Apollo vairs nepiedāvā iezvanpieeju

Ienāca informācija par to, ka Apollo vairs nepiedāvā iezvanpieeju. Pakalpojumu sarakstā vairs nav tādas lietas kā iezvanpieeja.

Pēteris 16.04.2004
Vai Apollo vēl piedāvā vienkāršu iezvanpieeju vai arī vairs ne? (šeit redzu tikai DSL un viss…)
Apollo:
“Apollo” nepiedāvā interneta iezvanpieejas pakalpojumus, taču uzņēmums “Lattelekom” šo pakalpojumu turpina nodrošināt. Iegūt detalizētāku informāciju par iezvanpieejas pakalpojumiem iespējams “Lattelekom” mājas lapā www.lattelekom.lv.

Laikam tie laiki, kad varēja vārīties uz iezvanpieeju ir pagājuši un tagad konkurences apstākļos vairs nav izdevīgi piedāvāt šādu pakalpojumu. Ja agrāk bija sadalīts, ka telefona līniju no klienta līdz centrālei nodrošināja Lattelekom, tad pašu interneta pieslēgumu un visas pārējās lietas nodrošināja Apollo, kas patiesībā ir tikai šī uzņēmuma apakšnodaļa jeb zīmols (brandname), kas naivi cerēja kādreiz atvienoties un kļūt par atsevišķu uzņēmumu. Tā teikt, lai kāposts nepaietu garām sadalam divos virtuālajos uzņēmumos un turpinam vārīties. Konkurenti jau tāpat bez telefona līnijas nespēs piedāvāt šādu pakalpojumu. Tagad šo pakalpojumu nodrošinās tikai Lattelekom bez Apollo starpniecības.

Diemžēl ar Mājas DSL joprojām turpinās šī situācija, ka maksa par telefona līniju sastāda lielāko daļu no šīs pakalpojuma maksas, kā rezultātā konkurenti nemaz netiek pie teikšanas.

Es, protams, nesūdzos, jo visā visumā esmu apmierināts ar pakalpojumu kā tādu un tā kvalitāti – griežās vis ok un skripti jau sen kā ir sarakstīti, lai neapgrūtinātu lietotāju. Vienīgi cenu varēja vēl nedaudz nomest, jo ir škrobe par to, ka citi par šādu pašu maksu var atļauties sēdēt uz daudz biezākas trubas. Nu vismaz pa Latviju, lai var filmiņas dzenāt šurpu turpu. Dajoš mdslistiem 2mbit/s pa Latviju kaut vai pēc 18:00 kā tas bija agrāk ar ārzemēm!

40 thoughts on “Apollo vairs nepiedāvā iezvanpieeju

 1. Gan`X

  nez kurš vēl tā reāli izmanto iezvanpieeju inetam.
  tas tak ir dārgi un nets ir lēns.
  Viens pa 1 men. agrāk maksāja ~60Ls.
  Tagad jau 128Kb/s mēnesī izmansā kādus ~9Ls.

  Atbildēt
 2. dio

  nu, iezvanpieeja jau nav domāta, lai katru dienu tur spedētu un failus ielādētu. lietojot mazos daudzumos, ir cilvēki, kam tas ir optimālais risinājums

  Atbildēt
 3. Krotow

  Iezvanpieeja ir diezgan labs risinājums, ja cilvēkam internets nav vajadzīgs ikdienā un nopumpējamo datu apjoms (ieskaitot ielādējamās WWW lapas ar visu grafiku) dienā nepārsniedz pāris MB. Otrs variants – ja noplīsis provaideris, bet kamēr jamais tiek remontēts, ātri vajag apskatīties vai izlasīt kaut ko (pāris reizes bija aktuāli man pašam mājās 🙂 Tāpēc mest laukā modēmus IMHO ir pāragri.

  Atbildēt
 4. Indzha

  Mjā aceros kad vēl pieslēdzu pastkastīti pie Apollo un dabūju iezvanpieejas paroles utt.
  pēctam nāca bums ar šīm iezvanpieejām un nebija nekādas paroles
  bet tikuntā es Laukos vienīgais kā izlasīt pods.lv ir iezvanoties pa telefonu 9008111 kas ja nemaldos ir Latnet

  Atbildēt
 5. Indzha

  Nav tāli jāmeklē Talsu raj. bija tāds cilvēku bērns kas mēnesī pa dilapu maksāja 200Ls jo redz radiolinks viņiem nesanāca un mājas dsl līnija neatļāva
  man mājās ar līnija neatļauj ierīkot majas dsl bet toties pa dilapu ~5Ls lokam mēnesī
  cīnoties izcinījām – teicās ka mainīs līniju 🙂 un mums bus MDSL jautājums KAD? :))

  Atbildēt
 6. FaLcoN

  Iezvanu vajag: 1. Vietās, kur ir zems apdzīvojuma blīvums, pārsvarā lauku teritorijās, kur neviens provaiders nelīdīs bankrotēt. 2. Ir vietas Latvijā, kur lattelekom līnijas ir novecojušas (nav atjauninātas), tādēļ pat mdsl viņi tur nevar ievilkt (100% zinu, ka Siguldas rajonā tādas ir vairākas), un vienīgais ko var dabūt ir 12kb/sek iezvans. Ja nebūtu tā vairs, tad firmai zaudējumi no tā palieli

  Atbildēt
 7. Janis

  Sako tā iezvanpieeja. Es viņu lietoju ar uberkruto Courier V.everything 28K, un kopš neseniem laikiem vairāk par 21K nav bijis. Laikam speciāli piedirš to līniju, lai cilvēki vairs nelietotu/būtu vairāk jāmaksā.

  Atbildēt
 8. hmnc

  protams ka speciaali piedirsh 😉
  laukos jau vispaar reaali nav veerts atjaunot centraales.. padomaa – dziljaakie paakji, telefonu centraale uz 50 numuriem. lai atjaunotu un modernizeetu taadu centraali vajag vismaz 50`000 Ls. tak kaada hera peec to vispaar dariit ja meenesii no taas centraales ienaakumi ir drausmiigi smiekliigi un tas viss pasaakums atmaskaatos mosh peec 50 gadiem.
  pats pagaashgad braukaaju pa taadaam centraaleem Liepaajas rajonaa – nu diezgan suuri.

  Atbildēt
 9. Kārlis

  Nemodernizē jau arī centrāles ar 150 abonentiem, ja optiskā līnija uz kādu lielāku centrāli neiet tieši cauri tam miestam. Tāpēc man mājās iezvans ir vienīgais risinājums, savieno ar 36 kbps parasti, emailu vai ko steidzamu palasīt jau var. Interesanti, ja atrastos kādi 10 gribētāji, vai tad tādā miestā varētu ko sakarīgāku par iezvanu iegūt?

  Atbildēt
 10. Pckiller

  Nu es ar Talsu rajonā dzīvoju un manā ciemā arī nav alternatīvas. Kad lietoju iezvanpieeju un nebija ciparu līnija, ātrums bija 26,4kb/s, bet kad ierikoja ciparu līniju, tad 49kb/s.

  Atbildēt
 11. naakamais majas-dsl klients

  vispaar vareetu pastaastiit kaads videeji ir mdsl aatrums, lai vareetu apjaust, kas mani sagaida peec shitaa ievilksanas. kaa viens izteicaas, dubultots dial-up aatrums?

  Atbildēt
 12. coolynx

  naakamais majas-dsl klients:

  vispaar vareetu pastaastiit kaads videeji ir mdsl aatrums, lai vareetu apjaust, kas mani sagaida peec shitaa ievilksanas.

  Neviens tev objektīvi nespēs atbildēt uz šo jautājumu, jo viss ir ļoti relatīvs un atkarīgs no konkrētās situācijas. Ja tev ir ideāla līnija un jauna centrāle, tad ātrums tuvojas ideālam, tiklīdz kāds no šiem punktiem novirzās uz slikto pusi tā tavs ātrums tieši tāpat…

  Atbildēt
 13. efix

  Piekrītu coolynx, ka ļoti daudz kas ir atkarīgs no telefona līnijas līdz pat DSL modēmam. Laikam varu justies laimīgs, jo tfu, tfu, tfu, viss strādā perfekti, un ātrums parasti ir ļoti tuvu max robežām.
  Bet domāju, ka dial-up noteikti nevajag piegriezt un arī nepiegriezīs, jo man laukos tad citas alternatīvas pie Interneta piekļūt nebūtu.

  Atbildēt
 14. Pckiller

  Nu man ir pDSL un velk no neta jamais ar 17kb/s. Pieslēguma ātrums skaitās 128kb/s. Visi tie, kas grib kaut ko d…t par manu pieslēgumu paklusē, jo manā galā alternatīvas nav.
  P.S. Gadās, ka iekš DC no kāda dziemsa nāk ar 80kb/s, tad jau ir jataisa print screen 🙂

  Atbildēt
 15. EddS

  Ha jūs te pa laukiem vien!! Man tepar Rīgā 100 m no sadales kārbas nevar jaunu līniju pievilkt mājai jau 2 gadus!!! Sākumā rakstīju visādus iesniegumus par līnijas atjaunošanu, bet nu jau esmu samierinājies ar savu dial-upu, kuru nu jau 1/2 gadu neizmantoju.

  Atbildēt
 16. Laucinieks

  2 hmnc
  Ta Tu Lattelekomā rukā? Es arī kādreiz tur biju.
  padomaa – dziljaakie paakji
  Tas ir smags uzdir..siens. Mani besī šitādi vārdi. Tu domā ka Tev tai pilsētā ir viss, a tiem laukiem nekā nevajag. Tu domā ka pilsētā tik vien tie gudrīši ir. Bet varbūt viens otrs lauku letiņš spēj pārspēt dažu pisētnieku zināšanās. Ja tas Lattelekoms nebūtu atstājis novārtā tos laukus, daudz kas būtu Latvijai arī mainījies – tāpēc jau neviens biezais laukos nenāca ka ir sūdīgi sakari bijuši un daudzās vietās arī paliek. Ja te cilvēkiem būtu naudas un labi sakari, gan jau kaut kas arī sāktu uzlaboties ar dzīves apstākļiem. Protams ka sākumā būtu zaudējumi. Es to personīgi zinu, ka jums tur iet tik runas, ka naudas nava un nava, bet to ka vienai krievenei priekšniecei, kas no Liepājas uz Rīgu ir pārcēlusies un nemāk nemaz latviski runāt, alga ir ap 2000 Ls mēnesī. Latviski viņa mācēja visus pabraucīt (domā pabraukt) sūtīt. To ka jūs tie pilsētas priekšnieciņi ziemā nemaz tais laukos nerādaties, to mēs arī visi zinām. A tas nabaga montieris ir skrējis nosalis pa tiem sniegiem līdz kulei brizdams. Kādi tie gaisa vadi ir – ārprāts, tos nav iespējams saliekt – lūst pušu, jo viss vads ir aprūsējis, vidus tikai mata resnumā vien turas, kāds tad tur var būt internets ar iezvanpieeju. A Lattelekoms tik lielās un lielās, ak mums ir lētākas tālsarunas ar ārzemēm (es jūsu zvanu sen jau gaidīju!), sataisiet muļļas labāk tepat Latvijas vadus. A kur man ir mana ciparu līnija, ko man solīja pirms jaunā gada ievilkt? Man visu laiku baigie zaudējumi. Ne es kaut ko varu novilkt, ne pastu īsti apskatīties. Visu laiku nokrīt līnija.

  Atbildēt
 17. Nepopulāra browsera useris

  Offtopic. Vai būtu jāmaina browseris (tagad IE6), lai varētu lūkoties uz favorite (un the best) saitu Pods.lv ? šobrīd komentu rindas sačupojas vertikāli :O(

  Atbildēt
 18. knābis

  Vispār ar to iezvanpieeju ir tā, ka tad kad ltk sāka ņemt maksu par savienojumu, iestājās situācija, ka reāli vari pieslēgties ar otro vai trešo reizi. Tā teikt santīms no nekā. Un arī tā saucamā kvalitāte ir iekš assa, jo ja kādreiz ātrums bija virs 50k, tad tagad pa to pašu drāti staigā starp 48-50. Un tas jau ir rādītājs, ka vaina ir ltk…

  Atbildēt
 19. Laucinieks

  Pagājušo gadu es biju tajā pašā izstādē Skonto hallē, kas būs arī rīt. Uzdevu jautājumu Lattelekom pārstāvjiem, kāpēc nevar vispaz iezvanpieejai izveidot uzskaitījumu pa megabaitiem – bija kārtējās atrunas, ka no viņiem tas nav atkarīgs, tā un šitā, vārdu sakot kā parasti.

  Atbildēt
 20. Neonz

  Nu LTK varētu vismaz sataisīt lai reāli starp visām apollo adresēm mdslistiem būtu 2mbit, jo šobrīd gadās kad starp diviem mdslistiem nav tas 2mbit…

  Atbildēt
 21. naakamais MDSL klients

  kaads man var paskaidrot par tiem modemiem ko dslieshi dod, lai es varu jau ievelkot pateikt, ko un kaa man vajag, lai buuutu vismaz manaa pusee piesleegums tuvu ideaalam, nevis meeneshiem peec tam kaartot probleemas – manupraat shiem tikai viena veida modems ir, nee? (un centraale man vareetu buut diezgan jauna – prims gada vai diviem skiet ka uz cipariem paargaaja.)

  Atbildēt
 22. hmnc

  Laucinieks – tu taa uzmaniigaak ar tiem tekstiem par stulbajiem pilseetniekiem – es pats naaku no laukiem taakaa nevajag dirst. un telekomaa arii es nestraadaaju.
  visiem tiem biezajiem tas parastais telefons laukos nav vajadziigs galiigi – njem mobiilo un zvani kur gribi.. tu laikam iisti neizproti situaaciju laukos – zvana reaali maz, vieni zaudeejumi tur ir. un paarlasi arii to manu komentaaru par cenaam.

  Atbildēt
 23. Laucinieks

  hmnc
  Tavai zināšananai es esmu tiešām no laukiem, un uz pilsētniekiem es tomēr uzdirsīšu vis. Es pats Lattelekomā strādāju pāris gadus agrāk un es to pazīstu diezgan labi. Ar saviem bijušajiem kolēģiem man ir labi sakari. Redzu Tu pats laukus nemaz ABSOLŪTI neizproti (varbūt ka tur, kur Tu dzīvo ir savādāk) – laucinieki grib gan zvanīt – mobilais tomēr IR savā ziņā dārgi – un arī internetu pie manis arī grib, jo daudzi prasa man kā ar datoriem saistītam cilvēkam, kad tad beidzot būs tie labumi, kas ir pilsētā – DSL un un ātrāka iezvanpieeja u.t.t. Ar mobilo diez kas ar internetu jau nav, arī ne visiem ir laptopi laukos :))), vai datori ar infrasarkano u.t.t. Un ko tad TU tajās centrālēs, jāparasa, darīji, kas tad TU esi tāds?
  Un tiem biezajiem jau tā līnija tomēr ir vajadzīga, līdz manīm jau Radio DSL un link nekacē nemaz (viens otrs manas vietas biezais, kam ir rēķini jākārto ar bankām un grib vēl kaut ko citu darīt ar internetu, ir interesējies). Esmu diezgan tālu leišmalē, ko Lattelekom labu laiku bija aizmirsis. Labi, par tām cenām var strīdēties, bet tomēr Lattelekom zaudē klientus – ZAUDĒ tikai tāpēc, ka nedomā par laukiem, un tagad "atdod" tos LMT un TELE2, protams tos lielākā skaitā, kuriem tas internets momentā nav vajadzīgs, bet ja būs vajadzīgs, tomēr iznāks iet pie Lattelekom atpakaļ.
  par stulbajiem pilseetniekiem
  Sorī, ne jau visi, bet esmu saticies ļoti daudzus, kas apsmej lauciniekus (pāķus, , bet paši domā ka sviests paciņā izaug ledusskapī pa nakti. Jums pilsētnieki ir ļoti daudz priekšrocību, kuras lauku bērni, piemēram, var tikai vēlēties – dažādi teātri, koncerti, pulciņi, tas pats internets mājās. Nezin kāpēc ziņās Rīga tiek pieminēta kā visa Latvija, tasini jādomā – kā Vatikāns Romā, mini valstiņa. Un mums tikai pabiras no jūsu bagātā galda atsviežat. Sorī džeki, bet es tomēr jūtos apdalīts!
  Gribēsiet teikt, ko tad sēdi tajos laukos – a es ciest nevaru to smirdoņu un troksni, to suņu sūdus uz ielām, to skrejošos cilvēkus, tos kāpņu telpas kaimiņus, kas viens par otru neliekas ne zinis, labākā gadījumā tikai tad, kad kaimiņš ir nomiris un veselu nedēļu jau puvis. Es pazīstu vienu džeku, kas varētu dienās būt izcils zinātnieks – fiziķis vai ķīmiķis, bet par ko mācīties viņam nav – vecākiem tikai nabaga pensija vien ir, viņam vēl ir jāaizkļūst līdz Rīgai un mācībām vis pārējais jāapmaksā. Labi ka šogad viņš tika budžeta grupā.
  Sorrī, bet uzdirsīšu gan. Es pateicu to ko esmu pieredzējis un zinu. Ja Tavā vietā ir kā citādāk, tā ir Tavas vietas īpašība, ne kā pie manis.

  Atbildēt
 24. Kārlis

  Lauciniek, es Tevi pilnībā atbalstu. Bet to, ka telekomam lauki ir pie kājas, tas jau sen deklarēja. Viņu mērķis ir korporatīvie klienti, pie tam tādi, no kuriem var kārtīgu piķi noplēst. Un nevis balss sakari, bet datu pārraide. Vismaz pirms gadiem 6-iem vienā konferencē viņu puspriekšniece tā publiski paziņoja.

  Atbildēt
 25. Laucinieks

  Nu tātad tas nozīmē to, ka valsts par laukiem nerūpējas un atstādama visu novārtā, pamazām tos iznīcina, paliks tikai mazi Vatikāniņi. Nu tā tik ir Latvija 🙂

  Atbildēt
 26. hmnc

  Lauciniek
  piekriitu ka atstaaj novaartaa, jo vajag naudu. vai tad es to nemineeju savaa komentaaraa? luuk 100 numuru ATC pamestaa maajaa, kurai izpuvusi griida – mosh no tiem 100 kaadi desmit ir biezie kam vajag netu utt.. bet taas investiicijas ko ieliks LTK tajaa centraalee neatmaksaasies 10 gadu laikaa.. tur tas viss notiks ilgaak. nu i tad kaada suuda peec LTK chakareeties.
  + tagad tachu vairs nav monopola, tad kapec citas firmas kas nodarbojas ar telekomunikaacijaam nelien laukos un neko netaisa?
  un kurai firmai gan vajadziigi zaudeejumi? man liekas visas firmas ir veidotas ar meerkji – ieguut peec iespeejas vairaak naudas. vai tad ne? taakaa te komentaari tjipa "vinji grib naudu " utt. ir diezgan smiekliigi. kursh gan negrib un kuram gan nevajag naudu muusdienu kapitaalistiskajaa iekaartaa?
  + ja cieniijamais Laucinieks zin kas ir QoS (quality of service), tad zinaas arii to, ka izmaksas ir proporcionaali pieaugoshas liidz ar sakaru kvalitaati. var jau uztaisiit to ka viss rullee 99.99% superiigi, bet cenas arii liidz ar to kaaps un vai kaadam to vajag?
  tiiri intereses peec Lauciniek – cik liela ATC (abonentu skaits) staav tavos laukos?

  Atbildēt
 27. Laucinieks

  hmnc
  tiiri intereses peec Lauciniek – cik liela ATC (abonentu skaits) staav tavos laukos?
  Sevišķi maza nav, teikt neteikšu, jo nevēlos, lai (ja gadījumā esi tomēr saistīts ar Lattelekom kaut kādā veidā), netiktu kādam kaitēts.

  QoS

  Hmm, bet kur tad palika Lattelekom solījums ciparot VISU Latviju līdz 2003.gadam? Tik nevajag bubināt par miera izlīgumiem. Par to jau visi smejas, un smējās tad, kad Lattelekoms somiem pārdevās sen, sen atpakaļ, to mēs jau tur iekšā jau daudzi jutām ka nebūs labi, toreiz bija daudz labāki pircēji.
  Man cienītais nāk smiekli par tiem taksofoniem, kas bija sākumā ar parastām kartēm, tad tik atjēdzās, ka tās var vienkārši ar spoļu maģiem viltot, un mainīja nost un lika taksofonus ar čipkartēm. A cik tur naudiņa neaizgāja?

  Atbildēt
 28. hmnc

  Laucinieks
  lai cik tu slikti arii domaatu par mani, es neesmu tik zemisks lai tagad tev ietu un atsleegtu telefonu ;))) iistenibaa tas bija dikti smiekliigi, bet nu labi..
  par LTK soliijumiem – visi kautko sola.. valdiiba sola visaadus labumus utt. bet vai izpilda? principaa akli ticet visaadiem mistiskiem soliijumiem ir kautkaa patizli. pasham tak vajag paanalizeet situaaciju kaada ir – cik centraalju jaanomaina, cik jaunu kabelju jaaiegulda, cilveeku darbs + centraalju skaits.. saskait saskait cik tur viss kopaa miljardos latu buus un tad padomaa cik reaali ir LTK soliijumi.
  un kaadi tad bija labaaki pirceeji par Soneru? Zviedri mosh? teikshu kaa ir – somi pamatiigi sagraava LTK ieksheejo struktuuru – saveda savus "speciaalistus", kuri iisti neiebrauca kas te jaadara.. sanjeema savus tuukstoshus un miers.
  par taksofoniem – nu bet tas tak logjiski, ja tiek atklaata kaada kljuuda sisteemaa, kuras deelj tiek ciesti zaudeejumi, tad to kljuudu censhas labot visiem speekiem.

  Atbildēt
 29. Laucinieks

  hmnc
  Šajā gadījumā Tu pats esi smieklīgs, jo es nebiju domājis sevi, bet savus bijušos darba kolēģus. Jo man pašam nospļauties par to, ka man būtu atslēgts parastais telefons, man ir mobilais un internets darbā.

  par LTK soliijumiem

  Tāda nu tā valdība arī ir – āži kāpostdārzā. Ko man tur analizēt, tāpat viss skaidrs.

  un kaadi tad bija labaaki pirceeji par Soneru?

  Ir pagājis laiks un visus tos pircējus neatceros, zviedri laikam, cik minos, nelikās jau tie paši sliktākie. Bet bija doma, ka tas pats VEF un Radio arī varēja lietas labā ko darīt, jo bija viņiem taisītas centrāles.

  par taksofoniem

  A vai tad telekoma ārzemju speciālisti neko ātrāk nezināja par tādu lietu, ka kartes ir viltojamas? Vai viņi par drošības lietām nav nemaz apmācīti? Ja nē – sūdīgi speciālisti.

  Atbildēt
 30. _-=/D|z|y=-_

  Nu, Laucinieka komentārs Nr 31 tiešām nāca no sirds!!! Pat skudriņas pārskrēja paar muguru, cik pazīstama situācija. Cepuri nost!
  Interesanti lasīt Laucinieka un hmnc komentārus, pie tam vēl pieklājības robežās, kas liecina par augstu izglītības līmeni. Paldies jums!

  Atbildēt
 31. _-=/D|z|y=-_

  Nav par ko, vienkārši respekts pret tiem, kas aizstāv dzimto vietu un māk to darīt, nosaucot lietas īstajos vārdos

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *