Eiropā tiks pārtraukta CloneCD tirdzniecība

CloneDVD LongT norādīja uz rakstu iekš Neowin.net kurā ir rakstīts par pirmo Euro DMCA upuri – CloneCD. Tiem, kas nezin varu pavēstīt, ka šī bija viena no labākajām kā arī populārākajām programmām, kas piedāvāja iespēju uztaisīt ar dažādām aizsardzībām aizsargātu CD disku kopijas.

The Euro DMCA has had its first victim: long time market leader in CD copy software, CloneCD is no longer sold in stores throughout Europe, and its parent company will sell the rights to the program to Slysoft, the company distributing AnyDVD. Hopefully, some corners of the world will never be touched by consumer hostile laws like the DMCA.

Tagad Eiropā nevarēs legāli nopirkt CD kopēšanas programmu. Produkta lapa jau ir aizvērta.
[Papildināts]

coolynx@dark$ lynx -source http://www.elby.ch/en/products/clone_cd/index.html

Looking up www.elby.ch
www.elby.ch
Making HTTP connection to www.elby.ch
Sending HTTP request.
HTTP request sent; waiting for response.
HTTP/1.1 301 Moved Permanently
Data transfer complete
HTTP/1.1 301 Moved Permanently

Interesantākais ir tas, ka par otru šīs pašas kompānijas produktu CloneDVD nekas nav minēts. Varbūt to vēl netirgo Eiropā? Vai arī konkurenti ar to vēl var samierināties?

Interesanti, kas būs nākošais, ko aizliegs tirgot, darīt, lietot…

[papildinājums]

Izrāvums no CDFreaks raksta.

An Chang used our news submit to tell us that much discussed German copyright law will be valid from tomorrow, September 13th. The law that has many times been refered to as the DCMA of Germany will restrict making digital copies of movies, music and software much more then current German copyright laws. The authors of CloneCD, software that is used to circumvent copy protections, something that is according to the company no longer prohibited by the German law have already moved their company, first to Swiss, now to the carribean island of Antiqua.

Tālāk tiem, kas tankā. Problēma jau nav tajā, ka aizliedza šo konkrēto programmu, bet gan pašā idejā, ka aizliedz tirgot labu programmatūru ar kuru var izveidot rezerves kopijas. Pa dažādiem apkārtceļiem, protams, ka varēs dabūt šo programmu, bet tas jau nebūs legāli iegūtais veids. Programmas autori nesaņems autoratlīdzību tikai tādēļ, ka kādi lobēti pārstāvji cīnās par to, ka viņu saimnieki nav ieinteresēti cīnīties ar pirātismu, bet vēlas palielināt savus ienākumus uz godīgo pircēju rēķina. Ja kāds disks nejauši tiek sabojāts, tad ir jāpērk jauns vietā, jo kopiju izveidot legālā ceļā nevarēs, jo nebūs attiecīgas programmatūras.

Tik pat labi vajadzētu aizliegt veidot kopijas no oriģinālā CD uz kura ir ierakstīts kāda autora garadarbs, lai cilvēki pērk šo disku vienīgā eksemplārā kādā izsolē. Galu galā visi pārējie diski ir tikai kopijas no viena oriģinālā diska. Kāda starpība vai es taisu rezerves kopiju no sava legāli iegādātā CD, kas ir mans īpašums ar visām no tā izrietošajām sekām, vai arī kāds cits taisa daudzas kopijas no viena oriģinālā autora diska, lai pēc tam tās *it kā* legāli pārdotu. Un nav svarīgs arī veids kā tas tiek darīts, jo rezultātā disks būs noklonēts.

Es zinu, es zinu. Mūzikas industrijas magnāti ir samaksājuši lielu kāpostu, lai viņi būtu vienlīdzīgāki par citiem un varētu atļauties veidot savu īpašumu kopijas, lai pēc tam tās tirgotu mazāk vienlīdzīgākam patērētājam. Un likums tieši to arī nosaka.

Nedaudz pafantazēšu.
Šādā situācijā godīgi attiecībā pret patērētāju būtu ieviest jaunu likumu par to, ka bojātos diskus, par tukša CD diska cenu, maina pret jaunu tādu pašu disku. Galu galā, ja reiz valdība ir liegusi iespēju pašiem parūpēties par sevi un izveidot rezerves kopiju no kāda legāli iegādāta diska, tad viņai arī būtu jārūpējas par to, lai diska bojāšanās gadījumā tas tiktu nomainīts. Bet diemžēl tā nekad nebūs, jo tas nav izdevīgi mūzikas industrijas magnātiem, kas nemaksās par tāda likuma pieņemšanu.

34 thoughts on “Eiropā tiks pārtraukta CloneCD tirdzniecība

 1. Pecis

  coolynx, gandriiz paarbiedeeji, bet…
  E.g. Oliver Kastl (CacheCDFS, now CloneCD/CloneDVD-fame) has already moved
  from Germany to Switzerland for DMCA-like laws being introduced in Germany and
  are supposed to be introduced in the rest of Europe. I’m confident more will follow as
  software patents get introduced. Good for Switzerland, bad for the rest of Europe as it
  will loose most of its big tax payers.
  Taatad shaads likums veel EU nav. Protams, atkal kaa jau zinaams – nauda nesmird un paciesh ilkstoshi visu.
  Saaku biskiit no shitaaa monopolisma un naudas paarkaariibas sviesta nogurt…

  Atbildēt
 2. kristao

  Tam visam uzlieku no gaisa nemaz aci nepamirkshkjinot tikai losis vareeja taadu aizliegumu izdariit tik pat labi vareeja izdot aizliegumu izmantot nelegaalaas OS kopijas :)) kas starp citu jau ir izdots. Kaa Benvenuto teica P2P pastaav u.c. iespeejas arii…

  Atbildēt
 3. Pink

  A kur teikts ka ar sho programmu tiek taisiits warez? Cik man zinaams ikvienam ir tiesiibas veikt cd diska nokopeshanu backupam, un lietot to. Ja diski tiek aizsargati, tiek liegtas manas tiesiibas izveidot kopiju, tiek ierobezhotas manas tiesiibas. Ja tiek ierobezhotas manas tiesiibas, nekas mani nevar aizliegt izmantot sho programmu lai izveidotu kopiju. Principaa, ja originalais aizsargatais disks sapishas, man ko akal pirkt soft no jauna? Teraat laiku, kameer parstavji atsuutis kopiju. Lai taksh beidz sho marazmu vienreiz. Galu galaa softu sadardzina aizsardziiba pret piratismu, par kuru maksaaju es – lietotajs. Bet es jau neperku aizsardziibu es perku softu noteiktiem merkjiem? Vai tad ne taa? Marazms un totaala globalizaacija. Jo taalaak jo trakaak. Padomajiet vai mums taada EU ir vajadziiga, kur vispirms dara un peec tam domaa.

  Atbildēt
 4. MR.LSD

  Nū! CloneCD nav vienīgais becupošanas toolis. Interesanti, cik Elaborate Bytes tika samaksāts par to, ka projekts klapējas ciet? Klonēsim un emulēsim ar citiem darbarīkiem…

  Atbildēt
 5. ManInBlack

  Mjamz.. ir protams alternativas shim tulim. Slikts nebija. Bet nah man jaunas vina versijas, cik nepieciesamas fiichas, tik ir ari uz doto bridi.. un p2p nezudis..

  Atbildēt
 6. ZBH

  ManInBlack : p2p nogriezt iraid tikpat vienkaars kaa ebrejam prieksaadin. panems paraugam prieksaa katraa valstii pa kaadam barinam saakot ar skolniekiem, beidzot ar penshiem, un lielaakaa dal noraustiisies pashi. visur. atlikusos dazs idejs paarnemtos pa vienam izkert buus delo tehniki. tas iraid tikpat vienkaars kaa mobilizaacij ar kar laik likumiem. Zviedrijaa taut jau reaal raustaas iet pret vineejo likum (biij tur kaukaad jautriib ar uploadosan).

  Atbildēt
 7. Knagis

  Tak manliekas pat MS licensees ir rakstiits, ka tu vari taisiit kopijas diskiem, galvenais, lai to izmantotu tikai tu/tikai uz viena datora utt…Bet principaa tak vieniigie copy-protected diski ir speeles. Muuzika un programmas ir parastaakie datu cd bez nekaadaam protekcijaam. vismaz tie, ar kuriem es esmu saskaaries. un ja reiz disks ir copy-protected, tad razhotaajs neveelas, lai to kopeetu. un par to beigto disku mainiishanu – vismaz aarzemees taa dariit var.

  Atbildēt
 8. Monstrs

  Izklaidei: Pirms gada man šķiet Selīnas Dionas producentu grupa paziņoja, ka laiž klajā CD, kas saskarsmē ar CD-Rom vienkārši dzēš/bojā datus matricā. Līdz ar to viņi deva vienīgo iespēju – klausīties mūziku parastos atskaņotājos. Kā vēlāk noskaidrojās, tas bija veikls PR gājiens, jo Selīnas disks nevarēja atšķirt datora CD-Rom no parasta atskaņotāja. Taču pieļauju domu, ka daudzus atturēja uzraksts uz diska un viņi to nebāza datorā 🙂

  Atbildēt
 9. ndqc

  zheel CloneCD. playstation un protected cd kopeeju tikai ar vinju… liidz nesen atradu kautko makani labaaku – Alcohol 120%… 🙂 vot ja vinji veel alkoholu piegrieziis… EuroDMCA=greedy bitches.

  Atbildēt
 10. ManInBlack

  Mjamz.. nu ok.. varbut tev ZBH taisniba, un saks kerstit ari p2p. Bus iemesls pastresot. Darbaa moshk ari vairs nesharoshu warezus. Bet me doma, ka alternativas bus vienmer.

  Atbildēt
 11. Kacis

  Pret pirātismu ir jācīnās, bet tas nenozīmē ka nevarēs pārakstīt šos diskus, jo programmas ir izgudrojuši cilvēki un cilvēki arī izdomās kā apiet šo programmu.

  Atbildēt
 12. Didulis

  Nu par taam rezerves kopijaam coolynx ir taisniiba. Tajos laikos, kad speeleeju veel speeles, bija viena reaala speele “Luvra” uz 2 CD. Laidu jamo no sava 52x Samsung CD-ROM. Peec kaada laika saaka bremzeeties otrais CD. Vienreiz, kad njeemu aaraa, disks izsliideeja no rokas un nokjeeru vinju netaalu no zemes ar spiidiigo pusi uz augshu un ieraudziiju taadu jauku plaisinju no centra liidz 1/3 CD uz iekshpusi. Jauki? Ko dariit taalaak? Meegjinaaju veidot dazhaadus klonus no taa diska, tachu nekaa, jo nelasaas dazhi sektori. Taa sakot peerc jaunu disku.

  Atbildēt
 13. bush

  coolynx, tev nav taisniiba un tu to labi zini. aizliedza sho programmu ne jau taadeelj, lai tu nevareetu taisiit rezerves kopijas, bet gan taadeelj, ka pats zini kaadeelj.

  Atbildēt
 14. ZBH

  2 ManInBlack : deel policejiskaam metodeem vieniigaas palikusaas alternatiivs var palikties makss alternatiivs – lai kompenseetos risks, kukuliis etc. teiksim, Latgaliit. alternatiiv, bet ne nahalavu.

  Atbildēt
 15. ZBH

  dobavk – v smisle plasaam masaam pieejamaas alternatiivs. shaur person lokaa bezmakss apmain izskaust buut paaraak gruut (vaidzeet otr VDK aparaat).

  Atbildēt
 16. Fatalis

  Pink, manuprāt piesaukt globalizāciju šeit nav gluži vietā. Marazms – jā, bet globalizācija ir kas cits. Un attiecībā uz ES arī tu raksti muļķības.

  Atbildēt
 17. Pink

  Globalizaacija, monopolizaacija, eirop-aziatcija – viss ir tikai saistiits ar naudu un lielaam korporatiivaam intreseem. Ja kads ir domaajosh, pie reizes padomajiet no kurienes naak nauda Sapard projektiem un kaa vinja tiek pieskjirta? Un ja kads teiks no eiropas, tad cik % ir tieshi no eiropas, cik % ir valstc un cik % privaati.
  Ja es buutu privaats programmetajs un programmu autors, man ilgi buutu jadomaa vai es neesmu parkaapis netisham kaada cita autora darbu, jo programmas medz buut liidziigas. Kaa privaatam programmetajam man vienmeer buutu jauztraucaas vai kads mani neiesudzees vai neparpirks. Jo diemzhel man neatrastos tik daudz lidzeklju, lai tiesaatos un pieraaditu savu nevainiibu. Tas nekas, ka nekaa tu neesi izdarijis, bet taa ir realitaate, ja tu esi talantiigs un labs programmetajs tevi lielaas firmas “likumiigi” izniicinas, piedavaajot par leto pariet vinju pakljautiibaa. Te nu mees nonaakam pie taa, ja es straadatu lielaa korporacijaa man ne par ko nebuutu jadomaa, jo vinja konkurentu vai nu nopirks vai iesudzees tiesaa. Vai tad to nesauc par globalizaciju, varas un naudas koncentreshana attieciigu finansialu struktuuru rokaas? Eiropas Savieniiba ir efektiigs instruments, vieglai un aatrai, varas un naudas globalizacijai, butiibaa taa jau ir globalizaacija. Un veel, vai kads no eirooptimistiem zina, kaa radies teiciens visi celji ved uz Romu?

  Atbildēt
 18. Aidus

  Interesanti kursh no jums wisiem ir kaut reizi pircis to CLONECD?:))))) Da po ka aizklapeeja taapat vinju vilksim ar emuuli vai kauko tamliidziigu un skraapeesim diskuz:)

  Atbildēt
 19. kobayashi

  izskataas, ka taalu vairs nav liidz EU pienjems kautko liidziigu DMCA. pie tam runaa, ka EU shis likums buushot krietni stingraaks nekaa DMCA.
  CloneCD ta peerceelaas uz Kariibu salaam un razjos jaunas versijas, bet tas jau nenoziimee, ka patreiz Vaacijaa sho softu izmantot ir legaali.

  Atbildēt
 20. iBoy

  pats gudraakais jau protams ir bush.. mna patiik argumenti, “tu jau pats zini kaapeec..” kjipa, pagriides sarunas, kursh kuram uzchuraaja:))))))
  bet ja nopetni, buss taadi meesli ka tik turaas.. sen jau M$ veelaas padariit inetu sev paklausiiigu un likt visiem dariit taa kaa lieliem un bagaatiem gribaas”.. shodien ietiesaa skolnieci, riit piespriediis naaves spriedumu par softa kopiju.. oki, oki paarspiileeju, bet vai tieshaam tas viss ir tik nereeals???!!! jau ir piegriezies taas sarunas ka muzikas industrija ciesh zaudeejumus, ka taadas kompaanijas ka M$ ciesh truukumu utt.. lai vinji mazaak dir$ par savaam nedienaam..
  .. protams tagad man te metiisies kraagaa visaadi tur antipiraati un vel nezinkas, bet fakti paliek fakti, neviena muzkompaanija vel nav bankroteejusi, Azijaa veselas valstis apvienojas cinjaa pret “legaalajiem” lai tik savas progas izstraadaatu…
  .. ak jaa, vel varu piebilst, ka shobriid raxtot postu izmantoju legaalu softu, jo cienu cita cilveeka darbu, bet necienu cilveekus kas savas mankaariibas deelj gatavi ierobezhot cilveeka briiviibu!!!…

  Atbildēt
 21. Norkjis

  Veel tak ir Alcohol 120% u.t.t. BTW nu nekaadi nesaprotu kaa DMCA var piesieties shaada tipa programmaam – autori jau itkaa neko nedisassemblee, tikai preciizi kopee CD… Piesieties par trademark paarkaapshanu ja reiz kopeeshanas profilos paraadaas dazhaadu copy-protection nosaukumi vai? 🙂
  Ak jaa, tas pats CloneCD jau labu laiku ieksh USA paardevaas ar defaultaa izsleegtu CD tipa noteikshanas blokjeeshanu. Laikam shii konkreetaa softa autors taads pielaidiigaaks.

  Atbildēt
 22. who cares

  Vaacijaa jaunais likums aizliedz paardot riikus, kas domaati aizsardziibu apieshanai.
  Bet ne tikai. Tas aizliedz arii pashu aizsardziibas apieshanu. Sanaak dumji achgaarni – rezerves kopija tev it kaa driikst buut. Bet tev nepastaav legaala veida to ieguut – ja cd ir aizsargaats, tad tu gribi negribi buutu spiests apiet aizsardziibu, taatad paarkaapt likumu.
  Un veel informaacija tiem, kas laikam nemeedz pat apsveert taadu domu, ka vismaz kaadu audiocd vareetu laiku pa laikam arii nopirkt, un nevis visus zagt: peedeejaa laikaa ljoti daudzi audiocd ir aizsargaati. Pirms kaada pusgada no taa briizha vaacijas top10 bija 8 aizsargaati un 2 neaizsargaati.

  Atbildēt

Ieraksti komentāru

Tava e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *