Fizmatu dienas un Microsoft seminārs

Pēteris iesūtīja sekojošu informāciju.

Jau 33. gadu LU Fizikas un matemātikas fakultāte rīko pasākumu Fizmatdienas. Fizmatdienu ietvaros notiek ne tikai sporta un izklaides pasākumi, bet arī izglītojošie semināri. Šogad sadarbībā ar Microsoft tiek rīkots seminārs.

MS .NET

Microsoft .NET. Web servisi.
Tas notiks 7. maijā, plkst 11:00-12:30 Raiņa bulvārī 19, 4.stāva muzejā.
(Pa galvenām kāpnēm, sekot norādēm).

MS .NET semināra karte

Semināra saturs:
Ieskats .NET;
Web servisi un ASP.NET;
Web servisu izstrāde un izmantošana ar Visual Studio 2003.

Semināra vadītājs:
Juris Rāts, Microsoft sertificēts pasniedzējs Baltijas Datoru Akadēmijā

Ieeja brīva

Informācija www.lu.lv/fmfsp/ (LU Fizikas un matemātikas fakultātes Studentu padome).

38 thoughts on “Fizmatu dienas un Microsoft seminārs

 1. karuuzo

  Varētu ieteikt vienu sporta disciplīnu, kurš ilgāk noturēs ASP.NET uz Win2003. Ja nepārtrauktas darbības laiks pārsniedz 24h, uzreiz gada cilvēka balva :))
  m
  PS. Nu labi, spams, bet balstīts uz patiesiem notikumiem. Ja kāds nezin, paprasiet www.tilde.lv]TILDEi cil labs komplekts tas ir.

  Atbildēt
 2. karuuzo

  PPS. Kā strādā tie BBCode??? Tādos uzpūstos rāmīšos man neizdevās ierakstīt to [ url= … ], bet sintaktiski izskatījās pareizi.

  Atbildēt
 3. Knagis

  karūzo, līkas rokas, nekas vairāk. Mums te daudz ilgāk jau stāv… Un smīgais var redzēt, ka vispār nerubī fišku, kas ir xml web servisi

  Atbildēt
 4. karuuzo

  Tu nedaudz kļūdījis, mana sfēra (programmēšanā) ir VC++ 6.0 un galīgi ne TILDĒ, bet kāpēc es sāku par TILDI, tur pēc pārejas uz Win2003 un ASP.NET kādu nedēļu nestrādāja meils un vairāk kā nedēļu WEBs. Tādi lūk tie pīrādziņi. Un nesaki ka TILDĒ duriki ar līkām rociņām strādā.
  m
  PS. Un neviens man neiestāstīs ka uz manas kastes jādarbojas 5-10 servisiem tikai tāpēc, lai es palaistu M$ Studiju. Es tik tiešām nezinu, kas tajā .NET Studijā iekšā, bet zinu cilvēkus, kuri ir laimīgi, ka tikuši no tās vaļā. M$ produktus jau sen var ieskaitīt vīrusu kategorijā un .NET ir Best-Of-Best.

  Atbildēt
 5. Krotow

  PHP kā .NET’a Web serviss ir pieejams vai nu zem Mono (openzurces .NET variants zem *nix). Vari palasīt arī šo te. No M$ puses pa tiešo PHP netiek uzturēts un domāju, ka tas arī nenotiks. Iemeslus laikam nebūs jāskaidro 🙂
  2 karuuzo: Par Visual Studio .NET piekrītu. Domāju, ka zinu pat kuram tās problēmas radās – pats vainīgs, ka sev tādu uzlika 🙂 Bet ja vajag uztaisīt kaut ko .NET‘isku, bet negribas instalēt to monstru, no savas puses varu ieteikt SharpDevelop. Tur ir praktiski viss, izn’emot debugeri (sola gan ar laiku pielikt). Un ASP.NET darbiem der pas’a M$ suporteets saks WebMatrix. Abiem augs’minetajiem gan vajadziigs instaleets vismaz .NET Runtime (to var dabuut arii no Windows Update) vai .NET SDK (tur ir arii .net’a dokumentacija).

  Atbildēt
 6. mis

  Nē, patiešām, lai darbinātu MS Visual Studio .net, nav vajadzīgi ne 5, ne 10 servisi uz lokālās mašīnas. To nevajag mēģināt iestāstīt, jo tā tas patiešām nav 😉
  Jā, IDE ir pasmaga, bet arī ne dramatiski smaga. Un, ja atslēdz dinamisko helpu, tad pat varētu teikt, ka ātra. Salīdzinot ar dažām (khmmm) idēm no borlanda nākušām.

  Atbildēt
 7. Kirils

  Un nesaki ka TILDĒ duriki ar līkām rociņām strādā.

  kaapeec tad vinju jaunais birojs taa lago?
  es vinjiem piezvaniju (man legaalais birojs) un pasuudzeejos. vinji teica, ka vismaz 700Mhz vajag un arii tad bez gramatikas cheka, tikai vaardus. ar gramatiku vismaz 1Ghz vajg.
  nu kas taa raxta kodu? manupraat tur ir m$ sindroms.
  kodeejam liiki – taapeec jau prochi attiistaas, lai vareetu muusu progas pavilkt

  Atbildēt
 8. ezio

  par tildi zinu šādu stāstu- ir šāds "jauks" produkts kā tildes jumis-2003. vienu dienu kantorī, kur šo lieto, sākas ķibeles. uzkaras jumis- nabadziņš un dators arīdzan. atnāk tildes vecis, kas prasa 40 LS pa stundu, pabolās un izdveš – nekas tāds nav redzēts.
  nu pēc pāris dienām – atrada cēloni – grāmatvedis bij iesitis kaut kādā formā nepareizu gadu tipa "2029".
  tilde par savas programmas gļuka izlabošanu paņēma tikai puscenu par izsaukumu. Tā lūk…

  Atbildēt
 9. Velko

  manupraat tur ir m$ sindroms.

  Kā man darbavietā (ne Tildē) centās iestāstīt: "Algoritmam nav jabūt optimālam. Galvenais lai tā implementēšana aizņemtu pēc iespējas īsāku laiku. Par izstrādē ietaupīto naudu var nopirkt jaudīgākus dzelžus." Viss jau būtu skaisti, tikai klienti nezin ka vajadzēs/nevēlas pirkt tos dzelžus. Un tad nāk iekšā sūdzības par ātrdarbību un nākas tērēt laiku/naudu, lai tomēr tos algoritmus nooptimizētu…
  Lūk pie kā noved pieeja softa izstrādei no moneymaking viedokļa.

  Atbildēt
 10. Grrr

  Algoritmam nav jabūt optimālam. Galvenais lai tā implementēšana aizņemtu pēc iespējas īsāku laiku.

  Principā jau tagad tomēr ir taču tik daudz jau gatavu algoritmu bibliotēku, arī optimizētu, ka vajadzētu jau nu prast salikt kopā kubiciņus pareizi.
  Bet nē… mēs esam kruti mākslinieki, un taisām visu no nulles. Un ače nu arī rezultāti.
  Bet Tildei par gramatiķi uzbraukt nevajag. Cilvēki pūlās ap latviešu valodu, kas ir krietni smagāka gramatikas ziņā nekā angļu.

  Atbildēt
 11. test

  <blockquote>Algoritmam nav jabūt optimālam. Galvenais lai tā implementēšana aizņemtu pēc iespējas īsāku laiku.</blockquote>

  Atbildēt
 12. Smilgs

  Offtopic:
  Tauta, meklēju password manageri interneta passwordu un kodu glabāšanas vajadzībām. Kādus lietojat, kas ir labākais. Pašreiz esmu nonācis līdz RoboForm, kas ir diezgan labs taču ļoti pietrūkst 1 fīča – lai varētu no html satura noteikt, kādu kodu rādīt, nevis pēc url.

  Atbildēt
 13. Djuke

  nu par tiem algoritmiem… ir protams jāskatās, kur var un vajag optimizēt kodu un kur var bet nevajag. ir jau protams forši ka cilvēks 1 stundas vietā velta 1 dienu un ietaupa 1/2 sekundi – lietotājs ta to tāpat nemanīs.

  Atbildēt
 14. bubu

  kopš daži paziņas sāka strādāt tildē, un pēc viņu stāstiem par to, kā tur tiek programmēts, nu galīgi gribās teikt lielu fui 😉 taisnība vien ir par to algoritmu optimizēšanu Velko

  Un nesaki ka TILDĒ duriki ar līkām rociņām strādā.

  strādā 🙂

  Atbildēt
 15. Kikko

  Slašdotā tikko bija raksts par koda optimizēšanu, tur komentos daudz gudru domu, galvenokārt ka optimizēt vajag, bet ar mēru un ka tieši algoritmam jābūt pēc iespējas labākam (nevis tikai uz hw paļauties).
  aiziet uz Slašdotu

  Atbildēt
 16. Kirils

  tas muzejs LU tachu ir baigi mazinjsh. clx tagad neapdomiigi te izreklameeja… imo taj telpaa var 40 cilv normaali klausiities, ne vairaak.
  /me centiisies ierasties, apluureet to m$ no taas labaas puses.

  Bet Tildei par gramatiķi uzbraukt nevajag. Cilvēki pūlās ap latviešu valodu, kas ir krietni smagāka gramatikas ziņā nekā angļu.

  runa iet jau par VAARDU chekingu, kas rij NENORMAALUS resursus [un saliidzinaat vaardinjus ar DB ir tik pat aatri… aatraak kaa anglju val]. gramatikjis – ok – lai taksh rij, man vinjsh hren nav vajadziigs – taapat vinjsh tikai uzrunu maak chekot. tjipa, reaali gndrz neko necheko.

  Atbildēt
 17. ZBH

  2 Grrr : kas biij domaats ar algoritm biblioteekaam? pash algoritm vai to implementaacijs vienaa vai otraa valodaa?
  un baidos, ka, latens gramatik neir tik sarezgiit, lai prieks tam vaidzeet 1GHz proc lietotaajam draudziigam aatrumam, neir jau nekaad atteel analiiz.

  Atbildēt
 18. purvainais

  Tā, atkal gudrinieki sapulcējušies:

  Autors: Kirils www @ 07.05.2004 / 07:18
  runa iet jau par VAARDU chekingu

  Starp citu, latviešu valodā vienmēr runa ir par kaut ko, nevis iet par kaut ko.
  Par ZBH NEspēju normāli, saprotami un sakarīgi izteikties šoreiz paklusēšu.

  Atbildēt
 19. karuuzo

  Par Tildi runājot, gramatiķis no gramatiskā viedokļa tik tiešām rullē, bet par resursu rīšanu nezinu, man uz manas vecenītes PIII733 512Mb nemaz tik ļoti nebremzē, lai par to uztrauktos.
  Un par cilvēkiem, es negribu teikt, ka tur duriki strādā, tāpēc ka dažus no tiem pazīstu, bet ja runā par vadību, labāk paklusēšu :/
  m
  PS. mis žetons par izteicienu "varētu teikt, ka ir ātra". Es par WinXP un Off2003 varu teikt to pašu. Nesen biju atrāvis Word2000 (bija vajadzība), tad tikai sapratu, ka tas jau ir tikai pieradums :)) Bet man ir iepatikušās Off2003 smukās ikoniņas :)))

  Atbildēt
 20. BeatMaster

  Hmm, nju ja jau LU Fizmatu dienas tiek she rakstos iekshaa, moz jaasak likt arii citu universitaashu dienu ieskats, kur arii notiek lidziigi seminari?Tikai jautaajumz, vai coolynx liks 🙂

  Atbildēt
 21. dadzis

  kas jums tur bremzee un lago. liiki pirkstinji.
  vienmeer sam lietojushi tildes biroju + office 2003 un nekaadas bremzes nav. nevajag nokarinaat datoru ar visaadiem softiem.
  un kompji nav nekaadi krutie P3 256 ram
  kaada jeega afigennaoptimizeet un nelikt visaadas fiichas piem klaat tildes birojam, ja prasiibas pret dzeljiem aug netikai vieteejiem softiem. tas ir globaali. i windows ar katru versiju prasa lielaakus resursus, i visi citi sakariigi softi.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *