Microsoft Windows NT un 2000 izejas kodi noplūduši internetā

Slašdotā tiek atreferēta ziņa no Neowin.net, kas šobrīd jau ir nonests no interneta virsmas, par to, ka internetā ir noplūduši Microsoft Windows NT un 2000 izejas kodi.

Pēc idejas tā varētu būt pīle, bet varētu arī nebūt, jo ir pieejams attiecīgā arhīva failu saraksts (ļoti garš teksta fails).

Ja tiešām šie izejas kodi staigā pa interneta plašumiem un mēs visi ļoti labi zinam ar kādiem ātrumiem izplatās informācija, tad drīzumā varam gaidīt jaunus, daudz labāk izstrādātus vīrusus un trojas zirgus.

Ai kā man negribētos tagad pāriet uz kādu Linux vai Unix distributīvu. Katrā gadījumā panikai nav pamata … ja nu kas, tad te būs cvsup.open.bsd.lv. Varēsim draudzīgi pāriet no pasaulē nedrošākās uz drošāko OS. 😀

Papildināts
Creatorz iemeta saiti uz oficiālo informāciju, kas nāk no Microsoft.

176 thoughts on “Microsoft Windows NT un 2000 izejas kodi noplūduši internetā

 1. mass

  dizaineri jau pērk makus (apple macintosh), jo tiem visi unixi un bē-es-dē bijuši nebijuši..
  Microsofts drošvien ātri pasludinās windows par open source :))

  Atbildēt
 2. KRISHA

  mas: tu laikam nezini ka jaunaakais aplle macs (MacOS X) ir uz bsd unix baazes 😉
  Tobish apakshaa bsd un tikai ausghaa smukas podzinjas un taa..

  Atbildēt
 3. mass

  jā – tev taisnība, to uz kādas bāzes ir jaunākais macOS es nezinu un godīgi sakot – man tas arī maz interesē. es zinu tikai ka macOS’am vajag mac dzelzi un ka uz pc/unix man photoshops neies.
  Bet varbūt tas viss ir tikai labi – maikrosoftam nāksies nedaudz pasvīst un w2k 6. servispaka jau nesīs citu drošības līmeni. (protams mežonīgi atvainojos ja SP6 jau ir izlaista, bet domu jūs uzķērāt. Man ir SP4 un jaunāku itkā neesmu nekur manījis.)

  Atbildēt
 4. Sarky

  Mjā. varam gaidīt labākus vīrusus. No otras puses – varbūt varam gaidīt ‘alternatīvu’ WinNT, līdzīgi kā saakotnēji DivX 🙂 3.x ?

  Atbildēt
 5. Kaitnieks

  Manuprāt šeit ir jautājums nevis par to, vai tā ir pīle vai nee, bet vienīgi par to, cik pilnīgi vai nepilnīgi ir noplūdušie izejas teksti.

  Atbildēt
 6. dunduks

  Mīkstajiem ir visas iespējas paātrināt kaut vai to pašu Longhorn izlaišanu. Drošība un informācijas noplūde MS vienmēr ir bijusi aktuāla. Nezin vēl ar kādām OS mēs pēc 5 gadiem dzenāsim dzelzi. Tā ka coolynx nekreņķējies.

  Atbildēt
 7. Kaitnieks

  50% no sources atvilkti. Es gan sourci neizplatu, jo man nav tādas tiesības tas būtu autortiesību paarkāpums u.t.t.
  Ja jums ir ftp, uz kuriem var augšuplādēt, un, ja gribat ar mani parunāties par puķkopību vai tml, pielieciet savā MSN listā aivars at serveris punkts lv.

  Atbildēt
 8. usver

  “The 203MB file expands to just under 660MB .. The entire source code is believed to be about 40GB, meaning that the file circulating Thursday would be only a fraction of the full code base–if it is authentic.”
  http://zdnet.com.com/2100-1104_2-5158496.html

  Atbildēt
 9. Kaitnieks

  Hvz, 40gigabaitīgā source noteikti ietver arī visus media – bitmapus, soundus, skinus, video, kā arī draiveru sources un tā tālāk. Skaidrs, ka šī nav pilna source, bet domājams, ka pietiekama, lai izpīpētu interesantas lietas.
  Es vēl jorojām gaidu uz lēno arhivatoru, laikam būs jāpamēģina kāds cits 🙁

  Atbildēt
 10. Anonīmais

  Man loti zeel, ka juus neesat informeeti par taadiem produktiem, kā gimp (photoshop analogs, es ar vinu straadaju, iespeejas ir loti labas), vai blender – 3d animaacijas programmu. starp citu, blender projektam eiropas savieniiba atveeleejusi 140 k€, kopumaa no 1,9 milj €, kas paredzeeti open source 3D softa attiistiibai. un tas ir tikai viens no…
  BTW pods sux sakaraa ar proMicrosoftisko attieksmi.

  Atbildēt
 11. Deface

  To Anonīmais: Runa neiet par open source, bet gan par to ka pasaulei kluvis piejams source code kas tiek uzskatīts par Micro$oft confidetial. Kāds tam sakars ar grafikas progām, tai skaitā ar MacOS, par ko ieminējās mass.
  Un podā nau proMicrosoftiskā attieksme.

  Atbildēt
 12. Anonīmais

  To Deface:
  > Ai kā man negribētos tagad pāriet uz kādu Linux vai Unix distributīvu.
  > tiem visi unixi un bē-es-dē bijuši nebijuši..
  > jā – tev taisnība, to uz kādas bāzes ir jaunākais macOS es nezinu un godīgi sakot – man tas arī maz interesē. es zinu tikai ka macOS’am vajag mac dzelzi un ka uz pc/unix man photoshops neies.
  Imho patiesība ir savādāka, bet tā kā esmu slinks, lai pat šo teikumu pagbteu normaali, tad grai nedskuitesu … :)))

  Atbildēt
 13. Djuke

  magnet:?xt=urn:bitprint:TSWE3EYQY7KVTX74ZNA5LYIFEPNNKMCG.YD7BCF5VITWWI 4YVFL3T4ZBWLTPCHEWDVHMM4GY&dn=windows_2000_source_code.zip
  ja nu kaads lieto shareaza

  Atbildēt
 14. Vistu Zaglis

  Oj, mamočki… nu bet cik, var, karojošie Linuxisti, for christ’s sake! Lauž jau atkal rakstīt, tāpēc lasiet uzmanīgi – nu NAV uz tā jūsu pingvīna pilnvērtīgu softu šobrīd, nu nav! Tas Gimps pilnībā atbilst savam nosaukumam, jo smukas podziņas ar Beveļiem, protams, tur var uzriktēt, bet par nopietnu attēlu apstrādes softu to var nosaukt tikai pēc 2 šnapsiem! (Pudelēm). Par Ilustratora ekvivalentiem smalkjūtīgi klusējam vispār.
  Mass, kurš apgalvo, ka viņam uz PC Photoshop neies, laikam arī kaut ko ir stipri pārpratis, bet – zituācija ir tāda, ka uz Xiem softa nav, Mac ir pārāk dārgs un, manās acīs, vairāk smuks nekā ērts, tā ka jāsadzīvo vien ar logiem.
  Bet ja itamā ziņa nav feiks, tad es i mēms un sāku apsvērt firewallu konfigurēt “panic” režīmā!

  Atbildēt
 15. SomeGoofy

  Par šo:
  “” BTW pods sux sakaraa ar proMicrosoftisko attieksmi.
  Autors: Anonīmais :: 13.02.2004 / 06:15 “”
  Lūdzu nepuksti un izmaini to (attieksmi), ja tāda vispār ir,
  sūti šurp rakstus par citādām sistēmām un jaunumiem tajās – čupami.
  Un pēc tam nepuksti par teicienu:
  “BTW pods sux sakaraa ar proHVZSysisko attieksmi.
  Autors: Anonīmais……”
  :O) tas laikam sanāca kā uzbrauciens, sorru

  Atbildēt
 16. sem

  kaa man zb shitie visi “win sux linux rulzz….”” ok, nesen biju uzlicis gan slacku 8.1. un 9.1, gan arii mandrake 9.1 nu itkaa neko, var ieiet netaa padariit veel dazhas lietas… labs kaa serveris, bet nu home lietoshanaa…. jaapiekriit Vistu Zaglis 13.02.2004 / 08:59

  Atbildēt
 17. mass

  Anonīmais laikam nav informēts ka viņa mīļais GIMP’s nestrādā ar CMYK krāsām un arī viss pārējais ir labi ja 4. vai 5. shopa līmenī. Un blenderis jau nu arī nav nekas nopietns salīdzinot ar maya5 vai max6, tā kā lūdzu tikai nevaig man te.
  Vistu Zagli – es neteicu nevis ka neiet uz pc vispār, bet uz pc kas skrien zem unix.

  Atbildēt
 18. SomeGoofy

  Man ar vēl nav miers, kad spamo, tad spamo tā riktig (ir taču piektdiena :O) ). Ienāca prātā tas, ka tagad jau aizvien vairāk seju izdomā, ka var kautko paprogrammēt un līdz ar to neizbēgami palielinās tas produktu procents, kurš patiešām sux. Tātad tas ir neizbēgami un kasīties ar ko tādu sanāk bezjēdzīgas pūles; tā vietā var tak uzlikt ignore un nodarboties ar ko sirdij tīkamu – piemēram, paslinkot.

  Atbildēt
 19. Vistu Zaglis

  mass -> Sorr, neiebraucu par to PC/NIX sākumā!
  “Anonīmais laikam nav informēts ka viņa mīļais GIMP’s nestrādā ar CMYK krāsām ” – un pieņemu, ka pat nenojauš, kas ir CMYK krāsas. 🙂

  Atbildēt
 20. docent

  Gan jau MS tagad ļoti cītīgi pētīs gan Linux, gan *BSD un visvairāk jau protams WINE izejas kodus, lai pie pirmajām aizdomām par kaut kādu sakritību ar Windows kodu attiecīgos projektus sūdzētu visur, kur iespējams 🙂 … Lai gan viss ir atkarīgs no tā, kādu konkrēti Windows komponenšu kods ir nozagts.

  Atbildēt
 21. petruha

  tas laikam nekas, ka uz netbsd var laist darwinu. macos grafisko vidi. un uz vinjas var laist fotozhopu u.c. tuftu. un netbsd var laist.. mmmm.. uz: http://www.netbsd.org/Ports/
  jaaatziist, ka tur ir, kur izveersties..

  Atbildēt
 22. Vistu Zaglis

  Mr.Skepse -> 1) Nekliedz uz mani, arī bez bolda te tīri labi lasās. 2) Pārāk dārgs ir pārāk dārgs, tb savām prasībām atbilstošu PC es varu nopirkt stipri lētāk, vienīgi krāniņš nebus tik garš. 3) Neesmu gan redzējis Panther, bet ar OS9 strādājot, galvenais tūlis pēc kā es visu laiku ilgojos ir āmurs, ibo visādi sīkumi spēja pat mani izsist no sliedēm.
  Un (es zinu, ka nav spiesta lieta to izmantot, BET!) tam cilvēkam, kura radošais ģēnijs uzdizainēja to mazo, pilnīgi apaļo peles deģenerātu ar vienu podziņu, es gribētu paspiest roku un minūtes piecas klusējot paskatīties acīs.
  Uh, atkal offtopiks panesās. Aizveros.

  Atbildēt
 23. Anonīmais

  Cik no jums (kas šeit apdirš open source produktus) patreiz izmanto licenzētu Adobe vai Corel programmatūru? Baidos, ka ne visai daudzi.
  Turklāt runājot par Slackware vai Mandrake – te arī slēpjas tā problēma, ka daudzi izmēģina ne tos pašus labākos distributīvus, piedzīvo vilšanos un … čau!
  Es neaģitēju par vai pret Linux, taču vēlējos pateikt, ka ir diezgan plašas iespējas darboties šajā vidē, nu nemaz tāds bubulis viņš nav. Man personiski labāk ir sadzīvot ar dažām neērtībām, nekā balstīties uz pirātisku vai, vēl stulbāk, trial vai demo modē strādājošu softu.
  Veči, es nebūt nesaku, ka Windows sux. Windows nesux, linux arī nesux, Mac tāpat nesux.

  Atbildēt
 24. Mulders

  tak nesux Windows… bet sux šamais ja to dod par tādu naudu!
  Vot ja Windoze piķotu kādus 39$ es situ roku pie sirds, pirktu šamo nost godīgi ij diez vai līstu iekš Linux
  Prosto man sirds godīga… ij ja tomēr sabriedīšu kantori uztaisīt, tad nu nevarēšu es pavilkt dārgas licenzes – naaxies vien paarrausties uz Linux

  Atbildēt
 25. Pow

  leaks ir no mainsoft.com kuriem bija access 2000 source kodam. to var redzeet vairaakaas vietaas:
  “it appears someone named eyala from mainsoft [mainsoft.com] used vim (VIM – Vi IMproved 5.6 (2000 Jan 16, compiled Mar 7 2000 12:18:07)) on a redhat x86 box under xfree86/kde on a w2k sp1 sourcefile, well until the box ran out of memory…”
  “There is a core dump file inside the windows 2000 (sp1) archive, it clearly shows that the source was stolen from a system at Mainsoft. The following url confirms that they did have access to the leaked code. http://mainsoft.com/news/press_releases/2000_3_22_ 01.html
  The actual strings which confirm this:
  PWD=/usr/ms/win2k_sp1/private/security/msv_sspi
  DOMAIN=mainsoft.com
  REPLYTO=eyala@mainsoft.com
  ORGANIZATION=Mainsoft Co. Ltd.
  MWBATCH_SERVER=lod:8000
  MSOFTLM_HOST=@xor
  MAINSOFTLM_HOST=@xor
  XAPPLRESDIR=/il2/users/eyala/app-defaults
  EDITOR=vi
  BASE_LIBPATH=/ usr/lib”

  Atbildēt
 26. shal3r

  Tie, kuri te bļaustās, ka uz linux nav softa – lai mirst kopā ar windows…
  Adobe Photošop lieliski strādā uz Linux – Bilde!
  Arii MS Office var laist uz linux… Vienīgi var gadīties, ka neiet kāds specifisks softs, bet tam var izmantot vmware ar virtuālo win 😉

  Atbildēt
 27. shal3r

  [gadījās kļūmīte]
  Tie, kuri te bļaustās, ka uz linux nav softa – lai mirst kopā ar windows…
  Adobe Photošop lieliski strādā uz Linux – Bilde!
  Arii MS Office var laist uz linux… Vienīgi var gadīties, ka neiet kāds specifisks softs, bet tam var izmantot vmware ar virtuālo win 😉

  Atbildēt
 28. Norkjis

  Visvairāk mani uzjautrina linux zealotu spēja jebkuru topicu paarvērst par savas khm, platformas, propogandas lauciņu… Kaut vai dainu skapi (skat. delfi).

  Atbildēt
 29. mass

  Jā, es domāju ka visi zin, ka izmantojot attiecīgus emulatorus var darbināt visu uz visa, arī palaist lieldatoru OS uz windozes, kur turklāt vēl tiek emulēts linux ir iespējams (http://cuuu.times.lv/mvs/).
  Bet jautājums ir tāds, vai tas nav liels čakars katram softam lietot savu speciālu tūli, lai tas domātu ka atrodas iekš windows sistēmas. Pieņemu ka instalācijas process arī nav next next spiešana. Un visi emulatori vēl aizņem papildus resursus. Paldies nē. Nejauksim darbstacijas ar serveriem.
  Es gan neesmu pārliecināts, bet ja mēs emulējam windows vidi, tad jau tas pats vien sanāk kā kad windows tiek lietots as is. Labi, tas tā.
  Un jā – tur kur grafiku taisu komerciāliem mērķiem (respektīvi – darbā), tur gan photošops, gan windoze gan viss pārējais ir licenzēti.

  Atbildēt
 30. Djuke

  mass: redz galvenais stulbums jau ir tas, ka, BSA jau peec buutiibas neskiros komerciaalus no nekomerciaaliem meerkiem kad saaks staigaat pa maajaam. es tik briinos, ka veel joprojaam to nedara… taads process aatri vien atmaksaatos, njemot veeraa iespeejamaas soda naudas

  Atbildēt
 31. gusc

  Šim pasākumam ir pozitīvā puse. Nav jābaidās par to ka kāds saags kodēt augšā vīrusus or something else bad. Enivej redzot šos kodus ļoti jauki varēs saakt portēt win.softu uz Linux un MacOS vienkārši uzdrukājot attiecīgās bibliotēkas(moduļus or extensijas) un nebūs vajadzīgi nekādi emulatori. Būs ok. prie3cājamies par dzīvi! 😉

  Atbildēt
 32. coolynx

  gusc: neko nevarēs portēt utt., jo Microsoft skaidri un gaiši pateica, ka tas ir nelegāli un visus gadījumus izskatīs un ņems priekšā. Tā kā vienīgīe, kas kaut ko var ar tiem kodiem darīt ir sliktie.

  Atbildēt
 33. mass

  :))
  nu kad BSA sāks staigāt pa mājām, tad es pārvākšos uz pagrabu un savu interneta pieslēgumu attaisnošu ar 386 mašīnu, kas nolikta virtuvē blakus gāzes plītij un kurai būs bootabla linux diskete iekš draiva. Protams par bēniņos dislocēto rūteri viņi neko nezinās :)))

  Atbildēt
 34. +

  lai BSA iegūtu tiesības staigāt pa mājām, jālikvidē cilvēktiesību aizsardzību valstī, bet tas nekad nenotiks.
  pat policijai ir diezgan lielas problēmas iegūt likumīgu pamatu ieiet dzīvoklī.

  Atbildēt
 35. Sandijs

  coolynx – gusc domaaja ko citu – ja gusc ir no Konta. Arii wine tieshaam vareetu uzlaboties, jo tie debug TODO tur griezjas uhuhu.
  Ja var papeetiit, kaa windows kods straadaa, tad nav jaakjiimikjo, kaapeec un kaa tas viss vareetu straadaat 🙂
  Norkjis – es maacos no Microsoft maarketinga metodes. Darbojas! Un es par to neesmu samaksaajis nevienu latu.
  Par Linux – lielaakais truukums shodien – ir atkal jaasaak domaat, jo nedomaat un nemaaciities ir tik viegli un kaardinoshi..
  SCO un arii shii nopluude ir PR kampanja. Tikai M$ nesaprot, ka shii kampanja tikai vairo tirgu Linux nometnei. Patiesiibaa Linux nav baalelinjsh – taa ir otras nometnes PR kampanja. Ciinaas tirgotaaji un mees mazie sajuusmaa ar dakshaam metamies kaujaa 🙂

  Atbildēt
 36. Pecis

  Wine developi jau uzreiz pateica ka nekāda šāda koda iekļaušana nebūs – tas nav ne likumīgi, ne ētiski. Pirmais gan krietni vairāk, jo ētika ir katra cilvēka paša darīšana. Pirmā gadijumā Microsoft vienkārši aizsitīs Wine projektu ciet un lielu daļu autoru iztiesās plikus :/

  Atbildēt
 37. Mr. Skepse

  Vistu Zagli: Nu tu ar, pieķēries kautkādai HockeyPuck pelei, kura turklāt nāca līdzi tikai nelielam skaitam iMac krāsaino datoru.
  Un tikām, kamēr neesi pamēģinājis OsX, rokas nost no “vienpirkstaiņu kopienas”! 🙂

  Atbildēt
 38. -

  Lai BSA (lasi: policija) varētu staigāt pa mājām, pietiek ar ierosinātu lietu – ierosināt nemaz nav grūti, īpaši, ja kāds nosūdz. Uzskatu, ka zaglim ir jāsēž cietumā, pirātisms tā pati zadzība vien ir.

  Atbildēt
 39. MZM

  Par wine – neviens jau neliek iekļaut kodu, bet vismaz varis nebūs jāspēlē blackbox. Tiem kas nezin – spēles ideja: spīdini iekšā melnā kastē gaismas starus un pēc tā, kā tie nāk ārā, mēģini uzminēt kur iekšā atordas spoguļi/stikla bumbas (aptuveni tā 😉

  Atbildēt
 40. -

  Būtu apsveicami, ja policija arī pie mums sāktu pa mājām staigāt – dažam labam vairs nebūtu iespēja stutēt labklājību uz zagtā (pirātiska) kapitāla pamata. Ar abām rokām esmu PAR.
  P.S. M$ Windows jau kādu pusotru gadu nelietoju, FreeBSD rulezZ 🙂

  Atbildēt
 41. -

  -> laame
  Nē, lietoju licencēto M$ Windows 98SE. Arī tagad man tā licence kaut kur metājas, bet vairs netiek izmantota. Zagt nav labi, OS nav neatliekamas vajadzības prece.

  Atbildēt
 42. juris

  nu bet ja nav diendienā jāklabina vektoru grafika un 3D softi tad var iztikt ar linuxu
  cik % diendienā lieto 3D softus, ilustratoru, utt? un cik procenti iztiek ar elementāriem sūdiniem (ofiss, īmails, browsers)
  domaaju ka ap 95% jau nu mierīgi var iztikt ar linuxu

  Atbildēt
 43. -

  -> IMHO
  Tā, starp citu, arī M$ DOSia ir jālicencē. Bet, tā kā atsevišķi tas nav nopērkams, jāiegādājas Windows, kas ļauj izmantot arī M$ DOS ..

  Atbildēt
 44. Aigars

  hehe piektdiena 13 datums :-))) moneysoftam biki neiet…. nu tad beidzot tas ir noticis :-)))… buus jaatvadaas no windozes pilniibaa, jaapaariet uz linux :-)))

  Atbildēt
 45. mass

  Nu tam, ka OS nav neatliekamas vajadzības prece es gan atļautos nepiekrist tomēr 🙂
  Stutēt labklājību uz zagtas windozes nav labi, bet savukārt stutēt labklājību uz bezmaksas linuxa nav iespējami 🙂 proatms, ja vien tu neesi hostinga kompānija un viss ko tev vajag ir serveris un visi ar to saistītie softi.
  Jurim protams kā vienmēr taisnība 😉 bet atcerēsimies ka no tiem 95% procentiem kas iztiek ar ofisu un emailu 99% linuxa jokus nesapratīs. (Nu iedomājies Ingu pie linuxa :))) Es katrā ziņā turpināšu lietot win2k un ja būs tik ļoti briesmīgi tad atslēgšu no tīkla. Internetam var uz otras kastes arī linuxu uzmontēt, ja rodas tāda paniska vajadzība.
  Tos kas te lielās ar to ka lieto DOS es ne visai izprotu. Nu protams, kādas kuram vajadzības.

  Atbildēt
 46. Mulders

  nu kaameer BSA legaali nesaak pa dziivokljiem staigaat, tikmeer man ir gana labi ar Windozi – ij geimus var dzenaat ij fikjenes skatiities ij citas mulkjiibas dariit!

  Atbildēt
 47. Pecis

  Grafika – 3D, Vektori un tā
  Tātad, sākam.
  * Photoshop – Gimp 2.0 versija praktiski dara 95% to ko Photoshop dara (ok, specifiski filtri maybe nav, ir iespēja pašam uzrakstīt skriptu). Gimp 2.0 Photoshop failu filtrs ir almost perfect. Jā, viņš atškiras interfeisa ziņā un tādā ziņā ir jābut labam manuālim vai grāmatai, lai iemācītos strādāt – bet to var izdarīt. Un kad tu esi iemācijies, tu brīnīsies, kāpēc viss ir tik ļoti vienkārši. Esmu taisījis nu jau kādas 3 – 4 weblapas tikai uz GIMP un viss roks. Un apskatiet kaut vai GNOME un GIMP mājas lapas, kurām arī dizains ir veidots ar GIMP.
  * Vektorgrafika ala Adobe Illustrator, Corel Draw – pats pirmais, ir septītā Corel Draw Linux versija šur tur ineta plašumos novelkama. Nopirkt laikam jau vairs legāli nevar (maybe boxed versiju no Ebay). Tad ir Sodipodi, kura es garantēju vismaz gada laikā noteikti būs ļoti laba programma. Jau taga tur ir visas pamatfunkcijas kas ir vajadzīgas vektorgrafikai. Un ak jā, pilnīgs SVG supports. Man nebija probzas strādāt ar Adobe Illustrator projektu, izeksportētu uz SVG formātu. 🙂 Varu iedot screenshotus 🙂
  * 3D grafika – viennozīmīgi divi elementi – Maya 3D Learning Edition un Blender. Pie tam pēdējais attīstās ļoti strauji – kopš koda atbrīvošanas. Esmu iečekojis – strādā perfekti un ātri.
  Vēl kādi argumenti?

  Atbildēt
 48. ui

  nu Valdis B. vakar seminara gan meta krustus, ka majas lietotaji vinjus neinteresejot, bet svarigi esot lielos piratus piezhmiegt… lielakais no kuriem – valsts

  Atbildēt
 49. Pow

  Pie peecha teiktaa piebilde. 3D grafikai – Softimage XSI arii ir linux versija. Un tas ir MONSTRAALS tuulis pa daudz naudinjaam. Ir arii kautkaada free/lite versija laikam, neesmu iedziljinaajies iipashi 🙂

  Atbildēt
 50. Pecis

  AB: How do you mean that?
  Video: mplayer spēlē visu kas vien pieejams zem saules. Ja tu piegādā kodekus – kurus ne Microsoft, ne Apple īsti neļauj tādā veidā izplatīt – viņš spēlē ļoti labi arī tos.
  Skaņa: mp3, ogg worbis, mod, midi, utt. visu spēlē. Xmms, mplayer (Windows kodējumu skaņu, piem. Radio SWH), Rhytmbox (interface a la iTunes), midi močī ar Timidity software synth (nav vajadzīgs midi izvads skaņas kartei).
  Apstrāde? Profesionāli rīki visi ir sarežģīti neatkarīgi no platformas. Ja ir vēlme, uz Linux ir daudz rīki, ar ko veidot un apstrādāt skaņu.
  Jā, piekrītu, ka iespējams nav spēcīgas komerciāli ar bloatētiem GUI pārbāztas programmas, bet… ui, laikam tas vienkārši neiederētos.
  Piem. Cubase un Cakewalk ekvivalents ir Ardour. Iesaku ievērtēt. Baigi strauji attīstās maita. Domāju visu savu studiju šogad pārnest uz Ardour + Sox + Timidity++. Ak jā, ir arī www.linux-sound.org 🙂
  Par video man ir mazāk zināšanu, tā kā nevaru ne noliegt ne apstiprināt to, ka nav īsti ar ko strādāt.

  Atbildēt
 51. Pecis

  coolynx: Nu ja tu neesi strādājis ar abiem, šaubos vai tu GIMP vari pielīdzināt Paint. Pamēģini kārtīgi kaut ko uztaisīt un tad strīdies.

  Atbildēt
 52. coolynx

  Pecis: otrā versija cik zinu vēl nav pieejama uz win32, bet cik esmu dzirdējis no linux lietotājiem, tad nekas būtiski nav mainījies kopš 1.x versijas. Tā kā tas GIMP var droši atpūsties. Ja man tiešām būs pilnīgā pakaļā, tad arī ar GIMP tikšu galā. Bet labprātīgi netaisos galvu likt cilpā. 🙂

  Atbildēt
 53. mass

  GIMP NEsuportē CMYK, un ja viņš nesuportē CMYK, tad kāda vēl vispār var būt runa par 95% no tā ko PS dara?
  Nu jau vairs nav win sax/linux rulzz bet jau tiek bāzti batoni.
  Photoshop grafikā ir tāds pats standarts kā webserveriem Apache.

  Atbildēt
 54. gusC

  Iztēlojos kadru pēc 10 gadiem. Izskatās tā pazīstami (nu gluži kā redzēts kādā filmā), mēs sēžam piekabināti pie vadiem un mūsu enerģiju uzsūc lielais bils, kas daļēji paartapis par kiborgu (smadzenes tikai palikušas). Viss izmiris! Un tas tikai tāpec, ka mēs neveins neesam pirkuši licenzētu win 95 – win 2014(vai kādu tur jel to jaunāko versiju) un tad ierodas labie zēni no frēBSD un Linux campiem un saak izkaut bila pakalpiņus. Un tad Linnusa Torvalda (vai kā tur to džeku sauca, kas Linuxu radīja) mazdēls uzupurēsies cilvēces vārdā … nu sīkāk jau daži šo stāstu būs kautkur redzējuši, bet nu ja Bils tā turpinās viss čista būs tā, nevajag nemaz nekādu krutu robotu armiju. “Visus ieliks cietumā”, “darbība nelikumīga”, “bla bla bla”.

  Atbildēt
 55. juris

  mass: tie 99% kas nesaprot linux jokus ir mīts.
  nupat savam skukim palielījos ka nu mājā ir lunux ka nāksies lietot šo. Viņa saka ka nelietos to TUR kur viss menais ekrāns ;)))
  tad pastāstīju ka ir mousīte, ikoniņas, klik klik un tad bija tāds – toč? tad saki ka uz linuxa var normāli browseet un mailus skatīties?
  tāda lūk tā lieta ar lietotājiem – viniem ir sastāstīts ka linux ir nez kas tur, ka nevar to normāli lietot

  Atbildēt
 56. Pecis

  Pasaki man mass man KUR WEBAM VAJAG CMYK? Un maybe tavai infai ka Gimp 2.0 tiks tūlīt pabeigta viena bibliotēka kas TIEŠI ARĪ ATBALSTĪS CMYK un vēl plašāku manipulāciju ar krāsām? Un ka CMYK krāsu supports GIMP tika aizkavēts tikai stulbo patentu dēļ?
  Pecis.

  Atbildēt
 57. mass

  nu mīts protams jā. Es jau nerunāju par tādām gudrām čiksām kādas mums ir 🙂 manējā pati ir linuxu instalējusi :))))
  Es vairāk “uztraucos” par tiem, kam ar kafijas turētāju kompim problēmas :)))

  Atbildēt
 58. mass

  Pēci, vai tu tālāk par webu redzi? Webā grafikas izmantojums ir tikai pakārtota lieta un līdz papīra žurnālu galējai izmiršanai ir vēl tālu. Un arī ielās vēl ilgi nebūs redzamas milzīgas RGB šķidro kristālu reklāmas planšetes.

  Atbildēt
 59. Māris B.

  Peci: Es saprotu, ka tu ļoti gribi ietirgot kādam savu http://www.lintech.lv/main.php , taču nevajag tāpēc dezinformēt tautu, ka GIMP gandrīz = ar PS un Blender = 3DMAX, u.t.t.
  Reālā štella ir tāda: GIMPs ar bildēm 10000×10000 (tjipa ~21x21cm ar 1200dpi) strādā reizes 30-40-50 lēnāk (un tas vēl ir labi salīdzinot ar paarējiem GIMPja krāšņumiem). pavisam reāli. un tikai nedi.s, ka tā nav. es labāk nopērku legāli PS, un nečakarēju savus nervus un laiku. un reāli atplenu ieguldījumu simtkārši. un vēl. PS var pirkt arī par 1000 elesiem, a vot GIMPam pat piečuku žēl, kaut arī skaitās, ka pa brīvu. “čo po frei, to zlo”
  p.s. un to, ka tu visos forumos, kur kāds sakars Win gļukiem slavē savu Linux mēs arī zinām. reāls ieteikums – raksti par to ko zini, nevis par to, ko vēlies
  p.p.s. Ieliec kādu linku, ar Tevis taisītu bildi Blenderī
  p.p.p.s. Pats lietoju XP un kamēr nebūs līdzvērtīgs softs uz Linux, nepāriešu

  Atbildēt
 60. Pecis

  Redzēt jau redzu. Bet Gimp 2.0 arī būs CMYK atbalsts. Un ja vajag desktop publishing – ir arī Scribus, kurai šis atbalsts jau ir.
  Plašākai infai:
  http://freshmeat.net/projects/cmykgimp/?branch_id=47335&release_id=149116
  Un es neticu ka visi Photoshop izmanto desktop publishing un sūta uz lielajām drukmašīnām, kur es saredzu CMYK vajadzību.
  Scribus:
  http://web2.altmuehlnet.de/fschmid/

  Atbildēt
 61. Pecis

  Māris, es vienreiz šo esmu tikai reizi pieminējis savu saitību ar Amber Linux. Tā kā šajā jautājumā tu kļūdies. Es nekur citur to arī neminu. Neatceros arī sevi reklamējis baigi aktīvi – ko man pārmet reizēm.
  Par Photoshop un GIMP – tā ir ALTERNATĪVA. PROTAMS ka viņš nav totāli tas pats. Lielākajai daļai cilvēku GIMP ir ok. Tiem kuriem ir tādas problēmas kā tu minēji, iet un pērk par 700 Ls (vai $, cik īsti tur bija) Photoshop. Starp citu, uz jaunākā Wine Photoshop PERFEKTI iet. Un nav vajadzīgi nekādi Crossover vai WineX.
  Un piedod, kad tu būsi samaksājis par visām savām licensēm, tad nāc un ….. Tikmēr tu vari filozofēt par visu kaut ko.

  Atbildēt
 62. Dr.GAD

  reaals realtime compare 🙂 so…
  test software: photoshops
  task: New 10000x10000xRGB
  test done: 0,65s
  test software: gimp
  task: New 10000x10000xRGB
  test done: 121,00s

  Atbildēt
 63. hvz

  Pecis – būs, būs, viss būs. Jā, pēc gandrīz 10 gadu gaidīšanas linux beidzot ir ticis pie kaut cik sakarīga interfeisa. Nepaies vēl ne 10 gadu, un būs arī kaut cik sakarīgi softi 🙂

  Atbildēt
 64. mass

  Nu vispārībā runājot par zeķu maiņu (pāriešanu uz citiem softiem) – motivācijai vajadzētu būt tādai ka softs uz kuru pāriet spēj darīt vairāk/ātrāk/vienkāršāk utt, nevis ka tas drīz spēs atbalstīt elementāras funkcijas, ko softs, no kura pāriet, dara jau no laika gala.
  Domāju, ka šis posts ir gana ne-pro-windowsisks vai pro/anti-linuxsisks lai pie tā arī varētu palikt 🙂
  OS kā tāda jau mums reālu labumu nesniedz, tā tikai labumam nodrošina attiecīgu vidi.

  Atbildēt
 65. Pecis

  hvz: Un tas ir baigi spēcīgs arguments? 🙂
  Dr.GAD: parādi kuri cilvēki strādā ar 700 MB failiem. Un pateikšu ka tie cilvēki pārsvarā strādā ar Makiem 🙂 Kas ir laba manta. Domāju ka šis laiks kas ir Photoshop ir vienkārši faila izveide, kas tiek pēc tam audzēts un audzē.
  p.s. Godīgi sakot, nesapratu tavu argumentu arī, jo tiko tavu jociņu izmēģināju – 20 sekundes. Gimp 1.3.4 laikam, nav pat pēdējais 🙂 Ja tu tupi vēl uz vecā GIMP, pats vainīgs.
  Nē nu es jau ko, nestrīdēšos, sēdiet uz savām Windows XP kastēm, priecājaties par kārtējo warezoto Photoshop un tā rullējiet cauri 🙂 Katram savi rīki darbam. 🙂

  Atbildēt
 66. Krotow

  Nevarētu teikt ka CMYK Gimp’am nav – attaisi Google un iebaksti “CMYK plugin for gimp”. Tā ka tas ir tikai laika jautaajums. Ūberkūlo Photoshop fīču cienītāji lai darbina savu šopu zem Wine – tur jamais iet un problēmas nav manītas. Tikai lai sākuma samaksā megabakšus, kur vajag, citādi pat Linux neglābs.

  Atbildēt
 67. mass

  Lieliski. Vienkārši neaptverami smieklīgi. CMYK plagins.
  OK, pieņemsim ka tas wine ir mani ieinteresējis. Vai tur iet tikai Photoshops vai arī visa cita Adobes produkcija (Acrobat, Illustrator, Premiere), Coreldraws, Flash, 3D Max, Maya, vai ir latviešu valodas atbalsts un vai ir iespējams palaist visus populārākos web browserus? Ja tas viss ir, tad varētu pat sākt testēt uz rezerves kastes.

  Atbildēt
 68. juris

  nu jūs arī saakat spamu par to ko darīt grafikiem ar linux – pagaidām neko domāju ka te nau pat ko strīdēties photošops ir labāks par gimpu, daudziem grafikas softiem uz linux nav jēdzīgas alternatīvas.
  taču tie 2% kuriem tiehām ir jāpstrādā bildes uz 300dpi 20x20cm un jālieto 3D max arī lai strāda uz windowsa vai maka un attieciīgi arī maksā naudiņu par to, taču tie paarējie procenti kuri izmanto kompi parastu ofisa funkciju veikšanai var droši sava kaja fočeni apstrādāt ar gimpu un par to nemaksāt neko. un tie paarējie dazi procenti kuriem ir citas specifiskas prasības lai liek silikonus un windowsus un ko vajag un maksā arī tik cik uzskata ka vajag
  besī ka cilvēki mēgina stāstīt ka uz linux var visu var visu – vot nevar ne ar linuxu manam vāgim izpūtēju sametināt, ne riepas piepumpēt ;))) nu sūtīt īmailu, rakstīt dokumentus un browsoties gan var.

  Atbildēt
 69. Pckiller

  Šeku reku iekš hackers.lv jau links http://torrent.spyderlake.com/download.php?info_hash=f03fc1e04869294d5 644d3c8c5d0fb8f2d26aa59
  Biotornet esot jāizmanto…

  Atbildēt
 70. Dr.GAD

  Pecis – es esmu tas cilvēks. un MACu iebāz. nesaprotu, cik var dziedāt, ka macs, vot tas ir īstais publišera compis!?
  ja me taisa ARTu, tad failu taisa lielu. un pēc tam noresīzo uz vajadzīgo izmēru. pašlaik (un principā jau visu laiku) me lieto 2048×1536+1024×768. tobiš divi moņi… viens desktops. nu tas tā, atkāpei.
  tagadiņ par PS (v7.01 P4 1,4Ghz 1GB RAM) vs GIMP (v.HVZ P4 1,4Ghz 1GB RAM)… darbības… fails 10000x10000xRGB… darām visu pēc kārtas… mēram ar/uz aci
  1) NEW: PS uzreiz; GIMP 2 minas
  2) GRADIENT no uper left uz lower right: PS 15 sec; GIMP 3 minas
  3) SAVE: PS 10 sec; GIMP 30 sec.
  4) OPEN: PS 5 sec; GIMP 4 minas
  karoče, pēci… ej un izēd… saac tu man piegriezties ar savu gimpu. PS rulle, un labāka nekā nav. pavisam noteikti. plus vēl tie nigeri, kuri gimpu taisīja, varēja vismaz šortcutus no photošopa tad arī nospērt.
  ja tāsks ir sabīdīt PICu 100×100 pixelju izmērā tad moš arī der tavs gimps.
  a par to XP kasti. nekādas vainas. uzinstalēju 2003 gada aprīlī, un bez neviena reinstala vēl dzīvoju. un varētu pat teikt, ka compīts lido.
  “Nē nu es jau ko, nestrīdēšos, sēdi uz savas linux kastes, priecājies par kārtējo newarezoto nederīgo GIMPu un tā rullē cauri 🙂 kāds darbs, tādi rīki… “galvenais tūlis pēc kā es visu laiku ilgojos ir āmurs” 🙂

  Atbildēt
 71. hvz

  Vispār jau te labu gabalu aukstāk bija koments, ka linux frīkiem jebkurš topiks par MS ir iemesls lai uzsāktu veco spama dzenāšanu, ka MS sux un Linux rulz.

  Atbildēt
 72. Pecis

  mass: kas tur smieklīgs – par CMYK plugin?
  mass: iet Photoshop, arī pārējais Adobe stuff, Macromedia tikai nedaudz jāpačakarē (ideja: pēc 3 – 4 mēnešim atliks uzlikt/atjaunināt vienkārši jaunāko Wine). Maya ir sava Linux versija. Latviešu valoda – tas ir kā – šajās programmās? Kā kurā. Pašā Linuxi – jā. “Populārākais” web browseris IE iet ka nemetas zem Wine. Mozilla Firebird/Firefox pats par sevi saprotams, Mozilla ar.

  Atbildēt
 73. hvz

  Un vispār galu galā jautājums.
  Kamēr Win kods ir slēgts visi linux frīki brēc kā aizkauti, ka slēgtais kods rada ļoti lielas iespējas vīrusiem un wormiem. MS saka, ka labāk tomēr slepens kods, bet linuxisti vankšķ, ka MS nu galīgi nav taisnība.
  Tagad gabals koda ir izkritis internetā un nu linuxisti kā aizkauti brēc, ka tagad MS ir pilnīgā dirsā, jo kods ir atklāts!!!!
  Veči paskatieties uz sevi no malas, jūs izskatities pēc idiotiem!

  Atbildēt
 74. Pecis

  Dr.GAD: Redzi, es netaisu 1000×1000 un tāpēc man GIMP ir kā dieva dāvana. Un es nedomāju, ka lielākā daļa cilviņu ir profesionāli designeri.
  Labi, no offence, pietiks strīdēties. Photoshop IR labāks. Es neteicu ka GIMP IR labāks. Bet sākot ar 2.0 tas sāk veidoties par kaut ko noderīgu ļoti daudziem cilvēkiem. Un tiem kuri nemaksā vai nevēlas maksāt, ar to var ļoti daudz izdarīt.
  Peace 🙂

  Atbildēt
 75. Pecis

  hvz, nē, šajā gadījumā tu izskaties muļķīgi. Zini kāpēc? Tāpēc ka zinot Microsoft koda rakstīšanas stilu, viņiem ir kirdik. Tas kods nav auditēts gadiem no thirty party, tāpēc arī viņiem ir poh, pašu štelle. Tā kā tur ir visi viņu pašu nedauditētie un neatklātie gļuki.
  Es neesmu redzējis nevienu sakarīgu Linux/Free Software advokātu, kas ir brēcis pēc Windows koda. Viss ko tauta ir prasījusi – nodrošināt zināmu savietojamību. Tie kuri pārsvarā to dara, ir cilviņi kuri par principiem ne bū ne bē.

  Atbildēt
 76. mass

  Nu tad beidzot miers.
  No savas puses varu piebilst, ka piekrītu, ka gadījumā ja win tiks nonests no cieto disku virsmas, tad Linux/Wine ir tāda kā alternatīva.
  Interesanti cik resursus rij tas Wine…

  Atbildēt
 77. ab

  man, piemēram, visa veida emulācija, simulācija, reanimācija saistās ar Ināras tantes argumentiem par rentgena radiācijas nekaitīgumu īpaši maza izmēra kāmīšiem un līdzīgajiem.

  Atbildēt
 78. aamen

  urraaa!!! open source windows!!! most stable os in world!!! and most secure, etc (open surseem tak taadas iipashiibas ir noveerotas, vai ne?)

  Atbildēt
 79. Pecis

  grr: Imho tev ir jauzliek http://corefonts.sourceforge.net/, peec tam tie fonti jauzstāda, kas ir aprakstīts www.linuxdoc.org, Fonts-HOWTO (Man liekas ka Slaķim nebija sava fontu menedžera).

  Atbildēt
 80. dunduks

  Hei vīriņi atdziestiet un beidziet dirs.t par savām grafikām. Win sux, Lin rulzz un otrādi. Grafiku varat apspriest citā vietā. Peci ej vienkārši apsēsties ar savu Linuxu. Linuxisti lai rullē, ja grib. 95% home useriem viņš(Lin) nahre.n nav vajadzīgs.
  Kas grib padirs.t pa frei, lai uzbrauc augšā un apskatās tēmas aprakstu. Vācieties ar savām grafikām uz citu vietu.

  Atbildēt
 81. Delfins

  jau drīz atnaks. redzēs. bet nu izskatās src nav pilnīgs un kā dazviet raxtiits, nekompilējams.
  bet tas jau arī nav vajadzīgs. galvenais ka ir. un papriecīsimies par to :]

  Atbildēt
 82. dunduks

  2flipo
  Uzbrauc uz augšu un apskaties tēmas nosaukumu. Par grafiku Linuxā tur nav ne vārda. Nevajag piedirs.t tēmu ar bla bla bla. Jābūt galīgam kretīnam lai to nesaprastu. Varbūt, ka puiši aizrāvās, bet vienreiz gan pietiek fleimot.

  Atbildēt
 83. Pecis

  dunduks: Man jautāja, es atbildēju. Tēma bija – Windows sourcis, pēc tam pārcēlās jautājums vai Linux ir attiecīgās programmas, kuras kungi prasija. Tas arī viss. Es domāju ka lai arī karsta, diskusija bija diezgan konstruktīva, nevis Windows sux, Linux rullz.
  Ja tev nepatīk tāda veida diskusijas, vienkārši viņas nelasi.

  Atbildēt
 84. daysleeper

  nu jus gan te esat saspamojushi nevaargi – 🙂 man no shitam lietaam maza sapratne, tikai interesanti palasiit kaa bus ar to linux beidzot = vai ar vinju var stradat ar to pashu Photoshopu vai nee… utt.

  Atbildēt
 85. TypeR

  Panorama tikko teica, ka I-neta driz bus jaliek tiesibas (lidzigi ka ar auto) lai dabuutu savu autorizeto lietotaja ID Tas dariits lai ierobezotu virusu izplatiibu. Pie taa itkaa stradajot pats Microsoft.

  Atbildēt
 86. Kirils

  esmu bijis techadmins paaris zhurnaalu izdevnieciibaas – visur maki, nekaadu windows vai *nix. maybe man vnk nav paveicies ;p bet tipograafijai imho lieto MACus vairumaa.
  un – jaa – tracina, ka saakas offtopix vislaik, nu i cho, ka *nix labaaks? kas apjeegs, lietos. kas neapjēgs, dabūs pa pieri. kas neapjēgs, dabūs pa pieri stiprāk.
  varat tač vnk papriecāties par interesantu lasāmvielu 🙂
  [endrju, call me.]

  Atbildēt
 87. ZBH

  Pecis : nu kod vin tur neieklaus, bet ponj par to, kaa liets notiek, vin tur var gan iebaazt, protams, ar citaadaak kod 🙂
  par ko peedeejaa DigitalTimes (man lieks, ka tas biij peedeejais) Gudel nedaudz nolikus LAKA?
  Mr. Skepse : tas grjobanais plaaceniits naac ne tikai iMac, bet arri G3 un G4, normaalaa puscaurspiidiigaa Logitech biij peerkam par atsevisk peso.
  Dr.GAD : a vai nelieks pa daudz gribeets ieguut uuber aatrum no soft, kuram jaabuut porteejamam pa dazaadaam sisteemaam, attieciig ar optimizaacijaam ASMaa neviens tur neaizraujs? tas, ka Adobe Photoshop lot izmanto konkreet CPU fiics, vrodi neir nosleepums. btw, vareej jau GIMP padzenaat vinam dzimtajaa OSaa, lai buut pavisam objektiivs 🙂 tev skolaa tak nelik 100m skriet pa pazarniek trepeem? 🙂
  mass : a vai man uz Windows ies Apple FinalCut? ko, nee? suuds, ne sisteem, vai ne? 🙂 karpel cips aerodinamisko raadiitaaj apreekin softs vinaa ar neies, Pringles gadiijumaa tam biij SGI superkomps zem pavisam cits OS 🙂 btw, Gailezer tomograafs ar it kaa SGI O2 ar IRIX lietojot 🙂
  blin, vai tiesaam tautai gruut saprast, ka OS krutum nenosak, kaad soft vinai iraid pieejam?

  Atbildēt
 88. dunduks

  2Pecis
  [quote]Ja tev nepatīk tāda veida diskusijas, vienkārši viņas nelasi.[/quote]
  Disusijas tēma vispār nebija par Linux grafiku. Te jau panesās fleims. Varbūt tomēr nevis nelasīt, bet nefleimot ne pa tēmu. Aizrauties gadās visiem, bet ceru, ka vairāk diskusiju šajā virzienā naattīstīsiet.

  Atbildēt
 89. Pecis

  dunduks: tu nevari diskusijai norādīt kā tā attīstīsies. Un fleims nu tur galīgi nebija – flame ir tad, kad tiek speciāli cilviņš izaicināts un emocionalitātes izgāšanu pār otru.

  Atbildēt
 90. lethal

  hvz, es Tavā vietā nebrauktu Pecis virsū, viņam vismaz bija konkrēti argumenti, bet tavos tekstos es neko citu, bez uzbraucieniem, nesaskatu. Tieši Tu esi tas, kurš veido šo fleimu. Tu vari pateikt, kāda bija tava pēdējā komentāra jēga? Uzbraukt Pecim? Par ko? Lai tak viņš cīnās par savu taisnību. Es, kā Linux iesācējs uzzināju daudz jauna.. Tas, ka tu no tā neko neguvi, neko nenozīmē. Atslābsti.

  Atbildēt
 91. se7en

  Varētu būt, ka windows sources tapa nospertas jau agrāk, jo visus rpc utt bagus vieglāk atklāt palūkojoties sourcē. Bet nu Microsax dimbā, tagad vīrusu būs daāaudz. :))) yeee

  Atbildēt
 92. martink

  Piebiedrojos visiem Peecha un ZBH tekstiem.
  Par GIMP runājot – dažas lietas ir nedaudz citādākas kā Photoshop. Arī paši GIMP izstrādātāji atzīst, ka v1.x nav piemērota lielu attēlu apstrādei (virs 500×500 px ar daudzu layeriem). Tāpat GIMPs (v1.x, par 2 nezinu) netiek rekomendēts tipogrāfijas darbiem. Visādi citādi GIMP ir labs rīks, ļoti līdzīgs Photoshopam. Galvenais ir palasīt manuāli, kurā ir ļoti loģiski izskaidrots, kas un kā.
  3D frontē – blender projekts ir ļoti nopietns un, kā jau iepriekš anonīmi rakstīju, viena pati EK ir investējusi simtus tūkstošus € tā attīstīšanai. Jāpiebilst, ka diez vai
  Piekritīšu arī Sandijam (konkrents, he he). Galvenā problēma ir BAILES. Cilvēka dabā ir baidīties no izmaiņām (hei, drosmīgajiem tak pieder pasaule). Turklāt patērētāja filozofija sliecas pēc skaista iepakojuma.
  Kas mani visvairāk kaitina ir tas, ka cilvēki tā īsti neprot novērtēt to brīnumu, ka programmatūra ir pieejama bez maksas un ar izejas tekstiem. Nosaukt šos cilvēkus par nigeriem norāda uz cilvēka stūrgalvību un mietpilsonismu. Tā, piemēram viena populāra portāla autors strupi atteica, ka viņam vienalga, kā viņa lapa izskatās uz muļķīgā Mozilla browsera, jo redz, visi izmanto IE. Tas nekas, ka pats portāls ir balstīts uz Nukes, kura veidota open source garā.
  Pamanīju, ka par argumentiem tiek izmantoti teksti tādā laucinieciskā stilā, piemēram, vot te nav tas un šitais, karoče sux. Piemēram, tiek uzlikts klucis tam, ka ir softam ir 100 iespējas, galvenais, ka nav tā 1, kas ir kādā citā softā. Nu nav GIMPs domāts tam, lai būtu identisks Photoshopam, pat grūti saprast, kāpēc cilvēki ir ieciklējušies uz to, ka open source projektiem pilnībā jāsaskan ar komerciālajām versijām? Protams, ka ja tavs bizness šodien darbojas ar specifisku programmatūru, tad izvēle ir skaidra. Taču kāpēc netiek novērtēts piemēram tas, ka vienu Linux vidi jūs varat izmantot gan serverim, gan routerim, gan desktopam, gan plaukstdatoriem utml? Vai tas, ka teiksim OOo tu vari staipīt līdzi diskā un instalēt uz cik datoriem tu gribi – par to tev nedraud represijas.
  Neviens nav spiests izvēlēties Linux un open source. Taču būtiski ir sekot līdzi tam, kādu izvēli izdarām mēs – programmētāji. Jūs domājat, ka Windows ir pietiekami labs, jo tajā ir daudzas programmas, taču iespējams neesat informēti par to, ka Microsoft plānos neietilpst esošo programmu darbības supportēšana nākošajās Windows versijās. Jūsu uzņēmumam ir izstrādāta sistēma darbam tikai windows vidē? Vai esat droši pārliecināts par to, ka tā darbosies arī nākošajās Windows versijās? Es ne, drīzāk jūs to redzēsiet strādājam Linux vidē zem emulātoriem.
  Jūs iespējams neesat informēti par Intel plāniem ražot tādus čipus, uz kuriem esošās Windows versijas nevarēs palaist, un kura bloķēs sistēmas darbību ja konstatēs, ka neesat samaksājuši licenci par M$ produkta izmantošanu. Mēs, programmētāji, tam tomēr sekojam līdzi, un bieži izdarām izvēli par labu Linux. Windows plašo pielietojumu nosaka lielais pieejamo programmu skaits. Nav tālu tas brīdis, kad priekš Linux pieejamo programmu skaits būs pietiekami liels, lai Linux tiktu izvēlēts par de facto standartu arī desktop videi.
  Tā, protams, varētu turpināt, piemēram, par to, ka no Microsoft aiziet vadošie spieciālisti (tāda veida kantoros ir viens cilvēks, kura esamība daudz ko nozīmē un 1000 cilvēku, kuri var visi aiziet – maz kas mainīsies). Vai to, ka laikā, kamēr Linux risina savietojamības problēmas, Windows cenšas savu softu padarīt nesavietojamāku, utml.

  Atbildēt
 93. martink

  Nupat pamēģināju GIMP v1.1. Bilde – 3000×3000 px, OS SuSE Linux 8.2, P IV 2.4G RAM 493M. Viss lido. Ar 10000×10000 tiešām ir pašvaki, acīmredzot dēļ memory managementa, bet tik lielas bildes pašlaik vēl netaisu. Tā kā šobrīd priekš manis viss ir OK, un nupat būs jāmēģina 2. versija.

  Atbildēt
 94. ZBH

  martink : M$ Windows jau taapat nevar uzlikt uz vecaakiem CPU kaa siem gribeetos, softisk detektee. man lieks, ka tas biij Windows98SE (nu Windows tie biij tocno, un vecaak par W2K), kur man neizdevaas uzlikt uz i486-DX33, lai gan RAM biij 36MB – izmet pazinojum par az minimum DX2-66 (laikam) un viss.
  Intel var plaanot viskauko, bet, ja AMD siem nesekos, un M$ sapratiis, ka AMD nedriikst cakareet, jo tirgs dolj normaal un Linux supports ar, nahrenizeesies tie plaan kaa PIII iesuutais seriaals.
  nav ko mociit to GIMP ar Photoshop lietaam, lai kaadam daunim kauko pieraadiit. pietiek, ja papras, lai dauns pieraad Windows krutum ar 10Kx10K bildiits apstraadaasan Windiem liidznaakosajaa Paintbrush 🙂 eu, Dr.GAD, uznem ka laik shitaadai kombinaacijai 🙂
  tie kilojevro, ko jevrop investee ieks Blender, iistniibaa iraid tikai kaad paars desmit Maya Unlimited licenc cenaa 🙂

  Atbildēt
 95. Kirils

  nunu.. man win98 lidoja uz 40mhz, 8mb ram… vareeja pat minesweeperu normaali speeleet un krosvordus likt. nonesu gan nafig un uzliku linux ruuteri pirms paaris meeneshiem. =]

  Atbildēt
 96. eermaniitis

  kauchkas tur buutaa noblaavaas, ka shii saucamaa source tik vien kaa SP1 vien ira – var gan buut, ka shii pljaapa vien MS ljarksteeshana pa teemu ir

  Atbildēt
 97. MZM

  Zhetons: martink :: 14.02.2004 / 04:48
  Visi antiLinuxisti: Vai visa jūsu programmatūra ir licencēta?!? Neviens jau te neaģitē izdevniecības/animācijas studijas utml. iestādes pāriet uz Linux, ja viņiem stāv legāli MACi/windi. Uzliekam Linux firewall un dzīvojam mierīgi. Te vairāk būtu jāklausās biroju darbiniekiem, kuriem ir nelegālā windoze utml. Iekš normāla Linuxa var mierīgi sagatavot doci, nosūtīt to par mail, pabrowseet netu utml. un piedevām – mazākas galvas sāpes adminam 🙂 Ja tev vajag profesionāli strādāt ar attēliem, vai esi arhitekts – lūdzu – pērc legālu photožopu, *CAD utml. un lieto. Un ne*, kad runa iet par Linux.

  Atbildēt
 98. Djuke

  to MZM: forshi, ja vajadziibas ir tikai Iekš normāla Linuxa var mierīgi sagatavot doci, nosūtīt to par mail, pabrowseet netu utml.….

  Atbildēt
 99. MZM

  Djuke: HAX* sekretārei wXP ar CS, Doom3 un UT2003?!?!? Tur jau tā problēma… Pārāk pieraduši mēs pie wareZa, ko reklamē un atbalsta pat šīs lapas autors. (CLX – nejem pie sirds, bet nesaki ka tā nav) Djuke: un ko tad vēl vajaga vidusmēra biroja darbiniekam? Zagtu photožopu? Diez ko priekšniecība teiktu, ja pamonitorētu ar ko nodarbojas liela daļa biroju darbinieku darba laikā, nemaz nerunājot par BSA.

  Atbildēt
 100. Djuke

  to MZM: biroja darbiniekam vajag 100% savietojamiibu ar MS word dokumentiem, kurus var iesuutiit no aarienes (arii visaadas vba izvirtiibas)… stulbi tas ir, bet diemzheel taa nu tas ir.

  Atbildēt
 101. Pecis

  Djuke: Apšaubu šo apgalvojumu. Cik gadījumos tā ir? Vienā no tūkstots? VBA skriptu failus parasti uz ārpusi nesūta, bet lieto in-house. Turkāt basic sintakse ir atbalstīta, tā kā ja neaizraujas ar kaut kādām mega cool Office fīčām, viss ir savās vietās.
  Es esmu pārkonvertējis 3 mazus birojus, kopā kādi 20 datori būs. Vecākajam jau būs pāri par 7 mēnešiem. Pats strādāju diendienā jau 4 gadus ar Linux desktop. Un ar VBA skriptiem esmu saskrējies…emmm, vienreiz?
  Nu nevajag ieķerties tajā Windows un teikt – tikai un vienīgi Microsoft uber alles. Ja tev ir vajadzīgs Windows, pamato pamatīgāk. Ļoti iespējams ka ir citi 🙂

  Atbildēt
 102. Djuke

  nu labi, pieņemu ka Tev ir taisnība, es droši vien neesmu tik daudz saskāries ar tādām problēmām (bet tici man, tādas problēmas ar savietojamību nopietnas pastāv :()
  mazs piemērs: es darbā developēju softu, kādu – nav principā nozīmes (iekš vb)… un tad nu ir uzdevums nodrošināt funkcionalitāti – klients grib redzēt atskaiti uz ģīmja ( tādā skatā kā tas drukāsies ārā), grib iespēju to atskaiti palabot (palabot formatējumu, pilnībā izmainīt izkārtojumu, pierakstīt kau ko klāt, padzēst – jo advancētāk jo labāk) saglabāt uz diska, izdrukāt (papildus protams norādot lapas lielumu, portraitus utt. printeri)… vot vajag tādu funkcionalitāti. varu pateikt, ka izmantojot vb un worda templatus (ar saliktiem bookmarkiem) es vienu tādu atskaiti (atkarība no sarežģītības protams) varu izveidot caurmērā 2-3 stundās ( neskaitot templates izveidošanu ~1st)… pietam man atkrīt problēma (kas bija lietojot reportu ģenerēšanas tuļus ar īsti neprecīzi drukāšanu – atstarpes no malām nebija precīzas)
  un tagad pasaki man lūdzu alternatīvu problēmas risināšanas veidu… ar pilnībā freeware tooļiem… domāju ka atskaišu veidošana ir daudz kur vajadzīga…

  Atbildēt
 103. Djuke

  es protams nenoliedzu, ka ir arī tādi kantori, kur var iztikt tikai ar frē softu… ļoti labi ka tā – patīkami… bet nevajag to uztvert par absolūto patiesību…

  Atbildēt
 104. Pecis

  Djuke, to arī neuztver, es neir fanātiķis, kaut gan reizēm man to piesien (moš tāpēc ka es īsti pareizi nediskutēju tās lietas :)). Bet ir iespējami dažādi varianti. Turklāt frē softs saproti šeit ir domāts kā sava veida standartu nodrošinātājs. Par tiem reportiem – papēti StarOffice/OpenOffice.org iespējas šajā sakarā. Neesmu neko ar tādu saskāries, bet piem. esmu veidojis label vēstulēm on the fly. Google arī japameklē. Vismaz OpenOffice.org Writer ir File => AutoPilot => Report… Es domāj, ka laikam vispirms ir jābūt Data Sources, tad var par kaut ko tādu domāt 🙂
  Funkcionalitāte ir, tikai neesu to lietojis + dokumentācija protams ir jāčeko. Starp citu, grāmatas par OpenOffice.org vismaz Amazon un citur ir ļoti pieklājīgā skaitā. Latvijā laikam gan vēl nav atceļojušas.

  Atbildēt
 105. Djuke

  es jau nedaudz papētīju writeru šajā sakarā, vismaz neko līdzīgu bookmarkiem es atrast nevarēju (kas ir kā key dotās funkcionalitātes nodrošināšanai)… labeļi vēstulēm – vai Tu ar to domā kaut ko līdzi Mail Merge… šajā gadījumā tas ir pavisam kas cits, jo man vajag atraut vaļā word templatu, un iedzīt tajā datus no pavisam citas programmas (ne caur pašu wordu)… arī opeoffice activex komponentu esmu skatījies… nu nez… skrēnšotos jau viss izskatās smuki, bet kad tiec līdz reālai darbībai – čiks vien sanāk. turklāt es ticu ka zināma funkcionalitāte arī iekš openoffica, bet tā nav pietiekama, universāla.
  vispār – baigi priecīgs būtu, ja kāds vispār varētu dot tiešām reālu risinājumu problēmai kuru rakstīju iepriekš un kas būtu universāls drošs un galvenais dažu stundu laikā izveidojams…. citādi jau nav vērts ķēpāties…

  Atbildēt
 106. Pecis

  Bet datus iedzīt no citas programmas nav problēma! Paskaties Tools => Data Sources. Es piemeeram sametu visu db ieksh Evolution adresu graamatas, salinkoju shitaa caur OpenOffice.org Data Sources un drukaaju tik adreses aaaraa. Datu Sources tur ir dazhaadas iespeejamas. Vienreiz linkoju arī adrešu sarakstu no Excel sheet, atvērta OpenOffice.org Calcā…

  Atbildēt
 107. Pecis

  Sistēma tevis aprakstītā shēma sanāk šāda:
  1. Nodefinē Data Sources – Excelis, csv fails, mysql db, utt. ODBC ja kas arī ir pieejama.
  2. Izveido formu vai izmanto manuprāt Files => AutoPilot => Report…, kurš imho tev uzceps arī Reportu.
  3. Dabū gatavu doķi ar saliktiem fildiem, salinkotiem.
  Manuprāt tā…

  Atbildēt
 108. karuuzo

  Ir interesanti paskatiities, kaa savaa starpaa pleeshas dazjaadu ideju aizstaavji, iipashi neiedziljinoties lietas buutiibaa. Pashi labaakie argumenti protams ir: “ja tas free softs nenodroshina to, ko nodroshina softs par vairaakaam kilonaudinjaam, tad tas ir galiigs dranjkjis” :))
  Vai te kaadam ir ienaacis praataa, par ko iet runa? Piemeeram, saliidzinaasim Mersi un Zapinju (klasika 🙂 ). Kursh pateiks, ka Zapinjsh kabina iekshaa Mersim?!! Laikam neviens, bet kad saliidzina cenu, tad arii Zapinjsh nav zemee metams. Jautaajums, kas ir vajadziigs.
  Es darbaa izmantoju W2k, jo man lielaakaa dalja soti ir ar Linux mazsavietojami vai nesavietojami. Neteiktu ka daudz, bet, piem. M$ Visual Studio. Neesmu dzirdeejis, ka ir iznaakusi prieksh Linux un lietot emulaatoru, lai ar Win progu taisiitu Win progus, tas buutu sadomazahisms, it sevishkji, ja viss ir licenceets.
  Par Office ir savaadaak. Esmu speeleejies ar OpenOffice, peedeejaa versija ir diezgan pienjemama, bet liidz briidim, kad nenonaaku liidz megabaitiigiem Word dokumentiem ar simtiem lapu. Paraksti tas beidzas ar OpenOffice Writera nokaushanu. Arii mazaakiem dokumentiem, kuriem ir izmantoti diezgan specifiski Word formateejumi, kaut vai multibullets ar stiliem, nekas labs nesanaak. Njemot veeraa, ka man gala rezultaataa jaaieguust Word dokuments, atkal nekaa.
  Bet tas ir par mani, bet cits piemeers: Cilveeks izmanto Excel kaut kaadu sameeraa lielu tabulu veidoshanai (tikai drukaashanai, nevis kaa DB) + Wordu veestulju sagatavoshanai + DOSiigaa FoxPro softu pavadziimju uztureeshanai. Kompiitis ~PI, Win95 + M$ Office 95. Ko juus vinjam ieteiktu, ja vinjsh gribeetu apgreidoties? WinXP + OfficeXP vai varbuut 2003?!! + Fotoshop Pro, ja sagribas paziimeet???
  Cik veel ir shaadi mazi kantoriishi, kur kompis vajadziigs ne vairaak kaa desktop DB uztureeshanai + vienkaarshu dokemntu sagatavoshanai? Un neredzu iemeslu, kaapeec vajadzeetu ieguldiit lielas naudas summas lietaas, ko neizmanto. Es, piemeeram, izmantoju ~75% no Word iespeejaam, ~10% nelietoju, paareejaas vispaar nezinu 🙂 Excel es izmantoju labi ja 30%, nu un nafig man vinju pirkt, ja to pashu varu izdariit ar OpenOffice? Taada ir taa lietas buutiiba. Te atnaak kaads paargudrais maketeetaajs vai dizaineris un saak vicinaat divus pirkstus pa gaisu, vot tur nav taa, tur nav shitaa, bet man pat nav ne mazaakaas nojautas, par ko vinjsh runaa. Es ta vismaz aptuveni nojaushu, ka man tas nav dziiviibai nepiecieshams, bet taads vienkaarsh lietotaajs? Vinjam pasaka ka GIMPaa nav CMYK!!! – tad jau tas nav lietojams, lietoshu labaak Paintbrushu, tur droshvien tas ir.
  Taapeec ir divi ieteikumi, neziimeeties ar savaam zinaashanaam, kur nevajag un nerunaat stulbiibas, ko pats nesaprot. Nolikt kaadu var iemaaciities aatri, bet argumenteeti aizstaaveet savu viedokli – tas daudziem laikam ir nesasniedzams meerkjis.
  m

  Atbildēt
 109. hvz

  Tik pa tēmu vairs nevienas ziņas.
  betanews raksta, ka izbrēktais source ir tikai no sakainā W2K SP1 :))
  Un nozagts no linux kompja :))))))

  Atbildēt
 110. Pecis

  tas ka ir no SP1 neko nemaina, jo SP1 praktiski updeitoja visas core sastāvdaļas… otrais, nevis nozagts, bet šis kods ir gājis “cauri” Mainsoft, kas strādā uz Unixiem un portē Win32 libjus lai varētu palaist programmas uz Unixiem tai skaitā uz Linux. Tā ka tas nav obligāti ir nozagts no tā datora – drīzāk jau aizmirsts izdzēst un pēc tam ticis nepareizajās rokās.

  Atbildēt
 111. MZM

  Djuke :: 16.02.2004 / 10:54 :: Ja gribam būt precīzi, tad vispārībā der paskatīties arī http://www.mk.gov.lv/index.php/files/3/6309.doc Tur gan nekādi M$-Word ar VB nav pieminēti un tādejādi jāsecina, ka M$ failu daudzums apritē ar valsts iestādēm samazināsies. Tas ietekmēs tiešā un netiešā veidā arī privāto sektoru.
  PS. Par tēmu – slashdotu vajag lasīt.

  Atbildēt
 112. ZBH

  eermaniitis : a tas po, ka tikai SP1. windos patcho vis kompileeto fail, nevs atsevisks zurces rindins (nu, vai baits jau kompileetaa binaarijaa) 🙂
  Djuke : lielaakajai dalai juuzer taad atskais veidosan pie kaajs, viniem atskait iraid wordaa sarakstiit labie darb 🙂
  hvz : unixi meedz buut arri komerciaalie, un tos te neviens neglorificee, taa ka tikai nepielaid bikss aiz priekiem.

  Atbildēt
 113. Pecis

  hvz: Microsoftam pašam hakeri paņēma, pieslēdzās viņu Campus un paplosijās par viņu Win2k sourci…sešus mēnešus. Tikai tad piefilmēja, ka kaut kas nav lāgā.
  Turklāt šeit nav runa par to kurš ir seķurāks – esot pat ideja tāda, ka jā source ir bijusi uz kāda Linux, bet pēc tam esot bijusi savukārt uz Windows kastes, kuru esot savukārt paplosijuši tārpi un bijusi ļoti caurumaina – no kurienes arī tad nozagts.
  Tas ka tur ir vi core dump fails, neko galīgi nenozīmē. Pieņēmumi var būt dažādi.

  Atbildēt
 114. ui

  nja, tukshi .eml un .nws tur papilno, laikam Nimda paplosiijies. un nav dzirdets, ka jamais darbotos zem Linux, jo sarakstiits Microsoft C++
  btw, shis zources fails gan izstaas paintbrusha zimets:
  win2kprivatewindowsshellcontrolbitmapsstd.bmp

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *