Pods.lv statistika par 2004.gada pirmajiem trim mēnešiem

Ik pa laikam komentāros kāds atļaujas iespamot un pajautā par to kāda, tad ir tā Poda tauta – ar ko pārvietojas interneta plašumos, kādā vidē sēž un galu galā – cik, tad ir tās tautas.

Lapas apakšējā daļā atrodas skaitītāji, kas dod nelielu ieskatu par to, kas te notiek, bet ne pilnīgu. Tamdēļ eksistē tāda laba lieta kā webservera log faili.

Vakar pa nakti nedaudz paspēlējos un uzģenerēju nelielu statistikas atskaiti. Talkā ņēmu Advanced Web Statistics 6.1 (build 1.720) un plosījos pa Apache log failiem.

Atļāvos izvlikt apskatei tikai pārlūkus, operētājsistēmas un pēdējās nedēļas apmeklētāju kustību.

Browsers 2004.gada janvāris
2004.gada janvāris – pārlūki
Browsers 2004.gada februāris
2004.gada februāris – pārlūki
Browsers 2004.gada marta sākums
2004.gada marts (līdz 09.03.2004) – pārlūki

OS 2004.gada janvāris
2004.gada janvāris – OS
OS 2004.gada februāris
2004.gada februāris – OS
OS 2004.gada marta sākums
2004.gada marts (līdz 09.03.2004) – OS

Un visbeidzot apmeklētāji par pēdējo nedēļu.

Hits 2004.gada marta sākums
2004.gada marts (no 01.03.2004 līdz 07.03.2004) – apmeklētāji

Sestdienās un svētdienās parasti apmeklējums krītas uz pusi. Laikam jau tāpēc, ka daudziem ir pieeja internetam tikai no darba vai mācību vietas.

Pārējos secinājumus, domāju, ka spēsiet izdarīt paši. Ņemiet vērā, ka šo lapu apmeklē ļoti specifiska publika, kas atšķiras no ierindas interneta lietotāja. To arī labi parāda attiecīgā statistika, kas atšķiras ne tikai no globālās, bet arī tepat Latvijas mērogos veiktās statistikas.

Lūk tik raibi mēs esam.

84 thoughts on “Pods.lv statistika par 2004.gada pirmajiem trim mēnešiem

 1. Pecis

  Win pārsvars ir nospiedošs, bet iepriecē alt. paarlūku – Operas un Mozillas saimes – panākumi. Bet nu pods.lv ir zināmā mērā lapa ‘datorgēkiem’ tā kā tas pat ir saprotami.
  Katrā ziņā interesanti stati. Nezin kāds ir publicējis piem. Delfi vai TVNET status? Tīri intereses pēc.

  Atbildēt
 2. moox

  Njā, visi tik ļoti runā un aizstāv Linux.. Lasot komentārus, tā vien liekās, ka gandriz visi apmeklētaji ir *nix lietotāji, jo lietot Windows taču ir zem katra normāla datoriķa goda. Bet īstenība izradās pavisam savadāka. Arī ar browzeriem nekā labāka nav..
  Statistika katrā ziņā interesanta.

  Atbildēt
 3. PolarLacis

  Jauka statistika!
  lietoto brūzeri var vienkārši noslēpt zem kāda vien cilvēks vēlas un cik tālu imaģineišons velkas!!! ( Mozillas pārtop par IE, tāpatās kā operas ) Tā kā tā brūzeru statistika varētu pieklibot!!!:)
  Kā ar OSām? linux var paslēpt kā win? Kauč gan ir jau tā ka darba vietās un skolās tas win būs vairākumā!

  Atbildēt
 4. aabele

  es domāju, ka bush pats tāds punķis pats vien ir. Visu laiku tikai dirš – par visu un visiem. Man piemēram mājās ir 2 kompji – viens slackware/win, otrs win(licenceets), iemesls, kādēļ nemetu windu ārā no pirmā kompja ir tāds, ka žēl papist savu mp3 kolekciju. Tas arī viss

  Atbildēt
 5. noisex

  NewAge: Solaris mes esam laikam uzgjenerejushi, ne 🙂 me toch shad tad ir cholejis no soljarkas webus, vienk interses peec 😛

  Atbildēt
 6. lasītājs

  pods.lv lasa daudzi mani paziņas, kas par kompjiem nekā nesaprot. lasa tikai tāpēc, ka zina, ka te var visādus kašķus uzzināt. kur kāds provaiders kādam vadus nogriezies, kur kāds kādai lapai dizainu nospēris u.tml.
  iekš pods.lv komentējas pavisam neliela daļa pods.lv lasītāju.

  Atbildēt
 7. coolynx

  ziņkārīgais: tas ir ļoti sarežģīts moments, jo noteikt unikālu apmeklētāju var ar īpašiem algoritmiem un pat, tad tas būs ļoti neobjektīvi. Varu pateikt kopējo unikālo IP adrešu skaitu par 9 marta dienām, kas te ir iegriezušās – 5940 Unique visitors. Bet to skaitā ir proxy serveri ar 200 un vairāk lietotājiem uz vienu IP. Tapēc skaties dzelteno stabiņu, kur ir unikālie apmeklējumi.

  Atbildēt
 8. neadvancēts end_useris

  es lasu pods.lv tāpēc, kā šī ir viena no retajām lapām, kur var kaut ko normālā valodā uzzināt par datoriem (daudzās citās lapās ir vai nu tikai specifiska programmētāju, tipa baigo “kuulhackors” saruna vai arī augstprātīgas pamācības (kā piemēram, bug.lv par BSD sistēmām)).
  protams, daudzi end-useri VĒLAS uzzināt vairāk par datoriem, programmatūru. tāpēc liels jo liels paldies coolynx par šo lapu!
  P.s. darbā OS neizvēlas, kāda ir, uz tādu arī strādā. Mājās gan, piemēram es cenšos iemācīties strādāt Linuxā, interesējos par FreeBSD.
  Bet par statistiku ir tāds teiciens: “Ir meli, ir lieli meli un ir statistika”…

  Atbildēt
 9. Didulis

  Visvairaak mani paarsteidza fakts, ka te ir iegriezushies cilveeki no AmigaOS. Taa kaa nav veel izdevies uziet materiaalus, kas 100% apliecinaatu, ka AmigaOS ir iespeejams uzinstaleet uz X86 arhitektuuras datoriem vai arii tikai uz AmigaPC datoriem, tad shiii statistika mani ieintereseeja veel vairaak. Vai tie 12 hits no AmigaOS bija no Latvijas vai nee? Un runaajot par Solaris un OS/2, taas ir pietiekoshi populaaras un mani tas iipashi neizbriinija, ka te paraadijaas.
  Runaajot par IE, tad es parasti notesteeju tos IE gljukus, par kuriem tiek rakstiits te, tachu ikdienaa lietoju Mozilla Firefox (agraak Firebird). Janvaarii pie Other browsers es arii drusku esmu uzcinis hitus augshaa, lasot shito lapu ar links un lynx ;-))

  Atbildēt
 10. Kirsis

  Es pats ar patlaban esmu iekš IE (gan nosacīti – divreiz uzklikoju uz My Computer + ierakstu adresi) un ne tāpēc, ka man baigi patiktu IE, bet gan tādēļ, ka ja gribu ātri kaut kur aiziet, vieglāk to izdarīt jau atvērtajos logos ierakstot adresi, nevis launčot vēl browseri.
  A tā firefox’u lietoju, kad taisos mazliet vairāk laika pavadīt browsējot

  Atbildēt
 11. MZM

  Es arī šad tad browsēju webu ar links – c00l 🙂
  Kā īsti ir ar M$IE ģenerēto lieko trafiku? KKur dzirdēju, ka M$IE ģenerē liekus pieprasījumus utml (bookmark check utml). Cik tas irad nopietni?
  PS. Prieks, ka neesu vienīgais Konqueror useris 🙂

  Atbildēt
 12. Mr.Venom

  Brīnums ka vēl nav sācies ķīviņš par to, kurš browseris/OS labāks.
  It’s no the OS that counts, it’s what you can do with it. Man kā php/web progr. pilnība pietiktu ar 98 uz kāda pusplikā laptopa 😉

  Atbildēt
 13. AnnA[FN]

  coolynx: statistikai par valstiim (atsifrinaashanai) vinjiem taagd ir OK? Man ir kaada antiikaaka versija pieejama, kas valstis njem no saizn kurienes un 60% no IP aiziet nezinaamajos.

  Atbildēt
 14. root-ax

  jaa tomeer nteresanti ka IE pirmajaa vieta…
  es uz podu gan arii esmu greekojis un gaajis ar IE… no darba kompja… a uz laptopa un maajaas gan tikai FireFox lietoju…

  Atbildēt
 15. ^L00P

  Nū, bet vēl jau ir tāda lieta, kā tiek detektēc browseris, man piemēram operai diezgan bieži ir jāieslēdz identify as “ms internet exploder” (piem. tele2.lv). Nezinu , varbūt ka logos parādās pareizs browseris.

  Atbildēt
 16. Rilke

  patiikami, es no pods.lv samaciijos un firefox-u uzliku, cita lieta!
  Safari arii paraadaas, arii to es lietoju, un macintoshu.

  Atbildēt
 17. aamen

  tad tāpēc pa nakti pods bij tik tukšs, it kā ūdens būtu norayts :D, nez cikos tas bij, ap diviem vai 4triem… neatceros.

  Atbildēt
 18. ui

  tikai Operu nemaz taa nevar noslept, jo vinja sevi nosauc kaa
  “Mozilla/4.02 (compatible; MSIE 5.0; Windows NT 4.0) Opera 4.02 [en]”
  vismaz ta bija 6. versijaam, par 7. neatceros…

  Atbildēt
 19. Ginc

  to: aabele
  Nedirs uz Bush… Ja tu neko nezini…. Domāju tev vēl līdz viņa līmenim augt un augt… mazs vēl esi…
  A par statistiku… Galvenais ir tendence… Es arī darbā esmu spiests lietot gan Win gan IE (Kur viš vēl nav nonests). Bet mājās 5.mēn. atpakaļ nonesu pēdējās WIN paliekas un nu jūtos laimīgs un nemaz nejūtos apdalīts.

  Atbildēt
 20. Kaspars

  Šī ir pods statistika, bet domāju, ka arī citur rezultāti varētu būt līdzīgi. Mani pārsteidz kaut kas cits — 30% nelieto IE (nu jā +-, bet tomēr). Tad kāpēc joprojām ir tādas lapas, kas uztur tikai un vienīgi IE, dažreiz vēl Operu, bet tā vai citādi lieto nestandarta funkcijas, it kā visi lietotu tikai IE. Tāda ir jau pieminētā tele2.lv. Arī nordlb internetbanka. Tāpat Unibankai pie pārskaitījumiem ir dažas problēmas, atverot ar Mozillu. yes.lv strādā tikai ar IE un Operu, bet nestrādā ar Mozillu.
  Es novēlu šīm kompānijām, kas neprot vai nevēlas uztaisīt standartiem atbilstošu lapu, aiziet dinozauru ceļu.

  Atbildēt
 21. FaLcoN

  nice stats.
  coolynx: tā vien prasās checkboksiņš, kurš iedod cepumiņu par manu Vārdu, Emailu, Web adresi. “Atceries mani” es ar to visu domāju :/

  Atbildēt
 22. kurmizz

  Nu es reizi dienaa iemochiiju podaa, vai nau kas jauns un incants un lietderiigs (jo tas te meedz buut) un jau kopsh kaada pagaashgada maucu tik ar mazillu. Shur un tur gan peidzas neiet, jo slinkums pietaisiit to flash fignju, jo tad nu i hujsnjim, paveru to iiee. Nu taa kau kaa kuljos…

  Atbildēt
 23. root-ax

  man izdevaas pielauzt NordLB straadaat arii uz FireFoxa, bet es veel pirms man tas izdevaas piezvaniiju uz NORL/LB un uzbraucu par sho sviestu, teicu ka man nav IE 🙂
  nu neko… teica ka laboshoties… 😛

  Atbildēt
 24. ss

  Tikai salīdzināšānai, kāda aina ir citā sfērā.
  Tādi izskatās janvāra – februāra manas ne -IT lapas statistikas daži skaitļi par TOP-10 pārlūkiem.
  Opera un Mozilla ir līdzīgi, taču nepārsniedz 2% no IE.
  1: 566667: 68372: MSIE
  2: 5138: 5121: Internet.LV/WebCrawler
  3: 3648: 2248: Netscape (compatible)
  4: 2037: 1786: SietsCrawler
  5: 9890: 1633: Mozilla
  6: 8580: 955: Opera
  7: 840: 763: Googlebot
  8: 704: 661: StackRambler
  9: 4333: 445: Netscape
  10: 483: 436: FAST-WebCrawler

  Atbildēt
 25. aabele

  Nu nezinu – neizklausās pēc baigā līmeņa. Drīzāk pumpains tīnis. Takš to pac nedirs. Un ņehuj saukt citus par punķiem. Geeks atradies

  Atbildēt
 26. edc

  2 AnnA[FN], Collynx
  Ģeogrāfisko apmeklētāju statistiku var dabūt izmantojot izmantojot spraudni geoip (klāt ir jāpienstalē Perl modulis libnet-geoip ), kas nāk līdzi. Ja izmanto tikai IP rezolvēšanu, tad tie 60% nezināmi sanāk un neko tur vairs nepadarīsi, jo katrai IP taču nepiešķir domeina vārdu.
  P.S lūgums ievērtēt latviskošanu, mož kas bilstams

  Atbildēt
 27. Kaspars

  To ss: Bet varbūt arī tava lapa ko strādā tikai ar IE, tāpēc tāda statistika. Es atceros, ka pagājušogad skatījos csdd.lv pieejamo statistiku, kur Mozilveidīgie arī sastādīja kādus 5%. Pie tam jāņem vērā, ka csdd.lv ir daži specifiski servisi, kas strādā tikai ar ActiveX. Laikam, tie, kuriem lapas strādā tikai zem IE, pārbauda apmeklējumu un secina, ka 99% viņu lapas skatās ar IE, bet tā kā ar citiem pārlūkiem viņu lapas apskatīties nemaz nevar, tad nekāda cita statistika nemaz nav iespējama.

  Atbildēt
 28. UL

  Klausies, tev viens cilveeks pateica – nemuldi par Bush; nepietiek… nu, es ari tevi nosaucu par punjkji un paluugshu aizveerties, ja tu cilveeku nepaziisti. Es Hariju paziistu nu jau … hm.. 28 gadus vai.. un tas ir no sapraatiigaa vecuma :)) Man ir vairaak.

  Atbildēt
 29. root-ax

  nu bet lai jau endluuseri lieto to IE. kad es eju kauko instaleet pie klienta es arii neuzlieku firefox, lai jau uusee IE, man peec tam vairaak naudas par viirusu, spyware, adware un sexware izraveeshanu… galvenais lai sheit firefox iipatsvars pieaugtu…

  Atbildēt
 30. neko

  jā ar firefox ir paarsteidzoši maz te iegriezušies… tagad visi mani frendi-useri gribi negribi paariet no ie6 uz firefox un no outgļuk uz thunderbird jo man ir apnicis viņiem nepārtrauktu pitčiņu-patčiņu taisīt un baidīt ar šausmu stāstiem par adressbāriem un activex kontrolēm… kautgan viņi jau ir dabūjuši trūkties pa īstam un tapē tāda degsme uz alternatīvām 🙂

  Atbildēt
 31. neko

  ak jā, es te neesmu bijis labu laiciņu tapē opera un linux tik maz procentu… citādi būtu uzdzinis augstākus ciparus 😀

  Atbildēt
 32. Outlawz

  nu var redzēt ka martā krasi palielinājies FireFox jūzeru skaits. pats arī lietoju un teikšu, ka salīdzinājumā ar K-meleon, FireFox ir mēsls.

  Atbildēt
 33. ss

  Kaspars. Man lapa pārbaudīta un strādā ar visiem pārlūkiem.
  Taču secinājums, vismaz man tā liekas, ir , ka ar “modernajiem ” pārlūkiem strādā tikai šo pārlūku fani un reti arī speci, kuri bez viņiem iztikt nevar.
  Pārlūks ir darbarīks, kāpēc vajag jaunu mārketinga saslavētu superrīku, ja naglas dzīt var ar to pašu veco āmuru?

  Atbildēt
 34. Healer

  Kasparam:> Bet ja āmurs sver 3 kg un kāts ir no koka, apdauzīts un skabargains, tomēr ērtāk ir iegādāties jaunu, 300 gramīgu ar ērtu, rokai pielāgotu kātu uz kura vēl ir gumijas uzmava, lai neslīd 🙂 Darbu jau padara to pašu, tomēr patīkamāk strādāt.

  Atbildēt
 35. nu nez

  Healer: nezin gan vai ar 300gramiigi aamariiti tu izdariisi to pashu, ko ar 3kg kuvaldometru, hotjbi ar skabargainu koka kaatu…

  Atbildēt
 36. Kaspars

  ss: Priecājos, ka tava lapa atbilst standartiem. Ir vairāki iemesli, kāpēc izmanto citu pārlūku — lietošanas ērtība, drošība, iestādes politika utt., vai arī IE nav pieejams uz citas OS. Piekrītu, ka Mozillveidīgos un Operu pagaidām pamatā lieto tie, kurus varētu nodēvēt par “Power users”. Bet jāņem vērā, ka daudzos gadījumos šī lietotāju kategorija mēdz būt vērtīgi arī kā klienti, tāpēc ierobežot viņu pieeju nav tā labākā politika.

  Atbildēt
 37. karuuzo

  Es Firefozx arī uzliku aģenta pārslēdzēju, un viņam var izvēlēties gan IE, gan Opera, bet es tikai nesapratu ko nozīmē “Windows XP” iekavās? Vai tas nozīmē, ka es varu izlikties arī par XP lietotāju? Sobrīd man stāv Win2K. Kur var pārbaudīt, kas es esmu, liekas ka CLX bija tāda lapa, bet aizmirsu, kā tā saucas.
  m

  Atbildēt
 38. MZM

  Visur, kur vien man ir teikšana, default browseri ir Gecko bāzēti (Mozz/FFox) un kā alternatīva Opera. M$IE/Outlook lietošana aizliegta. Ja kāds lieto to, tad pac atbild par savu datoru. Protams, ka ne1 sekretāre negrib pati lāpīt savu datoru un, kas vēl dīvaināk, pilnīgie lames reizēm pat pēcāk saka “cik ffox forsh!”. So – visi, kas taisa tikai M$IE domātas lapas automātiski zaudē kā klientus visus tos biroju darbiniekus, kuriem ir saprātīgi domājoši admini. Žēl, ka to biežī vien neuzzin lapu īpašnieki, jo tad, esmu pārliecināts par 100%, atlaistu webmasteru 😉

  Atbildēt
 39. coolynx

  karuuzo: Tā lapa ir te pods.lv/whois/, bet nav jēgas maskēties. Labāk parādīt savu patieso seju, lai tas kas vēros log failus pamanītu, ka kāds advancēts lietotājs arī piestaigā. 🙂

  Atbildēt
 40. karuuzo

  Tas ir IE:
  Browser: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 5.5; Windows NT 5.0; T312461; .NET CLR 1.0.3705; .NET CLR 1.1.4322)
  Bet tas Firefox:
  Browser: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 6.0; Windows NT 5.1)
  :))
  Vai var norādīt WinNT vietā Linux un otrādi?!! Wina versijas atšķiras, tā kā kaut ko jau var.
  m
  PS. CLX: whois lapai vajadzētu uzlikt kodējumu, citādi tur parādās “čista latvisks” teksts.

  Atbildēt
 41. coolynx

  ja pareizi atceros, tad ar to pašu about:config ierakstot jaunu stringu general.useragent.override var ierakstīt jebkuru aģentu pat pilno Msie…

  Atbildēt
 42. root-ax

  MZM 1o1, vot taa ir attieksme 🙂
  diemzheel man shaadi gan neljauj riikoties, naakas vien pie klientiem arii atstaat IE… shobriid starp citu greekoju un skatos pods.lv no IE.. 🙂
  bet nu maajaas man ir ideaali sakonfigureets firefox ar java, flash un citaam hevereem.

  un pa tiem webmaasteriem piekriitu- nevar veidot pagalma vaartus tikai vw lupo, jaaparedz lai tur iebraukt var arii ar Audi A8L…

  Atbildēt
 43. Es

  Vajadzētu uztaisīt kādu linku, kur vienmēr var redzēt kādu pārlūku redz servera pusē. A to es patstāvīgi lietoju Opera bet njemot vērā piemēram TVNET (normālus fontus rāda tikai ja identificējies kā IE) mana Opera sevi parāda kā IE, bet varbūt arī nea.

  Atbildēt
 44. garāmjājējs

  Vot lasu šo te un domāju: kādi būtu tie veidi, lai, teiksim, popularizētu to pašu FireFox? Un vai maz vajag saspringt par to, ko lieto citi? Izskatās, ka tomēr nē. Jo tas vienmēr sabojā iekšējo mieru gan sev, gan tiem citiem – saspringt par lietām, kuras nav tavā varā mainīt. Padomā, ka tu jūties, ja kāds noburkšķ kaut ko par tavu nekompetenci un tādējādi mēģina izcelties.
  Tapēc labāk ir tā: nevis reizēm paklaigāt par savu iedomāto “krūtumu” un nolamātu citus par “lameriem”, bet mierīgi un korekti informēt tautu par alternatīvām iespējām.
  Tā, kā coolinx arī visu laiku dara. Āmen.

  Atbildēt
 45. afigel

  man patiesībā pilnīgi pajāt ko izmanto paarējā tauta.protams ir jau labi ka tauta attīstās un atkāpjas no ierastajiem paarlūkiem etc. piem kopš esmu atteicies no i-explorera, smaids no manas sejas nenozūd :))) lai gan reizēm dažās lapās mozilla tiek identificēta kā IE. :DD

  Atbildēt
 46. Solaris Fanu Klubs

  Labdien!
  Gribu visus informēt, ka 18-19 martā Latvijas Solaris Fanu klubs sniegs muzikālu performanci plašākām tautas masām. Pasākuma mērķis ir popularizēt Solaris, atrast jaunus biedrus kā arī saturīgi atpūsties domubiedru pulkā.
  Plašāk var palasīt šeit:
  Solaris music fest!
  Visi interesanti laipni gaidīti. Alkohols un uzkodas līdzi jāņem pašiem.
  Paldies!

  Atbildēt
 47. MZM

  A vai kāds varēs parādīt tajā pasākumā arī ejošu Solaris? Es labprāt ar tādu paspēlētos 😛 http://wwws.sun.com/software/solaris/index.html

  Atbildēt
 48. Stealther

  Tikai jaanem veeraa, ka ir daudzi paarluuki uz IE baazes…
  Tad jau paarsvars ir mazaaks. Daudzi lieto Avant, smart vai kaadu citu taadu browseri…

  Atbildēt
 49. Mild'aa

  Ieradumam liels speeks 😉 Par cik IE ir Windozes(nospiedosh paaraakums) sastaavaa, tad daudzi ljaudis nemaz neaizdomaajas par alternatiiviem brauzeriem. No briizja, kad pameeginaaju Operu, par IExploreri i dzirdeet negribas. Mozilla’i ar nav ne vainas, bet taa jau ir gaumes lieta…

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *