Alkohola aprites likuma nejēdzības

Dzintars ZaķisDelfos ir atrodama ziņa par kārtējo lobēto likumu, kas tiek pieņemts mūsu saeimā (ar mazo burtu – tā tam būs būt).

Saeimas ceturtdien pieņemtais jaunais alkohola aprites likums, kas paredz, ka alkohola tirdzniecība drīkst notikt tikai slēgtās telpās, apdraudēs daudzu populāru vasaras kafejnīcu darbu.

Darba grupas, kas vērtēja jauno alkohola aprites likumu, vadītājs Dzintars Zaķis žurnālistiem skaidroja, ka vasaras dārzos alkoholu varēs tirgot tikai tās kafejnīcas, kuras tos būs izveidojušas pie savām pamattelpām un alkohols tiks pārdots iekštelpās. Taču vairs nevarēs pastāvēt līdz šim daudzos laukumos populārās vasaras kafejnīcas, kurās tirgotava atrodas teltī, kioskā vai zem klajas debess.

Es jau kādu laiku atpakaļ gribēju kaut kādā veidā iegrāmatot tautas “varoņus”, lai vēlāk uz vēlēšanām “atcerētos” viņu vārdus, bet tā arī nekādi nevarēju to izdarīt. Tā nu tagad iespēju robežās centīšos tos iegrāmatot šeit. Visur citur pierakstītas piezīmes varu pazaudēt, bet šeit pierakstīto cenšos ik pa brīdim arī saglabāt rezerves kopiju izskatā uz citiem datu nesējiem.

Tā taču ir slēgto kafejnīcu tieša lobēšana. Ar šo teikumu, Dzintars Zaķis (“Jaunais laiks”) vispār spļauj sejā uzņēmējiem…

“Gan jau uzņēmēji noteikti atradīs izeju šajā situācijā,” tomēr drošs bija Zaķis.

Bet pats stulbākais ir tas, ka daudz maz loģiski domā tikai “kreisie”.

Šīs normas lielākais pretinieks kreiso deputāts Andrejs Tolmačovs savukārt uzskata, ka šī likuma norma ir jāsvītro. Viņš norādīja, ka nav jādomā tikai par Vecrīgas alus dārziem, un jautāja, kāds būs kafejnīcu liktenis, piemēram, Jūrmalas pludmalē, kur vasarās tiek izveidotas teltis vai kioski, kuros pārdod arī alkoholu.

87 thoughts on “Alkohola aprites likuma nejēdzības

 1. she`ka

  Starp citu, es pie šī Dzintara Zaķa, kad viņš strādāja Jēkabpilī par SIA "Niko-Loto" komercdirektoru, pirku savu pirmo datoru! Un tagad viņš šitā! Bāc!

  Atbildēt
 2. mr.pain

  <b>Alkaholu vispar vajag aizliegt ar <u>LIKUMU</u>

  tu vispar iedomaajies ko tu pateici…kad pasham sanaax shaize tad ar aplauziisies..

  Atbildēt
 3. LongT

  Alkoholu aizliegt !? Vai tāds aizliedzējs vispār zin, kas ir pats pirmais ar ko palīdzēt sīcenim, kam ir grandiozi augsta temperatūra? Ko? Tas pats šņabītis vajadzīgs. Nu tur sīkāku recepti var uzprasīt konkrētāk pieredzējušām māmiņām. Kortelītim jābūt obligāti mājās….
  Šito probl. (bezjēgas dzeršanu un/vai bezjēgas āra dzertuves) risina ne tie cilvēki un ne no tā gala…..

  Atbildēt
 4. Devil_Inside

  Nedomā tie saeimas "umņiki" ar galvu. 🙁 Aizliedz alu tirgot un cilvēki sāk vairāk pirkt šņabi. Aizliedz tirgoties oficiāli un "točkas" sāk zelt un plaukt. Drīzumā vēl izdomās atjaunot talonu sistēmu alkoholam.

  Atbildēt
 5. BlackHalt

  Ļoti progresējoša ‘tā’ virziena domāšana.
  Tieši tā Aizliegt baznīcās vīnu!
  Tā vietā dot Bittnera balzāmu! Zāles tomēr 🙂

  Atbildēt
 6. juris

  Vispār izlaso kūlinksa rakstu ienāca prātā laba doma tautaskalps.lv – aprakstīt uz uskaitīt visas bezjēdzības kas notiek un pirms vēlēšanām publicēt sarakstu ar katra kandidāta labo, ļauno darbu sarakstu.
  Ir tikai viena problēma kas to taisīs? Es noteikti nē. Bet ideja laba un ja kāds to uzņemtos labprāt palīdzētu.

  Atbildēt
 7. bush

  mudakoni un leprikoni. 1. kapēc vispār klaigāt. pareizi, ka visiem gribās dzert – narkotika tomēr, tāpēc, ja vispār aizliegtu un varētu to kontrolēt, būtu ideāli. un par tām slēgtajām kafejnīcām, nu tas ir vienkārši tā sanācis, šaubos, ka tur kāds kautko ir pielicis speciāli. neies nu tagad kosties. vispār izklausās, ka būtu kautkādi alkoholoķi novākušies. bū.

  Atbildēt
 8. jam

  Vajadzētu šādu portālu, kurā useri varētu balsot par stulbakajiem likumiem. Tad ari varetu noteikt, kurš likums ir tas stulbakais bijis un attiecīgi darba grupu vaditajus atdzīt par tautas naidniekiem.

  Atbildēt
 9. Andro

  Vispār jau diezgan dīvains likums. Pa lielākai daļai man personīgi ir pie kājas tie aizlieguma likumi, bet iestrebt jaukajā vasaras dienā aliņu arā pie galdiņa ir patīkami. Neredzu starpību starp alkohola tirdzniecību slēgtās telpās un vasaras kafejnīcās. Un vispāt tā ir diršana kaut kāda, labāk kontrolētu jau pieņemtos likumus, piemēram par alkahola tirdzniecību nepilngadīgajiem un nevis pieņemtu jaunus. Toč izskatās pēc lobēšanas.

  Atbildēt
 10. Baltazars

  Kāpēc alkoholiķi uzreiz ? Kas tā par tik stulbu attieksmi ? Tā ir viselementārākā loģika-nevienam nepatīk, kad tiek ierobežotas viņa tiesības…nēsmu alkoholiķis, bet šī likuma pieņēmējiem viennozīmīgi nevilcinoties sadotu pa arbūzu, lai saak domāt…
  Vēl arī tāda lieta-ja kādreiz sēdu vakarā mājās pie teļuka-sadomāju, derētu kāds aliņš,-noeju uz veikalu un nopērku,-tagad hvz, gribēsies, vai nē tajā vakarā, bet tad jau būs par vēlu domāt, tāpēc labāk visādam gadījumam pirkšu ar rezervi…-un tā arī būs, pirks pa dienu un taisīs mājās krājumus 🙂 Vai arī skries uz točkām, kam mazāk piķa, bet kam vairāk, pirks bārā paarmaksājot, tādējādi jau tā nabadzīgajai tautai tiks atņemts vēl vairāk-domājat tagad mazāk dzers ? Gribētu redzēt to muļķi, kurš patiešām tā uzskata 🙂

  Atbildēt
 11. sas

  es par. atbalstu visu, kas ierobezo suudu tirdznieciibu. Par sho keksu arii balsoshu naakamajaas veeleeshanaas. Tikai cool nenjem aaraa shoto rakstu, lai var samekleeet peec paaris gadiem!

  Atbildēt
 12. coolynx

  sas: Par komentāriem negarantēju, bet rakstus cenšos uzreiz pēc to tapšanas arī saglabāt.
  Ļoti ceru to tuvākajā laikā arī automatizēt.

  Atbildēt
 13. Mateo

  Ir ok! Viens no retajiem ljoti pareizajiem lemumiem.
  Taadi pashi protesti bija pirms vispaar 22, tad ieviesa, visi pierada. Situaacija uzlabojaas aciimredzami, neseedeeja vairs parkos agresiivi jaunieshi ar shnjabi, nodzeerusies taa, ka gatavi visiem varonjdarbiem (parasti dariit pari vaajaakajiem).
  Gaidam naakamo soli – kad kjersies klaat cigareteem!

  Atbildēt
 14. hoz

  pēc 22:00 vajag ailziegt arī produktu ar augstu tauku līmeni tirgošanu, prezervatīvus, tabakas izstrādājumus, sarkanas zeķes…..
  un vispār pēc 22:00 labāk sēdēt.

  Atbildēt
 15. tamster

  Pēc 22:00 atslēdz elektrību, un tā paliek tikai tiem kuriem ir saeimas izdotā Atļauja Nr. 292 "Par elektroenerģijas patērēšanu laika posmā no 22:00 līdz 7:00"

  Atbildēt
 16. japets

  A vot cigaretes sabiedriskaas vietaas gan buutu sveetiigi aizliegt!
  zajel jau censties no tiem smirdiigajiem duumiem izvairiities! :/

  Atbildēt
 17. karuuzo

  Mēs vienkārši esam pārāk izlaisti (es arī :)). Ja nemaldos, Zviedrijā, un varbūt arī arī citur, visi veikali 5-cos zlankš ciet un ejat ieskrieties. Gribi vakarā maizīti, ej uz restorānu, jo kurš bārā maizīti tirgo :))
  Bet nopietni runājot, aliņš bieži glāba no grūtas darba dienas, kura bieži beidzās jau pēc 22. Tā kā braucu ar mašīnu, krogi atkrīt, ja nu vienīgi pie mājām. Būs jānēsā līdz tukša kvasa pudele, na vsjakij pažarnij:))
  m

  Atbildēt
 18. mr.pain

  psc jaa cigaretes jau toch vaidzetu apslaapet..a savadak tiesham besi ara vis laik dumus riit….a kas tie par elektriibaam..nu toch sviestaa saejat..

  Atbildēt
 19. arnico

  eu!!! a nafig jūs tagad visi cigaretēm piesējāties?
  vispār atkārtošos un teikšu to pašu ko jau daudzi te ir teikuši – šis aizliegums neko neatrisinās!
  vismaz man nav nekādas izmaiņas radušās dzīvē, pirms bija pieņemts likums par alkohola netirgošanu pēc 22, un pēc tā!
  Tāpat "savējos" veikalos paardod, tāpat var paspēt iepirkties uz visu nakti , u.t.t. un parkos joprojām sēž un dzer un kausta tos "Mateo" … vismaz es joprojām eju uz parku.

  Atbildēt
 20. AndrisXXX

  Vispār izlaso kūlinksa rakstu ienāca prātā laba doma tautaskalps.lv – aprakstīt uz uskaitīt visas bezjēdzības kas notiek un pirms vēlēšanām publicēt sarakstu ar katra kandidāta labo, ļauno darbu sarakstu.
  Ir tikai viena problēma kas to taisīs? Es noteikti nē. Bet ideja laba un ja kāds to uzņemtos labprāt palīdzētu.

  IMHO tam taisiitaajam aatri vien piegrieziis skaabekli visos iespeejamos veidos 🙂

  Atbildēt
 21. Niigrais

  Atkal 100 grūtgalvīši ir izcēlušies 🙂 Sajutu beidzot kā par mani un manu veselību rūpējas mīļie tautas kalpi. Vēl CCCP laikos bija tāds puisis vārdā Andropovs kurš arī izdomāja ka tauta nodzeras un tā – vajag piegriezt. Rezultāts bija likumsakarīgs – liela daļa līdzekļu, kas tika iekaseet par alckohola tirgošanu,ieskrēja nevis lielajā valsts kasē bet ļergas dzinēju kabatā un valsts begās saprata ka tāpat kā visas Upes plūst uz Jūru tā arī tauta dzēra un dzers neatkarīgi no likumiem un idiņiem kas viņus izdomā. Gan jau Tauta irdomās kā tikt pie dziras arī pēc 22 vakarā un esmu paarliecināts ka nūsu valstiņa atkal būs zaudētājos …… Skumji vienīgais ka tik nožēlojami tas viss izskatās no malas

  Atbildēt
 22. Spameris

  bljedj.
  da i tie kas "vispaar aizliegsim" – a TEV ta kas?
  nu baa. seezhu es maajaa pie kompa, dzeru. A TEV KAS?
  ne es serveri tev nonesiishu dzerumaa neko.. vot uz ielaam gan vajg aizliegt i dzert, i smeekjeet.
  par dzershanas aizl. gan neesmu paraak apmierinaac (jo pats dzeru), bet domaajot ar galvu – nu OK.
  BET KAADA VELNA PEEC IR ATLJAUC SMEEKJEET UZ IELAS? PLAUSHAS BOJAA BLJADJ. DA I NE TIKAI

  Atbildēt
 23. koko

  Es, protams, biju paarāk slinks, lai visus iepriekšējos postus izlasītu, bet nu politķi iesūkā – tā, ka nāksies vien uz nākamajām vēlēšanām balotēties pašam… Citādi tā valsts drīz aizies nebūtībā…

  Atbildēt
 24. hmm

  Prinicipā atbalstu stiprā alkahola tirdzniecību vakaros, izņemot bārus. Par alu – vajag pie stiprā alkahola pieskaitīt visu, kas virs 3%. citādi taisa te stipros alus… vecos labos laikos Aldara pilzenes kādi 2% tik bij…

  Atbildēt
 25. Me

  Kas par ārdīšanos. Es nespratu? kurš teica ka alu aizliegs?
  Par vodku man ir dziļi pie vienas vietas un arī domāju ka citiem kam vēl ir neironi, vai vatever tie saucās, domā tāpat. Savu viskija glāzi pa svētkiem es emu varējis līdzšim izdomāt kur izdzert, un tas notiek nejau parkā. Un serveri es arī nenonesiishu pēc 3 litriem alinja 🙂

  Atbildēt
 26. martinks

  Es, protams, saprotu kūlinksa raizes, bet šajā gadījumā izskatās, ka viņš jau ir tik tāl nodzēries, ka vairs nesaprot, kas notiek apkārt un kāda ir tā visa ietekme uz iekšzemes kopproduktu. Nebrīnīšos, ja kūlinks savā ūberkūlajā warez lapā sāks brēkt arī par to, ka sliktā izglītības ministrija nav piešķīrusi atestātus trešdaļai (trešdaļai!) nesekmīgo skolēnu…

  Atbildēt
 27. se7en

  Nu ir laukji! Piekrītu, ka varētu nepārdot aliņu nakts laikā, bet tā kafejnīcu padarīšana tik tiešām ir absurda. Vēl aizvakar kaifoju saulītē kafejnīcā dzerot alinju. Nu nekas, nāksies kā vecajos, labajos laikos – pa lēto un uz soliņiem.

  Atbildēt
 28. AG

  By ko var njemties.Normalam cilvekam pie dirsas cikos aizliegs tirgot alko… Tie ir 6 vakara vai 10mit. Normals cilveks uz tochku neies pakalj visadiem sudiem, jeb pareizak sakot ja gribes iedzert laicigi nopirks vakara no darba majas ejot… Pa naktim staiga tikai tiinji un sinjushnjiki kam pietrucis. Pie kajas no ka piedzeras no 10 alus pudelem vai viena shnjabja, situacija kad naktis pardd alu ir tiraaakaa alus razhotaju lobeshana, ja var alko tad visu, ja ne tad ne…
  Manis pec vispar alko var aizliegt, iztikshu!

  Atbildēt
 29. ZBH

  murgs un tock lobeesan jau iraid ar tiem aizliegumiem, bet nevaaj reek izsauc sai sakaraa pielietotais termins "vasaras kafejniicas" – tur kafij apgroziijumaa nu galiig nesastaad pirmo viet 🙂 nahh nevareej taa arri pateikt – als daarz (mazdaarzin :)?

  Atbildēt
 30. Caklis

  Es ierosinu protesta akciju!
  Visas tukšas alus pudeles kas izdzertas pec pulkst 22:00 vajag nest un kartigi salikt rindiņā pie MK! Un darīt to masveidā, kā akciju.

  Atbildēt
 31. nejeedziiba

  mr. coollynx,
  juusu weblapai ir nopietnas gruutiibas ar esosho tekstu atteeloshanu. pakaapeniski liidz lejai esosho zinju teksti tiek pamazaam nobiidiiti vairaak pa kreisi nekaa augseejais, kaa rezultaataa apakseejaa teksta kreisaa mala vairaak nav ne salasaama ne saskataama. buutu veelams palabot.
  ciitiigs lasiitaajs

  Atbildēt
 32. endr4f1nd3l

  NU tautas varonjus tieshaam vajag atpaziit…
  Veel es nekad nebalsoshu par socikjiem deelj apstaashanaas/staaveeshanas kaartiibas Riigaa, RPP CP nodaljas, un deelj taa ka ibio, nu kam traucee tas ka cilveeki seezh Bastejkalnaa un dzer alu?! nu wtf? Kaut gan es alu nelietoju (nu taa sanaacis ka nevaru), bet tik un taa tas ir absurds. Vai kaads no tautieshiem kas visu laiku pa nodoklju maksaataaju naudu celjo uz visaam pasaules malaam ir bijis kaadaa no UK parkiem? tur cilveeki seezh, pikniko, skrien, speeleejas, zaalaajs tachu ir lai pa vinju staigaatu- jaakopj tikai.
  Un par alkaholu- neaizmirstiet ka nesen tachu gribeeja aizliegt vienam cilveekam tureet maajaas vairaak pa 2L alkahola… tas jau ar bija kaukas…

  Atbildēt
 33. taapataas

  patiesībā viss ir ļoti elementāri, praktiski visās valstīs kur ir aizliegumi attiecībā uz alkahola tirdzniecību pēc kādām noteiktām stundām, ir tāda lietina – gandrīz katrā mājā ir bāriņi, tjipa katrs nu nezinu kaut vai kādās movies ir redzējis, tā tas veidosies arī mums, nu ko saakam iepirkt laicīgi.:)

  Atbildēt
 34. heh

  tak nejau komisijas vadiitaajs ir jaanaglo pie sienas… nejau vinjsh viens pats izstraadaaja to murgu piekam saeima vinju pienjeema… vareeja tak nepienjemt?
  likums gan ir galiigi bezjeedziigs un bez motivaacijas. diezvai pie vainas ir lobeeshana. driizaak jau dirsaa liishana anglosakshu dziivesveidam…

  Atbildēt
 35. ZBH

  2 endr4f1nd3l : mozj neaizmirst, ka to kaartiib sajaaj veel taad Lind Baltinj, kur peecaak iestaajaas LC 🙂 peec LC izgaashanaas RD veeleesanaas vinai izdomaaj amat ieks Latvijs Dzelzcel.

  Atbildēt
 36. Virsnieks

  Nu nedomaa tie musu veeleetie cilveeki par mums! Davai visi vinajm uz e- pastu negatiiva satura veestules! Lai redz cik tauta ir neapmierinaata. Tad jau tieshaam vareetu aizliegt kafiju,kolu – arii tachu kaitiigi veseliibai. Un varbuut veel komandantu stundu ieviest – peec 22:00 neviens nedriikst buut uz ielas :). Suutiisim personiigi vinjam muusu domas par sho muljkjiigo aizliegumu.

  Atbildēt
 37. endr4f1nd3l

  ZBH:: OK, Baltinja un LC nekad nav bijushi mani favoriiti 🙂
  bet Socikji neko uzlabojushi nav un RPP CP nodalju jameejie ieviesa!

  Atbildēt
 38. Andris

  tiem kam te visu aizliegt gribaas… a man vasaraa gribas izdzert paaris kausus alinu un tagad ne es no pudeles varu dzert ne arii aiziet uz vasaras kafejniicu 🙂 nu ne jau deel taa es nedzershu to alinu, vienkaarshi, tiks ignoreeti aizliegumi… a moka aizliegt arii ar skaidru naudu noreekinaaties – tad jau nevar izsekot vai tu pa visiem pirkumiem maxaa nodoklus, taa kaa naakashais aizliegums liidzi neesaat "papiira naudu" vairaak kaa 20Ls veertiibaa. Nu butu labs aizliegums ne, uzreiz pusi nelegalo tirgotaaju ierobezotu, korumpetiibu apkarotu… iesaku aizliegumu atb alstiitaajiem arii shito ierosinaat.

  Atbildēt
 39. Cucuks

  Ierosinu aizliegt arii piipeeshanu peec 22:00, cigareshu paardoshanu peec 22:00 un aizliegt piipeet visiem kuriem mazaak par 22.
  22 mums Latvieshiem taads kauna skaitlis

  Atbildēt
 40. nvalid

  cieniijamie WEB dizaineeri! Luudzu nelieciet taas drausmiigaas CSS valid un XHTML valid ikonas, jo nekad nekad, nu nekad neesmu veel rezdeejis lapu, kurai uzklikskinot neparaadiitos teksts alja:
  This page is not Valid XHTML 1.0 Transitional!

  Atbildēt
 41. Helmārs

  Halo, Kūlink! Manuprāt, Poda kvalitāte ar šitiem rakstiem noteikti neuzlabojas, pie tam pozitīvus rakstus par nedatoru lietām kaut kā nemanu pārāk bieži.
  Plāno iesaistīties politikā? Tev varētu sanākt. Savāc aktīvākos komentētājus no šejienes un nodibini Depresīvo čīkstuļu partiju. Tad noīrē Delfi un TVNet komentāru postējamā lodziņā reklāmas laukumu un dabūsi arī vārgulīgus vēlētājus biezā slānī, protams, ja šie drīkstēs un spēs nobalsot.
  Bet varbūt Podam vajadzētu atsevišķu xxx tipa sadaļu, kur ieejot jāapstiprina, ka uz paša atbildību, 18 gadi utt?

  Atbildēt
 42. she`ka

  Helmār, kāpēc cilvēks savā lapā nevar rakstīt to, ko viņš grib + vēl tas, ka daudzi to arī lasa? :)) Jocīgs tu, Helmār!

  Atbildēt
 43. BlackHalt

  Luudzu nelieciet taas drausmiigaas CSS valid un XHTML valid ikonas

  Namūldi! Tās ikonas tam i ar ir domātas, ka lieku reizi uzspiest un pārbaudīt. Bez tam arī kāds cits Vēbdizainers uzzin par tāda W3C esamību 😉

  Atbildēt
 44. Spameris

  Es gribu klatiene redzet sitos sudu varitajus, kas valdiba likumus pieņem un parunaties, lai izstasta man pamatoti, kur ir ptoblema ar alu. Bled, idioti galigie, nu sakas jau kā USA ar stulbakajiem likumiem pasaule!
  Un tie, kas te gudri dirs par pipesanu sab. vietas, tad atceraties ari to, ka tada pat veida es varu protestet par brauksanu ar auto galu gala, tas ir kaitigak neka smēku dūmi!
  Visus, kas to vien zin, kā sedet pie kompja un gudri dirst tikmer, kamer dirsa piekalst pie kresla, lūdzu pakluset, jo pasaule vēl ir daudz dazadu lietu par ko jūs ne bū ne bē…
  Nu johaidi ar ara…

  Atbildēt
 45. endr4f1nd3l

  Lai ko jebkursh dirstu par podu un coolynx un raxtiem sheit es iesaku pashiem uztaisiit liidzveertiigu resursu, kursh manupraat jau (kopaa njemot ar laikiem kad CLX straadaaja xxl webdesignaa) pastaav gadus 5-6, katru dienu tiek updeitots un ir manupraat ljoti interesants…ne1 juus neko taadu nespeejat!
  coolynxa lapa savaa zinjaa ir unikaala..tas ir kaa privaatprojekts kas paliidz izgliitoties un iztaisnot rocinjas daudziem laameem.
  un nevajag aizmirst ka coolynx sheit liek zinjas kas shkjiet interesantas vinjam un nevienam nau sheit jaanaak un jaalasa ja jau viss ir taads sax…

  Atbildēt
 46. Boo

  Par alko:
  Jo pieejamāks tas ir, jo vairāk to dzers. Salīdzinājumam amerikāņu ieroču likumi – cik pie mums uz ielām šaujas un cik pie viņiem, un tikai tāpēc, ka kurš katrs tur var tādu iegādāties un bliezt brīvības neierobežots (brīvība ir atbildība – to visi vienmēr aizmirst :P).
  par smēkēšanu (nedaudz vairāk par gadu atmetis, 10 gadu stāžs 🙂 ) :
  kaut kur baigi feini bija uzrakstīts par smēķu reklāmu – ar domu:
  "Iedomājieties, kas notiktu, ja žurnālu lapās jūs ieraudzītu reklāmu medicīniskam preparātam, kura ietekmē saslimst un priekšlaicīgi mirst puse no tā lietotājiem. Tas liekas neiedomājami un izraisa mūsos vēlmi nekavējoties tādu reklāmu un līdzekli aizliegt. Bet kad padomājam par cigaretēm – nu nekas jau tur liels nav, vai ne?"

  Atbildēt
 47. njaa

  tak ja pēcpusdienā iepirks to aliņu ar domu vakarā iesūkt, tāpat 5 minūtes pirms desmitiem jau būs atkal jājož 🙂 kāds ir manījis kādu pētījumu/statistiku par niknā alk. patēriņ? pēc tā aizlieguma?

  Atbildēt
 48. coolynx

  Par validēšanos: komentāru skripts tika nedaudz uzlabots un paši komentāri šajā lapā kā arī citur, kur tiks atrastas kļūdas, pēc kāda brīža arī tiks izlaboti, lai arī šī (vienīgā?) lapa validētos.
  Par alkoholu: Es neesmu alkoholiķis, bet, tomēr labprāt iedzeru kādu aliņu un vasarā priekšroku devu šīs dziras lietošanai nevis piepīpētās un smacīgās telpās, bet gan brīvā dabā zem kādas nojumes.
  Bez tam šis raksts tika ievietots zem kategorijas "spams", kur tam ir vieta. Mācamies lasīt, uztvert un nedaudz padomājam izlasīto. 🙂

  Atbildēt
 49. Dunduks

  Boo –
  mirst visi smeekjeetaaji, un arii visi nesmeekjeetaaji 🙂
  /me alko&cigas nelietaa, kaa arii neciesh stulbus aizliegumus

  Atbildēt
 50. clue

  PELNUTRAUKS 23.04.2004 20:23 rakstīja:

  Ja vakaraa nekur nevarees nopirkt alu (kas arii ir jaunajaa alkohola likumaa), tas buus pirmais solis uz revoluuciju

  1917 gads.
  – Aļo, ēto Smoļnij?
  – Da, Smoļnij.
  – U vas pivo jesķ?
  – Ņet.
  – A gģe jesķ?
  – V Zimņem.
  – Urrāā!

  Atbildēt
 51. Kirurgs

  Nu labi koroch, besi man tie ljautinji ara (domati augstak sedosi valdibas kexi)…
  Pie tam vinjji man kretine ar vien vairak, nu nav saprata. Ir taac teiciens: [i]ja dievs grib nodarit kadam paari, tad tas nonjem pratinju un tas ir uz ilgu laiku[i] :)))))
  Ka jau ieprieks teicu, smekesanas nolegsana sab. vietas ir ekvivalenti braukt ar autinju sab. vietas. basta. Viss. Idioti.
  Ja kas, musu valsti ir iespejams iegadaties gazes pistoles bez specialas atlaujas (pazistu kexu, kam ir) un saudies cik lien ieksha, tikai vai tiesham esi redzejis kaadu aunu staigajot aiz neko un saudoties ar to sassodito gaazi?

  Atbildēt
 52. Jurchiks

  Jēkabpils firmas "Niko" viens no galvenajiem darbības virzieniem kopš dibināšanas brīža ir bijis alkohola un pārtikas produktu kontrabanda un vairumtirdzniecība(sākumā arī rekets).

  Atbildēt
 53. nekojau

  kas te notiek? varbut vairak vajadzeetu saakt kontroleet tos pardeveejus. lai tak paardod visu nakti bet negodiigos pardeveejus sodiit ne jau tur ar 10-20 ls, bet 1000- nonemt licenci.

  Atbildēt
 54. juris

  Nu re kā daudzi bļauj ka slikti, likumi, slikti, ka deputāti nedomā, utt.. Taču kad piedāvāju izveidot portālu par kodu šīm nejēdzībām, lai kaut kā ietekmētu šo likumu pieņemšanas un sabiedriskās apspriešanas procesu, tad neviens neko (pareizāk sakot viens izteica ka vajag, otrs izteica ka sūdī šāda postāla veidotājam būs ātri).
  Ja paši neko nevēlaties darīt lietas labā, paši balsojāt par šiem 100 gudrajiem, tad ko čīkstat?
  Likums par alkohola tirdzniecības laika samazināšanu ir apsveicams, par alus tigošanas vietām galīgi nepārdomāts (manuprāt). Taču nedomāju ka viens vai otrs ierobežojums būtiski mainīs manu vai lielākas sabiedrības daļas dzīvi.
  Tāpēc pirms čīkstat, ka viss ir slikti padomājiet, ko paši esat darījuši lietas labā.

  Atbildēt
 55. Preteklis

  Ņā .. latviese ir viene kūtre tautine 😀 kad sanāk uz krogu pabrēkt un pačinkstēt tad var dzirdēt – kuram balssaites atīstītākas 🙂 a lai pastāvētu uz kautko – nu nav neviena :)) pat nerunaajot par konkrēto gadījumu – alko aprites likumu 🙂

  Atbildēt
 56. 2 juris

  Nu pag pag kad balsojaam vinjiem uz pieres nebij rakstiits mees izveidosim alkohola likumu vinj visi sola lielaakas algas utt bet dara pavisam kko citu! manupraat shis muljkjiigais likums par arpustelpu alus pardoshanu ir padariijis muus visus par apsmieklu jebkuraa normaalaa valstii pastaav vasaras kafejniicas tikai mums redziet takshj vaig atshkjirties muusu izcilie praati tak grib paraadiit ka vinjiem ir vara!!

  Atbildēt
 57. 3fewh4

  kapeec stulbie kreisie?
  paveerojot peedeejaas diskusijas Iz "Kas notiek Latvijaa?"
  Sapratu ka Jurkaans patiesiibaa ir domaajoshs vecis.
  Kapeec vinjsh ir kreisais?
  Pa ausu galam dzirdeeju ka shameejais savulaik ir aidziits no Latvijas celja. un vinjam uzspieda kreiso ziimogu.
  IMHO jaurkaans nau maskavas roka, virsh sevi uzskata par kreiso jo neredz citu iespeeju kaa tikt valdiibaa.
  Anyway par to vareetu izveerst nelielu diskusiju.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *