Notepad2 v1.0.01

Kā jau parasti – pavisam nejauši uzkūlos šim jaukajam teksta redaktoram – Notepad2. Principā tas ir kārtējais mēģinājums pārtaisīt un uzlabot veco labo Windows Notepad.

Notepad2

Pagaidām sajūsmā tirinu kājiņas, jo izskatās, ka būs ļoti labs Notepad aizvietotājs ātriem darbiem. Līdz šim esmu lietojis dažādus Notepad aizvietotājus un pagaidām šis izskatās viens no labākajiem. Man patīk tas, ka šeit nav nekā lieka. Autors vēl nav paspējis sabāzt nevajadzīgās iespējas.

 • Atbalsta – ANSI, Unicode, UTF8, UTF8 with Signature (nezinu gan, kas tas ir, bet izklausās nopietni)
 • Salīdzinoši vienkāršs dažādu skriptu valodu sintakses iekrāsojums. Pie tam vēl pats var mainīt krāsiņas kā ar CSS stiliem. Atbalsta sekojošas sintakses – HTML, JavaScript, VBScript, ASP, PHP, CSS, Perl/CGI, C/C++, C#, Java, VB, Pascal, Assembler, SQL, INI, REG, INF, BAT, DIFF
 • Repleiss ar regexpiem
 • Iekrāso atverošās un aizverošās iekavas
 • Rindu numerācija
 • Var palielināt vai samazināt tekstu (Zoom)
 • Mainam rīku paneli pēc saviem ieskatiem kā arī visas pārējās lietas var tik pat labi uzlikt un noņemt
 • Un vēl visādas noderīgas iespējas

Ja radās interese, tad var arī lejupielādēt Notepad2 v1.0.01 252KiB. Vienkārši atpakojam un strādājam.

Es laikam aizmirsu pateikt, ka tā ir bezmaksas programmiņa un izgatavotāja lapā var atrast vēl šādas tādas nelielas programmeles.

54 thoughts on “Notepad2 v1.0.01

 1. Madars

  Nu jāpamēģina būs. Pats izmantoju ConTEXT, bet ja šis atbalstīs UTF-8, tad uz viņu varētu pāriet vismaz dažiem darbiem noteikti.

  Atbildēt
 2. Madars

  Tikko izmēģināju! Visa padarīšana ir pietiekami laba lai pārietu uz viņu visiem uzdevumiem ko iepriekš veicu ar ConTEXT.

  Atbildēt
 3. Krotow

  Papētīju jamo. Patiešām labs un Notepad vietā to mierīgi var likt. Vienīgi žēl, ka to nevar tik vienkārši reģistrēt visiem failu paplašinājumiem, kur šobrīd pa virsu sēž Notepad. Būs jāiesaka autoram "fīča" 🙂

  Atbildēt
 4. Optron

  Nū te uz XP notestēju. Tiešām labs. HTML kodu krāsojumā pareizi krāsojas arī JavaScript un PHP.
  Vienīgais jāapskatās, kā jamais rušināsies uz Windows98, jo parasti programmām ir problēmas ar Unicode zem Win98.

  Atbildēt
 5. Kirils

  tas, ka nepaziist linkus ir labi.
  bet 3shaa rindinja scrnshotaa mani it nemaz nesajuusmina.. iipashi jau netraucee, bet notepads ar to labs, ka vinjam nav panelja ar pogaam. paaraak daudz ekraana vietas jau neaiznjem. piecietiishu laikam… :
  Ivars, PLZ CONTACT ME (es gan aizmirsu, ko tieshi man no Tevis vajg, bet ganjau atcereeshos ;D )

  Atbildēt
 6. coolynx

  Optron: Tā jau nav programmas vaina, bet gan win98 nespēja atbalstīt unikodu. Programmas readme failā arī ir minēts, ka unikods korekti strādās tikai nt bāzētās os…

  Atbildēt
 7. Ivars

  Novācu veco notepad (sistēmas), uzliku šito pa augšu 🙂 Tagad ievadod sen zināmo notepad frāzi atverās šitas 🙂
  Kirils – done. (nosūtiju tev emailu).

  Atbildēt
 8. MMK

  A šitas, kad saglabā failus UTF-8 kodējumā neliek priekšā nevajadzīgos simbolus kā vecais Notepad??
  P.S. Offtopic, kā var latviešu un krievu burtiem tikt editplusā??

  Atbildēt
 9. BlackHalt

  Vispār jau labs. žēl, ka .LOG fiška nedarbojas. Nu tip parastajam notepad ir tāda fīča, ja jaunā failā augšā ieraksta .LOG, ta var smuki blogot offlainā. Dātumus automātiski liek 😉 nez moš reģistrā jāparokas.

  Atbildēt
 10. ozo

  Ieraudzīju Notepad krievu burtus un atcerējos, ka vēl joprojām neesmu ticis galā ar savu problēmu, kad diski satur krievu valodas burtus. Vai kāds varētu ko ieteikt. kādu kodēšanas programmiņu, lai nekropļo textu. Paldies:)

  Atbildēt
 11. paranoia

  Jautājums tiem, kas jau izmēģinājuši – šitais verķis māk atvērt failus, ko lieto kāds cits process? Parasti visiem ‘notepad replacement’ ir tāds trūkums, ka locked failus never (w2k notepads parasti atver).
  Citādi pēc apraksta izskatās labi.
  BTW, vēl jautājums – varbūt kāds zin kādu text editoru, kas māk bez jautāšanas sekot līdzi faila izmaiņām, kā UNIX ‘tail -f myfile’. Bieži noderētu log failu skatīšanai…..
  A vispār pats esmu izmēģinājies (minu tikai labākos):
  ConText, UniRed, Vim, SciTe (Scintilla) un LedLineIt (vispār gan jau vēl kādu). Lai arī parasti textu apstrādei lietoju kādu no augstāk minētajiem, līdz šim tomēr neesmu atļāvies nomainīt defaulto notepad pret ko citu stabilitātes apsvērumu dēļ (bieži vien šitie replacement pamanās uzkārties kādā nepiemērotā momentā).

  Atbildēt
 12. coolynx

  sndjs: pameklē notepad.exe un apsties kāda bija tā otra direktorija, kur tika glabāti "svarīgākie" windows faili. no galvas neatceros. Nu un tajā dirā arī iekopē.

  Atbildēt
 13. paranoia

  to edc: Nu jā, ir man tie konsoliskie tūļi visi, bet dažreiz gribas GUI variantu, lai smuki un ērti, ar zilām maliņām 🙂
  Ideālajā variantā būtu viens texta editors, kas mācētu gan būt mazs un ātrs, gan syntax highlighting un code completion, gan visus encodingus, gan ‘tail -f’, gan hex, gan visu pārējo…. bet nu pats saprotu – es sapņoju.
  BTW, atsaucoties uz manu iepriekšējo postu – es te paexperimentēju, un, kā izrādās, notepad arī ne vienmēr atver failus, ko citi procesi noloķējuši. A man likās, ka notepad to māk izdarīt (read režīmā)…. Kāpēc vispār ko tādu jautāju? – a tāpēc ka bieži sanāk aktīvam procesam log failus skatīties. Var jau ar console to darīt, bet gribas kaut ko vienkāršu – double-click uz aktīvā log faila un skaties

  Atbildēt
 14. Didulis

  Notestēju un iepatikās. Tik nespēju iebraukt, kas tā par fīču "trim lines". No loģikas viedokļa secinam, ka tam būtu jaāpcērp tukšās rindas. Komanda "trim" daudzās programmēšanas valodās apcērp tukšumus tekstā, taču šiten nereaģēja neuz ko.

  Atbildēt
 15. Didulis

  Pirmo reizi izdomaaju pameegjinaat Translita konvertoru un shamais pamanijaas izkropljot tekstu. Jaaapceerp paarveerta par jaāpcērp.
  Nothing is perfect. ;-))

  Atbildēt
 16. Kikko

  !!! ATTENTION SPAMS !!!
  coolynx uztaisi šitam review :]
  Crimson editor – http://www.crimsoneditor.com/
  Instalācija lielāka (~1 MB), bet viņam ir tādas features ka man līdz šim neko citu nav gribējies vairs mēģināt. Nu kaut vai, piemēram, fakts ka tas editoriņš uztur pāris simtus (tieši tā) dažādus synthax highlighting’us. Unicodu sola tuvākajās versijās, ja tik ļoti gribās.

  Atbildēt
 17. Burkaano

  Ah… programma vareeja buut labaaka….
  Vai kaads nevar pateikt kaa sauc to programmu ar kuru var reguleet cooler atrumu..? Gribas nosvilinaat kompi 😀

  Atbildēt
 18. Boo

  Kodēšanai izmantoju CrimsonEditor.com – notepad2 ir ok, tomēr crimsonam ir macrosi ar kuru palīdzību piem. alt+1 paarvēršas par BR tagu vai jebko citu bieži izmantotu – pieradumam liels spēks…

  Atbildēt
 19. JurCHiX

  eeee tauta man vajag paliidziibu! Proga ir laba aizvietoju ar parasto notepadu, bet tagad tik pamaniiju ka vinsh never valjaa failus kuriem faila vai celja nosaukumaa ir atstarpes! Kapeec taa????

  Atbildēt
 20. JurCHiX

  eeee vechi paliidziet, proga ir normaala, aizvietoju! Bet ir probleema ka vinsh never valjaa failus kuriem faila vai celja nosaukumaa ir atstarpes! Kapeec taaa????

  Atbildēt
 21. e-remit

  Bet tomēr man labāk patīk ConText, nevis Notepad2. Ir jau pāris fīčas, kas nau contextā, un protams par windows notepad arī tas ir labāks, bet nu…

  Atbildēt
 22. JurCHiX

  Nu neee… kad es piemeeram 2x uzklikskjinu uz .txt dokumenta, ta vinsh izmet pazinjojumu ka taads fails neeksistee, bet ja atver caur File->Open ta vinsh atver… Kautkas nav… :(((

  Atbildēt
 23. e-remit

  Jurchix: paprovē pie File Types aizvietot
  C:WINDOWSsystem32NOTEPAD.EXE %1
  ar
  C:WINDOWSsystem32NOTEPAD.EXE "%1"
  Pašam netīk aizvietot notepad ar šo un testēt…
  pff: pamato, ar ko UltraEdit stāv pāri citiem? Ar to, ka maksas?

  Atbildēt
 24. n

  to, vai failu var lasīt un rakstīt citi, kontrolē faila atvērējs. ja viņš (process) norādīs, ka vot šito failu es te tagad atvēršu un citiem nebūs pa to rakņāties, tad tā arī būs un āmen.

  Atbildēt
 25. paranoia

  to, vai failu var lasīt un rakstīt citi, kontrolē faila atvērējs. ja viņš (process) norādīs …

  Tā jau ir, bet arī atvērējs var, kā minimums, ja rw režīms nofeilo, tad pamēģināt atvērt tikai read režīmā. Laikam jau kaut ko vairāk prasīt būtu par daudz….

  Atbildēt
 26. bubu

  kurš te minēja to crimsonedit, tad tas crimsonedit nemaz nav salīdzināms ar šo notepad2, jo tas nemaz neatbalsta UTF-8!! (vismaz es to tik vienkārši kā notepad2 neatradu, tur tikai file->open un fails verās vaļā utf-8, a bet crimsons atvēra ar visiem ķeburiem) vot tā!

  Atbildēt
 27. e-remit

  Jurchix: es to rindu tieshi no WinXp arī izkopēju. Dari tā: My Computer -> Tools -> Folder Options -> File Types. Tad meklē paplašinājumu TXT, kuram tad arī palabo Open nosacījumu.

  Atbildēt
 28. paranoia

  Beidzot downloadeeju un patesteeju. Pagaidaam izskatās, ka ar to arī beigsies mans prieks. Man dažnedažādas problēmas ar Find-Replace:
  1) nemeklē nevienu ne-ASCII textu (piem. burtu: ā);
  2) pie find/replace nav opcijas find. Jāsāk ar replace – bet ja es gribu selektīvi replace taisīt – kā es varu zināt ka pirmo ierakstu mainīšu? Principā selektīvs ‘search – replace’ liekas vispār nav piedāvāts
  3) RegExp arī dīvaini. Izskatās ka backreferences nav uzturētas, kā arī speciālie characters (s w, etc) liekas ka nestrādā
  Nezinu, tas tikai man tā, vai tā arī ir, bet ar to pietika.
  Izskatās, ka šamajam ir daudzas arī labas fīčas, bet tomēr… 🙁
  BTW, RegExp pagaidām vislabāk izskatās UniRED-am (bet diemžēl pats UniRed nav 100% stabils)

  Atbildēt
 29. coolynx

  paranoia: Tu būtu labāk autoram savu sāpi aizrakstījis kā es to izdarīju sakarā ar Unikodu meklēšanu, kas tur īpaši labi nestrādā. Tā vairāki aizrakstīs un šis uzceps tās visas fīčas. Programma ir vēl ļoti zaļa tb pirmā versija – autoram pats spars kaut ko taisīt. Jāizmanto, kamēr vēl kodē.

  Atbildēt
 30. Grrr

  Ideālajā variantā būtu viens texta editors, kas mācētu gan būt mazs un ātrs, gan syntax highlighting un code completion, gan visus encodingus, gan ‘tail -f’, gan hex, gan visu pārējo…. bet nu pats saprotu – es sapņoju.

  Saprotams, ka ir. EmEditor. Japāņu verķītis. http://www.emurasoft.com/
  Arī jūt, ka fails pamainījies, un tu vari opcijās izvēlēties, vai gribi auto-reloadu, promptu, vai neļaut citiem modificēt failu. Pilnīgi VISAS opcijas (un to nav maz) ir kustomizējamas katram failu tipam.
  Pats savulaik esmu gājis cauri:
  Notepad -> kaut kas pa vidu -> UltraEdit -> EditPlus -> EmEditor.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *