MOZiE 0.5

Domāju, ka lielākai daļai jau domas ir pavisam citur un darbā tiek skaitītas pēdējās stundas līdz darba dienas beigām, lai varētu sagatavoties lielam kodienam vecā gada aizvadīšanai un jaunā sagaidīšanai.

MOZiE

Tad nu tiem, kas darbojas ar web lietām un vēl atsēž pēdējās stundas darba vietā, aiz garlaicības urbina degunu vai vienkārši staipa gumiju, būs viens nieks ar ko paknibināties – MOZiE.

Patiesībā tā pat īsti nav programma, bet gan skriptu apkopojums, kas padara iespējamu vienā logā vienu zem otra attēlot vienu un to pašu web lapu ar diviem dažādiem pārlūkiem – Mozilla un Internet Explorer.

Aptuveni šādi izskatās MOZiE logs, kas ir samazināts līdz minimumam. Tajā ir atvērta viena un tā pati lapa, kas katrā logā parāda attiecīgā pārlūka versiju.

MOZiE

Šeit nav runa par to cik veikli mēs protam piemānīt web serveri nosūtot tam nepareizu pārlūka versiju, jo to jau mēs esam iemācījušies diezgan sen (Internet Explorer un Mozilla Firebird), bet gan par to, ka bez lielas piepūles un papildus mistiskām Microsoft .NET vai citām bibliotekām ir iespējams vienā logā redzēt rezultātu, ko piedāvā – standartiem atbilstošākais pretstatā populārākam pārlūkam.

MOZiE is (unfortunately) available only to Windows users running IE5+. Users must either register the Mozilla ActiveX control (if Mozilla 1.5+ is already installed) by simply opening the command prompt, going to the folder containing “mozctlx.dll” and typing “regsvr32 mozctlx.dll” or by downloading the Mozilla Control Installer by Adam Lock.

Šorīt man atrakstīja MOZiE autors – MikeyC un pavēstīja, ka viņš esot nedaudz uzlabojis savu garadarbu un jaunajā MOZiE 0.5 11KiB versijā ir piešķīlis arī Internet Explorer 5.5.

Jāatzīst, ka sinhroni pārlūkot ar IE5.5 un Mozillu neizdosies, bet vismaz notestēt attiecīgo lapiņu gan varēs gandrīz tajā pašā logā, t.i., uztaisīt kaut ko līdzīgu ekrānuzņēmumam (Snapshot) un aplūkot tikai konkrēto lapu jeb dokumentu ar Internet Explorer 5.5 parsētāju.

Lai piedabūtu to pasākumu nāksies izmantot iepriekš aprakstīto paņēmienu ar vairākām Internet Explorer versijām.

Vēlu veiksmi testos un ceru, ka šis rīks jums palīdzēs uzlabot savus web projektus, lai tie izskatītos daudz maz cilvēcīgi arī uz ēzelīšiem, kas ilgojas pēc kārtīgas paspārdīšanas.

34 thoughts on “MOZiE 0.5

 1. Delf

  jaaa. pirmajaa juutams speeks 🙂
  proga ir norm, bet jeega ? ja nu vieniigi piekasiigiem cilveekiem, kas censhas atarst jebkaadus -/+ abos parlukos

  Atbildēt
 2. StarRider

  Cienījamais delf neko nav sapratis. Ja tu gribi uztaisīt normālu web projektu, tam vienlīdz labi (ciešami) jāattēlojas gan ar IE MSHTML, gan ar Mozilla Gecko, gan ar Opera renderētāju. Ir ērti apskatīt vienu lapu 1:1 kā tā tiek attēlota ar MSHTML un kā ar Gecko. Vot tā, lūk.

  Atbildēt
 3. Delf

  StarRider – es neteicu ka jalieto tikai kāds konkrēts. tev slinkums lietot atseviški vairākus browserus !? šitās te lietas/progas noved pie totāla slinkuma…

  Atbildēt
 4. MikeyC

   
  Thank you for writing about MOZiE. I appreciate it.
  Is there a Latvian–>English translator online similar to: http://www.google.com/language_tools?hl=en
  I can try to answer questions about MOZiE if I can get them translated.
  I’ve only tested MOZiE with Windows XP running IE6, so I would appreciate any feedback about problems on other setups.

  Atbildēt
 5. Kaitnieks

  Hi MikeyC! Unfortunately there are no Latvian-English text translators, sorry. I’m sure anyone who’s having any kind of problems will contact you directly. Keep up the good work, everyone loves it!

  Atbildēt
 6. Vaivars

  Taads suuds ir vajadziigs webmaasteriem lai apskatiitos kaa taisiitaa weblapa izskataas uz eezelja 🙂 Tipa tas ir vieniigais kaadu pielietojumu es tai progai redzu.

  Atbildēt
 7. S_K

  Kaut kā es piedabūju to MOZiE darboties, tikai ir viena problēma, tas IE ko palaižu caur wind un tas ie kuru palaižu caur MOZiE nedaudz atšķirās, input radio iekš MOZiE nerādās xP stilā kamēr parastajā IE rāda xP stilā, kas tur pa kļūmi ir nezināt ?

  Atbildēt
 8. eermaniitis

  Help needed!
  luudzu atmetiet kaadu linku, kur apstiities kaa Mozillas ugunsputnu 0,7 pierunaat taa, lai vinju uzskatiitu par MSIE?

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *