārt sētu, bet kaut kur sēta vēl nav uzcelta, vai mēs esam vainīgi? mēs vienkārši neesam vēl pabeiguši sētu. sākumā bija pļava un mēs ceļam sētu. lai jūs pa vidu varētu droši spēlēties. piedodiet, nebijām pabeiguši. un tas ir atrunāts windows licenzē, ja kas.

  Atbildēt
 6. Spameris

  Nu ko. Džekam pirmais miljons nopelnīts. Garantēta laba vieta videjā IT firmelē ar straujām izaugsmes iespējām. Laikam jau nebija tik stubs, lai viral kodā ieliktu unattended format c: procesu.
  ——
  Laba vieta?
  Es savām sistēmām šādu cilvēku tuvumā nelaistu. Viena lieta ir tā, ka tu esi gudrs un spēj kaut ko uzprogrammēt.
  Pavisam cita, aj tu zini par caurumu, ir pieejams patčs, kuru reingeneereet, un tu uztaisi vīrusu un palaid pasaulē. Tas liecina par pilnīgu atbildības trūkumu. Kam ir vajadzīgs tāds darbinieks?

  Atbildēt
 7. Aleksejs

  2 lasītājs:
  Par pļavas analoģiju…
  Ja mēs paskām, ka pļava ir pārvērsta par FortKnox, bet patiesībā ap pļavu ir visapkārt apvilkta šņorīte, tad laikam arī mēs esam pie kaut kā vainīgi, ja mūsu klienti mums uzticēdamies ir salikuši tur savus zelta stieņus, bet tie mistiskā kārtā pa nakti ir nozuduši.

  Atbildēt
 8. /dev/null

  dadzis: Ja ražotājs taisa televizorus bez korpusa vāka un kāds dēļ tā noraujas ar agstpriegumu, tad arī viņš pats ir vainīgs?

  Atbildēt
 9. Val

  vecim tak adrenaliins uzkaapj kad redz ka vinja viiruss pa inetu raapo. citiem patiik ar mashiinu nesties a vinjam raxtiit kaarteejo viirusu…

  Atbildēt
 10. Kirils

  Sorry, ja te nu sāk runāt par to, ka vajag aizturēt caurumu taisītājus, nevis ekspluatētājus, tad jau sūtam katru koderi pa taisno aiz restēm… Kas par stulbu ideju?

  pat LV kriminaallikumaa teikc, ka sisteemas uzlauzhshanas gadiijumaa vainiigs ir sisteemas admins, un sisteemas adminam ir kriminaljniks, jo vinja roku deelj nolido kaste/juutiiga infa.

  Pagaidām nav vairāk informācijas par šo lietu. Redzēsim, ko atklās izmeklēšanas rezultātā.

  ceru, ka taa, bet dmzh parasti visi portaali saka "izdariits noziegums, detalju shobriid nav, turpinaasim juus informeet" un viss apklust un detaljas nekur nevar izrakt.. taa kaa clx – ar nepacietiibu gaidu update shim raxtam.

  Atbildēt
 11. Mayer

  /dev/null, ja pārdodot televizoru bez korpusa, un klāt noslēgsim līgumu, kurā es paskaidroju, ka ir tāda iespēja, un ja norausies, pats būsi vainīgs, tad taču ir ok, negribi tādu TV – nepērc, negribi Windows – neizmanto. Tas taču ir tik vienkārši. Programmas taisa cilvēki, un Microsoft arī sastāv no cilvēkiem, kļūdīties ir cilvēcīgi. Kur tur augstāk izskanēja doma par kļūdainas programmatūras izstrādātāju aizturēšanu, tad taču būtu jāapcietina visi strādājošie cilvēki pasaulē, visi taču kļudās, pilnīgi.

  Atbildēt
 12. dunduks

  Vīrusu veidotāji parasti ir studenti huligāni. Arī Kaspersky savā jaunībā veidoja vīrusus. Vīrusi arī dalās, kā Černobiļa, un tā pa vairākām pakāpēm uz leju, beidzot ar kolēģa izjokošanu, kas nemaz nav vīrus.
  Cik es atceros, ar vienu holandiešu puisi, kas izveidoja vīrusu, kuru var skaitīt kā visumā nekaitīgu, MS noslēdza sadarbības līgumu. Viņš paskaidroja, ka viņa idejas nevienam IT bosam neesot bijušas vajadzīgas, kas ir pilnīgi ticami, un tas esot bijis viņa sociālais protests. Jaunie huligāni, kas uztaisa savu vīrusa kodu tomēr ieliek savu negatīvo ieguldījumu IT attīstībā. Ja cilvēks ir pilnīgs daunis, tad viņš protams modificēs vīrusu kodus un raksies pa tīklu kā traka cūka, lai gūtu trulu baudu no savas darbības. Viens no Brazīlijas vecajiem vīrusu kodu meistariem vēl tagad brīvdienās izveido šo to un pa taisno aizsūta Symantec.
  Arī programmu izstrādātāji ir aizguvuši no vīrusu veidotājiem savām programmām tādas lietas kā ASProtect aizsardzību.
  Lasītājam par to kasti. Tā pēc default jau ir ar caurumiem un nedroša. MS savās OS vēl līdz šim brīdim nav ielikusi elementāras lietas, nerunājot nemaz par caurumiem. Cilvēkiem tas piegriežas un daži kaut vai protesta pēc kaut ko uzcep.
  Vīrusu izveidošanu neatbalstu, bet esmu pilnībā pārliecināts, ka to izstrādātāji, lielākajā skaitā gadījumu ir ieinteresēti materiāli, vai arī tie ir mazie huligāni, kuri cer uz izaugsmes iespējām. Sevišķi advancētus idiotus vienkārši vajag aizvest uz kādu lielu stadionu un atdot pūļa varai.

  Atbildēt
 13. 3ndr4f1nd3l

  Nu dzekam suudi buus ja pieraadiis, bet gan jau nav tik stulbs un frichi vienkaarshi grib izcelties… tipa aiztureejushi ljauno..
  a vieta IT firmaa vinjam buus.. buus…

  Atbildēt
 14. aabele

  aizturēt vajadzētu caurumainās windas izstrādātājus, par nedroša produkta izstrādi un nodošanu pārdošanā.

  Kļūdaties – aizturēt vajag tos, kas savas (valsts iestādes) sistēmas balsta uz šo caurumaino mēslus.
  Bet šitais "neģēlis" kā te daži pro-M$ viņu nosauca dabūs maksimums 2 gadus supervieglā režīmā un atzinību noteiktās aprindās.
  Ar lielu nepacietību gaidu nākamo vīrusu, kas lieku reizi nojās visu attīstīto balto pasauli! Priekā 🙂

  Atbildēt
 15. daysleeper

  es gan drizak domaju, ka dzheku atlaidis, lai tjipa paraaditu, ka FIB straadaa, tad nu vinji pakjerstiija kaadu aizdomaas turamo, lai butu ko aviizes aizpildiit. tas ari viss 🙂

  Atbildēt
 16. arno

  aizturēt vajadzētu caurumainās windas izstrādātājus, par nedroša produkta izstrādi un nodošanu pārdošanā.

  stulbeni – aizej uz jebkuru sadzīves preču veikalu – iegūsi tik daudz nedrošu preču, ka visus ķīniešus, indiešus un vēl hvz ko vajadzēs salikt cietumā. Iedod idiņam skrūvgriezi, bērnam nazi…utt – vai tamdēļ visus nažu un skrūvgriežu ražotājus cietumā likt? – Patreiz ~90% no visiem MS produktu lietotājiem ir absolūti idiņi datorlietās, ko nevarētu teikt par dažādu *nix lietotājiem. Tamdēļ jau arī pirmie pārsvarā "dabū pa pauri", kurpretī otrie par to gardi zviedz. Kad idiņu masa pārsviedīsies uz otro pusi, tad redzēsim – kuri dabūs pa pauri.

  Atbildēt
 17. Kirils

  Budzim:
  es tach tos likumus nerakstu. likumos kuriozu ir dafiga, vajag tikai palasiit dziljaak.
  LR Kriminaallikuma 245. pants.
  sliņķiem —

  245.pants. Informācijas sistēmas drošības noteikumu pārkāpšana
  Par saskaņā ar informācijas režīmu vai tās aizsardzību izstrādātu informācijas glabāšanas un apstrādes noteikumu vai citu informācijas datorsistēmas drošības noteikumu pārkāpšanu, ko izdarījusi persona, kura ir atbildīga par šo noteikumu ievērošanu, ja tas bijis par iemeslu informācijas nolaupīšanai, iznīcināšanai vai bojāšanai vai ja ar to radīts cits būtisks kaitējums, –
  soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz diviem gadiem vai ar piespiedu darbu, vai ar naudas sodu līdz četrdesmit minimālajām mēnešalgām.

  Atbildēt
 18. lasītājs

  Kirils: nocitē tad mums arī likuma pantu par kaitniecību lielos apmēros, oki?
  Pamatojoties uz Tevis citēto, var sodīt administratoru, kurš nav uzlicis jaunākos patchus. Normāli. Tāpat tiek sodīts ķīmisko ieroču rūpnīcas sargs, ja nekārīgi sargā savu rūpnīcu. Bet. Tas jau neļauj nodarboties ar kaitniecību.

  Atbildēt
 19. zummers

  jaa, tas ka tagad dabuus darbu kaadaa IT firmaa ir bullshit. paaraak lielas ziepes un visi alkst asinju.
  paseedees paaris gadus kjurkjii.

  Atbildēt
 20. noisex

  diezgan primitivs viruss pec savas uzbuves (no sources) viedoklja, modificet vienk elementari, attirit no shitaa virusa, aptuveni 1as, 2u minushu laika bez jebkadas utilitas (AV, removeri etc). Par to dzeku -nu atlaidis vinju, nehuja nebus, ja nu vienigi izdomas kadu unerkulo sodu, piemeram 1u gadu nedrikst pie kompja sedet :)))

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *