Jauns triks kā piemānīt Internet Explorer lietotājus

Pirms kāda laika bija populāri “jociņi” ar viltus ziņu lapām, kas bija izveidotas 1:1 līdzību ar kādu populāru ziņu lapu. Šajās viltus ziņu lapās tika publicēta skandaloza informācija, kas mulsināja lasītāju. Joka būtība bija adresē izmantotā viltība ar @ simbolu, kas nozīmē, ka viss, kas atrodas pirms šīs zīmes ir saistīts ar lietotāja vārdu un paroli, lai piekļūtu attiecīgam resursam un tāpēc pārlūks šo informāciju ignorē un nosūtā kā tas ir paredzēts.

Piemēram šāda adrese http://www.microsoft.com@pods.lv/. Šis jociņš bija nekaitīgs, jo acīgs lietotājs uzreiz piefiksēja, ka ar adresi kaut kas nav kārtībā.

Un tagad, jau ierasta lieta saistībā ar Microsoft Internet Explorer caurumiem, kārtējā nepilnība par kuru informēja Pow.

kautkaadaa carderu forumaa izlasiiju:
http://www.securitylab.ru/41661.html
attieciigi visiem spameriem dziive kljuust jautraaka.
paarsvaraa tiem, kas spamo mailus it kaa no tavas bankas, ka jaaievada
infa par karti + pin. tagad addressbaaraa izskatiisies, ka viss ir
kedaas.

Nu un notestēt var nospiežot šo podziņu. Ar Internet Explorer skatoties, adreses lauciņā stāvēs adrese microsoft.com ar pods.lv saturu…

It kā nekas bīstams, bet, ja lietai pieiet ar izdomu, tad labas lietas var sadarīt.

Viss triks slēpjas tajā, ka pirms vecā labā @ simbola priekšā pieraksta “%01”. 🙂

96 thoughts on “Jauns triks kā piemānīt Internet Explorer lietotājus

 1. Grrr

  Es esmu autā.
  Tobiš MS browseris translē un izmanto charcodu 0x01 URL FQDN daļā??!
  Tad jau droši vien arī pārējos ASCII sub 0x20 kontrolkodus ņem priekšā?
  Kāds ir mēģinājis dabūt citus jaukus efektus varbūt?
  *ponder %07*
  Tas var radīt daudz lielāku iespēju apkrāpt neuzmanīgus un vientiesīgus lietotājus, nekā līdzīgu domēnu izmantošana, utt.

  Atbildēt
 2. ui

  nesenais Foo viiruss sutija uzaicinajumu iegriezties paypal.com un ievadiit savus konta datus, kas itka esot expireejushi. tur ari tika izmantota shii tehnika – pa pastu atnaca lugums uzspiest uz linka:
  pareizaisURL@211.38.233.233:2347/index.htm
  a tajaa atradas itka normaala PayPal lapa… nu parejo jus jau zinat par Foo – tas vaaca paypal useru paroles etc.

  Atbildēt
 3. ui

  un vispar sen jau laiks parstat brinities par to, ka M$ produkti var visadus %FF un citus 0xFF kodus dazhadas vietas uztvert po svojemu (ljoti biezhi sekas – exploits). iespejams, ka parspeej pat BASH, kura spec simboli vismaz nav noslepums…

  Atbildēt
 4. Vārds

  Ko jūs to IE apkāšat.
  Piemēram ja nebūtu IE jebkāda WYSIWYG izveide, būtu daudz reizes sarežģītāka. Bez šaubām js fīčas, kas to dara nav sasakaņā ar html specifikāciju, bet tad ir jautājums, kādēļ šitik nozīmīga funkcionalitāte vēl nav html specifikācijā.
  Pietam, nedomāju, ka visi alternatīvie browseri ir mazāk caurumaini, viņus viekārši lieto tik maz cilvēku, ka tajos meklēt caurumus nav jēgas.
  Visvairāk, man patīk atšķirības css un js izpratnē katram “alternatīvajam” browserim – tas vispār ir debilisms.
  Coollinx – pašiem jums starpcitu arī ir problēmas ar cross-browser compability.

  Atbildēt
 5. Vārds

  btw: pamēģināju ar Netscape un jamais dara tieši to pašu ko IE
  nu ko tagad laižam podā arī Netscape?
  diemžēl man nav uzinstalēts uz šitā kompja neviens cits alternatīvais draņķis, bet domāju ka firebird vai opera darītu gan jau ka tieši to pašu

  Atbildēt
 6. coolynx

  Jaunais cilvēk ar segvārdu Vārds, Jums noteikti ir jāatkārto šis eksperiments vismaz vēl vienu reizi. Varu dot padomu kā to labāk realizēt, jo redzu, ka ir nelielas uztveres problēmas.
  Tātad atveram šo lapu ar abiem pārlūkiem Internet Explorer un paralēli Mozilla vai Mozilla Firebird. Nospiežam podziņu un ļooti uzmanīgi pavērojam, kas ir redzams adreses lauciņā vienā pārlūkā un pēc tam salīdzinam ar otru pārlūku. Tālāk jau meklējam atšķirības.
  Vēlu veiksmi! 🙂

  Atbildēt
 7. coolynx

  Vārds: Manā izpratnē šeit ir pavisam cita problēma – nespēja vai nevēlēšanās kaut ko mainīt savā dzīvē un bailes no visas jaunā. Es neglorificēju alternatīvos pārlūkus. Vienkārši man ļoti patīk, ka ir cilvēki, kas izstrādā un pilnveido alternatīvus risinājumus, kas gala rezultātā pat ir daudz reiz labāki nekā lielu korporāciju veidojumi. Katrai programmai ir savi trūkumi un šajā gadījumā Internet Explorer ir līderis.
  Jau kādu laiku vairs nerakstu par IE ielāpiem, jo tas nevienu neinteresē. Savukārt rakstu par draudiem, kas var sagaidīt attiecīgo pārlūku lietotājus. Cilvēki nav informēti un ir pakļauti reālam riskam, jo ne jau visi dienu sāk ar Microsoft update lapu un liek visus ielāpus. Savukārt šie ir bīstami caurumi par kuriem IR jāinformē sabiedrība. Labāk būt informētam par visiem plusiem un mīnusiem nekā atrauties pēc pilnas programmas un sagādāt sev problēmas.
  Ja tik bīstami caurumi parādītos arī Mozillai, tad es rakstītu par tiem. Microsoft produktu caurumi NAV jāuztver kā personīgs apvainojums, ja tu tos lieto. Tā ir tikai informācija par produktu, kuru tu lieto. Tu ar to vai nu samierinies, vai nē. Bet tev ir tiesības to zināt. Šie ir tikai fakti ar reāliem piemēriem.

  Atbildēt
 8. Kuuminsh

  2 Vārds: un argumentaacija tev arī ir kapēc tas ir tik kaitinoši? :))
  Vai varbūt tevi kaitina ka tavs iemīļotais IE ir tik viegli noliekams 4trāpus?
  Man personīgi pat no IE pieminēshanas uzmetās zosāda. Momentā tas asociējas ar kārtīgu popupapu klājienu uz ekrāna kā arii ar daileriem un GAINiem :))

  Atbildēt
 9. Kuuminsh

  2 Vārds: Tu pameiģini ar IE paložņāt pa visādiem crack.am un ja tas neintresē pa porno lapām :)) Tas tā.. izklaidei :O)))

  Atbildēt
 10. Vārds

  Starpcitu tas ir jūsu subjektīvais viedoklis, ja visi piekristu ka mozilla, fairbirds ir tik mīksti un pūkaini, nebūtu intetā attiecība 5% : 95%
  Piemēram, es esmu lietojis gan operu, gan netskeipu, tikai viņi visi ir neērtāki par IE.
  Un es neesmu vienīgais, pazīstu pietiekami daudz ar IT saistītus cilvēkus, kas pieturas pie šāda paša viedokļa.
  Tikko uzinstalēju Firebird un saskāros ar problēmu – nu negrib viņš ēst flash pluginu, nekādā vēzī. Novilku oficiālu failu no MM lapas, pat piespiedos un izlasīju pāris rindkopas netskeipa lapā par pluginu padarīšanām, bet nekāda risinājuma.
  Ar IE tādu problēmu vienkārši nav.
  Es protams saprotu, ka IE lielākā daļa caurumu parādās no Ms vēlēšanās automatizēt visu ko vien iespējams automatizēt, kas patiesībā pasākumu padara stingri blondāku, taču lietojamāku, kas protams rada potenciālus security bugus.
  Tāda lūk ir realitāte

  Atbildēt
 11. coolynx

  Vārds: Tas, savukārt, ir tikai un vienīgi tavs subjektīvais viedoklis. 🙂 Un attiecība ir tāda nevis tāpēc, ka kāda no šīm programmām ir labāka vai sliktāka, bet gan tāpēc, ka 100% no visiem Windows tiek komplektēti ar Internet Explorer un pasaulē ~95% OS ir tieši windows. Procentuālā attiecība lēni, bet ļoti stabili mainās par labu Mozilām…
  Ar Flash problēmas ir tikai uz Win98/ME. Neesmu interesējies, bet domāju, ka forums.mozillazine.org būs atrodams risinājums – galvenais ir meklēt.

  Atbildēt
 12. Kuuminsh

  2Vārds: man tā grūti pat iedomāties kas tev tur neiet :O) Es kāāā liku pljuginu tāāā uzlikās :O)) Nekādu problēmu. Tikpat vienkārši ka IE. Starpcitu ar ko Firebird īpaši patīkami izceļas tad ar to ka atverot linku jaunā tabā jamais automātiski nēpārlec uz jamo. Googlējot tas ir ļoti ērti :O)
  Ar IE googlēt tieši šī iemesla dēļ nav tik ērti. Plus vel tas ka tu nekad nezini kur tu aizguglēsies un katreiz kā IE man izmet kautkādu lodziņu es sabīstos :O) Neskatoties uz to ka visi active scripting un tamlīdzīgi ir disablēti 🙂

  Atbildēt
 13. Vārds

  man te stāv labs w2k, redzi tur arī parādās tas kas izbesī – lietojot IE man nav jāiet uz kaut kādu forumu meklēt atbildi uz jautājumu, kādēļ redz firebird neņammā flash playeri, nu negribās man meklēt, vieglāk ir izdzēst browseri un lietot to kas strādā 🙂
  patiesībā domāju ka firebirds nemāk sadalīt plaginu ar Netscapu.
  ja manā vietā tagad būtu mājsaimniece kas ar datoriem ir us “jūs”, šitāda situācija neko izņemot paniku neizraisītu
  par popapiem piekrītu tam nu gan bija jābūt jau sen (BillGates–), tādēļ, priekš crack lapu apmeklējumiem es lietoju IE modifikācijas
  domāju ka tu nestrīdēsies, ka ja IE būtu tik liela problēma, ļaudis nekautrētos novilkt 6mb firebird pakotni.

  Atbildēt
 14. Vārds

  da tev kaut kāds paranojas paveids ir, tiešām domā ka visi tā vien tevi medī, lai pielietotu exploitus pret tavu kompi? 🙂
  zinu 100% līdzekli, pret vīrusiem, exploitiem un sātanismu internetā – izrauj tīkla kabeli 🙂

  Atbildēt
 15. Vārds

  http://www.mozilla.org/projects/security/known-vulnerabilities.html

  Kaut kā ļoti jau nu atgādina IE bug fixu sarakstu, tikai lai uzliktu patchu IE nav jāvelk visa proga no jauna.
  ļoti patika iespējamie workaroundi (ņemtas dažas rindas no augšas nešķirojot):
  Disable JavaScript;
  Don’t open *.hta or application/hta files;
  None;
  Disable JavaScript;
  Disable Cookies;
  Šitie vēl ir tie kas atklāti, kāds zin cik ir tādu kas vēl miglā tīti?

  Atbildēt
 16. ui

  nav pat jaiet uz p0rn vai .am, pietiek ar IE pa miermiligakam lapam palozhnjaat – GATORs kaa minimums garanteets. eu, vechi, nu iedodat tam Vārdam kādu Gatorizeetu linku, lai parbauda savu IE!
  2 Vārds: deelj M$a viscaur integreetaa IE nakas ciest no sekojosha gljuka – excelXP ja panjem helpu par kadu funkciju un nospiezh SeeAlso, izlec logs ar sekojoshu tekstu:
  An error has occurred in the script on this page.
  Line: 1
  Char: 1
  Error: Object doesn’t support this property or method
  Code: 0
  URL: mk:@MSITStore:C:Program%20FilesMicrosoft%
  20OfficeOffice101033
  xlmain10.chm::/html/xlfctVLOOKUP.htm
  Do you want to continue running scripts on this page?

  ar agrakajiem .hlp veida palidzibas failiem tadu brinumu nebija…

  Atbildēt
 17. Kuuminsh

  2Vārds: Vienkārši es zinu kā izskatās windows pēctam kad lietotājs ar IE defautajiem setingiem ir pastaigājies pa netu 🙂 Daudzmaz situāciju glābj w2k un DC uz kura tad arī saliek GP lietotājiem un IE setingus. Bet nu īpashi jaunu droši es nejūtos kamēr lietotāji lieto OE un IE. Neskatoties uz to ka ir savs pasta serveris kur ir maksimāli piestrādāts pie tā lai līdz lietotājam nenonāktu visādi draķi. Arī SAV corp neļauj atslābināties.
  P.S paranoja ir tāpec ka ja firmā kautkur ielavisies kāda sērga es būšu vainīgs 🙂

  Atbildēt
 18. Anonīmais

  Ja tu ar uz mozilla bāzētu pārlūku mēģini skatīt saturu kas veidots izmantojot fīčas kas pieejamas tikai IE, tad tas ir ļoti loģiski.
  Kā jau es kādā iepriekšējā postā raksītiju, IE ir vairākas fīčas bez kurām web developeriem dzīve būtu murgaina (galveno kārt runa iet par WYSIWYG sistēmu izveidi).
  Excelī šajā gadījumā izmanto vienu no šīm funkcijām.
  Negribu apbēdināt, bet iekš mozillas bāzēta pārlūka, tādas lietas ir vai nu neiespējamas vai vismaz būtiski apgrūtinātas.
  info http://msdn.microsoft.com/workshop/author/dhtml/reference/commandids.asp

  Atbildēt
 19. Anonīmais

  coolynx, bet tas ir 1:1 ar IE tādi paši bagi, tādi paši risinājumii.
  cik reizes mēnesī velc jaunu firebird distribūciju?
  būtu kaut iebūvēta auto-update fīča

  Atbildēt
 20. Kuuminsh

  Viena lieta kas ir un kas nav iespējams mozilla un IE. Cita lieta ka cik es esmu visur salicis Firebird tad esmu saskāries tikai ar vienu problēmu. Tās sūds neaceras paroles. :O)) (Tas gan bija īpaši nepieciešams tikai uz vienas kastes)
  Aber lietotaji (~30) nav sūdzējušies. :O)
  Tiesa to sūda IE var daudzmaz menidžēt no DC. Tip lai useri nelien setingos salikt.. kautkā var arī ierobežot pornas blenzšanu :O)) Polisēs tās fīčas ir :O)

  Atbildēt
 21. coolynx

  Neesmu pārliecināts, ka ir tā kā tu saki, jo IE vēl jorpojām ir garš saraksts ar bīstamiem caurumiem, bet Mozillai pat tādi nav sapņos rādījušies.
  Šobrīd lietoju pēdējo “stabilo” 0.7.1 versiju. Pēdējās versijas nelieku, jo nav jēgas eksperimentēt – tur ir pārāk daudz jaunu un vēl nenotestētu iespēju, kas vēl nav pilnībā stabilas.
  Šeit var aplūkot kāds ir statuss ar pēdējām versijām, kas tiek testētas – laikam 0.8 versija.

  Atbildēt
 22. Anonīmais

  2Kuuminsh: Nu redzi, no sāuma nosauci IE par sūdu, pēc tam uzskaitīji lietas ko var realizēt jamajā, bet nevar firebirdā 🙂
  Coollinx: <quote&qt;Ja tik bīstami caurumi parādītos arī Mozillai, tad es rakstītu par tiem</quote&qt;
  Kaut kā neatceros ka 2003-10-07 podā būtu bijis raksts ar virsrakstu “Mozillas kārtējias caurums” par jauno kaunpilno mozillas bagu, kas ļlauj ar javascriptu executot neautoprizētu kodu, kas man liekas ir pietiekami ļauns pasākums.

  Atbildēt
 23. ui

  Anonīmais: excelis manis peec vareja vel kadus 100 gadus savu palidzibas sistemu glabat .hlp failos. es toch Billam neluudzu visu uz .chm paarnest.
  tapat ari windows_update vareja nebut vbscript baazeets. sanaak, ka pashi M$ vairs nemaak interfeisus bez IE taisiit. acimredzot, vinji shaadu svariigu *sisteemas* funkciju uztic web developeriem…

  Atbildēt
 24. coolynx

  Anonīmais: kāds tu ietiepīgs. Pamēģināšu izskaidrot populārzinātniski. Bet tā būs pēdējā reize, jo man jau apnika. 🙂
  Cik nopratu, tad tu raksti par šo kļūdu 221526.
  Citāts no apraksta This is in the 1.5 branch already. 2003-10-07 15:27
  Mozilla Firebird 0.7, Mozilla 1.5 un Mozilla Thunderbird 0.3 15.10.2003 / 15:42 jaunās versijas.
  Reāli, ja tevi tas tiešām uztrauca un caurums būtu ļoti nopietns, tu jau sen varēji lietot “nightly build” un dzīvot svilpodams.
  Galvenā atšķirība jau ir tā, ka Microsoft TIKAI un vienīgi lāpa vecos caurumus veidojot jaunus, bet Mozilla komanda pilnveido un attīsta pašu produktu jeb pārlūku. Exploreris jau vairākus gadus tiek nežēlīgi lāpīts, tajā pašā laikā Mozilla attīstīta. Tas jau ir galvenais stimuls lietot šo programmu. Esi progresīvs nevis vārdos, bet darbos un lieto jaunāko, ko kāds spēj piedāvāt…

  Atbildēt
 25. Kuuminsh

  Ja vel tas mozilis būtu vadāms ar GP un acerētos paroles :))
  MS tomer domā par kautkā koorperatīvāk :)) Microsoftam viss ir centralizēti uzturams un vadāms :O) Nu vairāk vai mazāk :))

  Atbildēt
 26. Grrr

  >>> da tev kaut kāds paranojas paveids ir, tiešām domā ka visi tā vien tevi medī, lai pielietotu exploitus pret tavu kompi? 🙂
  Vai nu tu esi galīgi galvu saspiedis (piedod), vai arī tevi no neta atdala pamatīgs firewalls.
  Diemžēl ne visiem mums ISP to nodrošina.
  Un līdz ar to piemēram ZoneAlarms manam kompim reģistrē katru dienu stundā aptuveni 5-7 portskanus un tipiskāko vulnerabilities probes no tik eksotiskākām vietām kā Argentīna, Taivāna un Bolīvija. Par Poliju, ASV, Holandi un Vāciju nemaz nerunājot.
  Neviens nemedī TEVI. Bet portskani uz ip adrešu grupām ir ikdienišķa parādība, un tavs kompis var kļūt par mērķi jebkurā brīdī. Pilnīgi nejauši.

  Atbildēt
 27. efix

  Viss buutu forshi, un vareetu arii lietot alternatiivo paarluuku, tachu ir arii taada probleema kaa pashvaldiibu iestaades(ne lielaas), kur vienmeer nevar to naudinju atrast jaunaakajiem datoriem, un jaaiztiek ar kaadiem nu ir. Piemeeram, ar P200, 64MB ram, win98.. piedodiet, ja pat uz mana maajas 333MHz AMD un 224MB rama firebirds tuuljaajas, lai atveertos, iedomaajos, kas notiks ar iepriekshmineeto datoru.. bet piemeeram IE ir jauka fiicha pie target -nohome, un shams ljoti fixi atveraas. Protams, paarluukoshanas aatrumus gan nevar saliidzinaat..

  Atbildēt
 28. coolynx

  Kuuminsh: starp citu, paroļu probēmas viņi “ieviesa” 0.7 versijā, kad pārtaisīja paroļu glabāšanas mehānismu 🙁
  tāpēc 0.7.x versijās ir kaut kādi gļuki ar to. lieto 0.6 un būs ok. varbūt betās ir izlabots – nezinu.

  Atbildēt
 29. Grrr

  Kuuminsh —
  nesaprotu kas par probzām ar parolēm? 0.6 un 0.7 man vienmēr visas atcerās…
  Neesmu pārliecināts par Mozillu, bet domāju, ka arī tur var settingus daļēji vai pilnībā glabāt uz tīkla diska varbūt tomēr? OK, tas nav tik ērti kā DC, bet tomēr IMHO ir kaut kāda iespēja enforcēt settingus, kaut vai triviāli rewritojot config failus ik pa brīdim?

  Atbildēt
 30. Kuuminsh

  2Grrr: Man vispār ir grūti iedomāties kā ar windowsu bez normāla ugunsmura cilvēks var justies droshi. ZoneAlarms tāds gluži nava 🙂
  Sēzu aiz Ciskas un tapatās nejūtos pārlieku droši. Kautkad nesen jau bija brēka ka Ciskas lauž kā riekstiņus.
  Un varbūt tieši tapēc ka man ir paranoja, manā kantorī pusotra gada laikā neviens vīrus nav bijis un nekāda informācijs noplūde ar nav notikusi.
  🙂

  Atbildēt
 31. ui

  2 efix: ja runaa par about:blank, tad imho tada *fiicha* ir jebkuram parlukam. tevis aprakstitaja iestade varetu lietot kadu no bezmaksas parlukiem (firebirdu, vai kadu vecaku netscape communicator, ka tik pamatos aizlaapiits) ar atslegtaam abaam Javaam – butu i droshaak i aatraak . grutak ir tur, kur svariigi, lai VISS modernais raadaas – makslinieku kantoros. manuprat, tur shobrid sakarigakais risinajums – Avant browser

  Atbildēt
 32. Anonīmais

  ok ok jūs esat ietiepīgi kā hvz kas 🙂
  es patiesībā nebūt neapgalvoju ka IE un Ms ir perfekti, vienkārši nav arī tā ka IE viennozīmīgi būtu sliktāks vai labāks.
  šāda, islama džihada kaujinieka cienīga alternatīvo vērtību aizstāvēšana, man tomēr rada vēlēšanos atgādināt ka nav tikai melnu un tikai baltu lietu.
  ok, back2dvlpmnt

  Atbildēt
 33. Krish

  Grrr :: Par to skannēšanu pilnīga taisnība. Nav iespējams normāli uzinstalēt w2k, lai jau pie pirmās iestartēšanas neatvērtos messenger servicis ar paziņojumu, ka tu esi exploitējams. Nēnu ja firewalls takā zaķim stopsignāls vajadzīgs, tad jau viss ir kulē un windouzis ilgi vilks… 🙂
  Lai nu kā, bet es domāju, ka mozillveidīgie ir gan ērtāki, gan stabilāki, gan drošāki lietošanā, Pati mozilla ir možonīgi smaga (nu vismaz uz manas kleberkastes diezgan nebaudāma), bet turpretī firebirds ir ar tām pašām iespējām apveltīts un man ļoti simpatizē viņam pieejamie plugini. Ļoti noder.
  Phe, kādas problēmas ar flashplayer plaginu? Ieinstalē /MozillaFirebird/plugins/ un viss rullēs. Pats sēžu aiz laba w2k (par tādu “labo” versiju nēesmu dzirdējis, bet lai nu būtu) un ugunsputns iet bez problēmām.
  Vispār neatceros, ka viņš kādreiz būtu nocrachojis.

  Atbildēt
 34. Kuuminsh

  2Grrr: Tas nebija man pašam bet gan vienam lietotājam. Vinjam ir n-pacmit saitu ar parolēm :))
  Šur tur aceras, šurtur ne :O)
  Pa tiem setingiem.. nuuuu var jau arī tā bet IE ar GP var samērā kūūl piekonfigurēt. :))
  Kautvai lai “advansētie” useri nelien pie Internet security un nekonfigurējās tur :O)
  Laps users ir restriktēts useris 🙂

  Atbildēt
 35. MAndersons

  2 efix:
  piemeeram 7.xx Opera uz taada kompa ar ‘no target’ pie Home ielaadeejas ~tik pat aatri cik IE6.
  Bet straadaashanas aatrums ir nesaliidzinaams, gruuti teikt par pasha “weba atveershanu”, bet tiiiri sisteemas resursu eedeliibaa Opera ieliek pamatiigi. spilgts piemeers ir tas pats crack.am – kameer IE darbodamies pie 100% procesora noslodzes meegjina visus pop-upus atveert n-tajos logos, Opera tikmeer visu mieriigi samauc backgroundaa (manaa gadiijumaa) praktiski nepaleelinot sisteemas darbiibu

  Atbildēt
 36. OverBurner

  buutu incanti ar Mozilla Firebird vai jebkuru alternatiivo browseri updaateet win w2k vai jebkuru citu :D. kaadam nav izdevies?

  Atbildēt
 37. OverBurner

  ja vareetu updaateet win’u bez IE vareetu no jamaa atteikties vispaar, bet visur win kodolaa jamais ir jau iestraadaac. Tb ver jebukuru mapi poh ko ierakstam linku un aiziet. No vienas puses itkaa eerti bet nu ehhh nepatiik man IE.

  Atbildēt
 38. ui

  imho parak darga cena tam eertumam. tb jaupuree droshiba/stabilitate. btw, outlookaa ari ir lauks, kur URLas rakstiit. tajaa paradas tekosha mailu foldera specifisks urls, piem, “outlook:\Public FoldersBlablabla” jocigi, ka vel to nav izdomajushi exploiteet…

  Atbildēt
 39. broadcast255

  milkjiibas par IE kaa vieniigo eerto lietu …
  prosta laameri te dazhi ka nemaak neko citu uzlikt kaa IE
  lietoju uz linuxsha taadu lietu kaa Epiphany, jams uz mozillas dzineeja.
  1) aatrs kaa lynx
  2) smuks
  3) javaskripti kaa pukjiite
  4) flash nu perfekti
  5) talantu fabrika smuki raadaas brauzera logaa, video striims, perfecto(mplayeris embleejas)
  viss panaakc njemot galvu talkaa un neviens man nepiespiediis izmantot cauro, leeno IE tikai tapeec ka luuk dazhi “speci”(tie pat nau power juuzeri) laapa savu pashapzinju staastot sev un citiem cik IE ir rulz
  get a life

  Atbildēt
 40. Vistu Zaglis

  -> Anoniimais, ja tev tik ļoti ir vajadzīgs atcerēties paroles, tad te mums ir vienkārši soļi. Uzliekam Opera 7.x. Kad tu kādā lapā ieraksti paroli un jamais tev pajautā, vai atcerēties – noteikti piekrīti. Kad tu nākamreiz būsi šajā lapā, nospied “Magic Wand” poģeli un uz klaviatūru vari vispār neskatīties – būsi iekšā.
  Visādi citādi – IE lietošana ir vienkārši askēze, lai pat neteiktu, ka savdabīga mazohisma forma. Opera saves the world. (CLX, nesākam browseru karus :)))

  Atbildēt
 41. ndqc

  2 broadcast255: labi teikts 🙂 un ie jau neviens neliek iekshaa, vinsh jau ir windozee…
  2 ui: linuxam ie vajadziigs kaa zakjim stopsignaals 🙂

  Atbildēt
 42. MZM

  Vārds :: 10.12.2003 / 20:35 :: Nesen taisīju nelielu webiņu un aplauzos ar M$IE “krutumu” – jamais necērt parastu CSS2 pareizi, ko es taisiiju lasot W3C CSS2 manuāli. Jebkurš cits pārlūks vismaz daudz maz centās to attēlot, tikai M$IE 5.x un 6.x (pac jaunākais) vēsā mierā ignorēja visus mais izveidotos navarotus un rādīja lapu kā ar Netscape 4.x Par problēmām ar HTML vispār nerunāsim.
  Un nevajag man klārēt par tām nabagu iestādēm – man LU ir darba vietas P200mmx ar 192 RAM un 2Gb HDD, win98 un visi lietotāji lieto Mozilla pārlūkus un irad apmierināti. Takshto tikai nevajag. Netscape 6.0 uz tām mašīnām nebija lietojams, bet Mozilla jau kopš 1.0 ar katru versiju skrien aizvien ātrāk.
  Es gan nezinu kādā programmatūrā irad vieglāk atrast bugus – tajā, kuras source ir pieejama vai tajā kurā nav. Takšto nevajag ļečīt te par to, ka Mozilla neviens nelieto un tapēc bugus nemeklē. Neviens nesaka, ka alternatīvie pārlūki ir mazāk kļūdaini agrīnās versijās, tikai viņiem ir atšķirīga drošības politika un pieeja kļūdu labošanai, kas, pēc pētijumiem, ļauj samazināt bīstamo kļūdu daudzumu tajos krietni zem closed source līmeņa production versijās.

  Atbildēt
 43. Delerium

  Nekad nevajag strīdēties par IT lietām ar cilvēkiem, kas domā, ka ir IT speci, bet patiesībā cep bulkas RIMI konditorejā.

  Atbildēt
 44. marixman

  Pilniigi piekriitu Vaardam, IE ir ok, nevajag te gudri dirst ka mozilla, linux, unix rulleee paareejais sux.
  kad visa pasaule saaks lietot juusu suudus, tad arii tur buus sec. caurumi un taadas pashas fignas kaa IE.

  Atbildēt
 45. ndqc

  2 marixman: muusu suudus pasaule nesaaks lietot 🙂 caurumi ir visur. un operai nav taadas pashas ie fignjas. ir triis tipu cilveeki 1) kas ir par alternatiivaam 2) kas nav kursaa par m$ 3) kam bailes no paarmainjaam. nu varbuut pie taa treshaa veel tie kas nezin *nix un buus uz seeklja kad nebuus vajadziigi mouse solution clicking experts 🙂

  Atbildēt
 46. broadcast255

  bendzhu ugunij iegaazh arii tas, ka microsoft pazinjoja – IE 5.5(arii 98 windi un veel kaudze vecaaku softu) vairs jau netiek supporteets no microsoft puses(paa4us netaisa piem)

  Atbildēt
 47. Sarky

  broadcast255, coolynx:
  Peec MS plaaniem, (kas parasti ir zinaami stipri ieprieksh), IE5.x tiks atbalstiits tikai liidz shii gada beigaam. (shkjiet, kautkad apriili to izzinjoja)
  Peedeejais komulutatiivie IE ielaapi (kas, starp citu, _neietver_ asho augljuku (Outlook Explress)) bij 11.novembrii, un ar to veel var salaapiit ie 5.01sp2/p3/sp4 (w2k) un ie55sp2 (no 5x saimes).
  Nu.. ja jau decembrii ielaapus nedoshot, tad… janvaarii buus jau naakamais gads..

  Atbildēt
 48. Lupus

  daži centi. IE mirst. Varētu pat teikt ka ir jau miris, diemžēl, jo nākošā versija būs tikai kaut kad dziļā nākotnē, ie6 katru dienu atrodas jauni gļuki un mana mīļākā IE versija – 5.5 (ātra, neliela un labi strādāja) vispār ir pašnāvība izejot internetā (izņēmums protams ja aplūko dažas drošas lapas no user profila). Un tagad attīstoties arī mūsu vietējo portālu aktivitātēm nedodu ne pieci ka joki nesāksies arī tur – viss, kā nekā, notiekas.
  Alternatīvie brauzeri – viņi attīstas un jau ļoti veiksmīgi ir ņēmuši vērā IE kļūdas. Un jā, es arī pirmo nedēļu Operu ar gariem zobiem lietoju, tāpat kā brālītis un vēl daži ģimenes locekļi. Bet – pēc nedēļas tika konstatēts ka ir taču baisi labi un piemēram brauzēšana ar peles pogu piesišanu vai quick search ir vienkārši ideāli piesitieni (operai).
  Protams – ir arī liekās fīčas kas iebremzē un vispār kavē dzīvi – piemēram magic wand vai mouse gestures. Tās var atslēgt. Un iegūstam lietošanas ziņā IE ērtumam pielīdzināmu brauzeri ar tujeva vairāk NODERĪGĀM fīčām.
  Par IE un CSS nerunāšu – nezin kādēļ cilvēki ir ieņēmuši prātā ka CSS reference ir IE un paša w3c viedoklis neskaitās. Bet velti, jo nu ar visu cieņu, kaut ko taisot vairs pat nedomāju par IE – taisu kā sanāk un parasti izskatās ok uz operas, a bugi parādās uz IE. Pat nerunājot par IE paradumu pašam domāt par marginiem u.t.t…
  Īsumā rezumējot – nav vērts taisīt karu. Tāpat IE lieto un lietos, bet cilvēki kuriem ir spēja apgūt arī kādu citu programmatūru bez IE un worda ar laiku tāpat pāries uz kādu no alternatīvajiem. Jo patiesībā dikti ir tā vērts.
  un jā, lietoju Operu un uz pamanītajiem gļukiem ziņoju autoriem. Pēdējā relīzē šis tas pat novērsts tika, ko no M$ nesagaidītu.

  Atbildēt
 49. ndqc

  2 Lupus: magic wand ir baigi feinā lieta. man bez viņas vajadzētu tūkstots lapiņas ar paswordiem pie monitora pielīmēt.
  p.s. uhti! baigi feini tas translita konvertors straadaa 🙂

  Atbildēt
 50. Kirils

  um. lasīju tikai saakumu… hmm.. mja
  “You are about to go to an address containing a username
  Username: www.microsoft.com
  Address: pods.lv”
  blabla. opera foreva!
  jāiečeko, translita konvertors. brīnos, kā tie džeki to uzraxtiija
  :))
  PS. specially for translit antīntelect: jāapsien kāja, lai neasiņo…

  Atbildēt
 51. Aivis

  Nu tā neko, daudz no tehniskām lietām kā tas nets griežas nesaprotu, bet rakstītam ticu. Koroče … jaunais MYIE, uz kura sēžu arī ”pareizi” nostrādā uz linka cnn.com, bet ugunsputns adresjoslā tomēr ierakasta pilnu adresi. Man patīk ka šeit var palasīt par aktuālām problēmām ar dažādām programmām un nav ko apsaukāties par to ka cilvēks dalās pārdomās.

  Atbildēt
 52. Aste

  Maz ticams, ka hakeri no latvijas tik labi pārzin Austraalijas bankas. No otras puses man nācies pagājušā gada nogalē ārstēt vairākus vīrusainus un arī uzhakotus datorus kas bija pieslēgti MDSL. Uz datoriem bija trojāņi, kas tika vadīti no Austrālijas.

  Atbildēt
 53. tests

  http://www.utro.ru%00@www.tvnet.lv
  http://www.utro.ru %00@www.tvnet.lv
  http://www.utro.ru %00@www.tvnet.lv
  http://www.utro.ru%01@www.tvnet.lv
  http://www.utro.ru_%01@www.tvnet.lv
  h ttp://www.utro.ru%01%00@www.tvnet.lv

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *