Latviskie domēna vārdi uz linux/unix jeb lv2ansi

Turpinot tēmu, par latviskiem domēna vārdiem un to savietojamību ar linux/unix sistēmām, gribētos pieminēt vienu rakstiņu, ko iesūtīja Andris.

Viņš ir uzrakstījis nelielu Perl skriptu lv2ansi, kas linux/unix vidē konvertēs latvisko domēnu “tūdaliņ.lv” uz “xn--tdali-d8a8w.lv“, kas ir identisks nosaukums un izveidots pēc Punnycode algoritma un tiek rakstīts ar ANSI simboliem (latīņu).

Šo skriptu var izmantot divos veidos – lai vienkārši konsolē pārvērstu latvisko domēna vārdu uz Punnycode algoritma bāzētu nosaukumu un pēc tam to izmantotu savām vajadzībām vai arī izmantotu to kā starpniek programmu, kas automātiski veiks konvertāciju uz standarta linux/unix programmām saprotamu domēna vārdu latīņu burtiem.

13 thoughts on “Latviskie domēna vārdi uz linux/unix jeb lv2ansi

 1. Pecis

  Hehehe, vot es sāku domāt, ka būs taga drusku jāsaspringst, piem. administrējot, lookupojot šitos hostus ar latviešu burtiem no konsoles. Pašiem pārlūkiem zem Linux nekādu prozbu ar to nav.
  Bet nu tā nav neatrisināma leita 🙂

  Atbildēt
 2. acidburn

  nu jā endrju akal ir uzdevumu augstumos..:))
  bet nu man liekas, ka šis ir tas īstais skripts, kas palīdzēs sendmailiem un postfixiem un namediem jo man liekas, ka tiem būs visliellākās probzas ar šiem lv domainiem..
  IMHO

  Atbildēt
 3. efix

  acidburn: viss jau notiek klienta galā, tb pārlūks tulko uz domēnu, kas raxtīts ar latīņu burtiem.. sendmaili, postfixi,namedi jau strādās ar normāliem domēniem, bez mīxtinājumiem 😉
  Varbūt pamēģini iedziļināties problēmā?

  Atbildēt
 4. zampa

  Windoziigi e-mail klienti taapat rijas ciet no shitiem latviskajiem domeniem. Nemaz nerunaajot par kautkaadu Exchange vai Lotus Domino.

  Atbildēt
 5. efix

  acidburn: pēc idejas ar mail klientiem vaidzētu būt tāpat kā ar paarlūkiem.. jāpārtulko domēns saprotamā veidā, un tad jāgrūž tālāk uz mailserveri.. 🙂

  Atbildēt
 6. grr

  juzoju slackware9.1 firefox0.8. spiezhu uz skripta labo pogu save link to disk. firefox nokaras. kur problema? parestarteju kompi ari karas. varbuut paraakais bugs ir atklaats? etc.? 🙂

  Atbildēt
 7. ui

  imho, ar mailiem bus zili brinumi. ok, pienemsim, es ielieku userim address-booka e-mail adresi parstransletu uz xy— (nosuutiit var). bet kas notiks, kad jamais sanjems mailu nu suņhujvčaj domeena? kaa tur tiks radita atpakalj adrese, un kas notiks, kad useris nospiediis Replay?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *